Leos blijft in promotieklasse Leos vlamt in bekerfinale I MHCL 1 neemt afscheid van Frank Roggenkamp lEUSdEr tenant: Roda A-l sluit af met ruime winst Badmintonexamen BC Leusde Volleyballers overtuigen in p/d-wedstrijden Linksbinnen TTCL-teams kampioen Vrouwenvolleybal staat volop in de belangstelling Leos Leos kiest? Volleybalmeisjes worden kampioen sport WOENSDAG 8 MEI 1991 LEUSDEN - De mannen van Leos zijn erin geslaagd degrada tie naar de eerste klasse af te wenden. De volleyballers deden dat door op overtuigende wijze de nummers twee van de eerste klasse te verslaan. Unicomus (Bunschoten) en Zeewolde kregen geen vat op het spel van Leos. De wedstrij den werden vorige week, op donderdagavond, afgewerkt in sporthal De Zanderij in Bussum. Het klassebehoud werd na afloop van de wedstrijden door het team met gemengde gevoelens opgevat. De onzekerheid over samenstelling van het team voor volgend seizoen was daar mede debet aan. De desinteresse van het bestuur van Leos was toch de grootste grief van de spelers. Niemand gaf trainer Rob Vooijs en zijn mannen nog enige kans om degradatie naar de eerste klasse te voorkomen. De perike len rond het vertrek van Vooijs en Erik van Dijk en onzekerheid bij andere spelers over het wel of niet blijven spelen m Leusden, deed de ploeg geen goed. In de p/d-wedstrijden in Bussum maakte de ploeg van Leos echter een ontspannnen indruk. Toen bleek ook dat de volleyballers meer m mars hebben dan zij dit seizoen hebben laten zien. In de eerste set van de eerste wedstrijd tegen Urucornus kwam dat nog met duidelijk naar voren. Na een 5-1 achterstand wonnen de Leus- denaren de eerste set met 11-15. Trainer Rob Vooijs stond in de basis en had er zichtbaar zin in. Hij nam zijn team op sleeptouw en de Bunschotenaren kwamen er in de tweede en laatste set helemaal niet meer aan te pas: 6-15. Nu moet gezegd worden dan de spanning er vooraf al een beetje af was, want het was toen al duidelijk dat twee ploegen in aan merking kwamen voor een plaats in de promotieklasse. Zelfs de derde ploeg zou in theorie nog een kans maken, indien Vollkei met dne teams in die klasse zou komen. Vandaar dat na de winst op Unicomus de zorgen voor Leos zo goed als verdwenen wa ren. Toen in de volgende wed strijd Zeewolde met evenveel ge mak van de ploeg uit Bunschoten won, was de laatste wedstnjd ei genlijk nog maar een formaliteit. De twee ploegen maakten er echter een echte wedstnjd van. Zeewolde wilde graag van Leos De volleyballers van Leos hebben hun verbhjf in de promotieklasse weten te prolongeren. De bhjdschap was na afloop van de p/d- wedstrijden bij de spelers uiteraard aanwezig. Of Leos er zelf bhj mee is, is nog maar de vraag. Want blijk baar vond niemand bij Leos het interessant of zelfs maar belangrijk de mannen bij de beshssende wedstrijden te steunen. Bij de wedstrijden m Bussum was een vriendin van één van de spelers en ondergetekende aanwezig. Van de zijde van het bestuur vond niemand het nodig de spelers na afloop te kunnen fehciteren. Ook het afscheid van trainer Rob Vooijs zal nu wel per post worden afge handeld. Het paradepaardje van Leos is en bhjft de vrouwen- ploeg. En terecht, denk ik. Maar een mannenploeg doet natuurhjk niet voor spek en bonen mee. De mannen worden ook met name genoemd in het reah- seren van 'topsport'bij Leos. Dus op papier horen ze er wel een beetje bij, maar die indruk knjgen de direct- betrokkenen niet: de trainer en spelers. Ik krijg ook de indruk dat het Leos niets kan schelen dat het team aan het emd van het seizoen uit elkaar valt en dat er maar enkele spelers overbhjven die de kar in de promotieklasse, ook het volgend seizoen, kunnen trekken. Waar schijnlijk hadden ze ook verwacht dat Leos zou de graderen. Als je vmd dat de mannen er maar een beetje bijhan gen wees daar dan eerlijk over. Probeer niet op een goedkope meinier van je mannenteam af te komen. Als je er voor kiest van het vrouwenteam een topclub te maken, dan heb je daar in ieder geval je handen voor vrij. Het is dan ook de vraag of Leos bhj moet zijn met het behoud van de promo tieklasse. Maar kiezen bhjkt in Leusden niet altijd zo van zelfsprekend te zijn. Frits Schoenmaker winnen en het team mt Leusden wenste te laten zien met voor mets in de promotieklasse speelde. In de eerste set gmg het gelijk op; al keek Leos de hele set tegen een kleine achterstand aan. Bij 12-8 leek Zeewolde te sterk te zijn, maar via de goede opslag van Klaas-Jan Hutten wonnen de Leusdenaren de set uiteindelijk met 13-15. In de tweede set liet Leos de Flevolanders te ver uitlo pen, mede doordat Vooijs drie punten op rij aan de tegenpartij gaf. De 5-12 achterstand kon niet meer worden goedgemaakt en Zeewolde won met 11-15. In de derde en beslissende set ging de strijd lange tijd gelijk op. Zeewol de had vooral moeite met de blokkering van de linkshandige spelers van Leos. Edwin Meijer- man, Mare Bruin en Roalt Dijksta maakten daar dankbaar gebruik van. Het was ten slotte trainer Vooijs die het laatste punt mocht maken. Het betekende tevens zijn laatste actieve bijdrage aan het mannenvolleybal bij Leos. Seizoen '90/'91 De mannen kunnen terugkij ken op een zwak seizoen. Een seizoen dat werd gekenmerkt door grote wisselvalligheid en een aantal vervelende blessures. Rob Vooijs: „Ronald van Doom is een tijdje geblesseerd en ook an dere spelers. Daardoor hebben we vooral in het begm teveel in verschillende samenstellingen moeten spelen en dat is niet bevorderlijk voor het opbouwen van het team. Als je in het begin weinig punten haalt, dan wordt het tegen het emde van de com petitie steeds moeilijker de jon gens te motiveren en vertrouwen te geven. Verder hebben de be richten over vertrekkende spe lers het team ook niet echt goed gedaan. Erik van Dijk was bij voorbeeld met zijn gedachten al m Barneveld. Ik heb ook niet voor elkaar gekregen dat de jongens twee keer per week op trainin gen aanwezig waren en dan liefst allemaal. Ze hadden allemaal hele redelijke argumenten om niet ko men, maar als je echt hoog wilt volleyballen dan moet je daar tijd insteken. Het fanatisme dat bij de LEUSDEN - Het Al-elftal van Roda '46 heeft de competitie met een 0-3 overwinning in Vinke- veen op Hertha afgesloten. Het reeds gedegradeerde Hertha bood geen enkele tegenstand van betekenis. De 0-3 was slechts een flauwe afspiegeling van het veldoverwicht. Zoals gebruikelijk startte Roda zeer sterk en werd de Hertha-de- fensie onder druk gezet. Dit le verde in de 5e minuut een kans op voor Steef van de Berg. Helas voor Roda benutte hij deze kans I niet. In de 13e minuut kreeg Roda een hoekschop te nemen. Steffen Chang deed de bal haar- zuiver in het strafschopgebied belanden, waarna Mike Gressie simpel 0-1 kon intikken. Vijf minuten later werd het zelfs 0-2. Bart Otto lanceerde Mustafa Hamurcu en deze liet de Vinke- veense doelman kansloos. In de 30e minuut raakte aanvoerder Bart Otto zodanig geblesseerd, dat hij vervangen moest worden door Olaf Meerveld. Na een langdurige blessure kon Olaf Meerveld toch nog de competi tie in de jeugd met een optreden in Al afsluiten. De 2e helft was een evenbeeld van de eerste, al leen het tempo was nog wat la ger. Ondanks de wissel van Sander Schimmel voor Jeroen van Gaal kwamen er geen echte kansen meer. Pas in de 33e minuut kwam Roda op 0-3. Het was in valler Olaf Meerveld die een af geslagen bal snoeihard in schoot. Deze 0-3 betekende te vens de eindstand. Roda, dat debuteerde in de hoofdklasse, kan terugzien op een uitstekend seizoen. Uit de 22 wedstrijden werden 31 punten behaald, werd er 68 maal ge scoord en kreeg Roda 37 tegen- goals te incasseren. Dat alles was goed voor een tweede plaats in de eindrangschikking. Van het succesvolle Al-elftal gaan een aantal spelers over naar de senioren. Bart Otto, Theo Slotboom en Olaf Meerveld gaan de zaterdagafdeling versterken, terwijl de zondag zich mag ver heugen op de komst van Jeroen en Sander Zaal, Sander Schim mel en Steffen Chang. Ook de trainers Ben te Brake (naar Altius) en Cees Leijenaar (naar Roda- zondag) zullen volgend jaar de Al-ploeg met meer begeleiden. De nieuwe jeugdtrainer van Roda is overigens al bekend, dat is Eddy Bakker uit Voorthuizen. LEUSDEN - Bij tafeltennisvereniging TTC1 kon de afgelopen tijd de kampioensvlag in top. Hoewel het eerste team degradeerde uit de eerste klasse, maakten het derde en zesde team het seizoen toch nog ruimschoots goed. Het derde team, dat slechts één wedstnjd verloor, promoveerde na afwezigheid van een jaar terug naar de derde klasse. De ploeg scoorde 18 punten uit tien wedstrijden. Slechts de laatste ontmoeting gmg verloren. Daarmee werden Joop Hartman, Jan Fijnenberg en Nico Piket (die op de foto ontbreekt) overtuigend kampioen. Het zesde team werd met evenveel punten kampioen, met dien verstande dat de ploeg alleen de eerste wedstnjd verloor. Ira van Dijk, Frans van Hout en Gerard van Gelder waren verantwoordehjk voor de promotie, (foto's: Hans Roggen) vrouwen wel aanwezig is, daar ontbrak het bij de jongens aan. Trainingen zijn een wezenlijk on derdeel van een volleybalwed strijd en als je te weinig traint, breekt je dat tijdens de wedstrijd op. In trainingen moet je einde loos spelpatronen oefenen, zodat die tijdens een wedstnjd goed kunnen worden uitgevoerd. Dat is niet gelukt en dat is jammer. Want het team heeft talent." Falen De onzekerheden bij veel spe lers of zij volgend seizoen nog bij Leos zouden spelen, was voor Vooijs de reden om niet verder te gaan bij de Leusdense ploeg. In direct is dat ook de schuld van het bestuur van Leos, vindt Vooijs. Het bestuur heeft pas na aandrin gen van de trainer zelf kortgele den geïnformeerd of spelers wil de blijven. „Dat is veel te laat gebeurd, maar dat is ook een beetje de teneur binnen het bestuur. Ik heb ook niet het gevoel dat ik de vol ledige steun had van Leos. Be grijp me goed, ik wil helemaal niet natrappen, maar je ziet ge woon een aantal dingen passeren m zo'n jaar en die zijn niet zo leuk. Het blijkt gewoon dat er vanuit het bestuur totaal geen belangstel ling was en is voor het mannen- volleybal. Er is in het hele seizoen memand bij me geweest om met te praten over hoe het nu ging of dat er dingen waren die anders zouden moeten. Ik heb geen on dersteuning van het bestuur ge kregen en dat mag als hoofdtrai ner toch wel verwachten. Ik ben niet iemand die daarom gaat vra gen; dat moet ook met. Je zag het ook bij de thuiswedstrijden: ik heb nooit één bestuurslid gezien, die naar ons kwam kijken. Ja, te gen de tijd dat de wedstrijd van de vrouwen begon, kwamen ze binnendruppelen. Ik vind dat jammer en in dat opzicht ben ik wel teleurgesteld in Leos." Leos - Unicomus 2-0 (15-11, 15- 6), Unicomus - Zeewolde 0-2 (15-12, 15-5), Zeewolde - Leos 1- 2 (13-15, 15-11 en 15-13). LEUSDEN - Het vrouwenteam van Leos heeft in de eerste wedstrijd van de regio-bekerfinale voor een daverende verrassing gezorgd. De volleyballers versloegen in Arnhem EAW met 1-3, dat in de eerste divisie uitkomt. Door deze overwinning is het winnen van de beker wel heel dicht bijgekomen. De bekerwinst zou Leos het volgend seizoen het recht geven uit te komen in de bekerstrijd van de eredivisie. Dat de ploeg van trainer Evert van Garderen en Gerrit Harmsen klaar is om op eerste divisie-niveau te acteren mag duidelijk zijn na deze eclatante zege. De trai ners zien de promotie/degradatie-wedstrijden voor een plaats in die eerste divisie dan ook met groot vertrouwen tegemoet. Op Hemelvaartdag (donder dag 9 mei) komt de nummer dne van de tweede divisie A, DAK uit Hoogezand, in dat kader op be zoek in Leusden. Hier een zelfde situatie als bij Leos: de nummer één kan niet promoveren, Flash/V promoveert direct en de nummer drie DAK mag p/d-wedstrijden gaan spelen. Op zaterdag 11 mei, de dag van het Moving Sound- toernooi van Leos, gaat Leos op bezoek bij Radius uit Gouda. De ploeg uit de kaarsenstad verloor het beslissingsduel van Cito uit Zeist en moet dus p/d-wedstrij den spelen om degradatie te voorkomen. Radius is voor de Leusdenaren geen onbekende, want vonge seizoen promoveer de het uit de tweede divisie B. De dadendrang van Leos trekt, vooral aan eind van het volleybal seizoen, de belangstelling van an dere verenigingen. Een aantal van de talentvolle spelers van de Leusdense ploeg is al door ande re volleybalclubs benaderd. Trai ner Van Garderen is daar niet zo erg blij mee, want zo vlak voor de beslissende wedstrijden is de rust binnen de ploeg van groot belang. Hij hoopt dan ook dat Leos zich in alle rust op de p/d- wedstrijden kan voorbereiden. „Dan zien we daarna wel weer verder." Over de zege op EAW, vijfde in de eerste divisie, was de Leus dense trainer uitermate content. „De eerste twee sets hebben ze weergaloos gespeeld. Ze speel den op een manier waarop ik ze graag zie spelen: ontspannen, fel en agressief en met veel risico en lef. Nu hadden wij in Arnhem ook mets te verliezen, waardoor we rustig en ontspannen konden spelen. Maar de thuisclub had ge woon geen antwoord op ons spel, want ook na de winst m derde set waren wij in de laatste set weer gewoon sterker." Onderschatting finalewedstrijd in Leusden ge speeld. Van Garderen hoopt dat zijn ploeg op dezelfde manier de p/ d-wedstrijden zal ingaan. „We zijn een beetje gelukkig in deze wedstrijden terechtgekomen en ook hier hebben we dus eigenlijk niets te verliezen. We spelen ge woon alles of niets en dat bete kent dat we rustig en ontspannen kunnen spelen net als tegen EAW. En Gerrit (Harmsen, red.) en ik zorgen er dan wel voor dat de rust binnen de ploeg bewaard zal blijven." EAW - Leos 1-3 (2-15,6-15,15-6 en 10-15). Donderdag 9 mei is de eerste p^d-wedstrijd Leos - DAK (Hoo gezand), aanvang 15.30 uur in sporthal De Meent in Groen houten. Zaterdag 11 mei is de tweede p/d-wedstrijd: Radius - Leos, aanvang 15.00 uur in sporthal De Mammoet in Gouda. Afgelopen zaterdag is de wedstrijd DAK - Radius in Hoo gezand gespeeld; uitslag: DAK - Radius 3 - 2. LEUSDEN - Met een passen de 4-1 overwinning op Zwol le, heeft het eerste mannen- team van hockeyvereniging Leusden vaste kracht Frank Roggenkamp uitgeleide ge daan. De 27-jarige Leusde- naar besloot na tien jaar in het 'eerste' te hebben gespeeld, gas terug te gaan nemen en zijn krachten in dienst te stel len van het tweede team. Bij na leken wekenlange voor bereidingen om de onweten de ambtenaar sportzaken bij de gemeente Leusden te fê teren nog de mist in te gaan; een griepvirus tastte de ge zondheid van de routinier dermate aan, dat meespelen in de laatste wedstajd op los se schroeven kwam te staan. Uiteindelijk viel Roggen kamp in de tweede helft in, zodat hij vijf minuten voor tijd alsnog een publiekswissel kon krijgen. Na afloop van de wedstrijd kreeg het afscheid in de fraaie clubaccommo datie van MHCL verder glans. Teamgenoten waren in het knipselarchief gedo ken en hadden een collage gemaakt van sportverslagen, waarin de hoofdpersoon fi gureerde. Verder was er een discotheek uitgenodigd om een feestje te bouwen. Uiter aard ontbraken ook de nodi ge bossen bloemen met. Roggenkamp bleef zelf tot diep in de wedstrijd in het ongewisse over datgene wat hem boven het hoofd hing. Roggenkamp: „Ik begon pas iets te vermoeden toen Jan en alleman begon te vragen wanneer ik nou eindelijk zou invallen, terwijl ik helemaal niet fit was. Op dat moment werd het duidelijk dat er iets in de lucht hing. Maar voor de rest was het een complete verrassing." Blessures bespoedigden het einde van de loopbaan van Roggenkamp in het eer ste team. Roggenkamp: „Ik heb het laatste seizoen niet meer echt lekker gespeeld. Met name spieren in de bo venbenen, zowel voor als achter, speelden regelmatig op. Die konden de druk waarschijnlijk niet meer aan. Misschien zou dat wel weer goed komen, als ik een paar maanden rust zou nemen, maar ik heb uiteindelijk ge kozen voor een stapje lager. Als er ooit een beroep op me zou worden gedaan, sta ik echter klaar om incidenteel in het eerste op te draven." Roggenkamp maakte in zijn periode grote verande ringen mee bij zijn vereni ging. Roggenkamp: „Ik was echt een broekie toen ik voor het eerst in de selectie werd opgenomen. Ik speelde toen met mannen, die door de bank genomen een stuk ou der waren. Het eerste van Leusden bestond toen voor een belangrijk deel uit ge routineerde oud-hoofdklasse spelers. Met dat team is de club toen ook hogerop geko men. Mannen als Frank Mar ree, Jan Benninga, Peter El- fers, Rob Westdijk, Hans van Eek en Theo Willemsen. Het leuke is dat ik later in één Frank Roggenkampafscheid... (Foto: Hans Roggen) team zat met zoons van die generatie, zoals Martijn Mai ree en Robert-Jan Willem sen." „In die tijd was de orgaiu. satie rond het team ook nog een stuk amateuristische! We hadden toen bijvoor beeld nog geen coach bij de wedstrijden. Ik herinner me een wedstnjd in Groningen waar we flink onderuit ge- haald werden. 5-0 of zoiets Na afloop zeiden mijn team genoten tegen elkaar 'Goh, we hadden Frank ook nog op de bank zitten. Die haddei we wel kunnen gebruiken Dat soort dingen maak je ie met meer mee." „Met name in de tijd vai Rob Weers is er veel veran derd. De zaken werden toer meer 'professioneel' bena derd. Aan het team werd bij voorbeeld een manager toe gevoegd. Speltechnisc! werd er meer aandacht be steed aan tactiek en indivi- duele techniek. In die perio de zijn we echt naar een ho ger plan gegroeid. En verde; heb ik in mijn loopbaan ooi andere grote veranderinge: meegemaakt. Zoals de koms van de kunstgrasvelden. Da was een hele verbetering es wij konden op dergelijke vel den ook goed uit de voeten.' „Eén van de hoogtepunten in mijn carrière is het kam pioenschap en de promotiE naar de eerste klasse ge weest. En verder herinner ik me dat ik het emge en beslis sende doelpunt maakte m de derby met Amersfoort. Ds was nog op gras, als ik he juist heb. Dat soort wedstrij den heeft natuurhjk toch iet bijzonders. In Amersfoon zelf heb ik ook gescoord hoewel we die wedstrijd uu- eindelijk verloren." „Toch ben ik nooit ee: echte voorhoedspeler ge weest. Ik heb me voorname üjk bezig gehouden met de opbouw van achteruit, hetzj als middenvelder, hetzij ab echte verdediger. De ben rue; gezegend met een fabelach- tige techniek, maar ik denk dat ik daardoor wel een ciént hockeyer was. De moes het veel meer van m'n snel heid hebben. In de tijd vai Rob Weers speelde ik da: ook voornamelijk rechtsaclv ter, omdat we op rechts snel le jongens hadden en juist op basis van die snelheid gevaa: stichtten." Roggenkamp zal het ko mende seizoen in het tweed uitkomen, waarin een aanta routiniers een plaats heel Roggenkamp, die zelf tra. ningsdiploma's op zak heel zal dat team proberen te be geleiden om, zij het op mee bescheiden niveau, prest» tief aan de weg te timmerer Roggenkamp: „Het is ee. leuk team en ik heb er wel zL LEUSDEN - Afgelopen zater dagochtend is onder grote pu blieke belangstelling een twee tal examens afgenomen bij de Badmintonclub Leusden. Het ging hierbij om het eerste deel- diploma van de Nederlandse In de ruime zaal Kermisland zette Leos een uitstekende pres tatie neer. De pass was bijna opti maal en met een scherpe opslag drongen de Leusdenaren de thuisclub constant in de verdedi ging. EAW heeft de club uit Leusden waarschijnlijk een beetje onderschat, maar ook na het verlies van de eerste set slaagde de ploeg er met de ba kens te verzetten. Dat was winst en de verdienste van Leos. Op zaterdag 18 mei wordt de tweede Het Cl-meisjesteam van Leos vierde dit weekeinde feest. Het team kon het seizoen afsluiten met een kampioenschap Door dit resultaat kunnen de Leusdense meisjes meedingen naar het districtkampioen schap dat recht geeft op deelname aan een landelijke eindronde. Het succesvolle Leos-team bestaat uit Petra Bijl. Carina van Deemter. Jiske Steendam. Rody van Urk. Manke Tigelaar. Diana van Loenen en Marion Veenendaal. Trainer en coach is Piet van Roosendaal. Badminton Bond en het shuttle diploma van de club zelf. Acht endertig jeugdleden hadden en kele weken o.l.v. hun trainer geoefend voordat ze aan deze examens meededen. Het eerst deeldiploma bestond uit een zevental oefeningen, waarbij door de examinatoren vooral op de techniek werd ge let. Begonnen werd met een warming-up, een noodzaak voor elke sporter. Na enkele rondjes hardlopen, de nodige rekoefe- ningen en wat geslagen te heb ben konden de deelnemers aan de volgende oefening begin nen: het hooghouden van de shuttle. De derde opdracht was het goed vasthoiiden van het racket. Zonder een goede grip is het namelijk heel moeilijk alle slagen van het badminton goed uit te voeren. Vervolgens moesten de deelne mers, voor het deeldiploma wa ren dat er precies achttien, hun kunnen op het gebied van de service tonen. Hierbij werd zo wel de korte (voorin het service- vak) als de lobservice (achtenn het servicevak) bekeken door de examinatoren van de NBB. Daarna was het de beurt aan de loopoefening voor de clear (hoge slag vanuit achterin het ei gen veld naar achterin het veld van de tegenstander). Hierbij werd door de jeugd droog (zon der het slaan tegen de shutttle) voorgedaan wat zij geleerd had den. Het examen werd afgeslo ten met de onvermijdelijke theo- nevragen. Het shuttlediploma is een door de jeugdcommissie van de mintonclub ontwikkeld ex& speciaal bestemd voor de nieuwste en ook de allerjo: jeugdleden. Zij kunnen vaalt niet aan het beste moeilijke ste deeldiploma van de meedoen. De meeste puntej haalde Ramin Vafadari (27 p' Dit examen bestond uit vijfi rungen. De eerste oefening een loopoefening, waaib: leen maar gelet werd of de nemers zich niet omdraaidi dens deze oefening. Alsjej melijk omdraait in het veld if nooit zien wat de tegensta doet. Daarna kwam de ld vice. Hierbij werd niet geft naar hoe de oefening wert gevoerd (de techniek), naar hoe ver de shuttle in hs vice vak werd geslagen derde oefening was de dro shuttle moest zo kort mos achter het net worden gesla Bij de een na laatste oeb moest de shuttle in een hc* die aan de zijkant van he' lag, geslagen worden. 0d examen werd afgesloten theorievragen. Alle deelnemers voor het diploma waren geslaagd. I1 sultaten lagen allemaal rofc doende en goed. Ook vo& shuttlediploma was iedere* slaagd. Van de dertig te punten hadden de meeste didaten er twintig of mee: ten gehaald. Rond het ntf uur werden aan alle acht^ tig kandidaten de diplom*1 gereikt. Mirjam van Mauri alle vragen juist te bear»1 den.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 14