Antilopen tegen Vinken te mager bedeeld: 9-9 >ort kort islaagde onsorloop vanti' OPHALEN GLAS EN OUD PAPIER Gelijkspel De Haaien Sport kort Tikkie-terug toernooi DONDERDAG 2 MEI 1991 - Een week voor het einde van de competitie In je vrouwenhockeyers van MHCL aan alle onzeker- einde gemaakt. Nadat de Leusdenaren vorige het kampioenschap al hadden gevierd, werd aan alle theoretische mogelijkheden dat Tempo nog het eten zou gooien een einde gemaakt. Voor eigen maakte Leusden er op het veld al een feest van. Tegenstander Dalfsen werd met 7-1 achteloos aan de kant geschoven. Leusden haalde daarmee de beslissende punten binnen en promoveert voor het eerst in de clubhistorie naar de eerste klasse. De mannen werden in het hoge noorden door Koning Winter belaagd. Een stevige hagelbui kon de Leusdenaren echter niet uit balans halen. De ploeg zegevierde met 0-1. pioensteam van Leusden met v.l.n.r. staandLetty den Besten, e van de Wall Bake (manager), Charlotte Pothoven, Evelien icole Lipjes, Cathnen van Groningen, Jolanda Koopman, Bri gitte Boss, trainer/coach Hans van der Linden. Zittend: Anke den Boer, Renée Tuininga, Charlotte van de Ven, Brigit Schoemaker. Op de voorgrond: Patricia van de Flier en Inge Spijkman. VROUWEN Leusden - Dalfsen 7-1 Vorige week officieus, nu offi cieel kampioen. En met wat voor wedstrijd, Dalfsen had niets tot nauwelijks iets te vertellen. De eerste vijf minuten was alles nog een beetje eng en moest keepster Charlotte van de Ven met haar haakje een strafcorner uit het doel houden, maar langzaam maar zeker kwam de stoomtrein op gang. Al in de 1 le minuut werd er een strafcorner geforceerd, die strak enJiard ingeslagen werd door laatste man Inge Spijkman in de rechterhoek. Dne minuten la ter was het Patricia van de Flier die de bal in de enkel aange speeld kreeg en er mee naar de rechterkant hep. Zij scoorde de bal in de lange hoek. In de 18e minuut kreeg de ploeg van Leus den wederom een strafcorner, die nu gestopt werd door de met goed keepende keeper van Dalf sen, maar twee minuten later was het weer raak. Het harde schot van Inge Spijkman belandde nu in de linkerhoek. Dalfsen het dit niet op zich zit ten en ging massaal in de aanval, en was 1 minuut later m de cirkel van Leusden te vinden. Nicole Lipjes hield het hoofd koel en werkte de bal weg. Negen minu ten voor rust kreeg Brigit Schoe maker (midden-midden) een mooie pass van linkerspits Brigit te Boss. Schoemaker speelde de bal door naar de vrijstaande Letty den Besten, die de cirkel inliep en niet aarzelde. Zij omspeelde de keepster van Dalfsen en scoorde, waardoor de ploeg een zeker vooruitzicht had op de overwin ning. Na rust kwam Renée Tuininga de centrumspitspositie van Patri cia van de Flier overnemen en dat deed zij niet onverdienstelijk. In de 8e minuut een even uit de con- SHTERVELD - Sportver- ing Avanti in Achter hield afgelopen zondag iponsorloop ten bate van jeugdsecties. Onder ale weersomstandighe- een lekker zonnetje en iniet al te hoge tempera- liepen ongeveer 25 leden en een twintigtal >ren hun rondjes. De ac- een groot succes: De brachten ruim I,- in de verenigings- t parcours was zo'n 375 Ir lang en hep vanaf de haal door de van Olden- eveltstraat, Deliana van destraat en de Walter Amersfoortstraat weer naar de Sportzaal. De tingen voor het aantal es dat in een uur zou en gelopen, hepen uit- an 10 tot 20. Hierop had- Ie sponsors ook hun be- ïn per ronde ingezet, het eerste uur hep de d en al spoedig bleek dat ien uur heel wat meer te was dan de schatting: tink aantal jeugdleden e meer dan 20 rondes, koplopers hier waren tn Koch met 31 (ruim 11 en Mario Blom met 30 s. senioren konden dat ftijk niet op zich laten en zetten er de voor- je sokken in toen hun tr waarheid was aange- tn. Absolute topper was mwman die er 38 ron- 14 km.) uit perste, Jd door Joost Mink met ens een respectabel van 35 rondes. Voor set Kok wist tot ver ing van zijn sponsors ]r°ndes te komen. Jiale aandacht was er Mechteld van den Heu- |ie op stelten 6 rondes |e volbrengen, waarbij °nde goed was voor J*g van 26,-. r door het enthou- |publiek, dat de lopers )otste daden inspireer- Ideze sponsorloop een financieel succes ge- 11 Johan Ossendrijver ,^net de microfoon in H staat beide uren graten en daarbij me- (°)p(st)er over hun Junt heen te helpen. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben in de strijd om lijfsbehoud in de eerste klasse opnieuw een belangrijk punt gepakt. Op eigen terrein hielden de Leusdenaren kampioenskandidaat De Vinken op 9-9. De bezoekers uit Vinkeveen leken in de slotfase, tegen de verhouding in, de wedstrijd in eigen voordeel te gaan beslissen toen de ploeg (voor het eerst in de wedstrijd) op voorsprong kwam: 8-9. Aanvoerder Joyce Osnabrugge trok de plooien in de laatste minuten recht en tilde de score naar 9-9. In het beladen duel op het Burgemeester Buuungpark ontrolde zich voor het oog van de toeschouwer een harde, spannende en met onaantrekkelijk duel. De Vinken gooide traditioneel veel fysiek geweld in de strijd, terwijl Antilopen daar technisch verzorgd korfbal tegenover trachtte te stellen. De Leusdenaren creeerden een veldoverwicht, maar slaagden er te weinig in doeltreffend rendement te halen uit de inspanningen. Dat probleem speelt de ploeg uit Leusden het hele seizoen al parten. Toch was met name de openingsfase voor de Buiningparkers. Koos Meinsma opende de score vanaf de strafworpstip, maar aan de andere kant van het veld kreeg Evelien van Rooyen niet veel later ook een strafworp tegen: 1-1. Met twee schoten van afstand haalde André Kooij echter maximaal rendement uit het optreden van het tweede aanvalsvak van de Leusdenaren, waarmee Antilopen op een 3-1 voorsprong kwam. De ploeg uit Vinkeveen had even nodig om van de schrik te bekomen, maar werkte nog voor de pauze de achterstand weer weg. Op basis van fysieke hardheid zette de ploeg Antilopen onder druk en dat leidde tien minuten voor de veldwisseling tot de gelijkmaker: 3-3. Met die stand zochten beide ploegen de kleedkamers op. Strafworpen Na de rust kregen de Leusde naren toch weer greep op het spel. Koos Meinsma heropende de score (4-3) en de goed spelen de Jack den Heyer tekende na de vakwisseling voor de vijfde Anti lopen-treffer: 5-4. André Kooij zorgde er andermaal voor dat zijn vak een score van 100% haalde door 6-4 aan te tekenen. Hoewel De Vinken via een op dubieuze gronden toegekende strafworp verkortte tot 6-5, zorgde invalster Nancy Laheij, die de geblesseer de Maaike Geutjes kwam vervan gen, ervoor dat de marge van twee doelpunten in stand bleef: 7-5. Het venijn van de wedstrijd bleek echter toch in de staart te zitten. De inleiding werd ge vormd door een tegentreffer van de Vinken, waarmee de bezoe kers weer in de wedstrijd kwa men: 7-6. Koos Meinsma herstel de de schade weliswaar bij 8-6, maar hij kon met verhinderen dat de gasten aanzetten voor een scherpe eindsprint. Dat leidde tot verbijstering van de thuisploeg binnen de kortste keren tot 8-8. De schnk werd nog groter toen de Vinkeveners in de 88ste mi nuut voor het eerst in de wedstrijd zelfs op voorsprong kwamen, waarmee de Leusdenaren de partij toch nog dreigden te verhe zen. In de laatste minuut het aan voerster Joyce Osnabrugge zien uit het goede mentale hout gesne den te zijn, door het hoofd koel te houden. De Leusdense bracht vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd tot opluchtmg van de Antilopen-aanhang de verdiende gelijkmaker op het scorebord. Door het gehjke spel stijgt An tilopen in het klassement juist bo ven de rode streep. DOC, dat nog geen punt scoorde, is inmiddels reeds gedegradeerd. De strijd om de voorlaatste plaats is echter hevig. Nu wordt die plaats inge nomen door Vriendenschaar, maar die ploeg speelde een wed strijd minder dan Antilopen. Winst van die ploeg m het inhaal- duel tegen De Vinken zou bete kenen dat Antilopen nog steeds op de voorlaatste plaats staat. centratie zijnd elftal van Leusden, waardoor de midden-midden van Dalfsen een aantal speelsters kan uitspelen en kan scoren. Na dit misverstand was Leusden weer snel op de been en begon weer met de opmars naar voren. In de 13e minuut wederom een wissel, Cathrien van Groningen nam de positie van Brigit Schoemaker over. 1 minuut later volgde het vol gende doelpunt. Dit keer was het de goed spelende Jolanda Koop man die scoorde. Zij omspeelde 3, 4 tegenstandsters en schoot de bal hard en hoog in de rechter hoek in de touwen. De keepster van Dalfsen had voor de zoveelste keer het nakijken. Koopman bleek niet tevreden met maar één doelpunt, zodat het drie minuten later weer raak was. Bij een scrimmage voor het doel van Dalfsen hield Koopman het hoofd koel en scoorde met een half hoge push met haar haakje. De lijnstopper had haar stick er bij bij, maar dit mocht met meer ba ten. Tuininga zorgde tien minuten voor tijd nog voor wat spektakel. Haar goede inzet zag zij op de paal belanden en dne minuten daarna ging haar inzet maar net naast. Zes minuten voor tijd volg de het 7e en laatste doelpunt. Een mgeslagen strafcorner van we derom Spijkman werd tegenge houden door de keepster, maar zij gaf een rebound weg waar Den Besten wel raad mee wist. Opstelling Leusden: Charlot te v.d. Ven, Inge Spijkman, Anke den Boer, Nicole Lipjes, Charlotte Pothoven, Letty den Besten, Brigit Schoemaker (Cathrien van Groningen), Jo landa Koopman, Evelien Zwart, Patricia v.d. Flier (Renée Tui ninga) en Brigitte Boss. MANNEN Hagelbui Ondanks een verschrikkelijke hagelbui, die alle spelers teister- Jolanda Koopman leverde met twee treffers een belangrijk aandeel in de royaal uitgevallen 7-1 overwinning op Dalfsen. de afgelopen zondag, waardoor het veld op een gegeven moment wit zag, werd er een goede wed strijd gespeeld. Heel veel uitge sproken kansen voor de ploeg van coach Sjaak van Dorrestein. Er was waarschijnlijk veel meer uitgekomen, als de ploeg in be paalde gevallen wat meer had samengewerkt. Al in de eerste 10 minuten wa ren er voor Sander Greve en Flip van Dalen mooie kansen. Beide misten voor open goaL Een coun ter van Roden, het enige eigenlijk waar zij de gehele wedstrijd aan toe kwamen, ging net als de kan sen van Leusden net naast. De mannen van Leusden waren de gehele wedstrijd meer in de aan val en vooral Greve en Frank de Ruiter op de rechtervleugel wa ren zeer goed in hun spel. De voorzetten van De Ruiter waren goed, maar voor het doel was niemand te vinden die de bal enn sloeg. In de 20ste minuut werd het heel spannend. Twee spelers van Roden slaagden erin om laatste man Robert Jan Willemsen te om spelen en hepen alleen op kee per Gert Jan van de Groep af. Deze hield het hoofd koel en pakte met alleen de bal, maar nam ook even beide spelers mee. Vlak voor rust kreeg Roden een strafcorner, die via de stick van de uitloper op de borst van Wil lemsen terecht kwam. De ge claimde strafbal voor Roden werd door de scheidsrechter niet gegeven, waardoor Leusden goed wegkwam. Na rust bleven de aanvallen volgen. Het tempo werd vastge houden en er volgden wederom mooie aanvallen. Vooral de pas ses op spits Richard Knoppien die vanuit zijn positie de bal terugleg de naar het middenveld, waar door de aanval goed opgebouwd kon worden, liepen goed. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam uit een strafcorner. Knop pien was degene die ervoor een schot op doel loste, Maarten Jon- ges ontving de bal uit de rebound. Toen zijn stick uit zijn handen werd geslagen volgde er een strafcorner, die in eerste instantie door Bart van Dalen werd ingesla gen en in de rebound in het net gepusht door Robert Kreikamp. Na dit eerste en enige doelpunt in de wedstrijd volgden er nog vele kansen. Ralph Wessel kreeg een voorzet van De Ruiter, maar sloeg de bal voorlangs en Robert Krei- kamp kreeg nog een keer een uitgesproken kans. Hij pushte de bal op het goal na de keeper te hebben uitgespeeld, maar twee lijnstoppen konden de bal retour neren. 15 minuten voor tijd kwam Al-speler Allard Jager voor San- der Greve in het veld. Opstelling Leusden: Gert Jan van de Groep, Robert Jan Wil lemsen, Chris Hoogendoom, Bart van Dalen, Ralph Wessel, Robert Kreikamp, Maarten Jon- ges, Frank de Ruiter, Flip van Dalen, Richard Knoppien, San- der Greve (Allard Jager). De titel wordt uitbundig, en zoals het hoort met tweede-rangs champagne, gevierd. Inge Spijkman wordt volgegoten door ploeggenoot Evelien Zwart. Charlotte van de Wall Bake, Jolanda Koopman en Cathnen van Groningen slaan het tafereel goedkeurend gade. Het ophalen van afvalglas en oud papier door de gemeenterei- niging gebeurt op maandag 6 mei in de volgende wijken: Hamers- veld, de Wetering, Alandsbeek, Rozendaal, Rozenboom, Rossen berg, 't Ruige Veld en Achterveld en Stoutenburg. Grof vuil en ander niet-huisvuil kunnen worden gestort in contai ners op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. Voor meer informatie bellen met de dienst gemeentewerken, telefoon 961773. Schillerunzameling: Miheuboer Tel. 946753. Jack den Heyer staat klaar om een vrije bal van André Kooi in ontvangst te nemen. Onder de korf heeft aanvoerder Joyce Osnabnig- ge positie gekozen, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Zondagavond heb- ben De Haaien hun laatste com- I petitietreffen gespeeld van het seizoen. Het was tevens de laat ste wedstrijd met Helma Wan- rooy als coach van het eerste Haaienteam. Daarnaast stond er voor De Fuut een kampioen schap op het spel en waren zo de ingrediënten voor een mooie wedstrijd aanwezig. De Haaien wilden Helma als afscheid een overwinning schenken terwijl De Fuut een punt nodig had voor het kampioenschap. De heren van De Haaien gingen voortva rend van start. Gerco Renkers opende de score met een om haal op de mid voorpositie. De Fuut kwam via een numerieke meerderheid echter op 1-1 en na een mislukte numerieke meer derheid van De Haaien zelfs op 1-2. Harry Abbing bracht de ploegen op gelijke hoogte via een doelpunt uit een man meer. Eenzelfde overtal-situatie le verde echter ook 2-3 op voor De Fuut. In de tweede periode liep De Fuut uit naar 2-4 maar De Haaien wist zich goed te herstel len en via een strafworp in het voordeel van Lex van Dijk en verzilverd door Gerco Renkers en een doelpunt van Reinald Bakker werd aan het einde van de tweede periode een gelijke stand behaald. In de derde pe riode bleven De Haaien het spel bepalen en via een aanval op de keeper van De Fuut en de daarop volgende paniek wist Harry Abbing koelbloedig vanaf acht meter De Haaien naar 5-4 te schieten even later gevolgd door 6-4 uit een numerieke meerderheid. In de vierde periode kreeg Gerco Renkers een strafworp te gen en moest een zeer goed keepende Ronald Bast de bal achter zich in het net zien ver dwijnen 6-5. Een numerieke min derheid betekende zelfs 6-6. Casper Renkers bracht De Haaien op 7-6 maar een defini tieve uitsluiting voor Hany Ab bing leverde en overtal situatie op voor De Fuut waardoor deze op 7-7 kwam. Een 6-4 situatie le verde zelfs een 7-8 voorsprong op voor De Fuut. Een laatste combinatie met goed inkomen van Carl Diepenbroek bracht De Haaien echter op gelijke hoogte en bepaalde zo de eindstand op 8-8. LEUSDEN - Onder de naam 'Tikkie-terug' wordt op Be vrijdingsdag (zondag 5 mei) bij Roda'46 een toernooi voor veteranenteams ge houden. Acht teams uit de regio hebben zich inge schreven. Het toernooi gaat zondag om 10.30 uur van start. Het clubhuis van Roda op het Burgemeester Buiningsport- park is al om 10.00 uur open. De prijzen worden om streeks 16.30 uur uitgereikt. Van 13.00 uur tot 17.00 uur is er gelegenheid om te bar becuen. Vanaf 16.00 uur is er 'live-muziek'. kii-.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9