Sportdag Schuitema ZAKELIJKHEDEN Seldboete voor agressieve man leusderlfl Salades Du Patron Jojo-kampioen Verduin wil verlichting langs fietspad Ree verdwaald Vernielingen Autoradio gestolen Inbreker gepakt ,,'k Heb mooie geraniums" WOENSDAG 29 MEI 1991 plaatselijk nieuws (advertentie) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen naar Leusden-Centrum willen rijden. Daarbij komt dat er vanuit Leusden-Zuid geen openbaar vervoer is. Van het fietspad wordt volgens Verduin veel door kinde ren gebruik gemaakt. Aan de an dere kant van de weg is al een trottoir en fietsen over de weg is gevaarlijk door de vele bochten in de weg. Burgemeester Panis en de andere wethouders, Vroon en De Jongh, zijn echter van mening dat de bochten in de weg er voor zorgen dat de weg veiliger is, omdat het verkeer gedwongen wordt langzamer te rijden. Ver duin heeft zich hier echter niet door laten overtuigen en neemt een minderheidsstandpunt over dit punt in, dat deel uitmaakt van het verlichtingsplan. Met de rest van het plan, dat de gemeente bij uitvoering een be drag van 250.000,- gaat kosten, heeft Verduin geen moeite. De bedoeling is dat de komende ja ren een aantal knelpunten op het gebied van de openbare verlich ting in Leusden worden opgehe ven. Het gaat om straten en plei nen die niet of niet voldoende zijn verlicht. Ook zullen lampen, die niet 'energiezuinig' zijn, worden vervangen. Het gaat daarbij om 500 armaturen. De vervanging le- I vert een besparing op van 30.000,--. Een andere beslissing, die B& W hebben genomen, is dat er op de pleinen en achterpaden in Leusden-Zuid geen verlichting komt. Bewoners hadden hier m het kader van buurtpreventie om gevraagd. Als de gemeente aan dit verzoek zou voldoen, zou dat een bedrag van 765.000,-- kos ten. 't Spiegel LEUSDEN - Het gebied tussen de Ursulineweg en de Driftakker- weg knjgt de naam 't Spieghel. Die naam zal ook op de ANWB- borden komen, die naar het gebied verwijzen. Deze zullen de gemeente een bedrag van f 12.000,- kosten. Vorig jaar besloten B&W een het gebied een naam te geven en zij vroeg daarom de bewoners om hun mening. Het bhjkt nu dat de nu gekozen naam ook in de historie van Leusden is terug te vinden. Door het laaggelegen gebied dat vaak onder water stond, liep namehjk een pad, dat door de protestante inwoners van Hamersveld werd gebruikt als zij in Amersfoort naar de kerk gingen, 's Avonds bij helder weer kon men de maan in het water zien spiegelen. LEUSDEN - Slager Willem Schakel, Komenij 7 m de Hamershof, heeft sinds kort een nieuw assortiment salades. De Du Patron-sa- lades zijn gemaakt van uitsluitend verse en natuurhjke mgre- dienten en zonder konservenngsnuddelen en zoet- of kleurstof fen. De salades zijn dus beperkt houdbaar. LEUSDEN -Op 12 juni zal Spar Supermarkt op de Biezenkamp de eerste Leusdense jojo-kampioenschappen houden. Drie catego- riën kunnen strijden om de prijzen: 4-8 jaar, 9-12 jaar en 13 en 14 jaar. Vanaf eind mei is er in de supermarkt een display met choco- melk, bij aankoop van een pak is de jojo gratis. Opgeven kan door middel van het inschrijfformulier. Per categorie zijn 50 aanmeldmgen mogehjk. Tijdens de bradene op 12 juni, tussen 15-16.30 uur, worden de finales gehouden. De hoofdprijs is een mountaw-bike ter waarde van zeshonderd gulden. '...Zoals een goed voorzitter betaamt, pakte voorzitter Fred Ferragean na bet bekend worden van de verrichtingen van zijn ploeg de telefoonklapper om, benieuwd naar bet resul taat van die andere belangrijke wedstrijd, de kantine van Vriendenschaar te bellen. De andere kant sprak het verlos sende woord: Vriendenschaar had verloren en die medede ling werd in het Antilopenkamp met stormachtig gejuich ontvangen. Er werd echter te vroeg gejuicht. Na twee uur kwam de domper. In de zenuwen bleek de praeses de ver keerde kantine te hebben gebeld. Er bestaan namelijk twee verenigingen met de naam Vriendenschaar. En de enige juiste bleek wél te hebben gewonnen. Zodat Antilopen als nog in actie zal moeten komen om degradatie te ontlopen... '...De Nederlanders zijn een reislustig volkje. Dat is wereld wijd bekend, want waar je ook bent, overal kom je wel een landgenoot tegen. Op deze eigenschap mikt ook de organi satie OKE-Reizen uit Apeldoorn. Huis-aan-huis is een folder verspreid met een reisaanbod. Een persoonlijke uitnodiging wordt het genoemd voor een 'interessante busreis en een bezoek aan Duitslands grootste inkoopcentrum'. Dit alles voor nog geen veertig gulden... '...De mensen worden lekker gemaakt met onder andere een "heerlijk Duits ontbijtJ, 'een schitterende bustochten 'een bont programma'. Oh ja, er staat ook een 'gratis ver- koopdemonstratieop het programma. Waar de reis na precies naar toe gaat wordt niet verklaptook de organisatie wordt verder niet onthuld (antwoordnummer!). Is OKE-Rei zen nu wel helemaal o.k.?... jen de windrichting, te maKen •n krijgen met geluidsoverlast er in het weekeinde een dis- ivond is. Verder zal het bij- rbeeld door het Puddingpop- jval er ook niet rustiger op den." ij zegt niets tegen de bouw een jongerencentrum te heb-. tiMaar dan niet op onze lip- De mensen zijn hier komen vanwege de rust," zegt Aalst, die zelf drie jaar gele- om die reden naar Groen- kwam. Die nam hem toe •ening van de nieuwe aan- op de A 28. „De Groene en de Noordennslag zijn snik rustiger geworden. Dat voorbij als het jongerencen- opengaat." fan Aalst laat zich niet vermur- door de opmerking dat het van de bewoners voor misschien ver lijkt. Het toekomstige komt immers aan de kant en lijkt door een ge en andere obstakels aan en oor van de bewoners rokken. „In de winter is het een stuk min- omdat de begroeiing dan grotendeels verdwenen is," »ft hij als weerwoord. Voor argument van de gemeente de ligging bij de ijsbaan zeer istig is, heeft hij meer begrip, kan me voorstellen, dat dit in overwegingen een belangrij- rol speelt, maar dat hoeft vol- ns mij geen doorslaggevend ument te zijn." „Waarom f:dt het centrum niet gebouwd een plek, waar weinig huizen en waar de overlast dus ook groot is," vraagt hij zich af. ,Waar De Geut nu zit bijvoor- eld. Daar zit alleen het bedrij- uterrein De Princenhof. In het ekeinde zijn daar nauwelijks insen." De gemeente wees oe plek overigens kortgeleden omdat het stuk grond dat in werking komt voor de bouw [endom is van de Bank Giro ntrale. Dit bedrijf zou volgens gemeente het stuk alleen te- zeer hoge kosten willen ver ren. liet blij" Ook op Roggeland maken be- iners zich zorgen over het jon- jrencentrum. Het 'pleinachtige' itje ligt als een inham van de ndweg in de wijk. De huizen gen weliswaar niet veel verder n de Groene Zoom dan de wo ngen aan de Landweg, maar de stand tussen het Roggeland en LEUSDEN - Een ree zorgde dezer dagen voor opschudding in de Ansfriduslaan. Het kennelijk ver dwaalde dier liep rond in de speeltuin van De Blijhof. Het dier is gevlucht en heeft een veilig heenkomen gezocht. Inwonertal gedaald LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is in de maand maart met 40 afgenomen. Per 1 april telde Leusden 27.464 inwoners. Daarmee zakt het aan tal inwoners zelfs beneden dat van 1 januari 1991. Eén en ander blijkt uit de maandelijke cijfers van de gemeente. De daling kwam voor een be langrijk deel voor rekening van Leusdenaren die Leusden ver ruilden voor een andere ge meente 105). Daartegenover stonden slechts 56 mensen, die van elders naar Leusden kwa men. Het aantal geboorten (27) overtrof het aantal sterfgevallen I (18). LEUSDEN - Gedurende de Pink stervakantie zijn in Leusden tal van vernielingen aangericht. Vooral scholen moesten het ont- gelden. Zo werd bij basisschool De Hob- I bit een groot aantal ruiten, waaronder Thermopane-ra- men, ingegooid. Daarbij is ver- moedelijk gebruik gemaakt van een luchtbuks of een katapult. De schade beloopt minimaal 5.000,-. Bij basisschool De Heerd is een muur bewerkt door graffiti-ar tiesten. Over de schade is mets bekend. In park Princenhof zijn balken en planken van een brug ver nield. De schade bedraagt 3.500,-. '...Een ware invasie van Schuitema-werknemers overspoel de Leusden het afgelopen weekeinde. Meer dan 3000 mede werkers van de groothandel, die ondermeerde winkels van Spar en C1000 bevoorraadt, waren uit heel Nederland naar Lensden gekomen voor hun jaarlijkse sportdag. Na zo'n dag vol lichamelijke inspanningen wil de inwendige mens ook wat. Voor een bedrijf dat van de verkoop van levensmidde len en aanverwante artikelen haar specialiteit maakt, is de aanvoer van versnaperingen natuurlijk een koud kunstje... '...Schuitema wilde een flinke steen aan het sportieve eve nement bijdragen en had voor behoorlijke voorraden voed sel en drank gezorgd. Als de hoeveelheden, die werden aangevoerd, maatgevend zijn voor het inkoopbeleid van de onderneming, moet echter het ergste worden gevreesd voor het bedrijf. De Leusdense sporters die de dag na het evene ment, hun reguliere wedstrijden wilden spelen op het Bur gemeester Buiningpark, troffen in de vuilcontainers enorme hoeveelheden belegde broodjes en flessen wijn aan. Vol gens sommige Buiningparkbezoekers, die zich ergerden aan de nonchalance waarmee voedsel en drank waren achtergelaten, was er door de Schuitema-sporters genoeg achtergelaten om het feestje nog eens dunnetjes over te doen... '...Nog meer overdaad in Leusden deze week. Milieuboer Fokko Tilma verraste de redactie met een grote doos gevul de koeken. En het was niet eens zijn verjaardag. Wij bleken overigens niet de enige gelukkigen te zijn, die door Tilma werden getrakteerd. Op zijn schillenkar lagen nog een doos of tien met dezelfde inhoud. „Die zijn voor de koeien," legde Tilma uit, die daarmee een nieuwe variant veekoeken intro duceerde. Dat zette zijn traktatie meteen in een ander dag licht, want het is nog maar de vraag of wij er zo blij mee moeten zijn in dezelfde categorie geplaatst te worden als Tilma's gebruikelijke afnemers...' '...Tilma kreeg zijn ongebruikelijke veevoer van Jamin. Nu is het niet de bedoeling dat heel Leusden in de rij voor de snoepwinkel gaat staan in afwachting van een gratis trakta tie. De gulheid van Jamin is een incidenteel gebaar, veroor zaakt door een week, waarin de afzet sterk achterbleef bij de verwachtingen. Ook hier moeten wij hopen, dat deze misschatting niet symptomatisch is voor het inkoopbeleid van het bedrijf. Als dat wel zo is, valt te vrezen dat het winkelbestand in Leusden binnenkort kleiner wordt.. '...Symptomatisch was wel dat de afgelopen week in het teken stond van de 'culinaire' evenementen en tradities. Vrijdag was er voor het eerst in Leusden weer de nieuwe Hollandse haring te krijgen. Wij hebben proefondervinde lijk kunnen vaststellen, dat het nieuwe haringjaar veelbelo vend van start is gegaan. Wie niet wilde haringhappen, kon zaterdag terecht in jongerencentrum De Geut, voor het Puddingproeven. Daar viel overigens weinig 'nagerecht' te proeven. Het mini-popfestival is beter te omschrijven als een voorgerecht. Het was namelijk bedoeld om geld bij elkaar te krijgen voor het grote popevemenent in septem ber, dat onder de naam Puddingpop in Leusden en omgeving inmiddels berucht en beroemd is geworden... '...Over wrang gesproken. In de korfbalkantine van Antilo pen waren de druiven zaterdag bepaald zuur. De ploeg verkeert op het randje van degradatie uit de eerste klas en alleen winst kon de Leusdenaren zaterdag nog een sprankje hoop geven. Dat gebeurde. In Bussum greep de ploeg van trainer Wim de Bruin de laatste kans en won met ruime cijfers van het reeds gedegradeerde DOC (3-7). Alleen wa ren de Leusdenaren nog wel afhankelijk van de verrichtin gen van de concurrentie. Als Vriendenschaar thuis van Altius zou verliezen, zou Vriendenschaar degraderen en was Antilopen veilig. Bij elk ander resultaat moet Antilopen een beslissingswedstrijd spelen om het eerste klasserschap veilig te stellen... LEUSDEN - Leusden is afgelopen zaterdag overspoeld door naar schatting 3.000 personeelsleden van het Buiningpark was afgehuurd. Voor zover bekend heeft de komst van de sporters met tot problemen geleid. {Schuitema-concern. Het bedrijf hield m Leusden een sportdag, waartoe onder meer het hele Burgemeester (Foto's: Hans Roggen) LEUSDEN - Op Henegouwen in de wijk Rozendaal is in de nacht van vrijdag op zaterdag een ra dio/cassetterecorder uit een ge parkeerde auto gestolen. De die ven sloegen een ruit m om de auto open te maken. Op Wierickewijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag het lin kerportier van een geparkeerde auto vernield. Onbekenden trap ten er een deuk in. Elders in Leus den werd een andere auto op dezelfde wijze onder handen ge nomen. LEUSDEN - Wethouder Corri Verduin is het niet eens met haar collega-wethouders, dat er langs het fietspad van De Roo van Aldewereltlaan geen ver lichting hoeft te komen. Burge meester en wethouders willen het fietspad opheffen en als voetpad inrichten. De fietsers zouden dan over de weg kunnen rijden. Volgens Verduin is de Van Aldewereltlaan echter een belangrijke uitvalsweg voor fietsers, die van Leusden-Zuid LEUSDEN - De politie heeft van nacht een 26-jarige Leusdenaar op heterdaad betrapt bij een in braak in een snackbar in winkel centrum De Hamershof. De poli tie werd gewaarschuwd door een attente buurtbewoner, die gealar meerd werd door glasgerinkel. Sissers is een rubriek voor het Tdeine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). De ijsbaan, waar het jongerencentrum gepland is. Midden op de foto de huizen van de Landweg. Ijsbaan en woningen worden door sloten, parkeerterreinen, De Groene Zoom en een geluidswal van elkaar gescheiden, (foto: Hans Verhorst). de plek van het jongerencentrum is een stuk groter. „Toch zal ik er niet blij mee zijn als het centrum er toch komt," zegt mevrouw E. Postma. Zij heeft uit solidariteit met de andere be woners van Roggeland een bnef aan de gemeente getekend, waarin zij hun verzet tegen de komst van de jongeren kenbaar maken. „Als het centrum er al was op het moment dat wij hier kwamen wonen, was het voor mij iets anders geweest. Nu kunnen wij er nog iets aan doen," denkt zij, hoewel zij met echt kan aange ven welke overlast zij precies te vrezen zullen hebben. „Dat is moeilijk te zeggen, want het jeugdcentrum is er nog niet. Ik verwacht met dat wij direct last van de jongeren zullen hebben, maar er zal toch wel de nodige geluidsoverlast zijn." Van Aalst kondigt voor don derdag 30 mei een bijeenkomst in sporthal De Meent aan om 20.00 uur. „Dan zullen wij met andere bewonersverenigingen uit de wijk kijken wat onze mogelijkhe den zijn," zegt hij. Volgens hem stoort het de bewoners, dat zij na de eerste inspraakronde nog steeds niets van de gemeente hebben gehoord, hoewel bijna 40 bewoners hebben laten weten te gen de komst van het centrum te zijn. Van Aalst voelt zich door een brief van de gemeente op het ver keerde been gezet. „Op 8 maart schreven burgemeester wen wet houders ons nog dat de kans groot was, dat het jongerencen trum op een andere plaats ge bouwd zou worden. Daarom wil den zij nog geen gesprek met ons. Om die reden zijn wij gestopt met onze acties. In die brief werd ons ook beloofd dat wij voor een gesprek zouden worden uitgeno digd, als de ijsbaan toch weer als locatie zou worden uitgekozen. Via de pers moesten wij horen, dat dit nu het geval is. Als wij dit eerder hadden geweten, waren wij veel verder geweest met onze acties." LEUSDEN - Winkelcentrum De Biezenkamp vormde zaterdag het decor voor een geraniummarkt. Leusdense minders en kwekers stal- den hun voorjaarsperkgoed uit, waarbij de geramums een voorname rol speelden. De geraniummarkt, die goed bezocht werd, werd geor ganiseerd onder auspiciën van de Koninklijke maatschappij voor tuinbouw en plantkunde. (Foto: Hans Roggen) het tumult dat daarop ontstond, toen ook andere cafébezoekers zich ermee gingen bemoeien, haalde de Leusdenaar uit. Na diezelfde avond aangifte bij de politie te hebben gedaan keerde het slachtoffer terug naar 'De Kardinaal', waar de mannen de zaak uitpraatten onder het ge not van een pilsje. Gezamenlijk besloten ze dat de aanklacht zou worden ingetrokken. „Ik vond die aangifte een wat overtrokken reactie", verklaarde het slachtof fer dat ter zitting was meegeko men als getuige. „Meneer hier bood zijn excuses aan en daar daarvan zijn bomen die op de weg zijn gevallen (of dreigen te vallen), overlast door verstopte rioleringen, wegverzakkingen en dergelijke. Via het nummer 961710 kunnen dergelijke noodsituaties op een band worden ingesproken. De band wordt regelmatig afgeluis terd door de dienstdoende amb tenaar, die actie zal ondernemen. kan ik mee leven." Uit vnje wil was de man zijn aanklacht gaan intrekken, zo benadrukte deze in de rechtszaal. Desalniettemin had de Leusdenaar toch een dagvaar ding v oor de politierechter ont vangen. Hoewel de officier van justitie mr P. Frielink aanvankelijk ge twijfeld had of de aanklacht wel geheel vrijwillig was ingetrok ken, wilde hij ter zitting wel gelo ven dat de twee de zaak uitge sproken hadden m het café. hij zag zijn eis overgenomen worden door de politierechter. Die voor spelde de dne maal eerder we gens geweldsdelicten veroor deelde Leusdenaar dat het in de toekomst nog zou komen tot forse straffen als de man opnieuw in de fout zou gaan. Nieuws uit net bedrijfsleven EUSDEN - Wegens mishande- ig is maandag een 33-jarige eusdenaar door de Utrechtse olitierechter mr D. Bakker sroordeeld tot een boete van 250,-. De man gaf vorig jaar in klap in het gezicht van een innis, die hieraan een ge- prollen kaak overhield. Het slachtoffer ontwaarde emd mi m het Amersfoortse cafe De dinaal de Leusdenaar, die op moment in gesprek was met ander. De Leusdenaar wilde li dat het slachtoffer hieraan ilnam, waarop een woorden- isseling volgde. Temidden van achtennummer iUSDEN - Met ingang van 1 juni •eeft de gemeente Leusden een >eciaal telefoonnummer be- hikbaar, dat dag en nacht ge- eld kan worden voor noodge- allen op het gebied van de pu- ïeke werken. Voorbeelden

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3