Sj „Met de neus op de feiten" Groenhouten wil rust en een jeugd om zich heen naar Stoutenburg Treintaxi rijdt niet enoeglijk peddelen rond Leusden Marktkooplui blazen in de bus BDU SERVA VOLVO OPGAVEBON Deze week in de Leusder Krant Bananen-project II eel belangstelling voor Avondfietsvierdaagse MOLENAAR CITR0ËN •««•nnt IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WATJE PERSOONLIJK RAAKT INTERHIVA BEZOEK ONZE SHOWROOM Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden woensdag 29 mei 1991 - 23e jaargang no. 5 Konijntje in de Wetering HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV EUSDEN - Het lijkt erop, dat jongeren in Lensden weinig bodwill hebben. Vorig jaar liep een ruzie tussen jongeren- ëreniging JIJ1D en de beheerscommissie van de Woelige loek in Leusden-Zuid zo hoog op, dat de jongeren eieren oor hun geld kozen en het wijkcentrum verlieten om bij de Migeren van De Geut in te trekken. Die hadden op hun beurt weer roblemen met de buurt, omdat •en aantal bewoners klaagden over geluidsoverlast tijdens het arlijkse Puddingpopfestival. En p de Hamersveldseweg bij de mbachtsweg verzetten de be- oners zich met hand en tand igen de tijdelijke huisvesting Toor maximaal een jaar van de lotorclub Renamed, die vanwe- e woningbouw aan de Valleilaan Weg moeten uit hun clubgebouw. De meest voor de hand liggen- i oplossing lijkt de jongeren een gen 'home' te geven, uit de uurt van huizen, waar zij overlast •uden kunnen veroorzaken en P een plek die voor iedereen ereikbaar is. De gemeente acht deze plek gevonden te ebben bij de ijsbaan, naast het urgemeester Buiningpark. (advertentie) ƒ4 Automobielbedrijf ^H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden. Tel. 033-941243 Precies aan de rand van de bebouwde kom en tussen 'Cen trum' en 'Zuid' in. De grond is eigendom van de gemeente, dus dat hoefde op het eerste gezicht ook geen problemen op te leve ren. De jongeren van JU1D en De Geut, de toekomstige gebruikers van het centrum, waren dan ook zeer tevreden over de gekozen oplossing. Toch moesten er de nodige ob stakels genomen worden, hoewel er door de bouwvallige staat, waarin De Geut verkeert, haast geboden is. Het eerste probleem was de discussie over de toekom stige woningbouw in Leusden. Het gebied bij de ijsbaan werd daarbij aangewezen als mogelij ke locatie en de jongeren leken daarbij de dupe te worden. Nu Gele kaart LEUSDEN - Leusdenaien, die na aanmaning van de gemeente niet van plan zijn om takken en struiken, die over de omheining van hun tuinen groeien, weg te halen, kunnen een 'gele kaart' verwachten. Als dit met helpt, volgt een tweede waarschuwmg, waarna de gemeente het groen op kosten van de bewoners zal weghalen. De aanmaningen zullen volgen na de jaarlijkse 'paden- schouw' in het najaar. Daarbij zullen ambtenaren op voet- en achterpaden kijken of de doorgang niet belemmerd wordt door het overhangende groen. De schouw wordt nu al regelmatig gehouden, maar heeft nog met eerder tot dwang geleid. Het aantal mensen dat met op de aanmaningen reageren, wordt echter steeds groter. Het college van burgemeester en wethou ders verwacht dat een hardere aanpak tot betere resultaten zal leiden. LEUSDEN - De treintaxi rijdt niet naar Stoutenburg en Leus den-zuid. Treintaxi-bedrijf Atax schuift de zaak af naar de NS, de NS zegt op haar beurt dat juist het taxibedrijf verantwoor delijk is voor de grens. Ondui delijkheid troef, maar de trein reiziger is de dupe. Taxi grens is het Valleikanaal", aldus de Taxi Atax-centrale. Mevrouw Wolthuis gaat regel matig naar haar schoonouders in sloot, de Groene Zoom, een fiets pad een dichtbegroeid^ geluids wal en een (brede) sloot? Gejuich „Als Roda zaterdag voetbalt en er is veel publiek, kunnen wij hier het gejuich horen," geeft de heer Van Aalst van de Landweg als bewijs dat de bewoners zich niet voor niets zorgen maken over het jongerencentrum. „De wind staat meestal onze kant op, vandaar." Van Aalst, die zich als woord voerder voor de verontruste be woners heeft opgeworpen, wil daarmee niet zeggen, dat het sportpark voor hem zou moeten verdwijnen. „Veel last hebben wij daar niet van. Met het lawaai dat uit die hoek komt, is te leven. De wed strijden zijn voornamelijk over dag en de avondtrainingen ver oorzaken ook geen overlast. Dat wordt echter straks anders als er een jongerencentrum komt. De bezoekers zullen beslist niet al leen uit Leusden komen, dus kun nen wij op de Groene Zoom de nodige verkeersoverlast ver wachten. Ook denk ik dat wij, vervolg op pagina 3 Dokkum. Op de terugweg neemt zij dan vaak een taxi. Naar aanlei ding van de paginagrote adver tentie onlangs in de kranten dacht mevrouw Wolthuis in de toe komst op een treintaxi te kunnen rekenen. „Immers, de adverten tie sprak over dertig extra ge meenten in Nederland waar de treintaxi zou worden mgevoerd. Op die lijst stond ook gemeente Leusden. Voor zover ik weet, woon ik toch echt in Leusden. Na mijn treinreis vorige week wilde ik met de taxi naar huis. Dat stuitte op problemen. De chauffeur ver telde, dat hij met naar Stouten burg wilde njden als treintaxi, maar wel tegen gewoon tarief." Het verschil is dusdanig, dat er wel eens duidelijkheid mag ko men vindt mevrouw Wolthuis. „Het is toch te gek, dat er breed geadverteerd wordt, maar dat uit eindelijk twee groepen mensen worden buitengesloten. Stouten burg en Leusden-zuid zijn toch gewoon wijken van Leusden?" De persvoorlichter van de NS is kort en bondig: „Wij bepalen de grens niet en voor onduidelijkhe den moet u dus ook niet bij ons zijn. De treintaxi-bepalingen wor den vastgesteld door het taxibe drijf. Wij hebben geen zeer ge detailleerde kaart van Neder land, zodat wij af moeten gaan op de gegevens, die door de taxibe drijven aan ons worden verstrekt. Als Leusden voor een deel buiten de grens valt, komt dat waar schijnlijk omdat het voor de taxi niet rendabel is. Ik bestnjd, dat de NS onzorgvuldig is geweest m de berichtgeving. Maar ik zal deze tip doorgeven aan onze af deling publiciteit". Taxi Atax erkent, dat de grens voor Leusden is bepaald op het Valleikanaal. „Mensen voorbij de kerk in Leusden-zuid en mensen uit Achterveld en Stoutenburg kunnen geen gebruik maken van de treintaxi." APK-keuring (advertenties) AMERSFOORT Amslerdamseweg 7 DEALER lel 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond Icusd r Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet. Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon inl JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,25 jaar 49 90 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar. BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld zonnehemels - sauna's tuinzwembaden Barneveld - Handelsweg 7 Tel. 03420-92194 Industrieterr. Harselaar-west Zaterdags geopend UW VOETEN VERDIENEN HET BESTE BROGUES IN MEERDERE WIJDTES LEUSDEN - Duizend gulden boete en zes maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Zo luidde maandag het vonnis van de Utrechtse politierechter mr D. Bakker in de strafzaak tegen een 21-jarige automobilist uit Leusden die met teveel drank achter de kiezen was aange houden. Eind augustus vorig jaar was de Leusdenaar bij een nachtelijke controle in Amersfoort tegen de lamp gelopen. Hoewel hij met zijn 'medestappers' had afgesproken niet te zullen drinken was hij toch voor de verleiding bezweken. De zeven glazen bier die hij had ge nuttigd resulteerden in een ade- malcoholgehalte van 615 micro gram, terwijl de grens 220 micro gram alcohol per liter uitgeadem de lucht is toegestaan. Omdat de automobilist een al- coholverkeerscursus had ge volgd waar hij naar eigen zeggen „met de neus op de feiten was gedrukt" vroeg de officier van justitie een voorwaardelijke rij ontzegging m combinatie met een geldstraf. De eis van mr P. Fne- link werd door de politierechter tot vonnis bestempld. Sissssssertjes, de spraakmakende rubnek op de dne, in deze krant. Wetenswaardigheden, met een knipoog naar het meuws. De redactie hoort graag van de lezer. Deze week onder andere aandacht voor de gevulde koeken van Jamin Pag. 3 Het meuwe jongerencentrum in Leusden is nu al een punt van discussie. De mogehjkheden zijn met riant, de gemeente denkt aan een simering nabij de ijsbaan. De omwonenden lopen nu al te hoop. Met name de mensen aan de andere kant van de weg zien het centrum liever op een andere plek komen Pag. 3 LEUSDEN - Op zaterdag 8 jum houdt de Sohdariteitswinkel Leus den de jaarhjkse bananenactie. De opbrengst komt ten goede aan het Ecodepa-project. Met dit project wordt een keten platte landswinkels in Nicaragua opgericht. Iedere boer kan dan dicht bij huis tegen betaalbare prijzen landbouwbenodigdheden ko pen bij deze coöperatie. De winkel is zaterdag geopend van 10- 13 uur, aan de Hamersveldseweg 100 (gebouw Jeugdhonk). Haarlijn verschijnt deze week voor de tweede keer. Onder auspiciën van de Vrouwenraad heeft de mediagroep er een gevarieerde pagina van weten te maken. Nieuwtjes, achtergrond en een mterviewmet HennyHuizer te vinden op pagina Pag. 5 Deze week m Panorama Lisiduna het mooie stekje van Bert Diepeveen, pohtieagent post Leusden. Bert koos voor de sport zaal en school m Achterveld. Het plem voor de sportzaal is voor Bert een uruek plekje. 'Het plein is door de gemeenschap zelf betaald, dat tekent de gemeenschap hier m Achterveld'. Pag. 7 Tien meter krentenbrood voor de wielerploeg van Schuitema. De wielerploeg legde duizend kilometer afstand af voor de sportdag in Leusden. Bij de supermarkt op de Hamershof poseerde de ploeg voor het oog van de camera DE KOMENIJ 4 LEUSDEN LEUSDEN - De marktkoopheden van de Biezenkamp (dinsdag en vrijdag) pakken deze twee weken eens flink uit. De herinrichting van het naburig winkelcentrum heeft de ambulante handel ertoe aangezet ook een steentje bij te dragen. „Een feestactie met grote hoofdprijzen om onze vreugde over de face-lift te onderstrepen", aldus hoofd-reclamecommissie visboer Ruud van Diermen. Slotstuk wordt de spectaculaire markt op dinsdag 4 jum. Op de feestmarkt valt 'handenvol geld' te verdienen; een busreis naar Kóln voor achtenvijftig personen en vijf gouden grepen uit de geldpot. Bij een nieuw gezicht hoort ook een meuwe smaak. Vandaar dat de vishandel reeds op de feestmarkt vooruit is gelopen. De Hollandse Nieuwe gmg grif over de toonbank. (Foto: Hans Roggen) Haring en uitjes: 'beste maatjes'... (Foto Hans Verhorst) USDEN - Maandagavond is op het Burgemeester Buining- de negende editie van de Avondfietsvierdaagse van I gegaan. Ruim 560 belangstellenden schreven zich in, e week vier keer een afstand van 15 of 30 kilometer 1 af te leggen. Dat aantal overtreft ruimschoots de lelname van vorig jaar, toen de organisatie in totaal 500 lensen inschreef. John Volkers van de organiserende Trim- b Toerclub Leusden: „En daarbij zijn de nieuwkomers van de dinsdagavond niet opgeteld. Ik sluit niet uit dat we meer dan zeshonderd deelnemers zullen trekken." De toegenomen belangstelling wordt door de organisatie deels verklaard door het feit dat het evenement vorig jaar in dezelfde week werd gehouden als de avondvierdaagse. De eerste dag voerden de routes in de richting van Woudenberg en Leersum, dinsdag stond de omgeving van Soest centraal. De Vierdaagse duurt nog tot en met vrijdag. dat 'gevaar' geweken is en burge meester en wethouders deze week definitief gekozen hebben voor de ijsbaan, doemt er weer een ander probleem op. Eigenlijk is er niets nieuws on der de zon. De jongeren zijn niet gewenst door de buurt. Een aan tal bewoners van de Landweg en het Roggeland vreest overlast van hememakende jeugd. Die zullen na de disco op vrijdagavond de Groene Zoom onveilig maken met hun brommers en auto's, zo is de angst van de Groenhoutenbewo ners. Hoe reëel is de angst, er van uitgaande dat tussen de plek waar het centrum gepland is en de woningen aan de Landweg er een afstand is van 150 meter, ter wijl de wijk van het toekomstige jeugdhonk gescheiden wordt door een parkeerterrein, een

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1