Leos verrekent zich en juicht te vroeg LEOS sterk op eigen Moving Soundtoernooi Sport kort Leos verliest van Radius en mist promotie DAK is lachende derde ennissen et SSD Impala succesvol Diplomadag ruiterclub 'Eurosport' wordt 'Sportnet' Groene Zoom bovenaan lugdtoernooi Dda'46 VOLLEYBAL jSDEN - Gouda zaterdag 11 meide vijfde set is afgelo- Leos verliest met 3-2 beide ploegen aarzelen wie fcoveert er? dan het bericht Leos is gepromoveerd jeusdenaren ontploffen dolle vreugde, omhelzingen, n, tranen vloeienAl snel volgt de vertwijfelingde nmeesters zijn het niet eens Is DAK door? Is de gde voor niets geweest? wat is het gemiddeld aantal inten? in sporthal De Mammoet komen ze er niet uit k competitieleider in Barneveld brengt uitkomst...DAK lachende derde geworden...Leos wordt derde...De ver enheid in De Meent is groot... „We hadden de vijfde set Hboon moeten winnen" ...Volgend jaar opnieuw proberen... Iers druipen langzaan afeen enkeling roept nog Leos )p de radio wordt een passende bluesplaat gedraaid klein volleybaldrama. ters van Leos kwamen de Leusde naren als winnaar uit de bus. Die winst werd uitbundig gevierd. Onterecht naar later bleek. De uiteindelijke en enig juiste uitslag kwam uit Barneveld. Waar Nel Wijnveen, eindverantwoordelij ke voor de p/d-wedstrijden, aan gaf dat DAK de enige rechtmatige winnaar was. Voor Leos was er slechts een derde plaats wegge legd. et drama is compleet in sport- De Mammoet in Gouda, als is Leos met 3-2 klopt. De is dan ls volgt: zowel Leos, is als DAK hebben twee n behaald. In zo'n geval er gekeken naar het 'ge elde van alle gescoorde set- in de twee gespeelde tnjden'. Bij de rekenmees- ISDEN - Onder auspiciën de commissie SSD (sti- enng sportdeelname) dt binnenkort gestart met aantal zomeractiviteiten. kunnen belangstellenden ii vnjdag 17 mei kennis- een met de tennissport op complex van de LTV khorst op het Burge ester Buiningpark. Onder ing van trainer Jaap van wordt iedere vrijdag tus- 12.50 uur en 14.00 uur racht geïnteresseerden eerste beginselen van de ussport bij te brengen, kosten bedragen 2,50 keer. Materiaal, zoals tets en ballen, zijn aanwe- Op het Burgemeester Bui- fpark start woensdag 22 een cursus 'looptraining', cursus staat onder leiding Tnx van de Kar en duurt weken. De kosten be ien ƒ2,50 per keer. Be- [stellenden kunnen vanaf 0 uur terecht in de tafel- uskantine van TTCL. oor meer informatie over 1 en andere activiteiten de commissie Stimule- Sportdeelname kunnen ingstellenden bellen met ifdeling sportzaken, tele- L 961691. Het was allemaal zo mooi be gonnen op Hemelvaartsdag, toen de Leusdense ploeg het goed- spelende DAK met 3-2 klopte. Eerder had de Hoogezanders Ra dius met 3-2 verslagen. Een zege in Gouda zou voldoende zijn de promotie naar de eerste divisie veilig te stellen. Hoe anders het allemaal verliep. Hadden in de eerste set de spelers van de thuis club de zenuwen het beste in be dwang. In de tweede en derde set gooide de Leudense ploeg alle schroom van zich af en dicteerde het spel. In de eerste set was Nadja Gijsen al voor Anita Visser in de plaats gekomen, die hope loos uit vorm was. Zij had wel een excuus, daar zij vrijdags druk was geweest in de organisatie van het Moving Sound Toernoói. Dat jeugdtoernooi werd vrijdag en zaterdag gehouden m De Korf. Met Gijsen en een ontketende Marja de Wild kreeg de thuisclub geen poot meer aan de grond. Zo leek de vierde set slechts een kwestie van tijd en geduld te zijn. Een blessure van Nadja Gijsen deed Leos uiteindelijk de das om, want met Visser opmeuw in de ploeg ging het stuk minder. Wel iswaar lukte het Leos een 8-5 achterstand weg te werken, maar bij 10-10 haperde de het spel van de bezoekers. Radius won die set met 15-10 en een vijfde set was noodzakelijk. Geen reden tot pa niek zou je zeggen: Leos had dit seizoen nog geen enkele maal de set volgens het rally-point-sys- teem verloren. Dus menige sup porter zag die vijfde set met ver trouwen tegemoet, want ook de vijfde set tegen DAK werd door de Leusdenaren overtuigend ge wonnen. LEUSDEN - Een meisjesturn- groep van 'Impala' heeft af gelopen zaterdag, tijdens de return van een uitwisselings wedstrijd met het Puttense Orion, goed gepresteerd. In de wedstrijd voor meisjes tussen 12 en 18 jaar oud, kwam de Leusdense turn- groep als beste uit de bus. Individueel werden de Leus denaren Selina Bunnik en Helen Brehler eerste. Zij ble ven de Puttense Irene Simon voor. Overall-winnaar werd Selina Bunnik, die gemeten over twee wedstrijden de beste bleek. In het overall- klassement completeerden Nancy van Roomen (tweede) en Alies de Wolf (derde) het succes. De wisselbeker kwam dan ook met grote overmacht in het bezit van Impala. LEUSDEN - Een groot aantal jeugdige ruiters heeft afgelo pen zondag bij de ponyclub en ruitervereniging 'Nieuw Hagenauwe' een toets of rui- terdiploma gehaald. Zo slaagden 23 kandidaten voor toets 1, 6 kandidaten voor toets 2 en 12 kandidaten voor toets 3, volgens de norme ring van het Ruiterboekje van de stichting De Nederlandse Recreatieruiter. Vier ruiters haalden het A-diploma en ze ven kandidaten het B-diplo- ma, van de Nederlandse Po nyclub. Eén kandidaat slaag de voor het L-diploma. LEUSDEN - Onlangs zijn, als gevolg van een uitspraak van de Europese Commissie, de uitzendingen van de zender 'Eurosport' gestaakt. Naar het oordeel van de commissie waren de activiteiten van Eu rosport in stnjd met de EG- regels op het gebied van concurrentie en kartelvor ming. In afwachting van een defi nitieve beslissing over de in vulling van het vrijgekomen kanaal 37- wordt sinds maan dag 6 mei op dit kahaal voor lopig het programma van 'Sportnet' doorgegeven. Ge tracht wordt zo spoedig mo gelijk ook het aan deze zen der toegevoegde Neder landstalige geluidskanaal door te geven. LEUSDEN - Het eerste team van tennisvereniging De Groene Zoom heeft in de di recte confrontatie met het Amersfoortse Leusderpark gemakkelijk de eerste plaats in de competitie weten vast te houden. De Groene Zoom gebon aan de wedsrijd met één punt voorsprong, maar op de tennisbaan bleken de verschillen aanmerkelijk groter. De Groene Zoom won met 6-0. Uitslagen Klap - Wijnen 6-4,6-2 Dneenhuizen Wahimena 6-2,7-5 Hols - Mechelse 6-3,2-6,6-3 Verdouw - Wemsen 6-3,6- 4 Klap/Verdouw - Wahimena/ Mechelse 7-5,6-3 Hols/Drieënhuizen - Wijnen/ Wernsen 6-1,6-2 ISDEN - Voor de vierde ir in successie ls het voet complex op het Burge ester Buiningpark tijdens Pinksterdagen het do rt van internationale Idvoetballers. Al en Bl- iren trekken tegen el- r ten strijde om de hoog- sportieve eer. aast verenigingen uit de omgeving, zoals W uit Veenendaal, SO uit st en Baarn, hebben ook enlandse clubs een dele- e naar Leusden gestuurd, het Italiaanse AC Conza- 'nderhoudt de Leusdense al langer warme vriend- ipsbanden. Maar ook he Leeuw uit het Belgi- e Rijckevorsel is ïnmid- een graag geziene gast eusden. ndere verenigingen, die het toernooi deelnemen Epe, MSV '19 (Mont- t). GVW (Veenendaal), th. SO Soest, Batavia '90 ystad), Sperwer (Loe- Westervoort (Arnhem), noord (Nieuwegein) en ha (Nijkerk). P® aftrap van het toernooi it zaterdag 18 mei door •uder Vroon om 10.00 verricht. De wedstrijden "•n tot 17.15 uur. De wed- ten worden tweede erdag (maandag 20 vervolgd met de kruisfi- is en de finales. Garderen en Harmsen wel toe in staat zijn, is nog even de vraag. Daarvoor is het van belang of Erna Boonzaaijer en Marjan van Engelenhoven voor Leos behou den kunnen blijven. De twee steunpilaren hebben aanbiedin gen van andere clubs op zak. Leos bestond dit jaar uit: Nadje Gijsen, Astrid van Dijk, Lies- beth Overeem, Lia Keus, Anita Visser, Marja de Wild, Erna Boonzaaijer, Marjan van Enge lenhoven en Nelleke Grobben. Uitslagen p/d wedstrijden om één plaats in de eerste divisie: DAK - Radius 3-2 (15-8, 15-8, 9- 15, 7-15, 15-7) totaal aantal ge scoorde punten per ploeg: 61-53; Leos - DAK 3-2 (16-14, 11-15, 11-15, 16-14 en 15-7): 69-65; Ra dius - Leos 3-2 (15-11, 14-16, 11- 15, 15-10 en 15-7): 70-59. Eindstand: 1. totaal DAK: (61+65)126 - (53+69)122 4; 2. totaal Radius (53+70)123 - (61+59)120 3; 3. Leos (69+59)128 - (65+70)135 -7. Trainer Even van Carder en spreekt zijn ploeg venrouwen m tijdens een time-out. (Foto: Jan Pit) Wetenschap Het rally-point-systeem wordt door bijna elke trainer een loterij genoemd. Feit is dat iedere fout een punt is. Ook iedere fout die een scheidsrechter maakt, bete kent of kost een punt. De allesbe- slissende vijfde set m Gouda be gon voor Leos zeer ongelukkig. Het eerste punt voor Radius werd op advies van de tweede scheids rechter touché gegeven. Het tweede punt kwam met behulp van de lijnrechter tot stand, die de bal binnen de lijnen zag belan den. Terwijl deze duidelijk uit was. Deze klap kwam de Leus dense vereniging niet meer te bo ven. Bij een 3-0 achterstand moest trainer Evert van Garderen reeds een time-out aanvragen. Aan het begin van de vijfde set hadden de trainers Van Garderen en Harmsen ingeseind gekregen dat zes punten voldoende zou zijn voor promotie. Of deze weten schap van invloed is geweest op het uiteindelijke resultaat is moeilijk te zeggen. Feit is wel dat het pubhek het wist en dat de spelers het op een gegeven mo ment toch ook door hadden. Toen die vijfde set dan ook niet de ge bruikelijke winst op zou gaan le veren, klampten zij zich hier aan vast. Voor het eerst dit seizoen werd een vijfde set door Leos verloren. Het verhes betekende meteen dat de promotiekansen waren verkeken. Op Hemelvaartsdag speelde Leos in een bomvolle sporthal De storend. Hij floot een aantal keren de spelverdelers, van beide par tijen overigens, af op een techni sche fout. Waarvan ik mij afvroeg hoe je zo'n bal dan moet pakken. Daar fluiten ze Avital Sehnger nog niet voor af." De trainer van DAK vond het verhes jammer: „Maar we zijn ook met een gelukje m deze wedstrijden terecht geko men. Volgend seizoen spelen we gewoon weer gezellig in de twee de divisie." Niet wetende dat de promotie 's zaterdag toch nog kon worden gevierd. Astrid van Dijk maakt angstige ogenblikken door m het centrum van het LEOS-blok. De Leusdenaren wonnen op Hemelvaansdag de eerste ontmoeting in de p/d-wedstrijden tegen DAK (3-2). DAK zou later toch nog promoveren. (Foto: Jan Pit) ning vergoedde veel. De thuis club knokte voor wat ze waard Anneke Burggraaff haar taktiek en liet Riekje Bosveld naast de Meent zijn eerste wedstrijd tegen DAK uit Hoogezand, dat de eerste wedstrijd met 3-2 had gewonnen. De thuisclub moest de partij win nen om een kans te houden op promotie. De puntentelling is bij p/d-wedstrijden anders dan bij gewone wedstnjden. Winst van 3-0, 3-1 of 3-2 betekent voor de winnaar twee punten; de verlie zer krijgt niets. DAK was net als Leos als derde geéindigd, maar mocht door een terugtrekking van de nummer een alsnog aan de p/d-wedstrijden meedoen. De Hoogezandse ploeg bleek over een zeer goed team te beschik ken. Leos ondervond dat in de eer ste set, waarin het al snel tegen een 2-9 achterstand aankeek. De Leusdenaren kwamen echter sterk terug. Er ontspon zich een strijd waar de vonken .an af sprongen. De kwaliteit was met altijd even goed, maar de span- was en pakte de eerst set na een 11-14 achterstand alsnog met 16- 14. In de tweede volgende sets ging de stnjd gehjk op, maar maakte de thuisclub teveel per soonlijke fouten. Bovendien be schikte de bezoekers over een ijzersterke defensie, waardoor het voor Leos moeilijk was te sco ren. De eerste tempo-ballen liep naar wens en Astrid van Dijk en Liesbeth Overeem scoorden naar behoren. In de vierde set moest Leos alles of niets spelen. In een sidde rende partij volleybal, waarbij de kansen voor beide partijen gehjk lagen om de set binnen te halen, beschikte Leos toch over het meeste geduld en de sterkste ze nuwen. Wijziging In de vijfde set wijzigde trainer uitblinkende spelverdeler Me- nam Buiter als tweede spelver deler fungeren. Bosveld vertelde na afloop dat zij met succes de zelfde taktiek had beproefd in de vijfde set tegen Radius. Tegen Leos pakte het geheel anders uit, omdat de samenwerking tussen de twee spelverdelers in het be gin met goed verliep. De thuis club maakte daar dankbaar ge bruik en bouwde een voor sprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Coach Burggraaf vond dat Leos m de breedte de betere ploeg was en was tevreden over het spel van haar ploeg. „Het was een schitterende pot. Ik vond wel dat de scheidsrechter ons in de vier de set een paar keer flink bena deeld heeft. Nu weet ik met of dat van invloed is geweest op het uiteindelijke resultaat in die set, maar het was in ieder geval zeer Prikb allen In Gouda liep Leos zaterdag in de eerste set achter de feiten aan. De opslag was ongevaarlijk, ter wijl de Leusdenaren wel vrij veel moeite met de service van Ra dius. Hel gevaar van de pnkbal- len van de thuisclub werd door Leos onvoldoende onderkend. Naarmate de eerste set vorderde kreeg Leos wat meer grip op het spel. maar dat was onvoldoende het verlies van die set te verijde len. Onder aanvoering van aan voerder Marja de Wild pakten de Leusdenaren de zaken in de tweede set energieker aan. De opslag werd gevaarlijker en Ra dius kon ook met meer zo mak kelijk met prikballen scoren. Toch moest een 14-11 achter stand worden weggewerkt. Leos raakte daarvan niet in paniek en had waarschijnlijk ook behoefte aan een beetje extra spanning. In ieder geval werd de tweede set met 14-16 gewonnen. In de derde set had de thuisclub weinig m te brengen tegen het geconcen treerde spel van Leos. De Leus denaren begonnen warm te draaien en gaven Radius met 11- 15 geen enkele kans. De vierde set bracht niet de bevrijdende winst, want bij 10-10 werd de spanning de spelers waarschijnlijk toch te machtig. In de laatste set deed een snel op gelopen achterstand, de oplo pende spanning en verkeerde re kenmethodes de rest. Overigens was de thuisclub waarschijnlijk ook niet op de hoogte van de manier van tellen, want een winst van 15-5 in de vijfde set was vol doende geweest om in dé eerste divisie te kunnen blijven. Ondanks het missen van de promotie naar de eerste divisie kan Leos terugkijken op een suc cesvol seizoen. Het was jammer dat de ploeg (nog) niet m staat was de zaak af te ronden. Of ze daar volgend seizoen onder Van jeugdteam van landskampioen Avero/Olympus uit Sneek. De Leusdense meisjes, die eerder het toernooi een keer op hun naam schreven, eindigden nu kansloos als laatste. De Friezinnen versloegen in de eindstrijd het Heerlense VCH in dne sets: 13-15, 15-4 en 15-10. Liefst twintig teams van zestien verenigingen waren twee dagen in de weer om uit te maken welke ploegen voor plaatsing in de kruisfinales in aanmerking kwamen. Voor uitslagen, zie Sport in Cijfers. (Foto's: Jan Pit) LEUSDEN - De jongensploeg van LEOS heeft indruk gemaakt tijdens het eigen, sterk bezette Moving Sound-jeugdtoernooi. De Leusdenaren gingen pas in de finale onderuit. Het Assense Desto, dat eerder open Nederlands Kampioen werd, was m de finale te sterk voor LEOS: 15-7, 15-12. De Leusdense nummer twee, bestaande uit Gerard de Boer, Gerard Rittersma, Edwin de Wild, Martin Ilmer, Evert Kruyswijk, Klaas-Jan Hutten, Mark Bruin en Roalt Dijkstra versloeg onder leiding van begeleiders Rob Vooys en Martin Joosten m de halve finale Normis/Orion nipt: 13-15, 15-12. Bij de meisjes ging de winst volgens verwachting naar het

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9