f*ii& Leusden Leusden een en al plus en toch ivlin 2000 c;eile>en. r Met een onderlinge bromiïetsverzekering ga jezelf met 't voordeel naar huis. ©9 tijdelijke tuingroendepots gesloten dodenherdenking chemisch afval naar de chemokar vergaderagenda i 't TEGELSPECIALISTEN SAV0IA VLOERTEGELS Groenewijk B.V. PEUGEOT 3Q9 DONDERDAG 2 MEI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de eemeente Leusden nr. 71, 2 mei 1991 sluiting gemeentehuis en -werf Het gemeentehuis en de gemeentewerf zijn van donderdag 9 mei (Hemelvaartsdag) tot maandag 13 mei gesloten. De vrijdagvond- openstelling voor paspoorten en rijbewijzen komt daarmee ook te vervallen. Het o\erlaadstation op de gemeenterwerf is op zaterdag 11 mei van 9.00 uur tot 12.00 uur geopend voor het storten van grofvuil, tuinvuil, oud-ijzer, glas en papier en voor het afgeven van verfresten, chemisch afval, plastic en koelkasten. In iedere wijk is wel een tuin- groen depot. Daar kunt u uw tuingroen kwijt. Twee keer per jaar houdt de gemeente een tuin- groenaktie, één keer in het voor jaar en een keer in het najaar. De eerste aktie is nu voorbij. Een aantal depots zullen vanaf 6 mei met meer gebruikt mogen wor den. Dat zijn de tijdelijke de pots. Welke dat zijn kunt u lezen op de blauwe afvalkaart. Maar alle permanente depots blijven open. En er is er altijd wel één bij u in de buurt. Of het een perma nent of tijdelijk depot is, staat aangegeven op de borden. U heeft ze vast al wel gezien, die nieuwe borden. Een paar weken geleden heeft wethouder Ver- duin de eerste geplaatst bij het tuingroen depot aan de Alands- dam. De borden maken duidelijk wat wel en wat niet op die depots gestort mag worden. groen vuil Gebruik maken van de depots heeft twee voordelen. Ten eerste komt al dat gemaaide gras, tak ken, planten en struiken niet in de vuilniszak en gaat het niet naar de verbrandingsoven. Dat scheelt geld, want dat verbran den is behoorlijk prijzig Ten tweede is er nu de mogelijkheid om met dat tuingroen iets nuttigs te doen. Het opnieuw te gebrui ken bijvoorbeeld. Maar dan moet het natuurlijk wel groen- vuil zijn dat op de depots ligt Te vaak komt het nog voor dat de depots voor andere materialen en ander vuil gebruikt worden. Bijvoorbeeld plastic zakken, bielzen, hekwerk, gaas, noem maar op. De meest vreemde za ken treft men soms op die depots aan. Ook dikke stukken hout mogen niet tussen het tuingroen terecht komen. Want het tuinaf val wordt vermalen. De machine die dat doet, de Kompomix, kan dikke takken, van zo'n 9 cm. doorsnee niet meer aan. Die moeten naar het overlaadstation op de gemeentewerf. planten •nibvMn i Leusden De nieuwe borden geven duidelijk aan wat u wel en wat u met naar de tuin groen depots mag brengen, (foto Ja nus Visser) Van 27 tot en met 29 mei komt de chemokar weer langs. U kunt dan al uw klein chemisch afval meege ven. Resten verf, schoonmaak middelen en batterijen zijn klein chemisch afval. Maar bijvoor beeld ook chemische bestrijdings middelen. Rond 15 mei wordt huis-aan-huis een folder bezorgd met informatie over de inzamel- plaatsen en -tijden. Er zijn veel soorten variërend van vlooienband tot spuitbus en van muizenkorrels tot mieren- lokdoos. Bestrijdingsmiddelen zijn er altijd op gericht planten (bijvoorbeeld onkruid) of dieren (bijvoorbeeld insecten) te do den. Doordat veel resten zo in de vuilniszak of gootsteen verdwij nen, komt een bestrijdingsmid del vroeg of laat in het milieu terecht Er gaan op die manjer veel meer planten en dieren dood dan ei genlijk de bedoeling was. En wat dacht u van de gevolgen als de bestrijdingsmiddelen in het grondwater terechtkomen? De mogelijkheid is aanwezig dat u de stoffen weer in huis krijgt via de kraan. scheiden Resten van bestrijdingsmiddelen moet u apart houden en inleve ren. Kijk eens of u in huis nog restjes van de oude bestrijdings middelen heeft staan. Gooi deze nooit zomaar in de vuilniszak, maar lever ze in bij de chemokar of de gemeentewerf. Lever de middelen in de verpakking in Want er blijven altijd restanten achter in de pot of de fles Door chemisch afval, dus ook resten van bestrijdingsmiddelen, te scheiden van het gewone huisvuil en het apart in te leveren kan het op de meest geschikte manier verwerkt worden. Niet alleen bestrijdingsmiddelen zijn slecht voor het milieu. U gooit vast wel eens een batterij tje, een kwikthermometer of een restje olie weg. Misschien weet u wel dat dat schadelijk is voor het milieu, maar denkt u: ,,ach, dat beetje van mij maakt ook niet zoveel uit". Wist u dat alle Nederlandse huis houdens bij elkaar zo'n 20 mil joen kilo van dat afval weggooi en? Dat gaat beetje bij beetje via de vuilniszak, de wc, de goot steen of rechtstreeks. En dat komt uiteindelijk allemaal in ons milieu terecht. Het effect laat zich raden. dinsdag 7 mei, commissie Wel zijn en Onderwijs (W&O). De agenda van deze commissie vermeldt o.a. de volgende pun ten: haalbaarheidsonderzoek lo kale omroep, toekomstige relatie tussen gemeente en sportstich ting, vervanging buitenafraste ring van het Burg. Buiningpark en het Kerstenssportpark en de aankoop van een beeld ten be hoeve van De Biezenkamp. woensdag 8 mei, commissie So ciale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM). Deze commissie krijgt twee za ken voorgelegd: een notitie over de verwerking van het tuinafval en een ontwerp-verordening waarin de aangifte, het bewaren en het vervoeren van kadavers wordt geregeld. Beide vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis en beginnen om 20.00 uur. De volle dige agenda met de bijbehorende stukken ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting. Wie naar aanleiding van de te behandelen stukken vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de commissievergaderingen ge bruik maken van het spreek recht. Komende week vindt weer de jaarlijkse her denking van de gevalle nen uit de Tweede We reldoorlog plaats. Ook in Leusden wordt hieraan met kransleggingen en stille tochten de nodige aandacht gegeven. kranslegging bij De Stenen Man Op vrijdag 3 mei leggen leerlingen van de Mon tessorischool 't Ronde om 14.00 uur een krans bij het nationaal oorlogs monument ,,De Stenen Man" op de fusillade plaats van het voormali ge Kamp Amersfoort. Dit monument is sinds 1985 door de Montessori school geadopteerd. kransleggingen op Rusthof Op zaterdag 4 mei wor den om 10.30 uur op het Russische ereveld van de begraafplaats Rusthof de 865 hier begraven solda ten uit de Sovjet-Unie herdacht. Aansluitend wordt een rondgang ge maakt langs de 460 gra ven van uit andere lan den afkomstige militaire oorlogsslachtoffers Hieronder bevinden zich Engelsen, Canadezen, Australiërs en Nieuw- Zeelanders. Vervolgens worden nog kransen ge legd bij de monumenten Koedriest en Stenen Man. Aan de kransleg ging bij het monument Koedriest zal worden deelgenomen door leer lingen van de openbare basisschool De Wegwij zer, die dit monument vorig jaar adopteerde. stille tochten Op zaterdag 4 mei wor den 's avonds twee sti tochten gehouden eerste vertrekt om 19 uur vanaf het museunij bouwtje op het tene van de politieschool de Appelseweg. De toe gaat via het monunit ,,De Stenen Man", pelweg, Laan 1914 Dodeweg naar de graafplaats Rusthof vvj de stoet tegen 20.00 u aankomt. Op Rustb worden de twee minuti stilte in acht genomen. Vanaf de boerderij a de Asschatterweg vertrekt er om 19.30 een stille tocht naarb oorlogsmonument de Asschatterkade. Da wordt o.a. door leert gen van de rooms-kait lieke basisschool Klimrakker" een km gelegd. Deze scha heeft het monument 1988 geadopteerd. het monument ,,De Sic Man" op de fusilladepï van het Kamp Amen): (foto Janus Visser) GEMEENTE bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen de heer A. L. Boutens, terrasvergunning ,,De Hessenkar" de heer P. A. A. van der Snee, idem ,,The Wish" mevrouw L. Timmerman, idem ,,Hamers- veld" de heer M. van Holst Pellekaan, idem ,,De Swartesteegh" Z.V.V. Keistad, 17 bingo-avonden in ,,Ons Gebouw" de heer J. Goedknegt, idem de heer W. M. Muijs van de Moer, afsteken van vuurwerk Ned. Spoorwegen, standplaats informatie auto Muziekver. D.W.S., diverse vergunningen Pon's Automobielhandel, muziekvergun- ning kapvergunningen Waarden 2, kappen van een acacia Lamoen 11, kappen van een acacia Landweg 56, kappen van een berk bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunmngen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). voor al uw inlijstwerk IJSTENMAKERIJ ERSTEK Snelle levering en ruime sortering Hamersveldseweg 4d - Leusden- Tel. 033-945675 b.g.g. 030-945895 VLOERTEGELS/PLAVUIZEN gratis gelegd v.a. 25 mJ SPECIALE MEIMAAND- AANBIEDING in twee dessins, 1e kwaliteit, slijtweerstandsgroep 4, afm. 34x34 Cm. jrn mm y van 55.95 voor afm. 40x40 cm. C f\ van 79.50 voor OdidU Amersfoort - Neptunusplein 13 - Tel. 033-755865 Alles met garantie aangebracht door eigen gespecialiseerd personeel! Als ie mei alleen zuinig bent op ie brommer maar ook op je portemonnee moei ie 'ns bi| onze Onderlinge, aangesloten bi| de NOVO langsrijden Een Onderlinge zonder winstoogmerk, die ie legen koslprijs dekking geell. Dal scheelt behoorlijk1 W.A.-premie (inclusief alle kosten) brommer zonder versnel lingen 125.-" mei versnellingen 395.-" All Risk-premie afhankelijk van nieuwwaarde Pak snel dal premievoordeel en laat je haarlijn voorrekenen hoeveel 't je exact scheelt NUVUQ9 premie per 12 maanden Ncuiii kixiliikl up mul oiis dl- OikJi'ilmHi' ui de bjniil ONDERLINGE VERZEKERINGS x MAATSCHAPPIJ LEUSDEN W.A. Hamersveldseweg 8 - 3833 GP Leusden Will Telefoon 033-950704 O O Als Onderlinge aangestoten txj de Novo. Met elkaar. Voor elkaat Voor de Peugeot 309 Plus vragen we u even met ons mee te rekenen. Er valt namelijk nogal wat op te tellen bij deze auto. Allemaal plussen die u straks op de weg, maar ook daarnaast, heel wat plezier zullen bezorgen. De grootste plus zit 'm in het totaal. Want u krijgt 2000 gulden voordcel op een nogal complete reeks aan accessoires. 309 XL 1.4 (3-drs) cat.prijs 24.995,- Totalc waarde extra's 2.280,- Cat.prijs -E extra's 27.275,- 309 Plus (3-drs) tijdelijk 2 5.275,- Uw voordeel 2.000,- ïn 2 delen neerklapbare achterbank ruitewisser/sproeier achter tklapbare achterzijruitcn (3-drs) in lendenen verstelbare bestuurdersstoel intervalschakcling op ruitcwissers vóór elektronische toercnteller regelbare mstrumentenbordvcrlichtine 2 plafonniers handgrepen achter met kledinghaak opbergvakken achterpanelen (3-drs) digitaal klokje middenconsole complete bedrading naar luid- sprekersinbouwruimte achter verlichting bagageruimte bevestigingsringen voor bagage tot en met de wielkasten toe beklede bagageruimte met luxe stof beklede poröerpanelcn achterspoiler (dicsclversie) plalondconsole erstrip in bumpers ;rlichting dashboardkastje sportieve wielplaten De Peugeot 309 Plus (3- of 5 deurs) is voorzien van een pittige 1.4 injecticmotor met 3-weg kata lysator en lambda-sondc of een 1.9 dieselmotor. Beide uiterst zuinig en stil Bovendien kunt u rekenen op 'n 5- versnellingsbak, gelaagde voorruit, diagonaal gescheiden remsystcem en een kooiconstructie. Een fantastische aanbieding dus, waarbij haast is geboden. Want het voordeel is groot, maar de voor raad is beperkt. Kom dus snel bij ons langs in de showroom voor een proefrit. U bent van harte welkom Ongehoord goed. JOO rLUS 3-ORS BENZINE I 4i 25.275.- 309 PLUS 5 Dfó BENZINE Mi 26.265 - 309 PLUS 3 DRS DIESEL I.9 29.4SS-, 309 PLUS 5 DRS DIESEL 1.9 30.445 - PRIJZEN INCl. BTW, EXCL AFLEVERINGSKOSTÏN \VI|ZIGINGEN VOORBEHOUDEN. AMERSFOORT, BOVEE AMERSFOORT B.V., BERKENWEG 3, TEL: 033-613846. PEUGEOT. DYNAMISCH OP WEG.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4