Panorama Lisiduna teusder krant he Doors" zorgt voor echte rel Gezondheidsmarkt voor video's oorts rond piddingpop loopt op Nieuwe voorzitter ouderenbond Nieuws uit de verenigingen „De eerste eieren zijn uit!" m over legendarische Jim Morrison Begm juni gezondheidsmarkt m de Korf Duwgroep Leusden (Éddingproeven e'sponsorloop plaatselijk nieuws T SDEN - Zaterdag 25 mei jongerencentrum de Geut volledig in het teken van uddingpopkoorts. Voor de Le maal in successie orga- »rt de werkgroep Pudding- het minifestival Pudding ven. Ook dit jaar weer dit festijn 's middags af gegaan door een spon- ©p. De afgelopen weken ien een aantal puddingpop- werkers weer sponsors cht per af te leggen ronde 1200 meter. Zaterdag a.s, 4.00 uur krijgen ze twe« de tijd zoveel mogelijl ies af te leggen om he •ktakel in september va en financiële injektie te voor den. De organisatie heeft burgemees ter Panis verzocht het startschot te lossen om dit geenszins alle daagse gezelschap sporters om twee uur 's middags aan het werk te zetten. Dit zal de popfes tivalmedewerkers ongetwijfeld nog eens extra stimuleren om de totale opbrengst van de vorige sponsorloop (f 1300) te overtref fen. 's Avonds om half negen opent het jongerencentrum opnieuw de deuren voor het minifestival. Een drietal Leusdense bands verzorgen een benefietoptreden Naam: Goos van Leeuwen Hobby's: Lokale historie en de natuur Bekend van: Rubriek 'Mininatuurtje' in de Leusder Krant Favoriete plek: „De duiventoren bij het Zwanenwater" Ledenvergadering FNV LEUSDEN/AMERSFOORT De af- deling Eemland van de diensten bond FNV houdt maandag 3 juni een opiniërende ledenvergade ring, waar over het beleid rond CAO's en andere arbeidsvoor waarden wordt besproken. De bijeenkomst wordt gehouden m De Amershof, Snouckaertlaan 9. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Belangstellen den zijn welkom. Thema-avond VVD LEUSDEN - De gemeenteraads fractie van de WD houdt donder dag 23 mei een thema-avond rond het onderwerp 'veiligheid'. Leden van de partij en andere belang stellenden zijn welkom om over thema van gedachten te wisselen. Vertegenwoordigers van De Se niorenraad, Veilig Verkeer Ne derland en het bureau 'voorko ming misdrijven' van de Rijkspo litie zullen korte inleidingen ver zorgen. Na de pauze is er gele genheid voor discussie en het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehou den in De Korf en begint om 20.00 uur. Bijeenkomst NVSH LEUSDEN - De NVSH-afdeling AmersfoortA Gooi houdt zater dag 25 mei een avond voor al leenstaanden. Plaats va handeling is het gebouw van de vereniging aan de Curagaolaan 49 in Amers foort. De avond begint om 21.00 uur. Belangstellenden kunnen voor meer informatie bellen met 622226 of 622217 (vrijdag na 20.00 uur). Fietsexcursie LEUSDEN - Woensdag 29 mei wordt er in het kader van thema 'De Ruimte' van de Culturele Raad, een fietsexcursie verreden Onder leiding van de werkgroep Milieu-educatie van het Comité Milieuzorg Leusden wordt onder weg de aandacht gevestigd op LEUSDEN - Zondag 2 juni 1991 treedt tijdens het koffie concert in de Aula van de Mu ziekschool te Leusden op het dwarsfluitkwartet Quadro Tra verso bestaande uit Hetty Mertz, Appelona Klarenbeek, Sonja Ottens en Yvonne Schwertzel m.m.v. Jan ine de Leeuw - piano. Op het programma staan o.a. het kwartet in e kl. t. van F. Kuhlau, Jour d'été a la Montag- ne van E. Bozza en Pavane voor vier altdwarsfluiten van M. Ra- vel. De leden van Quadro Traver so hebben elkaar op het Swee- linck Conservatorium leren ken nen, waar zij alle vier bij Pieter Odé gestudeerd hebben. natuur-historische landschappen. Ook zal een dnnkpoel worden bekeken. Start 9 uur bij Hotel Den Treek. Telefonische opgave bij mevrouw Flipse (947126) of me vrouw Van der Veen (946009). Momenteel geven zij op ver schillende muziekscholen les en spelen in diverse kamermuzie- kensembles en orkesten. Het repertoire van deze combi natie vaneert van muziek uit de barok en romatiek tot het Frans impressionsime en het lichte gen re. Door gebruik te maken van piccolo, altfluit en basdwarsfluit en de combinatie met een pianis te wordt een aantrekkelijk en af wisselend programma geboden. De toegangsprijs bedraagt 7,50, jeugd tot 18j/CJP en 65-plus ƒ5,00 inclusief een kop koffie. Aanvang van het concert 12.00 uur. Kaartverkoop aan de zaal vanaf 11.15 uur op de dag van het concert. Koffieconcert van Quadro Traverso LQERDAG 23 MEI 1991 „Toen ik afgelopen maandac de duiven ging voerenzag ik tot mijn grote vreugde dat de eerste eieren uit waren gekomen. Momenteel zitten er zeven duiven in de toren en er zijn dne paartjes I gevormd. Naast de uitgekomel eieren is er nog een nest, waar inmiddels gebroed wordt. Het derde nest is in aanbouw. Ik vind dat ten groot succes. Het is de eerste aanzet tot de definitieve herbevolking van de toren!" „De toren is een paar jaar gtleden op initiatief van de Historische Krmg Leusden gerestaureerd. Op basis van oud fotomateriaal ei overlevering kon de originele staat van de toren worden achterhaald en met behulp van subsidie konhet project ook uitgevoerd worden. Maar toen de voltooide restauratie van de toren een jaar geledei feestehjk gevierd werd, het ik me mm of meer per ongeluk ontvallen dat de restauratie zonder duiven niet echt af zou zijn. Een duiventoren zonder duiven is als een molen zonder wieken, zei ik toen. pat heb ik geweten. Niet veel later werd ik gebeld met de vraag ofiker voor zou willen zorgen dat weer duiven m de toren zouden komen. Samen met Jan Verduin en Joop Renes heb ik die klus toen maar aangepakt. „Dat heeft overigens nogwel wat voeten m de aarde gehad. Ik ben absoluut geen duivenmelker. Het gaat nu] meer om het historische aspect. Maar we hebben ons toen moeten laten adviseren door kenners. De eerste keer draaide de herbevolkmg op een mislukkmg uit. Op advies hebben we bij de eerste duiven de vheggatm in de toren met helemaal afgesloten. Dat leidde ertoe dat de beesten binnen de kortste keren vertrokken waren en nooit meer terugkwamen. De tweede keer hebben we het maar op onze mamer jedaan. De duiven bhjven nu een paar maanden binnen, tot ze een aantal nesten met jongen hebbel grootgebracht. Tot die tijd verzorgen wij ze ook. Aan het emd van de zomer maken we de vheggaten open. En ik denk dat de dieren tegen die tijd zover gewend zijn dat ze in de toren zullen bhjven. Dat jeldt zeker voor de jongen." „Tegen die tijd zullen te duiven ook voor zichzelf gaan zorgen. Dan scharrelen ze hun eigen kostje bij elkaar, zonder dat vij ons daar mee bezig hoeven te houden. Net als vroeger Toen waren de duiven een goedkope wjze van fokken. Die beesten werden mdertijd bij buitenhuizen gehouden (dat was het exclusieve retht van een 'heerhjkheid') onder meer vanwege de eieren. Dat was een delicatesse. Maar de duven werden, ook gebruikt voor duivepastei. En de mest was ook heel gewild. Zeker bij de tabaksincustne, die hier emge tijd van belang was. i6. De Engelsenhebben The ig Stones, The Cream en The In New York rijn Juni Hen- Bob Dylan and The Velvet rground razend populair en |oplin, The Graeful Dead en Jefferson Airplane zijn de ikhelden in San Francisco ngevmg. En dan verschijnt rockgroep The Doors m l. Met als bakermat Los An- zullen zij utgroeien tot een de meest legendarische >ands ooit. Morrison (Val Kilmer) jft gedichten en studeert aan macademie, waar hij direct kapt als een uitermate pre- tus filmpje van hem, vol Niet- citaten, niet wordt begre- De muzikale (orgel/piano) :arek (Kyle McLachlan), ledestudent van Jim, is ech- ider de indruk geraakt van loor William Blake en LSD lireerde teksten. Samen iten zij de krachten te bun- en richten de band The op naar een citaat van Wil- Blake: „Als de deuren der leming worden gereinigd, de dingen in hun ware ge le verschijnen." John Dens- (Kevin Dillon) op drums en iy Kneger (Frank Whaley) - - maken de band compleet, tela Courson (Meg Ryan) is periode al het liefje van Jim. de rest van zijn leven bij I blijven, waarbij ze Jim zal moeten delen met talloze andere vrouwen. The Doors (Acid-Rock/Hard- Rock/Psychedelische Blues) krij gen gauw succes. Vooral dank zij het charisma van Jim, die zich zelf in de eerste plaats als dichter beschouwt en het belangrijkste deel van de teksten lijkt te schrij ven - vaak moeilijk te begrijpen teksten die zich van de flower power onderscheiden door hun geobsedeerdheid met sex, drugs, revolutie en dood. Al snel wqrdt duidelijk dat Jim Momson The Doors is: hij is de ziel van de band en het idool van talloze fans. De andere bandle den zijn van hem afhankelijk en zien met lede ogen toe hoe Jim toegeeft aan al zijn grillen en zich te buiten gaat aan excessief drank- en drugsgebruik. De groep maakt 4 schitterende LP's (The Doors, Strange Days, Wai ting for the Sun, The Soft Parade), die allen miljoenen-verkopen ha len. Maar Jim combineert steeds grotere hoeveelheden alcohol met allerlei drugs. Zijn drang tot zelfvernietiging, zijn flirten met de dood, zijn bepalend voor de verdere carrière van de hele groep. Een te aanschouwelijk uitge voerde Oedipus-scène in het nummer „The End" zorgt voor de eerste echte rel. Vele arrestaties en processen zullen volgen. In 1969 wordt hij in Miami berecht wegens oneerbaar gedrag. Deze processen vreten aan hem en vor men het begm van zijn mentale aftakeling. Hij besluit enige tijd te stoppen met werken. De groep maakt hierna nog één verrassend goede plaat (Momson Hotel/Hard Rock Café). Daarna vertrekt Jim naar Parijs, waar hij zich geheel aan het schrijven wil wijden. In 1971 komt het bericht dat Jim Momson in Panjs aan een hart aanval is overleden. FILMAGEVDA AMERSFOORT 22 mei t/n 30 mei GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618)00/614632 DANCSS WITH WOLVES zo. 1330-17.00-20.30 uur. Dag. 13.30-i0.00 uur. THE DOORS Dag. i3.30-18.45-21.45 uur. zo. ook 16.1§ uur. SLEEPING WITH THE ENEMY za. :o. wo. 19.15-21.45 uur. vr. ma. di.io. 13.45-19.15-21.45 uur. Oï BOY za zo. wo. 19.15 uur. vr. ma. di. do. 11.45-19.15 uur. GREEN CARD Dag. 21.45 uur. LOOK WHO'S TALKING TOO Dag. 13.30-18.45-21.15 uur. zo. ook 16.00 uur. SILENCE OF THE LAMBS Dag. 13.30-18.45-21.15 uur. zo. ook 16.00 uur. DE ONFATSOENLIJKE VROUW Dag. 13.30-18.45-21.15 uur. FILMS VOOR DE HELE FAMI LIE DUCK TALES za. zo. ma. wo. 13.45 uur. zo. ook 16.15 uur. DE KLEINE ZEEMEERMIN za. zo. wo. 13.45 uur. zo. ook 16.15 uur. 31 mei Fire Birel 14 juni Mermaids Avondfietsvierdaagse LEUSDEN - De Trim- en Toer club Leusden organiseert dit jaar voor de negende keer in successie de Avondfietsvier daagse. Het evenement zal van 27 tot en met 31 mei worden gehouden. Deelnemers kunnen één avond naar keuze laten vallen. De start is dagelijks tus sen 18.00 uur en 19.00 uur op het Burgemeester Buiningpark. Er kan gekozen worden uit routes van 15 of 30 kilometer per avond. Deelnemers betalen 5,-, kinderen tot 12 jaar 2,50. Kaar ten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Fietshandel Blom aan de Zwarte weg of bij Fiets-Inn Dick Meerveld m De Hamershof. LEUSDEN - Serviceclub De Ronde Tafel Leusden houdt op zaterdag 8 juni in het sportcomplex 'De Korf in Leusden opnieuw een gezondheidsmarkt. De markt die vorig jaar april voor het eerst werd gehouden scoorde met ruim 2500 bezoekers bijzonder hoog, reden genoeg om het initiatief dit jaar te herhalen. Tijdens de markt zullen zoveel mogelijk vormen van eerstelijnsgezondheidszorg op een voor het pu bliek aantrekkelijke wijze gepresenteerd worden. Naar ver wachting zullen er zo'n 40 standhouders vertegenwoordigd zijn. Apothekers, tandartsen, fysio therapeuten en verloskundigen zullen het publiek informeren over de bijzonderheden van hun werk. Vertegenwoordigers van lokale en regionale hulpverle ningsinstanties zullen informatie verstrekken over de mogelijkhe den van dienstverlening aan pa tiënten. Medische en farmaceuti sche bedrijven zullen voorlich ting geven over het gebruik van geneesmiddelen en de toepas sing van medische hulpmidde len. Ook verenigingen zoals de Hartstichting en het Astmafonds zullen aanwezig zijn en pubheks- en patiëntenvoorlichting geven. Tijdens de gezondheidsmarkt zal in een informatieve CARA- tentoonstelling extra aandacht worden geschonken aan drie ziekten van de luchtwegen: astma, chronische bronchitis en longemfyseem. CARA wordt met recht een volksziekte ge noemd: Een op de tien Neder landers heeft in zo'n ernstige mate CARA, dat medische hulp noodzakelijk is. Deze expositie kon met steun van de OPG-apo- thekersorganisatie in Utrecht worden gerealiseerd. De Ronde Tafel is een internatio nale organisatie van plaatselijke serviceclubs, die jaarlijks activi teiten ten bate van een goed doel organiseren. De Ronde Ta fel Leusden organiseerde eer der al de Jaardag van de Ver eniging Spierdystrofie. De op brengst van de gezondheids markt vong jaar was bestemd voor de aanschaf van speciale bedden voor verpleeghuis Ha- mersveld, de Duwgroep Leus den en voor een ondersteuning van de Stichting Terminale Thuiszorg Leusden. Voor dit jaar is de bestemming 'Pleistemet', het videoprojekt van de Neder landse kinderziekenhuizen De Nederlandse Tafelronde heeft dit projekt financieel geadop teerd. In het kader van het vi deoprojekt komt in de kinderzie kenhuizen video-apparatuur be schikbaar waarmee de familiele den van langdurig opgenomen kinderen middels een zelf te ma ken 'videojoumaal' contact met de patiënt kunnen houden. De markt is op zaterdag 8 juni 1991 van 10.00 uur tot 16.30 uur geopend. De wethouder van Welzijn en Onderwijs in Leus den, drs. Vroon, zal de markt openen. en Saskia zang, Gerard de Graaf - zang, Theo Bekker - gi taar, Rob Stol gitaar, Teun Kamphorst - bas en Alex Brem- mer - drums. 'Special guest' is Martin Pfaff - mondharmonica. De tweede band van de avond luistert naar de naam 'Visjes'. Ook deze splinternieuwe band telt een aantal bekende gezich ten voor Puddingproeven. Gita rist Herbie Koekoek, bassist Mark Hakkenes en drummer Niels Houting maakten vorig jaar nog deel uit van de Life, een groep, die helaas ter ziele is. Maar met zanger/mondharmoni caspeler - Onno de Windt en zangeressen Marjoleine en Daphne Kriele is er de laatste maanden druk gerepeteerd en tijdens Puddingproeven worden de visjes te water gelaten. De avond wordt besloten door een band, die ter gelegenheid van Puddingproeven 1989 werd geformeerd. One Night Stand begon als grap, maar via 'kees de koeiereet BV' en Flying sou- cers werd het eindelijk Brand New Caddilac en onder deze naam is Leusden een rhythm bluesband van formaat rijker Een ruime muzikale ervaring en een groot enthousiasme staan garant voor een wervelend op treden met een stevige bier lucht. De 'Caddies' zijn in zekere zin de Puddingpophuisband, want alle vier de leden zijn bij de organisatie van het festival be trokken. Dat zijn: zanger/gitarist Boudewijn van Wijk, broer Jan Willem van Wijk bas, John Hij- mering op de sologitaar en Flip Mijzen op drums. Tijdens de pauzes wordt het pu bliek getrakteerd op muziek van bands, die reeds op Pudding pop waren, maar vooral ook op muziek van bands, die dit jaar op Puddingpop gaan spelen. De or ganisatie doet er alles aan om het programma op 25 mei bekend te maken. Het is nog niet zeker of dat voor de volle honderd pro cent lukt. Zaterdagavond 25 mei opent de Geut om half negen De entree bedraagt vijf gulden. and Brand New Cdillac komt sfeer proeven bij de Puddingpop-organisatie.(archieffoto) LEUSDEN - Duwgroep Leusden heeft vorige jaar afgesloten met een positief saldo. Uit het jaar verslag blijkt, dat er ruim drie duizend gulden in kas is. De Duwgroep ervaart het overleg met de gemeente als 'construc tief. Landelijk is vastgesteld, dat 11,5 van de Nederlandse bevolking lijdt aan ernstige tot zeer ernstige beperkingen. Omgerekend naar de Leusdense bevolking gaat het hier om ongeveer drieduizend in woners. 'De aandacht voor en de verrui ming van de mogelijkheden voor gehandicapten heeft in ons land hogere prioriteit gekregen. Het jaar van de gehandicapten, televi sie-acties en sportevenementen hebben hiertoe bijgedragen. Niettemin is het van groot belang om op de bres te blijven staan. Dit dient vooral ook te gebeuren op plaatselijk niveau.' Vandaar dat de Duwgroep fre quent overleg heeft gehad met de ambtelijke medewerkers, die wa ren belast met de voorbereiding van de Nota Gehandicaptenbe leid Gemeente Leusden. Bij de samenstelling van deze nota heeft de Duwgroep naar tevredenheid inspraak gehad LEUSDEN - Tijdens de jaarvergaderwg hebben de leden van de Leusdense afdelmg van de protestants- chnstehjke ouderenbond (PCOB) de heer Thiescheffer benoemd tot voorzitter. Thiescheffer volgt daarmee de heer Warmenhoven op, die vanaf de opnchting de Leusdense PCOB-afdeling geleid heeft. Warmenho- ven was m 1987 een van de opnchters van de afdeling, die in zijn tijd groeide van 18 naar 95 leden. In het laatste jaar meldden zich 24 meuwe leden. Warmenhoven was ook een van de initiatiefnemers bij de totstandkoming van de Semorenraad, het adviesorgaan voor ouderenzaken van de gemeente. Voorzitter Lmde van de Semorenraad was op de afscheidsvergadermg van Warmenhoven aanwezig. Op de foto draagt voorzitter Warmenhoven (rechts) de hamer over aan zijn opvolger Thiescheffer. (Foto: Hans Roggen) en dragen op die maruer een steentje bij aan de puddingpop- organisatie. De eerste band, die optreedt is Perpertual Change. De harde kem uit deze groep trad vorig jaar reeds op onder de naam Credit Cards. De band bestond toen nog volledig uit bankgiro medewerkers en werd door de organisatie ongevraagd van een 'toepasselijke' naam voorzien. De band heeft inmiddels een aantal wijzigingen ondergaan maar speelt nog steeds een her kenbaar repertoire van covers met een vette knipoog naar de jaren zestig en zeventig. Perpe tual Change bestaat uit: Esther

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3