Matig weer kan ouderwetse koninginnedag niet verstoren Autocross een daverend succes lEusder hrpnt Zeepkistenrace: scheuren, maar vooral glijden! ibade bij de gemeentehuis Leusden trok veel belangstelling. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het weer deed minder uitbundig mee dan vorig jaar, maar was toch geen echte spelbreker op Koninginnedag. De Oranjevereniging Leusden en het Feest comité Achterveld hadden dan ook weer ouderwets uitge pakt. Het begon zaterdag al met een lampionnentocht. Vanaf de Koningin Beatrixlaan liepen de kinderen een route in Leus den-Zuid. Ook in Achterveld was een optocht georgani seerd. Daar begonnen de verklede kinderen maandagavond vanaf de Moespot aan hun verlichte 'spektakel' door het dorp. De volgende dag was het zingen geblazen voor het ge meentehuis. Burgemeester Panis en de wethouders Vroon en De Jongh namen de aubade in ontvangst. De leusdense jeugd was in grote getale naar 't Erf gekomen voor deze jaarlijkse traditie. Een andere 'Koninginnedagtraditie' zijn de Oud-Holland se kinderspelen. In Achterveld konden de deelnemers al vanaf 9.00 uur aan de slag bij het kerstens Sportpark. In Leusden waren er spelletjes als hoepelen, prikketol en de Vliegende Hollander. De zeepkistenrace in Leusden-Zuid is inmiddels ook al een jaarlijkse traditie geworden, georganiseerd door jonge renvereniging JUID. Dit jaar bij winkelcentrum De Bieshaar en niet meer bij De Woelige Hoek, omdat JUID geen huisves ting meer heeft in de Woelige Hoek. Artiestenavond in Achterveld: vol overgave. Uitslagen autocross Standaardklasse 1. B. Mastenbroek (nr. 41) Leusden 2. S. Kraanen (nr. 68) Amersfoort 3.1.M. Herder (nr. 28) Stoutenburg Vrije klasse l.J.Smink(nr 8) Amersfoort 2. P Zwartjes (nr. 76) Leusden 3. J. Tijmensen (nr 73) Leusden Dames klasse 1. A. Nieuwenburg (nr. 5) Amersfoort 2. W. de Jong-Herder (nr. 3) Hoogland 3.L. Gorter (nr. 13) Amersfoort Foto's Hans Verhorst en Hans Roggen. titratie op een kinderhoofd'. Het is niet eens 11 november, maar toch mochten de hchtjes branden. LEUSDEN - De autocross, die na afwezigheid van een groot aantal jaren sinds vorig jaar weer op het programma van de Oranjefeesten staat, is een groot succes geworden. Meer dan 3.000 betalende toeschouwers passeerden de kassa op het terrein van Pater aan de Asschatterweg om kennis te nemen van de verrichtingen van lokale en regionale cou reurs. Dat is ruim 750 bezoekers meer dan vorig jaar. Volgens een woordvoerder van de organisatie vielen er twee ongelukken te noteren. Eén vrouwelijke coureur raak te aan het hoofd gewond, toen haar auto omsloeg. Een toeschouwer kreeg een achteloos weggeworpen bierfles tegen het hoofd. Een groep jongeren zorgde voor problemen, door zich op plaatsen op het terrein op te houden waar ze niet mochten komen. Het aantal deelnemers overtrof dat van vorig jaar. Boven dien werden er twee nieuwe klassen aan het programma toegevoegd. Naast de standaardklassen waren er dit jaar de specials in een vrije klasse. Ook voor vrouwelijke deelne mers was een aparte klasse in het leven geroepen. SACHS

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5