Leusder i Leusden doe er wat aan /anrbvmhorsf~ wttte wbicombi-buqgy JUPUR u ruimt meer op dan u denkt G E M E E N Tl poelier brons TEGELSPECIALISTEN SAV0IA VLOERTEGELS s Nachts Bewust Ontspannen. Groenewijk B.V. WOENSDAG 15 MEI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 73, 15 mei 1991 vergaderagenda overhangend groen: Tijdig snoeien houdt heesters en bomen gezond en mooi. Maar er kan nog een andere reden zijn die het nodig maakt om te snoeien. Dat is het geval wanneer de beplanting gevaar of hinder gaat opleveren. Hinder kan bijvoorbeeld veroor zaakt worden, doordat de strui ken langs het trottoir zo breed geworden zijn dat er nauwelijks meer te lopen valt. Gevaarlijk wordt het, wanneer een gesloten beplanting het uitzicht op kruis punten of bij bochten zodanig belemmert dat ongelukken niet uit kunnen blijven. APV In de Algemene Politieverorde ning (APV) zijn daarom hierover twee artikelen opgenomen. Het eerste bepaalt, dat het verboden is om binnen bepaalde uitzichts- hoeken van wegen beplanting hoger te laten groeien dan 40 of 70 cm. De toegestane hoogte houdt ver band met de snelheid waarmee op die plaatsen gereden mag worden. Dus hoe harder, hoe la ger. binnen de perken Het tweede artikel geeft de ge meente de mogelijkheid om op te treden tegen inwoners die verzui men de beplanting aan de straat zijde van hun tuin binnen de per ken te houden. Wanneer u wat aan de tuin gaat doen. neem dan ook die te breed uitgegroeide heg onderhanden. U voorkomt daar mee een aanschrijving van de ge meente en de voorbijgangers zullen u dankbaar zijn. de chemokar komt weer langs Houdt uw chemisch afval gereed (foto Leusder Krant). Natuurlijk, opruimen en schoonmaken moet. Het zou een zootje wor den als we het voortaan overslaan. En vies ook. Maar wist u dat veel schoonmaakmiddelen enorm slecht zijn voor het milieu? Dat ze bij voorbeeld onze bodem doodziek kunnen maken? U heeft vast wel eens een tegel opgelicht in de tuin. Kevers, larven, duizendpoten, wormen en pissebedden krioelen door elkaar heen. Niet aangenaam om te zien misschien Maar het is pas echt onaange naam als u ze met ziet. Dat kan heel snel gebeuren. U hoeft de stoep maar te schrobben met een agressief schoonmaakmiddel of teveel schoonmaakmiddel gebrui ken en het is met deze beestjes gebeurd. En dat terwijl deze beestjes een belangrijke functie hebben in de natuurlijke kringloop. Organisch materiaal wordt door het bodemleven afgebroken en omgezet in voedingsstoffen. De aarde wordt omgewoeld, zodat plantenwortels hun weg kunnen vinden en er lucht bij kan Schadelijke stoffen kan de natuur zo zelf afbreken. Maar er zijn grenzen. Teveel schadelijke stoffen vernietigen het leven in de grond. Met als gevolg dat er niets meer op wil groeien. Als we van onze grond willen blijven eten en het water drinkbaar willen houden, moeten we het bodemleven in stand houden. En daar kunt u zelf aan meewerken. milieuvriendelijk Wij zijn met z'n allen gaan geloven, dat we voor ieder klusje in huis een speciaal reinigingsmiddel nodig hebben. Deze speciale reinigings middelen zijn erg agressief en kunnen beter helemaal niet worden gebruikt. Het eenvoudigste middel: een sopje van zachte of vloeibare zeep is milieuvriendelijk, goedkoop en geschikt voor bijna alle schoonmaakklusjes. Vetvlekken kunt u verwijderen met behulp van ossegalzeep. De ruiten kunt u schoonmaken met water met zout en kalkaanslag kunt u verwijderen met behulp van azijn. Al die speciale middelen zijn bij veel schoonmaakklusjes overbodig. Resten schoon maakmiddelen mag u nooit zomaar bij elkaar gooien. Ook mag u ze niet wegspoelen in de wc of de gootsteen. Lever de restjes in goed afgesloten flessen of potten in bij de chemokar Maandag 27, dinsdag 28 of woensdag 29 mei komt die bij u langs. wijziging ophalen huisvuil In verband met de Pink sterdagen wordt het huis vuil op zaterdag 18 mei opgehaald. Op die dag wordt ook het glas en papier opgehaald in de wijken Hamersveld, De Wetering, Alands- beek, Rozendaal, Rozen- boom, Rossenberg, 't Ruige Veld, Achterveld en Stoutenburg sluiting gemeentehuis en -werf Op maandag 20 mei (2e Pinksterdag) zijn het ge meentehuis en de ge- meentewerf gesloten openstelling overlaadstation Het overlaadstation op de gemeentewerf, Hamers- veldseweg 105, is op zater dag 18 mei van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het storten van grofvuil, hout, bouwpuin, metalen, glas, papier en plastic en voor het inleveren van chemisch afval, afgewerk te olie en koelkasten woensdag 15 mei, commissie Financieel Beleid e heer (FBB) De financiële aspecten van de in voorgaande coo sievergaderingen besproken stukken komen i commissie FBB aan de orde. Het betreft onder het haalbaarheidsonderzoek lokale omroep, vt ging buitenafrastering Burg. Buiningpark en Ken sportpark, aankoop beeld ten behoeve van De E kamp, aankoop Linidijk en het activiteitenplan i beheer. De vergaderingen worden gehouden in het geme huis en beginnen om 20.00 uur. De volledige ag met de bijbehorende stukken ligt ter inzage bi bureau Voorlichting. Wie naar aanleiding van de te behandelen sti vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de con sievergaderingen gebruik maken van het spreekri actuele folders studiekosten Op 1 juli nog geen 18? Dan is er de mogelijkheid! ouders in aanmerking komen voor een tegemo< ming in jouw studiekosten Die tegemoetkoming! gift. Er hoeft dus niets terugbetaald te worden hoogte van de tegemoetkoming hangt af van de E ciële draagkracht van je ouders. Ook wordt er geit of er nog meer kinderen financieel afhankelijk vi ouders zijn. De tegemoetkoming moet zo snel m lijk worden aangevraagd. Wil je meer informatie, dan bij het bureau voorlichting de brochure Tegen koming studiekosten. Er zijn nog meer brochure studiefinanciering te verkrijgen. TEGEMOETKOMING STUDIEKOSTEN: OOK VOOR U DEFINITIEVE NORMEN 1991/1992 INFORMATISERINGSBANK bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Hamersveldseweg 72, tijdelijk plaatsen kan toorunits Rosmolenstraat 164, plaatsen schuurtje D. van Weedestraat 2, plaatsen dakkapel Waterhoen 4, plaatsen dakopbouw van Eijdenhof 39, bouwen tuinkas Vogelwikke 1, plaatsen dakkapellen Libel 6, uitbreiden woning Maten 115, bouwen schuurtje Rosmolenstraat 44, plaatsen schutting D. van Weedestraat 6, verplaatsen garage deur/plaatsen pui Waarden 25a, plaatsen pergola Postweg 5, bouwen garage/berging Krooneend 5, plaatsen dakopbouw Kuperssingel 202, plaatsen scheidingsmuur Horsterweg 19a, vergroten werktuigenbcr- g«ng Pr. Margrietlaan 8, uitbreiden woning Gnfthorst 11, plaatsen dakkapellen Doornseweg 21verbouwen serre en berging Kollenkamp 7, plaatsen hondenkennel kapvergunningen Pater Stormstraat 30, kappen van een berk bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. - het bouwen van 50 woningen aan de Speel- kamp/Ruige Velddreef in plan 't Ruige Veld - het bouwen van 22 woningen aan de Bitter- schoten/Bouwdriest in plan 't Ruige Veld (betreft wijziging op verleende bouwver gunning voor 20 woningen) De tekeningen liggen van donderdag 16 mei t/m donderdag 30 mei 1991 op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke Or dening/Algemene Zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkin gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Dorpsstraat 74 Lunteren Tel 08388 - 5674 OPENINGSTIJDEN: maandag 13.00 -17 00 uur dinsdags gesloten woensdag 10 00 - 17 00 uur donderdag 10 00 - 17 00 uur vnjdag 10 00 - 21 00 uur zaterdag 10 00 - 17 00 uur AOe pripto bt] Btbyitunttr bjn ifhulpnpto \*-y. Alléén a.s. zaterdag Geheel compleet ZOALS HET HOORT - door plantaardig kwaliteitsvoer steviger vlees, goede smaak, minder vet en twee keer zoveel onverzadigde vetzuren - onafhankelijke controle - kwaliteitskip exclusief verkrijgbaar bij Hamershof 't Erf 10, de Hamershof tel. 946594 .I,!. v. ZANDBRINK INSTALL ATIEWERK Wilgen laan 23a 3831 XT Leusden Tel. 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service VLOERTEGELS/PLAVUIZEN gratis gelegd v.a. 25 m2 SPECIALE MEIMAAND AANBIEDING in twee dessins, 1e kwaliteit, slijtweerstandsgroep 4, afm. 34x34 Cm. jm van 55.95 voor 43i9W afm. 40x40 cm. - van 79.50 voor DOibU |e bent aktiet en vol energie en je leeft zeer bewust |e vraagt veel van je lichaam en geeft dat dan ook voldoende rust. Ook hier kies |e zeer bewust, dus het beste een waterbed van Aquadroom Een Aquadroom waterbed past zich altijd volledig aan hel lichaam aan. Het unieke stabili- satiesysteem en het speciaal ontwikkelde Topflex vinyl zorgen voor een haast onopge merkte ondersteuning Wat resulteert in een geheel ontspannen slaap Aquadroom is toonaangevend op het gebied van waterslapen Top-kwahteit en kompleetheid staan borg voor een klasseprodukt, onderstreept door een perfekte service en garantie Daarom zi|n Aquadroom waterbedden alleen verkrijgbaar bij de betere speciaalzaken waterbedden JE GUNT JE LICHAAM TOCH T BESTE. Amersfoort - Neptunuspleln 13 - Tel. 033-755865 Alles met garantie aangebracht door eigen gespecialiseerd personeel! Woensdagmiddrg gesloten. Vrijdag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE Hessenweg 72 Stoutenburg Tel. 033-940844

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4