,,'t Is racen op een postzegel" Lente-toernooi 'De Hakhorst' voor Bauke Bokhorst en Rudolph de Groot „Als ik met m'n fietsbel bel.." Avanti judoka's presteren goed Sport kort Wedstrijden bij 'Hagenauwe' Ruitersucces Schoolkorfbal Onderlinge wedstrijden turnen Sport kort Sponsorloop Open dag Avanti Uitslag puzzelrit Dorps volleybal WOENSDAG 29 MEI 1991 LEUSDEN - Het Lente-toernooi van de Leusdense jeu de boulesclub De Hakhorst is afgelopen zaterdag gewonnen door Bauke Bokhorst en Rudolph de Groot. In de finale waren zij met 13-2 te sterk voor Hans en Joost Jacobs. Het werd een finale op niveau, want er speelden alleen maar ereklassers in. Bijna vijftig boulers (23 dou bletten) hadden zich voor dit eve nement gemeld. Er werd gestart in vier poules. In poule A bleven Martin van Slingerland en Mimmo Sciortino ongeslagen, Johanneke Bokhorst en Sieds Hoitinga wer den goede tweede met drie over winningen. In poule B wonnen Hans en Joost hun vijf wedstrij den, met vier overwinningen wer den Simon en Gré Jol hier tweede. Spannend ging het er vooral toe m poule C. Toen de kruitdam pen opgetrokken waren bleken alleen Bep en Bob Bloemendal viermaal gewonnen te hebben. Liefst drie teams kwamen tot dne overwinningen, waarbij Peter van Olmen en Roelof de Groot via het beste boules-saldo op de tweede plaats kwamen. De Groot-Van Ol men, de clubkampioenen, ver- Judo ACHTERVELD - Zaterdag 25 mei werden door de sportschool Boersma de jaarlijkse open Amers- foortse Kampioenschappen gehouden. In de nieuwe sportschool van Boersma aan de Lageweg was Avanti met drie judoka's vertegen woordigd. Carlo Ruthinoski, Sebastiaan Blom en Karen Schipper mochten in dit sterke toernooi de strijd aan binden. In de loop van de dag wer den de voorrondes afge werkt en 's avonds om 7 uur werden de finales gehou den. Carlo Ruthinoski kwam bij de 8-jarigen sterk voor de dag Hij won drie partijen en verloor er één waarmee hij de finale haalde. Sebastiaan Blom bij de 13-jarigen gaf goed partij maar haalde de finale met. Karen Schipper bij de meisjes van 13 jaar wist eveneens de finale te bereiken door meerdere gewonnen partijen. In een zeer spannende fi nale wist Carlo Ruthinoski met een ippon zijn partij te winnen en werd hiermee Amersfoorts Kampioen in zijn categorie. Karen Schipper, zeer verras send in deze finale, verloor haar partij maar werd hier mee wel tweede en won een zilveren plak. De felici taties en medailles werden uitgereikt door Theo Meijer, die de jeugdige judoka's vele handtekeningen uit deelde speelden hun kans om bij de beste vier te eindigen in de laat ste wedstrijd tegen Bep en Bob Bloemendal: 7-11. In poule D tenslotte waren Ru dolph de Groot en Bauke Bok horst oppermachtig. Goede twee de, met vier overwinningen, wer den Ben Vasterman en George Deumer. In de kruisfinale bleek weer de kracht van Rudolph de Groot en Bauke Bokhorst, met 13-2 werd royaal van de Bloemendals ge wonnen. In de andere kruisfinale hadden Hans en Joost Jacobs wat meer moeite met Martin van Slin gerland en Mimmo Sciortino: 13- 7. Laatstgenoemd duo pakte daarna de derde plaats door met 13-8 van Bep en Bob Bloemendal te winnen. In de finale gaf het goede LEUSDEN - Bij ponyclub Nieuw Hagenauwe zijn dit weekeinde onderlinge wed strijden gehouden. Het ging om een tweede serie wed strijden in een reeks van drie om het algemeen clubkam pioenschap. In totaal 68 deel nemers kwamen in actie in zeven categorieën. Uitslagen: klasse L2 1. Nicole de Ruiter, 2. Lotte Wieten, 3. Marieken Henge- veld. Klasse L 1 1. Marissa Marree, 2. Carlien Marree, 3. Nild Korsten. Klasse L 1. Elisabeth Vas Visser, 2. Cleo Korsten, 3. Marjot Sprenger. Klasse B 1 1. Esmeralda Stomphorst, 2. Miranda van de Berg, 3. An- nemait Kuipers. Klasse B 1. Monique Visser, 2. Jessica Gutjens, 3. Kim van Nieuwen- huizen. Klasse B-groen 1. Joyce Ruys, 2. Marjolein Mennes, 3. Eva Vink. LEUSDEN - Ruiters van pony club Nieuw Hangenauwe hebben tijdens wedstrijden ter gelegenheid van de ope ning van een nieuwe hal in Austerlitz ene flink aantal prijzen mee naar huis geno men. In het klassiek spring- parcours werden de eerste vijf plaatsen door leden van de Leusdense vereniging in beslag genomen. Anouk plaatswerk van Rudolph de Groot en het zuiver tireren van Bauke Bokhorst de doorslag. Met 13-2 werd het duo Jacobs aan de kant gezet. De Hakhorst kan, mede door het goede weer, op een uitste kend geslaagd toernooi terugkij ken. Het toernooi werd perfect geleid door Ton Jacobs. Eindstand: 1. Rudolph de Groot en Bauke Bok horst; 2. Hans en Joost Jacobs: 3. Mar tin van Slingerland en Mimmo Sciorti no; 4. Bep en Bob Bloemendal; 5. Peter van Olmen en Roelof de Groot; 6. Jo hanneke Bokhorst en Sieds Hoitinga, 7. Simon en Gré Jol; 8 Ben Vasterman en George Deumer, 9. Aalt en Joke van Veen; 10. Jos Schregardus en Ton Jacobs; 11. Tiny en Ruud Dam; 12. Coen Bisschops en Thieu Süenen, 23. en poedelprijs Jo van Riezen en Tmy de Boer Melchers, Arabella Voskui len, Elisabeth Vas Visser, Bianca Veenendaal en Louise Keddeman werden in die volgorde respectievelijk eer ste, tweede, derde, vierde en vijfde. In de categorie 'Speel uw spel' werd Louise Keddeman eerste, Arabella Voskuilen tweede en Anouk Melchers vierde. LEUSDEN - Basisschool De Hobbit zal Leusden verte genwoordigen op de provin- ale schoolkorfbalkam- pioenschappen. Dit toernooi wordt 8 juni gespeeld op het terrein van de vereniging Exakwa in Lelystad. De Hob bit werd op het schoolkorf- toernooi, dat in de Kerst vakantie onder auspiciën van korfbalvereniging Antilopen werd georganiseerd, kam pioen van Leusden. De win naar van het provinciaal kampioenschap neemt deel aan de landelijke titelstrijd. LEUSDEN - Sporthal De Korf vormt komend weekeinde het decor voor onderlinge wedstrijden van gymnastiek vereniging Impala. De wed strijden beginnen om 13.00 uur en eindigen rond 17.30 uur. Gedurende de middag is er een afwisselend program ma met turnen, jazz-dance, aerobic en ritmische gymnastiek. (Foto Hans Verhorst) (Foto's Hans Verhorst) oP IDEN - Iedere zondag ens het race-seizoen is het #r Leusdenaar Ruurd Och- vroeg dag. 's Morgens eg vertrekt hij met zijn euiouw Elma naar de plaats ar hij die dag zijn kunsten ji vertonen. Ruurd is een Ihousiast autoliefhebber. 21," lf doet hij al jaren aan sla- p-racing. Hij heeft hiermee ieer goede resultaten ge- n jekt. Hij werd in de jaren '89 ta.; 1/90 Nederlands Kampioen die discipline. Slalom-ra- :ol ng is voor Nederland een q; Bt zo'n bekende tak van ,n2 »rt. De bedoeling is om zo iel mogelijk een met pion- m i uitgezet circuit te rijden, circuit wordt meestal uit- iet op een grote parkeer- aats of op het terrein van de u]je emarkt in Utrecht. Ook op Vlasakkers in Amersfoort rden deze wedstrijden re- matig gehouden, let circuit wordt eerst lo- door de coureur ver end, daarna rijdt hij het een ir stapvoets. Dan gaat hij iberen het zo snel moge- te rijden. jEUSDEN - Een sponsorloop bij korfbalvereniging Antilo pen heeft de afgelopen week een bedrag van 4.000,- in de verenigingskas gebracht. De activiteit werd georgani seerd om de jubileumfestivi teiten rond het 25-jarig be staan van de club te kunnen bekostigen. ACHTERVELD - De afdeling gymnastiek jazz van de Achterveldse omni-vereni- gmg Avanti houdt zaterdag 1 rmi een open demonstratie- itiiddag. Belangstellenden kunnen kennis nemen van de prestaties van jeugdige le den van de vereniging. Zo zullen de 4,5 en 6-jarigen htm kunsten vertonen op balk, brug en kast, gevolgd door de ouderen (7,8 en 9-jarigen) en de selectiegroep. Tussen de bedrijven door zei de dansgroep dansen de monstreren. De selectie- groep zal laten zien met wel ke dansen aan wedstrijden wordt deelgenomen. De oudste meisjes van de juznselectie demonstreren Jet springnummer, waarmee Je groep deze zomer aan de Wereld Gymnaestrada in Amsterdam zal deelnemen. De demonstratie zal plaats enden in de sportzaal aap de Walter van Amersfoort straat, belangstellenden zijn van harte welkom. ACHTERVELD - De zoge naamde 'Grasrit' van de Achterveldse auto-, motor en bromfietsclub, een puz zelrit over dertig kilometer, is in de Sportklasse gewonnen door de equipe Schopping. Schopping scoorde slechts 18 strafpunten en bleef daar mee de concurrentie, de equipes Vink (31) en Van den Heuvel (45), royaal voor. De poedelprijs was voor de equipe Buurman met 180 punten. In de Tourklasse ging de overwinning naar de equipe Vink met 75 str afpunten. Ha- zeleger werd tweede op flin ke afstand (155 punten). De poedelprijs was voor de equipe Luys met 212 straf- punten. Ochse: „Je kan elk moment van de dag starten. Eerst moet je een aantal startbewijzen kopen. Dat zijn er gemiddeld tien tot vijftien. Je kan net zo vaak het circuit rij den als je startbewijzen hebt. Ie der rijdt alleen het circuit. Als je een pion raakt krijg je vijf strafse- conden, als je er één vergeet is het een foute race en telt hij niet mee. Je moet de rode pionnen aan de rechterkant en de gele pion nen aan de linkerkant passeren. De pionnen worden niet keurig om en om gezet, maar in een pa troon. Bijvoorbeeld om en om 4 pionnen dicht op elkaar, dan twee rode verder van elkaar dan een gele. Zo kan je ieder willekeurig patroon bedenken, hoewel het parcours wel volgens bepaalde reglementen moet zijn opge bouwd. Er zitten altijd hele snelle stukken m en stukken waar je langzaam moet rijden. De pion nen staan soms zo strak gestoken dat je voornamelijk tweede ver snelling rijdt, en soms kan je niet harder dan twintig. Men noemt het ook wel racen op een postze gel," vertelt Ruurd met veel en thousiasme. Ruurd is lid van twee racing- teams, hij heeft eerst in een Re- nault-Alpine gereden. Daarmee reed hij speciale Renault wed strijden. Tientallen bekers heeft hij met deze race's behaald, on der andere ook een Nederlands kampioenschap en vele eerste en ACHTERVELD - De volley balafdeling van omnivereni- ging Avanti uit Achterveld heeft afgelopen zondag het seizoen afgesloten met het traditionele dorpsvolleybal toernooi. Er deden 22 teams aan het toernooi mee, die werden onderverdeeld in een ochtend- en een middag poule. Onder het toeziend oog van talrijke belangstel lenden zegevierde het team van De Klettersteeg 's och tends. Van Ruitenbeek werd tweede. De Zaadjes wonnen de middagpoule. tweede plaatsen. Naast de Re nault-Alpine heeft hij nu ook een Ford Escort die speciaal gepre pareerd is voor de wedstrijden. Alle overtollige onderdelen en luxe zijn er uit gehaald. Er is een rolbeugel in geplaats en de twee de stoel en achterbank zijn er uitgehaald. Verder is de auto op gevoerd en zo als Ruurd zegt bij na helemaal opnieuw opge bouwd. Dat doet Ruurd allemaal zelf samen met zijn broer. De Ford is een groep twee auto. Dat houd in dat hij helemaal gemodifi ceerd is, deze auto kan niet meer aan het gewone verkeer deelne men. Volgens Ruud is het éen van de moeilijkste vormen van autosport. Ochse: „Mensen die rally's rij den of die racen worden wel eens uitgenodigd, die kunnen ons niet bijhouden. Dat komt omdat het een heel speciale manier van au tosport is, heel erg onbekend. In Duitsland is deze manier van au tosport wel bekend, en vinden er heel veel races plaats. Daar rijdt men ook met profs, en kan je grote geldprijzen verdienen. Hier in Nederland is het vrij onbekend, dat vind ik heel jammer. Men geeft hier ook niet veel publieci- teit aan de races. Veel publiek wil men er hier niet bijhebben, omdat dat alleen maar problemen geeft. Bijvoorbeeld om het publiek van het parcours weg te houden. Per seizoen rijdt je zo'n twintig tot vijf en twintig wedstrijden. Afgelo pen zondag werd ik tweede op 9/ 100 seconde. Ik reed het parcours in 43,76 seconden en werd versla gen door Ton Burger uit Soest die het parcour met 43,67 seconden reed. Ik deel op de moment de tweede plaats van Nederland met Rem de Jong uit Rotterdam. Maar ik hoop toch dit seizoen nog als kampioen af te kunnen sluiten. Mijn werkgever de Vor uit Ach terveld geeft me ieder weekend een materiaal wagen ter beschik king. Daar ben ik heel erg blij mee. want het kost mij nu onge veer 8.000,- per jaar deze sport. Zonder materiaal wagen zou het nog duurder worden. Dolgraag zou ik ook rallys willen njden, maar het probleem is dat mijn vrouw geen licentie heeft om te navigeren, Elma zou het wel wil len, maar ze wordt hardstikke be roerd in een auto, als ze niet zelf kan rijden. Dat is erg jammer. Maar als ik iemand kan vinden die samen met mij rally's zou wil len rijden zou ik daar heel blij mee zijn. Mijn grootste wens is namelijk om een keer de Tulpen rally te njden. Dat lijkt mij zo'n fantastische belevenis. Alleen heb je dan ook nog een sponsor nodig, en dat is heel moeilijk. Ik ben wel een keer met een spon sor bezig geweest. Ik kon een Renault Clio gaan njden op Zand- voort, op zich leek mij dat heel erg leuk, maar ik moest het on derhoud van de auto zelf betalen, dat kwam neer op fl 35.000,- a fl 40.000,- per jaar. Dat kan ik na tuurlijk niet betalen, maar ik hoop nog steeds dat mij een goed sponsorschap wordt aanrToh^- LEUSDEN - „Maandag meldde er zich iemand in wandeltenue om zich in te schrijven voor de Vierdaagse. Helaas dacht de man dat toen het wandelevenement van start ging. Die meneer hebben we uitgelegd dat het hier om de Fietsvierdaagse ging en dat hij zich een week vergist had.Die deelnemer kon door de organisatie niet worden ingeschreven, maar zo'n zeshonderd andere fietslustigen wel. Mede-organisator John Volkers van de Leusdense Tnm- en Toerclub Leusden spreekt na twee avonden dan ook van een succes. De ietwat dubieuze weersomstandigheden konden de liefhebbers er dan ook niet van weerhouden het stalen ros te bestijgen om de omgeving van Leusden vier avonden lang te verkennen. Fotograaf Hans Verhorst maakte deze sfeerimpressie van het evenement. (Foto: Hans Verhorst) den. Dan zal ik graag voor zo'n bedrijf racen. Zo'n bedrijf vaart daar zelf ook wel bij. Je kan de wagen in je bedrijf tentoonstellen. Als publiciteits stunt je klanten er een stukje in laten meerijden en noem maar op. Misschien is er m Leusden nog een bedrijf wat mij een kans wil geven. Wat wel heel prettig is in de slalomracing is de samenhorigheid van de coureurs. Ze zullen elkaar altijd helpen of goede tips geven. Het kan gebeu ren dat je grootste concurent aan jouw auto zit te sleutelen, dat is in de autosport uniek te noemen. Natuurlijk moet je even slikken als een ander sneller is dan jij, maar dan ben je ook blij voor de ander en feliciteer je hem echt gemeend. Je ziet elkaar natuurlijk heel veel, en dat geeft een fijne band met elkaar. Ik hoop wel dat er wat meer mensen komen kij ken als we weer een keer op de Vlasakkers rijden, het is heel spectaculair om naar te kijken." Anjo Obbens

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11