Red Caps onderuit in laatste innings 1HCL op slotdag beroofd van ongeslagen status Red Caps aan slag Sport in cijfers Zwemsuccessen voor de Haaien Druk bezochte receptie iponsorloop Jezond oggen Sport kort Sponsortennis Leos Moving Soundtoernooi ISDEN - In een spannende wedstrijd moest afgelopen dag het honkbalteam een ruime voorsprong tegen RW 4 in de laatste inning uit handen geven. De uitslag rd 11-13. Daarmee verkeert The Red Caps momenteel in onderste regionen van de eerste klasse rayon Midden- lerland. ïedstrijd startte aanvankelijk sterk aan Red Caps-zijde. per Brian Barends kreeg hts een punt tegen door en- veldfouten, terwijl de Leus- denaren de bal tweemaal goed raakten, goed voor twee punten. In de volgende slagbeurt kwam HCAW terug en nam de leiding over, 2-3. Daarna echter brak het slaggeweld los. De HCAW-wer- per werd maar liefst vijf keer ge raakt, waaronder een tweehonk- slag van Nick van Vulpen. Totaal kwamen daardoor zeven spelers over de thuisplaat. Goed voor een riante voorsprong van 9-3. Binnen de honkbalsport is dan het spel nog niet gespeeld en dat bleek direkt. Enkele mooie honkslagen van de Bussumers en vier maal vier wijd op rij le verden drie punten op. Edwin Verdonk en Eli Blom zorgden echter dat er ook tweemaal door The Red Caps gescoord kon worden. Zij leverden ieder hun 2e horikslag af die wedstnjd. Met een tussenstand van 11-6 werd aan de 4e inning begon nen. Werper Brian Barejos kreeg al direkt twee harde klappen langs zich heen, goed voor 2 punten. De spanning steeg en door de Leusdense coach werd besloten een werperswissel toe te passen. Achteraf bezien wel licht geen sterke zet. De nieuwe werper, Eli Blom, had moeite met de controle en begon met 2 maal 4 wijd, daarna maakte het infield een fout zodat er 3 hon ken vol waren. Toen de volgende HCAW-slag- man de bal vervolgens over het outfield in sloeg werden daar mee 3 punten gescoord en was de stand 11-11. Verder kon HCAW de inning niet tot scoren komen The Red Caps had de moeid schijnbaar al verloren, 3 spelers kwamen aan slag en kon den direkt worden uitgemaakt. In de laatste en beslissende in ning kon HCAW nog 2 maal sco ren op 2 mooie honkslagen. Ook The Red Caps sloeg 2 honksla gen, maar de aangeslagen honk lopers werden een eenvoudige prooi voor HCAW-spelers en konden alsnog worden uitge maakt. Red Caps bleef bij de eerste thuiswedstrijd dus met lege handen zitten en heeft totaal na 3 wedstrijden 1 punt verza meld. I LEUSDEN - De Leusdense honk- en softbalvereniging 'Red Capsheeft j zaterdag op het complex aan de Valleüaan met succes een open dag gehouden. Enkele tientallen potentièle jeugdleden waren nieuwsgie rig op de open dag afgekomen, waar seniorleden van de veremgwg een proeftrairung gaven. Er werd met name aandacht besteed aan de basisvaardigheden van het honkbal, zoals gooien, vangen en slaan. Een aardigheidje was een speciale bal met ingebouwde klok. waar mee de snelheid van een worp gemeten kon worden. Ook een ballen- gooimachine werd in de strijd gegooid. Na afloop van de training werd er een wedstrijdje gespeeld. De open dag wierp meteen vruchten af. De vereniging kon een compleet aspirantenteam inschrijven als rueuw Ud, terwijl andere afdelmgen van aanvulling konden worden voorzien. Op de foto probeert een kandidaathd de bal eens flink te raken. (Foto: Hans Roggen) ISDEN - De vrouwenhockeyers van MHC Leusden heb- het seizoen besloten met een 0-3 nederlaag tegen ipo'41. De Leusdenaren, die vorige week kampioen wer- slaagden er daarmee niet in een geheel seizoen onge- gen te blijven. De Leusdenaren raakten in Zwolle de weg ijt en begonnen daardoor slecht voorbereid aan de afslui- ide ontmoeting. Ie mannen besloten het seizoen met een afgetekende 4-1 erwinning op Zwolle en tracteerden daarmee de afscheid nende Frank Roggenkamp op een passend eerbetoon, ggenkamp, die tien jaar deel uitmaakte van het eerste nnenteam, kreeg vijf minuten voor tijd een publiekswis- De Leusdense ambtenaar sportzaken komt volgend toen in het tweede team uit. proberen ongeslagen kam en te worden, is de ploeg van den toch niet gelukt, fing in de voorbereiding al alles mis. Bij Tempo '41 aan- omen waren er twee auto's waardoor er uitstel van de idstnjd werd gevraagd. Hier- kreeg de ploeg van coach s van der Linden maar 7 mi- IJSDEN - Korfbalvereni- ing Antilopen houdt oensdag 22 mei een spon- arloop. De opbrengst daar in zal in de jubileumkas in de vereniging worden estort, om de laatste lu- himactiviteiten te bekosti- en. Het jubileumjaar zal op |]uni worden besloten met in knallend slotfeest, een ie, een jubileumtoer- 'i en een welpendag. t schatting 1.000 korf- allers zullen die dag op het Wnplex op het Burge- teester Buiningpark aan- 'eag zijn. EUSDEN - Het team van kzond Joggen', een trim- toep onder leiding van eusdenaar Fred Gressie, °et dit jaar mee aan de 24 v* loopestafette van Apel- Het record van de eusdense ploeg is 302 kilo- >eter, dat een delegatie van *zond Joggen' m 1989 ^rzette. Het doel voor dit to* is die afstand te over- effen. Het team van Leusden be- jjtot uit: Henk van der Kolk, )s Engels, Jan Snijders, «ns van der Star, Jan Sche ls, Joop Boersen, Alex 111 der Wijk, Markus Biel, ®dré Beemsterboer, Je- Jfcn Raaymakers en coach Ied Gressie. nuten. 2 minuten voordat de wedstrijd werkelijk begon kwa men de auto's aan en moesten de meisjes als een haas het veld in, waardoor het inlopen er ook bij inschoot. Hierdoor waren de vrouwen van Leusden uit hun concentratie en keken in de 2e minuut al tegen een achterstand aan. Tempo '41 speelde veel feller waardoor er een aanvalregen op het doel van de goed keepende Charlotte van de Ven volgde. In de 8e mi nuut soleerde Renee Tuuunga richting cirkel van Tempo vanaf eigen helft. Zij werd in de cirkel afgestopt. 2 minuten later zag Pa tricia v.d Flier haar inzet net links naast het doel belandden. In de 14e minuut is het weer raak. Een speelster van Tempo speelde in eerste instantie v.d. Ven uit en daarna Inge Spijkman en kon be heerst scoren. Na rust kwamen er nogal wat verschuivingen in het elftal. Bri gitte Boss kwam voor Evelien Zwart in het veld en Nicole Lip jes voor Jupe Schonk. Er werden op het middenveld nog wat om zettingen gedaan. Tempo liet to taal geen ruimte voor de speel sters van Leusden, ze zaten er meteen bovenop De eerste strafcorner voor Leusden volgde pas in de 26e minuut tweede helft Het schot werd afgeblazen omdat de bal met stillag. Langzaam maar zeker naderden de speelsters van Tempo we derom het doel van Leusden. Een aantal strafcomers werden mooi eruit gelopen door Letty den Besten maar in de 31e mi nuut had de ploeg van Leusden weer het nakijken. De strafcor ner werd half hoog ingeslagen en belandde op de bovenkant plank. Een nare afsluiting van zo een goed seizoen, maar het kam pioenschap is een feit. Volgend jaar spelen de vrouwen van Leusden in de eerste klasse. Opstelling Leusden: Charlotte v.d. ven, Anke den Boer, Inge Spijkman, Cathrien van Gronin gen, Jupe Schonk (Nicole Lip jes), Letty den besten, Brigit Schoemaker, Jolanda Koopman, Evelien Zwart (Brigitte Boss), Patricia v.d. Flier, Renee Tui- ninga. MANNEN Een goede afsluiting van het sei zoen. Er stond voor Zwolle veel op het spel, zij konden bij verlies nog degraderen. Wat achteraf ook zo bleek te zijn. Het spel van Leusden begon on rustig, vooral op het midden veld. Schakels wrden overgesla gen en de lust op het scoren was te groot. Er werd te snel richting cirkel gelopen, waardoor de spelers van Leusden zich vastlie pen op de verdediging van Zwolle. Leusden had duidelijk het spel in handen en langzaam maar zeker kwamen ze tot rust. Halverwege de eerste helft viel het eerste doelpunt. Bart van Da len sloeg een strafcorner in, die via de keeper in het doel be landde. Na rust volgde de doelpuntenre- gen. Spits Richard Knoppien zag zijn harde werken omgezet in een doelpunt, zijn eerste doel punt dit seizoen. Hij kreeg de bal handig mee naar de rechter kant van de cirkel en scoorde op knallende wijze in de linker hoek. 2 minuten later kwam Frank Rog genkamp in het veld voor Frank de Ruiter, waardoor Maarten Jonges naar voren schoof enRog- genkamp zijn eigen positie ach terin weer overnam. Ondanks de griep die hij onder de leden had. wilde hij de laatste wedstrijd voor hem in het eerste herenelf tal niet missen. Het Leusdense team zakte even in, waardoor Zwolle tot een paar strafcomers kwam. Robert Jan Willemsen Oaatste man) verdedigde zijn hoek goed en haalde een paar maal de bal van de doellijn weg, evenals in de eerste helft. In de 17e minuut was het dan toch raak en dit schot bracht Zwolle terug in de race. Drie minuten later is het toch weer het team van Leusden dat scoorde. Een schitterende solo van Flip van Dalen, die 4-5 man uitspeelde en in de cirkel een strafcorner forceerde werd door hemzelf aangeslagen Knoppien deed de stickstop en Robert Kreikamp pushte de bal op mag nifieke wijze in de rechter bo venhoek. De aanvallen bleven komen. 7 minuten voor tijd kreeg Ralph Wessel rechts in de cirkel de bal via de keeper van Zwolle. De eerstgenomen strafcorner wrd gestopt, waarna de bal dus bij Wessel belandde Deze zag de volledig vrijstaande Flip van Da len staan. Hij sloeg de bal, deze ging via de keeper omhoog en van Dalen aarzelde niet. Hij vol leyde de bal m het doel. 5 minuten voor tijd kreeg Frank Roggenkamp zijn publiekswis- sel Na 10 jaar in het eerste elftal gespeeld te hebben, nam hij af scheid om het tweede team van Leusden aan te gaan vullen. Met bloemen en veel gejuich vanaf de kant verliet hij het veld. De laatste 5 minuten speelde Heiko van der Linden voor hem in de plaats. Opstelling Leusden: Gert Jan van de Groep, Robert Jan Wil lemsen, Maarten Jonges, Bart van Dalen, Chris Hoogendoorn, Ralph Wessel, Robert Krei kamp, Flip van Dalen, Frank de Ruiter, Richard Knoppien en Sander Greve. (Frank Roggen kamp) - (Heiko van der Lin den). Uitslagen veldhandbal eerste klasse, vrouwen Limvio - ASV 5-10 BSV - HVN/Attüa 7-5 EMM-BHC 9-4 LHV-HvBS 7-8 Stand eerste klasse, vrouwen 1. BSV 11-18 2. EMM 11-14 3. HVN/Attüa 11-12 4. HvBS 11-12 5.BHC 11-9 6.LHV 11-8 -.Limvio 11-8 8 ASV 11-7 Programma eerste klasse, vrouwen BSV - HvBS BHC - LHV I EMM - Limvio HVN/Attila - ASV Uitslagen veldhandbal tweede klasse A, mannen Fidelitas - Celeritas 2 17-12 Baarn'70 - Laren 2 12-14 Fortissimo 2 - LHV 16-12 Stand tweede klasse A, mannen I 1. Fidelitas 9-18 2. Fortissimo 2 9-12 3 BSV 2 9-9 -Celeritas 2 10-9 -. LHV 10-9 6. Baarn'70 10-5 7. Laren 2 9-2 Programma tweede klasse A, man nen BSV 2 - Fortissimo 2 Laren 2 - Fidelitas Celeritas 2 - Baarn'70 LEUSDEN - Druk bezocht. Dat werd de receptie van voetbalclub Roda'46 ter gelegenheid van het kampioenschap en promotie naar de vierde klasse van de KNVB van de zaterdagafdeling. Vele (voetbal- )clubs uit Leusden en omgeving maakten van de gelegenheid gebruik om de spelers, de begeleiding en het zaterdag-bestuur met het voor Roda historische succes te feliciteren. Ook oud-trainers en diverse leden uit de beginjaren van de Roda-zaterdag gaven acte de presence. Na een toespraak van aIgemeen voorzitter Pim Bosman, een eerbetoon van Leyenaar sr., kreeg aanvoerder Hame Kerssies uit handen van de heer Kamphorst, voorzitter van de afdeling Utrecht, de kampioenspenrung. Tot slot liet zaterdagvoorzitter Rob Burger zijn blijk van waardering voor de geleverde prestaties vergezeld gaan van een grote foto van het kampioensteam, in de hoop dat deze een opvallende plaats zal krijgen m de eregalerij van Roda'46. LEUSDEN - Zaterdag werd in het Sportfondsenbad te Amers foort een zwemwedstrijd gehou den in het kader van de 'Onder toppers'. Zwemmen tijdens de 'Ondertop pers' is proberen om een per soonlijke tijd te verbeteren om tijdens de Kringwedstrijden, die op 17 mei beginnen, een startplaats te bemachtigen. Het is jammer dat de duur van zo'n ondertoppers-wedstrijd steeds langer lijkt te worden. Een totale duur van 3 uren is he laas geen uitzondering meer. Ten gevolge hiervan moeten sommige zwemmers zeer lange tijd wachten om hun nummer te mogen zwemmen, hetgeen de concentratie en het uiteinde lijke resultaat niet echt ten goede komt. Ondanks de wederom zeer lange wedstrijd bleken enkele Haaien toch in staat om een goede tot uitstekende prestatie neer te zetten. Het programma begon met de 200 m. schoolslag dames. Bij af wezigheid van de schoolslag specialiste bij uitstek van de Haaien, Tamara van Gorkom, werden Simone Sybrandy en Marieke Ruitenberg, respectie velijk eerste en tweede in een tijd van 3.01.0 en 3.01.5. Eerder hebben zij bewezen sneller te kunnen op deze afstand Geen ereplaats maar wel een persoon lijk record werd gezwommen door Rozemarijn Sybrandy (3.18.9), Elwine Hermans (3.17.5) en Sandra van Wegen (3.13.7). Na deze afstand voor de dames mochten de heren het proberen op hetzelfde onderdeel. De dne deelnemers van de Haaien, Rudy de Heer, Wemer van de Berg en Bas Schreuder, zwem men alle drie een persoonlijk re cord, waarbij de verbetering die Wemer wist te realiseren het meest spraakmakende was (3.13.7) een verbetering van maar liefst bijna 7 seconden. Het programma werd vervolgd met het nummer 200 m rugslag dames. Op dit nummer werd Saskia Helsdingen eerste in een tijd van 2.47.0. Rozemarijn Sy brandy zwom ruim 1 sec. van haar beste tijd af (2.57.4) en Kim Bijleveld zwom bijna 5 sec. van haar beste tijd af (2.51.9) een re delijke tijd op zich, die echter nog sneller zou kunnen zijn als zij zich toegelegd had op het onder de knie krijgen van het sinds 1 mei van dit jaar veranderde rug keerpunt. Maar zij was niet de Uitslagen veldkorfbal eerete klasse D (inhaalduel) Vriendenschaar - De Vinken 12-9 Stand eerste klasse D 1.KOAG 12-17 2. ZKC'31 12-16 3. De Vinken 12-IS 4.ASVD 12-15 5. Altius 12-12 6. V nendenschaar 12-11 7 Antilopen 12-10 8. DOC 12-0 Programma eerste klasse D Alous - KOAG Antilopen - ASVD De Vinken - DOC ZKC31 - Vriendenschaar enige die dit nog niet aandurfde Op hetzelfde nummer maar dan weer voor de heren liet Mare Brienesse op zijn minst favoriete nummer zien dat hij toch wel de gelijk er iets van wenste te ma ken en zwom een tijd van 3.06.8, ruim 16 seconden sneller dan ooit te voren. De drie jaar jon gere Ewout Paulusma liet ook zien wat hij kon op dit nummer en zwom 12 seconden van zijn tijd af 3.03.8. Voor beide heren niet echt spectaculaire tijden maar wel spectaculaire verbete ringen. Ook Boris van Gorkom liet zien nog steeds in vorm te zijn door ruim 4 seconden van zijn tijd af te zwemmen, 2 .38.1. Op de 100 m vlinder dames en daarna de 100 m vlinder heren werd er een tweede plaats bij de dames in de wacht gesleept door Saskia Helsdingen en bij de heren door Rogier Tolboom een derde plaats, maar echt schitte rend werd er niet gezwommen. Saskia zwom 1.13.2, ooit zwom zij dezelfde afstand in 1.09.3. Rogier evenaarde zijn pers. record in een üjd van 1.07.5. Zoals gebruikelijk werd de wed strijd beëindigd met een esta fette. De organisatoren maken er steeds vaker een gewoonte van om een estafettenummer samen te stellen die je nergens anders tegenkomt, althans niet in wed strijden van enige betekenis Zo wel van de heren als bij de da mes werd verwacht dat zij 5 x 50 m vrij zwommen De dames van de Haaien werden eerste op dit nummer en de heren tweede. Op zich een leuk resultaat. LEUSDEN - In de sponsorten- niscompetitie van tennis- en squashcentrum 'De Inslag' heeft het team van Bloemen dal met 6-2 gewonnen van De Groot Dental techniek. Het mannendubbel Mark en Ab van der Plas delfden in die wedstrijd het onderspit te gen Rob Klap en Marco de Haan (8-13). De andere partij en gingen nissen Anjoke Roeting/Lian van de Blanken voort - Trudy Steylen/Jeanne Minken (12-7), Mark van der Plas/Lian van de Blanken voort - Rob Klap/Trudy Stey- len (11-7), Ab van der Plas/ Anjoke Roetink - Jeanne Min- ken/Marco de Haan (10-9). De andere uitslagen wa ren: Oreaden Cosmetic Interna tional - Kwiek 0-8 Wanrooy BV - Oranjeboom Bier 4-4 AA Drinks - TSC Leusden 2- Garage Bloemendal Groot Dental techniek LEUSDEN - Voor de twaalf de keer m successie wordt aanstaande vrijdag en zater dag (10 en 11 mei) in sporthal De Korf het grote Leos Mo ving Sound jeugdvolleybal- toernooi gehouden. Jeugd- teams van gerenommeerde Nederlandse verenigingen zullen in twee dagen stnjden om de hoogste Leusdense sportieve eer. Deelnemende ploegen zijn: Longa'59, Vollkei, Avero/ Olympus, Nokia/TVC, Bro ther Martinus, Set Up '65, Vi- ves, Normis Orion, VCH, Bea- phar/Salvora, CW/Desto, Apollo 8, Ichtus, v.v. DOS, Piet Zoomers/Dynamo en Leos. WOENSDAG 8 MEI 1991 IV haalt uit voor een honkslag. (Foto: Hans Roggen) De Red Caps op de werpheuvel in de ontmoeting met HCAW 4.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13