Lientje 153 deponeert haar vlaai bij Bart Buurt ergert zich aan muziekfestijn SERVA VOLVO Deze week In de Leusder Krant OPGAVEBON Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Tongzoenen met Lientje levert twee snippen op :hoonmoeder kangereden Konijntje in de Wetering Krant één dag later Fietsen stalling verbrand Q8-tankstation Foxi Five Dixielandband MOLENAAR CITR0ËN INTERHIVA BEZOEK ONZE SHOWROOM Eén keer Puddingpop per jaar is omwonenden teveel Onthulling herinneringsbord Bomen planten IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WATJE PERSOONLIJK RAAKT r: n knnnls WOENSDAG 15 MEI 1991 - 23e JAARGANG NO. 3 m HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV Uitje 153 wordt door boer Voskuilen het veld op gedirigeerd. Lientje had nauwelijks een kwartiertje nodig Clubliefde gaat soms wel heel erg ver: hockeyer Dick van de Water slaat met Lientje aan het zwoele i datgene te doen waarvoor zij van stal was gehaald: het deponeren van een koeievlaai, waar dan ook. ho Jan Pit) tongzoenen, voor het bedrag van tweehonderd gulden. Dick is er niet van onder de mdruk, de omstanders waren wel vol afgrijzen, (foto MHCL) usden - „Ik ga lekker met vakantie, maar nu eerst een fust er voor de hele club". De eerste woorden van Bart van Jen, de winnaar van vijfentwintighonderd gulden. Zijn g werd toch nog goed gemaakt, ondanks het feit dat hij 5t geiten melken niet kon winnen, won hij wel de hoofd- ijs van de loterij 'Schijt je rijk'. Hockeyclub MHC Leusden d de stunt bedacht om geld bijelkaar te krijgen voor een eede kunstgrasveld. Ongeveer f180.000,- moet de club zelf talen voor het aanleggen van dit veld, de rest betaalt de meente. Er waren helaas niet de verwachte 5000 loten rkocht, maar Hanneke Smit, lid van de loterij-commissie, is toch heel tevreden met de 2260 loten die wel verkocht iren. Zondag deed koe Lientje 153 haar behoefte op het ldnummer van Bart. e club heeft in zes weken alles >eten regelen voor deze lotenj, is keihard gewerkt en met alle rschillende onderdelen, die ld op moesten brengen, de ihijt je rijk' T-shirts en jacks, het lor paal hangen en de verkoop ireklamennmte aan bedrijven en samen met de loterij fl. COO,- in het laatje gebracht. Dat >ch een fantastisch resultaat", jt Hanneke. Ie hebben een aantal bedrijven zo ver gekregen, dat men symbo lisch voor een dag een lichtmast kocht voor Q 1000,-. Twee bedrij ven vonden de aktie zo leuk dat zij fl 5000,- betaalden voor zo'n paal. Het idee van de Koe hebben we van hockeyclub Zwart/Wit uit Breda. Zij hebben dit een aantal weken geleden gedaan en von den het prima als wij dit idee ook zouden gebruiken. De organisa toren van de loterij, Tom de Bondt, Nienke Timmer, Marco Meerdink en ik, hebben het er hartstikke druk meegehad. Er moest een koe komen en daarbij ook een dierenarts voor de ver zorging van de koe. De t-shirts, jacks en sweatshirts voor de ver koop moesten aangeschaft wor den en bedrukt Een notans was nodig om de hele zaak te contro leren, zodat iedereen zeker wist dat alles eerlijk zou gaan" En nog duizend-en-één andere zaken moesten geregeld worden. Daarbij hebben ook nog vele an deren van de club geholpen. Koeievlaai Om half twee zondagmiddag arri veerde de koe met zijn eigenaar boer Voskuilen en zijn verzorger dierenarts Ouwerkerk uit Apel doorn. Het dier, de Lientje 153 keek wat verbaasd m het rond naar al die mensen, die zo geïnte resseerd waren m haar poep. Voordat zij het veld op mocht kreeg zij een uurtje rust op een nabijgelegen veld om bij te ko- LEUSDEN - Onenigheid in de familiesfeer lag ten grondslag aan een aanrij- J, zaterdagmiddag op de I Van Diepenheim-Scheltus- laan in Leusden-Zuid. Een L33-jarige Leusdenaar reed t'n 59-jarige Amersfoortse ichoorunoeder aan, toen zij in haar auto wilde stappen. De vrouw werd geschept en >®d enkele meters onvrij- llig op de motorkap mee, voordat ze op de gTond viel. Ze is met lichte verwondin gen aan het hoofd naar het iekenhuis afgevoerd, ze na behandeling *eer werd weggezonden. 11 x Puddingpop-overlast -niet zeuren, oordoppen fopen L* (advertenties) UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE DE KOMENIJ 4 LEUSDEN LEUSDEN - Volgende week zal de Leusder Krant, in verband met de Pinksterdagen, één dag later uitkomen. De krant zal dus op donderdagmiddag worden bezorgd en in de schappen van de verkooppunten liggen. LEUSDEN - Op de Zonnedauwhof is bij een basisschool het dak van een fietsenstalling in vlammen op gegaan. De brand brak om streeks half eén uit m de nacht van 9 mei. De brandweer had de brand snel onder controle, maar kon niet voorkomen dat het po lyester dak als verloren moet worden beschouwd. .Automobielbedrijf fH. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden. Tel. 033-941243 speelt dinsdag 21 mei in Restaurant Bos en Heide Gratis entree AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel. 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 g koopavond zonnehemels - sauna's tuinzwembaden Barncvcld - Handelsweg 7 Tel. 03420-92194 Industrieterr. Harselaar-west Zaterdags geopend men van de reis. In die tijd kon den de aanwezigen, en dat waren er ondertussen al enige honder den, zich vermaken met allerlei spelletjes Een maffe fietsrace, taart gooien naar iemand, die je zo gek kreeg om in de schand paal te gaan staan -er waren er velen, die het blijkbaar leuk von den om met taarten besmeurd te worden- en voor de kleintjes koekhappen, schminken of twis ter. Even voor drieen kwam notaris Buters de koe bekijken, en na zijn toestemming mocht Lientje het veld op. Door een erehaag van mikro, mini en maxi hockeyspe- lertjes liep zij met opgeheven kop en aangemoedigd door velen het veld op. Na emge rondjes gelo pen te hebben, zocht zij vlak voor de goal een goed plekje om haar vlaai te laten vallen. Toen dat om kwart over dne ge beurde, ging er een gejoel op uit het publiek alsof het Nederlands elftal een doelpunt had gescoord. Fotografen hepen om de poep, en de notaris -gewapend met vlag- gestok- heen. Dat was natuurlijk vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Puddingpoporgani- sator Frits Ringers is niet van plan om zich zomaar bij de maatregel neer te leggen het festival dit jaar met anderhalf uur in te korten. Buurtbewoners klaagden vorig jaar over geluidsoverlast en dat is voor de gemeente aanleiding om de organisatie van Puddingpop niet toe te staan het festival na 12.00 uur middernacht voort te zetten. „Daar is het laatste woord nog niet over gespro ken", zegt Ringers, die zich er gert aan de houding van de om wonenden. „Het festival is maar één keer per jaar en duurt maar een dag. Het is voor Leusden iets om trots op te zijn, omdat het een aantrekkingskracht heeft voor publiek uit de hele regio." Ringers denkt, dat de klachten over geluidsoverlast overdreven zijn, temeer daar hij van de bewo ners, die tegenover het festival terrein aan de Zwarteweg wonen, nooit klachten heeft gehad. „Die doen gewoon de ramen dicht en slapen voor die ene keer door het lawaai heen," zegt hij. Ringers is bereid met de klagers te overleg gen over de wijze, waarop de overlast beperkt kan worden. „Vorig jaar hadden we nogal zwa re versterkers," geeft hij toe. Het is daarom volgens hem mogelijk dit jaar het geluid in te dammen. De organisatie is volgens Rin gers door de maatregel van de gemeente gedupeerd. Toch wil len de organisatoren geen con- sessies doen aan de omvang van het programma. „We zullen een strakker tijdschema moeten aan houden en de pauzes tussen de verschillende groepen moeten inkorten. Ook zullen we ervoor moeten zorgen, dat het pubhek na het optreden van de laatste band niet te lang op het terrein blijft hangen." Ringers zegt, dat de festivalor ganisatie ondanks de problemen met de buren er waarschijnlijk in zal slagen om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Het vinden van meuwe 'acts' is overi gens volgens hem ook om een andere reden niet gemakkelijk. „We hebben de afgelopen jaren bijna alles al gehad. Vong jaar Herman Brood, de Tröckener Kecks waren al eens in Leusden, Candy Dulfer was een groot suc ces en ook De Dijk was een top per." Ook voor dit jaar heeft de orga nisatie volgens Ringers een paar aantrekkelijke ijzers in het vuur. Veel namen wil Ringers nog niet kwijt, omdat er nog onderhan deld wordt en hij geen valse ver wachtingen wil wekken. „In ieder geval komt de band Jack of Hearts en de al jaren bestaande groep De Bintangs. Verder zijn we bezig met een reggaeband uit Jamaica en uit Amersfoort komt waarschijnlijk Pater Moeskroen." De opening van de grenzen van de Oostbloklanden maakt het ook mogelijk uit die landen bands naar Leusden te halen. „En wat die groepen ten gehore brengen, is beslist niet slecht," weet Rin gers. De grootste klapper dit jaar moet echter volgens Ringers een bekende Engelse of Amerikaan se band worden. „We proberen via het bekende organisatiebu reau MOJO een band hier naar toe te halen, die ten tijde van het Pud dingpopfestival op toernee m Ne derland is. Een groep bijvoor beeld, die de dag voor of na Pud dingpop optreedt in Paradiso of zo. Op die manier is het voor ons haalbaar, omdat de reiskosten dan betaalbaar zijn." Puddingpop wordt traditioneel in het eerste weekemde van sep tember gehouden. Emd deze maand, op 24 en 25 mei, is er in De Geut het Puddingproeven. De op brengst van dit mmifestival, waar aan plaatselijke bands deelne men, is bedoeld voor Pudding pop. Tijdens Puddingproeven zal ook het definitieve programma van het grote festival bekend worden gemaakt. LEUSDEN/ACHTERVELD - Vorige week werd bij de Zandbrinker Molen een hennneringsbord onthuld door leden van de vijfmans- groep, die direct betrokken was bij de brand van de molen op 13 mei 1940. Drie leden van deze groep zijn umuddels overleden, maar de beide commandanten waren aanwezig bij de onthulling. Op boven staande foto staat op de achtergrond oud-soldaat De Jong van het 16- de regiment infanterie. In het midden Burgwal uit Sint Odihënberge en vooraan Andriessen uit Frankrijk. De groep was betrokken bij de uitschakeling van de Duitse aanvallers, die zich in de Zandbrinker Molen hadden genesteld. Burgwal en Andhessen ontmoetten elkaar woensdag sedert 51 jaar weer op deze plek. (foto Hans Verhorst) Carpool: een Engelse term, die steeds beter ingeburgerd raakt. Ook in Leusden, nabij de nieuwe aansluiting op de A28, zijn er mogelijkheden voor de 'meehjders'. Een derde kennismaking met een belangstellende, die nog een 'miheuvnendehjker' auto stoel zoekt Pag. 3 Deze week in Panorama Lisiduna het mooie stekje van advocaat Boven. Deze rechtsgeleerde kiest voor een natuurplek, landgoed De Boom is bij Boven erg in trek. Trimmen en histone zijn in dit kader de gevleugelde woorden Pag. 5 En natuurlijk ook deze week weer een mirunatuuitje, het weer in Leusden, de puzzel en de servicerubheken met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de vereni gingen Pag. 1 Dramatiek op het volleybalveld. De dames van Leos juichten te vroeg. De beslissmgswedstnjd had een teleurstellende ontkno- pwg. Niet de meiden van Leos spelen op een hoger plan, maar DAK is de lachende derde. Vandaar de uitdrukking 'uit je dak gaan' Pag. 9 Achterveld was in feeststemming het afgelopen weekend. Voet balvereniging Achterveld was bijeen voor een receptie; kam pioenen behoren m de bloemetjes gezet te worden. D$ meiden en de jongens hebben een lekker glas gedronken Pag. 11 LEUSDEN - Voor de tweede keer zal door de drie verschil lende kerken in Leusden met Pinksteren een oecumenische openluchtdienst worden gehouden. Zondag 19 mei, aanvang 10.30 uur, op het parkeerterrein van het Gereformeerd Dien stencentrum aan De Beaufortweg. Na de dienst staan de thema's van het Conciliair Proces, gerechtigheid, vrede en heelheid van de Schepping centraal. Het programma ziet er alsvoigt uit: van 9.45 tot 10.30 uur koffie met cake en 'inzin gen', vanaf 10.30-11.30 uur de kerkdienst, van 11.45-12.30 uur de gezamenlijke maaltijd en infomarkt en van 12.45-14 uur workshops. Ook aan de kinderen is gedacht. Er is een creche en een kinderprogramma. Bij slecht weer wordt de dienst in de Marcuskerk gehouden. Afgelopen zondag is alvast bij alle drie de kerken een boom geplant als teken van verbonden heid. lensder kt*sant; .OvMfsy#. - Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13.50 half jaar 26.25 jaar 49,90 i Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1