'Drukken van de autokosten' per abuis ZAKELIJKHEDEN. sssissertjes Goedkoop groen Chemisch afval Getekend Serie over carpoolers Lego-wedstrijd eveel betaald Beauty Center Rick Odolphij zoekt richting Apeldoorn Gesloten Aanrijding ,NDERDAG 2 MEI 1991 plaatselijk nieuws 3 n van oorlogsslachtoffer op het ereveld van Rusthof (foto: Hans vervolg van pagina 1 erkade. Daaraan nemen on eer leerlingen van basissi- De Klimrakker deel. Deze l heeft het monument in geadopteerd, mei zullen er op verschil- plekken in Leusden en rveld, waar m de meidagen Nederlandse militairen 'sneuveld, borden worden 1. Het eerste boid bij Dolle in het buurtschap Eeme- i^ordt onthuld door mevrouw G. van Heumen-Hage. Daarna gaat men naar boerderij Kleinhof, de buurtschap de Kieftkamp, boerdrij de Fliert en Achterveld. Er is een samenkomst van nabe staanden en oud-militairen m Ons Gebouw in Achterveld. Vóór de onthulling van de bor den zal de groep een herden kingsbord onthullen bij de Zand- brinkermolen, die op 13 mei 1940 door een groep soldaten van het 16 e Regiment Infanterie in brand is gestoken om de Duitsers, die zich daar hadden genesteld, te verdrijven. LEUSDEN - Ondanks verzet van de PvdA gaat de gemeenteraad akkoord met een pnjs van 103,- voor een vierkante meter bij de verkoop van openbaar groen aan particulieren. De gemeente wil dit groen afstoten, maar stuitte op het probleem, dat sommige LEUSDEN - De voorjaarsinzameling van het klein chemisch afval zal dit jaar op maandag 27, dinsdag 28 en woensdag 29 mei plaatsvinden. De gemeente heeft, onder meer als gevolg van de Tussenbalans, een tekort op de begroting en moet volgende LEUSDEN - Renamed en de gemeente hebben de overeenkomst getekend over het gebruik van het Defensiegebouwtje door de motorclub. Dat maakte wethouder Vroon donderdagavond be stukken grond zo groot zijn, dat er eventueel op gebouwd zou kunnen worden. De PvdA vmdt in dat geval de pnjs van f 70,— per m2 te laag. De partij wil dat deze grond verkocht wordt voor de prijs van bouwgrond. Dat is 237,-per m 2. Burgemeester en wethouders kwamen met het compromisvoorstel van f 103,- voor alle grond, maar de socialisten konden ook hiermee geen vrede hebben. maand beslissen over een aantal bezuinigingen. De voorgaande vier inzamelingen van het klem chemisch afval waren volgens de gemeente echter een groot succes. Daarom vinden burgemees ter en wethouders dat de inzameling niet 'wegbezuiiugd' mag worden. De motivatie bij de Leusdense bevolking om het klem chemisch afval gescheiden te houden, zou daardoor kunnen afnemen. Het voorstel is daarom het chemisch afval emd mei en emd oktober huis-aan-huis op te halen. kend tijdens de gemeenteraadsvergadering. Daarmee komt een einde aan het verzet van de club tegen de gedwongen verhuizmg van de Valleilaan naar de Hamersveldseweg. Renamed vond dat zij in het Defensiegebouwtje te weinig ruimte kregen toegewe zen. De club mag nu een tweede lokaal in het gebouw in gebruik nemen. De motorclub moet weg van de Valleilaan, omdat daar dit jaar huizen gebouwd zullen worden. UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen lensen, die nog een meerijder zoeken op een rijtje. Van links naar rechts: Rick Odolphij, Peter Ytsma, o Rijk en Dick Hartog.ffoto Jan Pit) LEUSDEN - Sinds begin van dit jaar beschikt Leusden over een heuse carpoolplaats, nabij de aansluiting op de A28. Er kunnen op de parkeerplaats 22 auto's wor den neergezet. Via een vrijliggend fietspad langs de Randweg is de carpoolplaats voor fietsers goed bereik baar. Er is een overdekte fietsenstalling, die tevens dienst kan doen als een beschutte wachtruimte. Met de carpoolplaats hopen de gemeente Leusden en de pro vincie Utrecht het selectief autogebruik te bevorderen en daarmee gelijktijdig een bijdrage te leveren aan de vermindering van het energiegebruik. In Leusden zet de werkgroep Milieu van de Raad van Kerken zich in voor carpooling, door gegadigden bij elkaar te brengen; contactpersoon is Henk van Heus- den, telefoon 94 10 65. Op de carpoolplaats hangt ook een mededelingenbord waar men de interesse voor carpoolen kan aangeven. Mensen rijden het liefst alleen naar hun werk; meerij den tast mensen in hun vrijheid aan? Wat beweegt bepaalde automoblisten dan toch te proberen het mee rijden te bevorderen? In de komende weken laten wij vier Leusdenaren, die veel met de auto rijden, aan het woord. Zij leggen uit waarom zij achter het idee van carpoolen staan. (Foto: Hans Roggen) '...Waarom een nieuw woord moest worden gezocht, wordt uit het bericht niet duidelijk. Zeker niet na de bestudering van de definitie van het begrip, zoals die in het kerkeblad gegeven wordt Het gaat om 'mannen en vrouwen die er alleen voor staan, doordat zij ofwel zonder partner gebleven zijn ofwel hun huwelijk of ander samenlevingsverband voortijdig verbroken zagen door een scheiding of door het overlijden van hun partner'. De noodzaak voor een nieuw woord blijft voor ons volstrekt onduidelijk. Of wordt er soms mee bedoeld dat 'alleenstaan den gezien de aard van hun maatschappelijke statos eigen lijk automatisch ook tot de groep der alleengaanden gere kend moeten worden'. Bijvoorbeeld als zij alleen gaan naar een regionale ontmoetingsdag voor alleenstaanden?'... LEUSDEN - De kosten van |de auto is voor Rick Odol- Iphi) de belangrijkste reden lom te willen carpoolen. Tot ■op heden heeft hij nog nie- Imand gevonden waarmee |hij samen naar het werk kan Injden. De reden daarvan ■ligt, volgens Odolphij, aan Ihet feit dat hij met in de Randstad werkt. Vijf dagen Iper week gaat hij met zijn lauto naar Apeldoorn, waar hij als project-engineer I werkt bij HCS (de sponsor |van Feijenoord!). „Ik begrijp eigenlijk niet |goed, waarom het nog niet Igelukt is, want er gaat altijd Iveel verkeer richting Apel- doorn. Maar de meesten rij- Iden toch richting de Rand- Istad. Ik heb het bij mij op het Ibednjf ook geprobeerd, ■maar daar kwamen geen ■reacties op. Wel woont een ■collega in de Eurowonin- ■gen, maar die werkte in de ■buitendienst. Bij Philips in ■Apeldoorn had ik meer suc- ■ces. Toevallig werkten daar ■twee mensen uit Schothorst, ■maar met hen kon ik niet tot leen redelijke afspraak ko- Imen. Ik zou als ik zou wor gden opgehaald naar de snelweg in Schothorst moe ten komen." Odolphij is dus nog steeds op zoek naar een carpooler. Hij zegt te willen carpoolen vanwege de kosten van zijn auto. „Ik heb wel een gasinstallatie, maar ik njd zo'n 25.000 kilometer per jaar. Dan slijt je auto hard en dan is het hebben van een auto gewoon duur. Het feit dat we een huurwo ning in de vrije sector bewo nen telt natuurlijk ook mee. En als je dicht bij elkaar woont, waarom zou je dan niet meerijden met elkaar. Dat is ook veel gezelliger, want ik rijd toch honderd kilometer per dag. Het schijnt ook nog goed voor het milieu te zijn, maar dat is voor mij niet een reden. Dat zeg ik heel eerlijk." Odolphij gelooft, dat als de werkgevers wat minder reiskostenvergoedingen zouden betalen er meer mensen mee zouden doen aan het carpoolen. Volgens hem zou een NS-station in Leusden veel mensen doen besluiten de auto te laten staan en met de trem naar het werk te gaan. „Ik zou Rick Odolphij op weg naar zijn werk: 'Verhuizen naar Apeldoorn zal ik nooit overwegen', (foto Jan Pit) zelf ook de trein nemen. Als ik nu de trem zou nemen naar Apeldoorn ben ik twee keer zo lang onderweg als met de auto." Verhuizen naar Apel doorn wil het gezin Odolphij niet, want familie en vrien den wonen allemaal in de buurt van Leusden. Mocht carpoolen niet lukken dan blijft Odolphij gewoon met de auto naar Apeldoorn rij den; ook als hem dat meer geld gaat kosten. Vorige week is m deze krant bij het verhaal 'Er bhjft een ruïne over' op pagina 3 per abuis een foto van een verkeerd huis geplaatst. Voor de duidelijkheid plaatsen wij de foto van dit huis (boven), dat met gesloopt hoeft te worden, nogmaals. Op het inzetje het huis waar het om gaat en dat eigendom is van de familie Hoogeveen (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - Zaterdag heeft Kohlman Speelgoed, Brouwerij m Hamershof, de prijzen van de Lego-wedstnjd uitgereikt. In het kader van de Nederlandse voorrondes voor de Wereldkam pioenschappen (1992 in Denemarken) worden m het hele land voorrondes gehouden. Elk kind tussen dne en zestien jaar heeft een bouwwerk in kunnen leveren. In Leusden zijn de volgende winnaars uit de bus gekomen: Categorie 3-5 jaar, het bouwen met duplo of lego: Ferry Huizinga. Rens Mijzen en Jaap Willem Hiddink. Categorie 6-9 jaar. het bouwen met legomateriaal: Dennis Tim mer, Harke Jan Rolle en Mathijs Lugthart. Categorie 10-15 jaar. het bouwen met lego of technic: Bas van de Moolen, Helmer Helmers en Marcel Ossendrijver Alle eerste prijswinnaars nemen deel aan de nationale finale. Deze wordt in de herfstvakantie gehouden in de studio's van Joop van der Ende. '...Er zijn de afgelopen maanden overigens nog meer men sen actief geweest op het laalfronf. Een echte tongbreker werd gevonden door de samenstellers van het rapport van de Sportstichting over de toekomst van deze instelling. 1'Privatisering'publikise ringis de titel van het rapport. Het woord voor de schuine streep heeft inmiddels een zekere bekendheid gekregen en de meeste mensen weten daarom wel wat er mee bedoeld wordt. De gemeente, die eerst zelf zorgde voor de sportvelden, laat bijvoorbeeld het onder houd van een sportveld over aan de club, die het terrein gebruikt. Het tegenovergestelde is echter een verschijnsel, dat in ieder geval in Leusden, nog vrij onbekend is. En als de 'dikke Van Dale' geen helpende hand biedt, blijft er niets anders over dan om zelf maar wat te verzinnen. Maar moest dat nu echt 'publikisering' worden?...' '...Ach hoe aandoenlijk Rijdt de redactie-auto op de afslag A 28 richting Leusden achter een vrachtauto. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat de slogan op de deur onze aandacht trok. De op een na beste' luidt de kreet. Nu mag iedere ondernemer zich graag als beste profileren, dus de nieuwsgierigheid was gewekt. Gelukkig stelde de overige tekst op de vrachtwagen ons niet teleur....De beste is het bedrijf van mijn vader1. Stoere binken met een klein har tje...' '..JUs Leusden de landelijke pers haalt, is er meestal iets vervelends aan de hand. Zo besteedde de Telegraaf, nu bijna twee jaar geleden, een week lang aandacht aan een inci dent, dat ach op de Arnhemsweg afgespeeld zou hebben. Een dronken Leusdense politieman zou een automobilist hinderlijk voor de wielen gereden hebben. Achteraf bleek de soep niet zo heet gegeten te worden, want het verhaal was door de betrokken automobilist verzonnen. Hij wilde indruk maken op zijn familie... '...Deze maand schreef een familie uit Renswoude in de ANWB-oitgave De Kampioen over een nare ervaring die zij ook in Leusden moest meemaken. De auto van de familie werd door onbekende jongeren zonder aanleiding met fles sen bekogeld, toen zij een discotheek passeerden. Niet zo best dus, maar misschien valt het ook nu weer allemaal mee. Het is in ieder geval een raadsel welke discotheek de Rens- wouders bedoelen. Voorzover wij hebben kunnen nagaan is De Klaveet de enige disco op Leusdens grondgebied. Maar uit het buitengebied komen nooit klachten over zich misdra gende discogangers. Of zou de familie een van de jongeren centra bedoelen. De bezoekers daarvan willen zich nog wel eens roeren... LEUSDEN - Het gemeentehuis en de gemeentewerf zijn van don derdag 9 mei (Hemelvaartsdag) tot maandag 13 mei gesloten. De vrijdagavondopenstelling voor paspoorten en rijbewijzen komt daarmee te vervallen. Het over- laadstation op de gemeentewerf is op zaterdag 11 mei van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het stor ten van grofvuil, tuinvuil, oud-ij zer, glas, papier en plastic en voor het afgeven van verfresten, chemisch afval en koelkasten. LEUSDEN - Blikschade was woensdag het gevolg van een aanrijding op de kruising Mid denweg/Noorderinslag. Een Leusdense automobilist reed van af de Noordennslag de Midden weg op en verleende daarbij geen voorrang aan een automo bilist uit Muiden. SDEN - Volgens de sociale recherce heeft de sociale dienst Leusden een bedrag van f 265.000,- teveel betaald aan ten echte toegekende uitkeringen. Dat bhjkt uit het jaarverslag de sociale recherce over 1990. Dit bedrag is opmerkelijk als het vergeleken wordt met de bedragen die de recherce Heldere Eemlandgemeentes heeft 'opgespoord'. In de gehele - 0 ^aar het om een bedrag van ruim f 650.000,-. Het is volgens recherce niet te zeggen of dit het bedrag is dat ook werkehjk eel is uitgekeerd. In een aantal gevallen gaat het namehjk om en die jarenlang ten onrechte een uitkering kregen. Het van de dienst is echter om fraude te bestrijden en in de Komst te voorkomen. Nieuws uit het bedrijfsleven LEUSDEN - Vorige week heeft Etos aan de Grutterij voor een avond de winkel omgebouwd tot een beauty center. Bedrijfslei der Henk Bokkers en zijn medewerkers hebben een voorlich- tmgsavond gehouden over huidverzorging en cosmetica. Ge toond werden de nieuwe voorjaarskleuren en de eigen-merk- produktenlijn ter bescherming van zon. Op 15 mei is er een tweede voorhchtir.gsavond, inschrijvingen bij de winkel in de Hamershof. (advertentie) Sissera is een rnbriek voor het Ideine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). Nieuwe verschijnselen hebben namen nodig en bestaan de begrippen zijn soms toe aan een oppoetsbeurt. Huishoud ster wordt dan bijvoorbeeld interieurverzorgster. Ook in Leusden worden soms pogingen gedaan om onze taal te verrijken met nieuwe woorden. In het blad 'Kerk en Geloof van de Sint Jozefparochie stond in het nummer van 27 april een voorbeeld van zo'n poging. Daar wordt in een aankondi ging voor een ontmoetingsdag het woord 'alleengaanden' gebruikt...

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3