Postbussen in weekend dicht Ondanks milieunota toch extra trekkerwedstrijd Jachtopzichter krijgt zilver leusder krant: Geen lokale televisie „Ze hadden mij niet meer kunnen verwennen dan op deze manier" Financiële noodkreet Met de sleutel naar binnen memoriam stor Bernard [Bekke Balletschool Ilonka Bakker bestaat 10 jaar Dak beschadigd plaatselijk nieuws OENSDAG 5 JUNI 1991 LEUSDEN - Familie Ruesmk heeft als eerste de sleutel van een woning aan de Boterkamp gekregen. Donderdag overhandigde wethouder Verduin de 'reuze-sleutel'aan de familie. De oplevering van het project van 44 worungen m plan 't Ruige Veld is daarmee van start gegaan, (foto Hans Verhorst Sissers is een rubriek voor het Ideine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). We hadden er vorige week in deze rubriek maar beter niet over kunnen schrijven. Milieuboer Fokko Tilma kwam een doos gevulde koeken op de redactie brengen, die door Jamin was afgedankt. Tilma had op zijn schillenkar nog eens tien dozen, die hij als veevoer had meegekregen. Kwestie van verkeerd inkoopbeleid, schreven wij. En daar mee maakten wij de bedrijfsleider van de Jaminwinkel in De Hamershof verdrietig... '..Jamin kreeg van een aantal klanten negatieve opmerkin gen over zijn handelwijze, terwijl zijn gebaar naar Tilma juist zo goed bedoeld was. De milieuboer had de koeken nooit mogen weggeven. Zij waren door het verstrijken van de uiterste verkoopdatum niet meer geschikt voormenselij ke consumptie. De beheerder van Jamin belde daarom naar de krant met de bezorgde vraag of er iemand van de redac tie van de koeken gegeten had. Het antwoord was....ja! Gelukkig beschikken wij over een sterk gestel. Het verschij nen van de krant is deze week daarom niet echt in gevaar gekomen...* '...Morgen krijgt Leusden hoog bezoek uit Ghana. De staats secretaris Local Gouvernment mevrouw Franceses Issaka komt de Rotary club persoonlijk bedanken voor het gereed schap, dat de club vorig jaar heeft gekocht voor een school voor dove jongens in Ghana. Mevrouw Issaka maakt van deze gelegenheid gebruik aandacht te vragen voor een andere actie, die als doel heeft de Ghanese ambtenaren mobieler te maken. „Geef ze een fiets en het wordt mogelijk om de tijdrovende uitstapjes aan plaatselijke projecten aan zienlijk te bekorten,is haar motivatie voor de actie. De gemeente Leusden geeft aan haar oproep gehoor en zal de staatssecretaris twee fietsen cadeau geven... '...Het verstrekken van fietsen aan de eigen Leusdense ambtenaren zou misschien ook geen gek idee zijn. Het Leusdense ambtenarenapparaat heeft bij tijd en wijle ook problemen met haar mobiliteit. Vooral als het gaat om het bezorgen van belangrijke post aan mensen die op het ge meentehuis iets te regelen hebben. Het regent de afgelopen weken klachten van mensen die vinden dat ze te laat of helemaal niet door het gemeentehuis over hun zaak worden ingelicht... '...Deze maand nog ontstak het bestuur van de lokale om roep tot twee keer toe in woede, omdat zij belangrijke stukken over het voortbestaan van de organisatie pas enke le dagen voor de discussie in de commissie en de raad ontvingen. Een zieke ambtenaar,'' was het zwakke excuus van wethouder Vroon. Door de aanschaf van een aantal dienstfietsen, die in het geval van spoedeisende post ge bruikt kunnen worden, hoeft niemand in Leusden zijn stuk ken meer te laat te krijgen... '...De kruising Heiligenbergerweg/Lockhorsterweg/Burge- meester de Beaufortweg is een linke verkeerssituatie. Een bewoner van de Zaaier waarschuwt de verkeersdeelnemers uitermate alert te zijn op deze kruising. „Vrijdagmorgen stopte ik nog net op tijd voor een scholier, die door rood licht reed. Gelukkig, want anders was deze jongen dood ge weest.". '...De noodstop had echter minder positieve kanten voor de achterliggers. Twee auto's merkten de stop te laat op en knalden boven op de eerste auto. Schade alom, van kop tot kont. „Ik wil de mensen uit Leusden dan ook attexideren op de schooljeugd. Over het algemeen letten de kinderen wel op verkeer uit een richting, maar een kruising kent nu eenmaal meer wegen. En al heb je dan groen licht, je moet blijven uitkeken". Waarvan akte! '...Niet leuk van de fietser is, dat luj doorgereden is zonder zich even bekend te maken. Maar wat niet is, kan altijd nog komen... Geen Amsterdams model LEUSDEN - De vakanties van de Leusdense basisscholen in 1992 zullen niet worden ingedeeld volgens het zogenaamde Amster damse model. In het gewest Eemland konden de scholen hier over niet tot overeenstemming komen. Dat was de voorwaarde voor de invoering van het systeem. Bij dit model is tussen Konin ginnedag en Bevrijdingsdag een vakantie gepland. Paas- en pinkstervakantie zouden dan komen te vervallen. Op deze ma nier wordt versnippering van vakantiedagen tegengegaan. lom moeten wij hem nu al, - te vroeg, missen, Bernard jkke? Pastor was hij, deze Badigde man uit dat voor sl ieder volstrekt kende buurtschap je Oele tde rook van de Itriestad Hengelo. Daar ide de boerenzoon op. Hij Bin of meer voorbestemd lestelijke te worden. Niet j dat zo nadrukkelijk I, maar omdat er op de tlijke hofstede oudere ib in de rij stonden om het I flfte gaan runnen. Zeker, »d het zelf ook graag 3d. Bernard was een kind dé natuur; daarom zag hij er Biet tegenop om elke dag tal die kilometers op zijn I pende weg te gaan naar de •Ol in de stad. Maar zijn I ts wilden zo graag een ter in de familie en dus Bernard priester. En de daarna tientallen jaren jfi specifieke manier de Iheid. Kr hem was die mens een H ongeacht politieke dheidof I Bfsovertuiging. Dat maakte tot een bijzondere Ban in en buiten de dienst tljn eigen geloof. Een Éian en vertrouwensman de grootste gaven, die een ■zich kan wensen: humor, kling, maar vooral geduld •ffrip voor die ander. Btnard ter Bekke hoefde Biet bemind te maken - hij bemind. Hij zal in mijn en herinnering blijven tfleven zoals hij was: toedig, krachtig en Bwnst in zijn doen en B*n, maar tegelijkertijd en zachtmoedig met een epslag, die zowel levenslust Éijsheid verried. Iben geneigd te Bderstellen, dat Bernard ekke met een glimlach uit is gestapt. Zo zullen BUen aan hem moeten Jtoi denken. Vergeten zullen •Km nooit. Gerard Trebert - LEUSDEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond, met uit zondering van de fractie van Leusden'90 en PvdA-raadslid Ineke Jansen, een subsidiever zoek van de Lokale Omroep Leusden afgewezen. De omroep had om een subsi die van 2,5 ton gevraagd om ge durende een penode van twee jaar op proef televisie-uitzendin gen te maken. Die twee jaar zou het bestaansrecht van de omroep moeten aantonen. De raad vond het dat te duur. De gemeente had liever gezien dat de omroep begonnen was met het maken van radiopro gramma's. Dat is goedkoper 149.000,-). Voor de lokale om roep was die suggestie echter onaanvaardbaar. „Wij wilden ra dio er wel bij doen. Maar wij den ken dat de impact van een me dium als televisie veel groter is en dat we daardoor beter in de be hoefte aan lokale omroep kunnen voorzien", aldus voorzitter Ago Salverda. In slaap „De Lokale Omroep Leusden zal na de afwijzende beslissing van de raad een slapend bestaan gaan leiden." Dat zei voorzitter Ago Salverda na afloop van de raadsvergadering donderdag avond, waann een subsidiever zoek voor de LOL werd afgewe zen. „Wij zullen er nog slechts voor zorgen dat de faciliteiten in stand blijven, zoals de kabelver gunning, zodat een nieuw bestuur de draad naar eigen goeddunken kan oppakken. Ik sluit met uit dat een meuw bestuur wel zal kiezen om met lokale radio te beginnen." Salverda kondigde aan dat de LOL in 'september of oktober' nog één laatste uitzending zal ver zorgen. „Om te laten zien wat Leusden straks allemaal mis loopt", aldus Salverda hal van het postkantoor met de postbussen is met ingang van 1 juru in het weekeinde buiten kantooruren niet meer bereikbaar De plek was regelmatig het doelwit van vandalen, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Er zullen dit jaar maar liefst drie trekker-trek- wedstrijden in Leusden zijn. Po wer Valley heeft toestemming voor twee wedstrijden op het terrein van de vereniging ach ter het terrein van De Klaveet aan de Postweg. De wedstrijden zijn op 3 en 30 augustus. Het gaat om een landelijke (3 augus tus) en een regionale (30 augus tus) wedstrijd. De PJGU, die vo rig jaar geen toestemming kreeg, mag dit jaar op 6 juli een wedstrijd organiseren op een terrein naast de BECO. De beslissing van burgemeester en wethouders om de twee orga nisaties toesteming te geven voor de drie wedstrijden is een afwij king van de Nota Milieugevoelige Evenmenten. Daann was een lijst met evenementen opgenomen, die in Leusden zijn toegestaan. Uitbreiding van die lijst zou niet mogelijk zijn. Het blijkt nu echter dat Power Valley voor de wed strijd van 30 augustus verplichtin gen was aangegaan, terwijl de organisatie nog m onzekerheid verkeerde over de vaststelling van de nota. De toestemming voor de extra wedstnjd zal overigens alleen dit jaar gegeven worden. LEUSDEN - In verband met van dalisme zullen de postbussen in het postkantoor aan de Mulderij met ingang van 1 juni niet lan ger in het weekeinde bereik baar zijn voor postbushouders. De hal waar de postbussen zich bevinden, zal buiten sluitings tijden van het postkantoor wor den afgesloten. Dat deelt de di rectie van het Leusdense filiaal in een brief mee aan de postbus houders. „Er is geprobeerd brand te stichten en daarnaast werd de hal gebruikt als openbaar toilet", al dus directeur De Groot in de brief. De directeur wijst erop dat extra surveillance van de politie niet het gewenste resultaat ople verde. De hal is nu van zaterdag (12.00 uur) tot maandagmorgen (6.45 uur) gesloten. De politie deelt desgevraagd mee dat het vandalisme in Leus den groeit. „Het aantal meldingen stijgt schrikbarend", aldus een woordvoerder. „En hetis voor ons echt onmogelijk om afdoende toezicht te houden op bijvoor beeld het postkantoor. Er zijn meer plaatsen die m dit verband regelmatig getroffen worden." £USDEN - Tien jaar geleden >egon de Barneveldse Donka jakker haar balletschool in .eusden met ongeveer 25 eerlingen, nu heeft zij er 150 i alle leeftijden. De hele vo- ige week is in de ballet- chool feest gevierd. De eerlingen voerden zelf be- lachte dansen op. En Ilonka yerd bedolven onder de doemen en kadootjes. Van 11e leerlingen samen kreeg ij een fraai verlicht uithang- >ord, wat al hangt te pronken aan de gevel van de ballet- chool. De jubilaris vertelt over de start van de baletschool in leusden: „Aan de Rozen haag ben ik begonnen met rujn balletschool, in een ilein vierkant zaaltje van ne gen bij negen meter. Daar heb ik negen jaar les gege ten, tot ik er door omstandig heden uit moest. Via één van de moeders van mijn leerlin gen ben ik toen hier terecht gekomen. Ik wist niet eens dat dit bestond. Ik ben heel blij met deze ruimte. Het is zo mooi en voor mij heel functio neel. Wat ook heel belangrijk is, is dat mijn leerlingen het hier erg gezellig vinden. Het is natuurlijk een fantastische ooruitgang. Hoewel ik ei genlijk al weer ruimte tekort lom. Ik heb nu ruim 150 leer lingen en nog 40 kinderen op de wachtlijst. Ik ben nu hard op zoek naar een oplossing oor de kinderen op de achtlijst. Ik weet namelijk p dit moment nog niet waar i ze moet bergen. Ik ben in nderhandeling om een paar iir per week nog ergens een ial te huren. Als dat door- aat ga ik daar ook een paar ar per week les geven", al- us Bakker. Het jubileum is de afgelo pen week met gepaste festi- iteiten gevierd en ook deze reek staan nog jubileumacti- iteiten op het programma, ij elke les wordt zij weer errast door leerlingen. Moe- Jeugdige leerlingen van de balletschool demonstreren een zelf-ingestudeerde dans tijdens het jubileumfeest, (foto: Hans Verhorst) ders hebben prachtige kos tuums ontworpen en m el kaar gezet en de kinderen hebben de choreografie van de dansen die zij laten zien zelf verzonnen. Er is al een grote verscheidenheid aan dansuitvoenngen de revue gepasseerd. Van de Lamba da tot hele kleine elfjes die draaiend en trippelend m lie ve elfenjurkjes Donka tot tra nen toe roeren. Uiteraard zijn er prachtige danseresjes in witte tututjes met kroontjes op het hoofd die een eigen impressie laten zien van het Zwanenmeer. Donka heeft zich niet bemoeid met de uit voering dus kijkt zij haar ogen uit. Haar liefde voor het vak en haar betrokkenheid bij de kinderen is duidelijk van haar gezicht af te lezen. Een klein meisje komt met een zelf gemaakt kadootje van filigraanwerk. Met heel veel moeite heeft zij met fili- graanpapier een baDet- schoentje gemaakt met daarin geschreven 'Donka Bakker 10 jaar". Donka zegt stotterend: „Kijk dan, wat lief, dat iemand voor mij zo veel moeite doet, daar word ik helemaal warm van. Het leu ke van dit vak is de verschei denheid van mensen waar je mee omgaat. Dan ben je be zig met kleuters. En een uur tje later met tienermeiden. Ik heb nu zelfs een les met da mes mijn oudste leerling is nu 55 jaar. Deze mevrouw is nu 10 jaar op les, en het leuke is dat zij met het zelfde plezier danst als een meisje van 6 of 16 jaar. Zij heeft eerst een tijd bij de oudere tieners gedanst maar ik heb nu een achtal dames die met heel veel ple zier hun baDetlessen volgen. Kijk daar doen wij ook buik spier oefeningen en oefenin gen aan de barre. Dat is een les voor iedereen. Je hoeft nog nooit balletles te hebben gehad. De lessen zijn op vrij dagmiddag als de kinderen op school zitten. De lessen zijn tot half drie dus de moe ders zijn mooi op tijd voor de school. Weet je waar ik wel heel nieuwsgierig naar ben, vanavond hebben de tieners les, en waar die mij mee ver rassen, ik heb geen idee. Het is heerlijk hoor, je jubileum zo vieren, ik heb het idee dat ik al een week jarig ben. En dan die stralende gezichtjes de hele week, Echt van 'kijk eens juf dat doe ik helemaal voor jou'. Dan ben ik toch een vreselijk verwend mens. Ze hadden mij met meer kunnen verwennen, dan op deze ma nier." Anjo Obbens LEUSDEN - Onbekenden hebben bij basisschool De Bongerd aan de Asschatterweg voor muistens tienduizend gulden schade aan gericht aan het dak van het ge bouw. De beschadiging is dins dag bij de politie gemeld. ACHTERVELD De 'Groep Achteveld 1939-1945' heeft on der de Achterveldse bevolking een inzamelingsactie op touw gezet om de plaatsing van een oorlogsmonument, ter nage dachtenis van 25 gesneuvelde burgers uit Achterveld en Stou- tenburg, mogelijk te maken. De gedenksteen zal moeten wor den verankerd, om vandaalbe- stendig gemaakt te worden. De kosten worden begroot op ruim 2.000,-. Er is inmiddels een be drag van 1.500,- binnen. Eerder hield de groep een suc- cesvoUe inzameling voor een ge lijksoortig monument, dat vorig jaar enkele dagen na plaatsing door vandalen omver werd ge trokken en vernield. Om het mo nument 'vandaalbestendig' te ma ken, werd de gedenksteen zwaar verankerd en ingemetseld. De kosten daarvan bedroegen 2.250,-, een bedrag dat via een inzamelingsactie bij elkaar werd gebracht. werk plaatsgevonden in de vorm van toezicht op het pu bliek. Naast zijn werkkring ze- Jansen zich in voor bestuurswerk zaamheden onder andere als secretaris van de afdeling Utrecht-'t Gooi van de Vereni ging van Jachtopzichters.(foto: Jan Pit) De gedenksteen is, in afwachting van plaatsing, voorlopig opgeslagen in de Achterveldse St-Josephkerk. (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Jachtopzichter Hen drik Jansen heeft de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt gekregen door burge meester Panis. Bij de jachtopzienerswoning naast Huize Den Treek vonden zaterdagmiddag de feestelijk heden plaats. In het bijzijn van zijn vrouw kreeg Jansen de ver sierselen opgespeld. Sinds 1 juni 1951 is Hendrik Jan sen in dienst van het Landgoed Den Treek-Henschoten. Hij is daar zijn werkzaamheden ge start als plantjongen in de kwe kerij. Op 1 mei 1959, hij was 21 jaar, volgde zijn aanstelling tot jachtopzichter. De laatste jaren heeft een uitbreiding van het j

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3