Leusden Neusden S3 z z z z z z HEINEMAN ANTIEK mandaatbesluit 1991 SIGAREN PIJPEN X SIGARETTEN 1 ROKERS BENODIGDHEDEN SNOEP STRIPPENKAARTEN DEALER F0T0H0ME VERKOOP STAATSLOTEN LOTTO, TOTO ETUIS CvjSBÉÜfaqÈ) Fa. Heineman OPGAVEBON REGELRUBRIEK WOENSDAG 5 JUNI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 76, 5 juni 1991 't spieghel Het gebied Ursulineweg/Drift- akkerweg krijgt de mooie naam 't Spieghel. Na overleg met de be woners van het gebied heeft het college dat besloten. In vroeger tijden werd het ook al zo ge noemd, en wel om de volgende reden: Toen er nog geen protestantse kerk in Leusden stond, plachtten de protestantse inwoners van het toenmalige Hamersveld zondags in Amersfoort naar de kerk te gaan. Zij liepen dan door het Kerkgangers uit Hamersveld zagen de weerspiegelingen in het water. gebied waarin nu de Ursulineweg en de Driftakkerweg liggen. Men noemde het pad waarover de kerkgangers liepen dan ook het kerkepad. Het gebied lag echter nogal laag, en na zware regenval kwam het vaak gedeeltelijk on der water te staan Als trouwe kerkgangers op heldere winter avonden vanuit de kerk weer te rug liepen naar hun woonplaats, zagen ze de maan weerspiegelen in het water Men noemde het gebied daarom 't Spieghel. sneller een antwoord op uw verzoek door: Het college van burgemeester en wet houders heeft kort geleden een be sluit genomen w aardoor u sneller een antwoord kunt krygen op aanvra gen, verzoeken en dergelijke. Dit be sluit heet het mandaatbesluit 1991". Het betekent dat niet alle besluiten meer genomen en ondertekend hoe ven te worden door het college. Ook de afdelingschefs mogen voortaan bepaalde besluiten nemen en onder tekenen namens het college. De ge meente wil u op deze manier sneller helpen wanneer u een verzoek heeft ingediend Over welke besluiten gaat het? Niet altijd mag een afdelingschef een besluit nemen namens burge meester en wethouders. Wanneer wel? Alleen wanneer duidelijk is wat de mening van het college of de ge meenteraad is over een bepaalde kwestie. Zo'n kwestie is bijvoor beeld de verkoop van stukjes grond door de gemeente. De gemeente raad heeft al duidelijk aangegeven wat wel en wat niet verkocht kan worden. Een afdelingschef mag daarom nu zelf een besluit nemen daarover. Hij ondertekent dan met. Burgemeester en wethouders, na mens hen de chef van de afdeling". Hopelijk krijgt u door deze nieuwe regeling sneller een antwoord op uw brieven. Bij de afdeling bestuurszaken kunt u de lijst van onderwerpen waarvoor het „mandaatbesluit 1991" geldt, in zien. gemeente Leusden in cijfers In 1990 zyn er 170 woningen ge bouwd in Leusden. In totaal staan er nu 9751 woningen in onze ge meente. Het aantal inwoners is met 196 gestegen tot 27468. In elk huis wonen dus gemiddeld 2,8 personen. Van de totale grondop- pervlakte (2602 ha) van Leusden is nu 8% in gebruik voor wonin gen. Dit zijn enkele gegevens uit het zojuist verschenen Statistisch Jaarboek van onze gemeente Dit Jaarboek bevat allerlei gege vens en cijfers van 1990 over on der meer wonen, bevolking, on derwijs en verkiezingen. Er staat bijvoorbeeld precies in hoeveel kinderen er geboren zijn in elke wijk en hoeveel mensen er ver huisd zijn. Ook een grafiek over het bodemgebruik kunt u erin vinden. Het Statistisch Jaarboek kunt u voor 15.- kopen bij het Bureau Voorlichting Daar kunt u ook een uittreksel van het Jaarboek krijgen. Deze brochure heet „Gemeente Leus den in cijfers" en kost niets. In de brochure is bovendien de ge meentebegroting voor 1991 op genomen. In de brochure staat precies hoeveel kinderen er geboren zijn in elke wijk. tariefsverhoging cai Waarschijnlijk gaan per 1 juli 1991 de CAI-abonnementstarie- ven omhoog met 1,70 per abonnee. De gemeenteraad zal hierover binnenkort een besluit nemen Natuurlijk zal het gemeentebe stuur niet zonder reden een ta riefsverhoging doorvoeren Maar het ministerie vraagt vanaf 1 juli geld van de organisaties die de antenne-inrichtingen in be-^ heer hebben. In Leusden is dat de gemeente. Bovendien moeten die organisaties ook meer beta len aan de Vereniging Buma, de vereniging die opkomt voor de „auteursrechten" van componis ten en tekstschrijvers. Al met al betekent dit dat de gemeente heel wat meer geld kwijt is voor de centrale antenne-inrichting. Daarom is het nodig dat de abon nementen op de CAI duurder worden. Waarschijnlijk moet elke abonnee vanaf 1 juli 1,70 meer betalen. Bij het Bureau Voorlichting kunt u de nieuwe uitgave van de CAI- folder gratis afhalen. Hierin staan alle radiofrequenties en te levisiekanalen afgedrukt. agenda In de maand juni vergaders volgende commissies: 11 juni commissie Welzije Onderwijs (W en O) 12 juni commissie Sociale zal Volkshuisvesting, Emancip en Milieu (SVEM) 17 juni commissie opetf werkén. Ruimtelijke Orden Economische zaken en Ver! (OREV) 18 juni commissie Algemene stuurszakèn (ABZ) 19 juni commissie Financieel leid en beheer (FBB) 20 juni extra vergadering o missie SVEM 27 juni gemeenteraad actuele folder minder kans op kanker Jaarlijks krijgen ongeveer 15 Nederlanders huidkanker v* veel zon en overmatig geb van zonnebanken. Vooral even bruin willen worden daarom meteen breeduit j liggen zonnebaden is gevaail Ook is het slecht om een zoi brandmiddel met een lage schermingsfactor te gebnuS „Minder kans op kanker". I de titel van een folder met; wijzingen ter voorkoming kanker. De folder bevat de aanbevelingen uit de „Euroj Kankercode". Deze code ij gesteld door kankerdeskund uit een aantal landen van de ropese Gemeenschap, om n sen die de kans op kanker wi verminderen te helpen. De folder „Minder kans opl ker" is gratis en kan afgehi worden bij het Bureau Voori ting. GEMEENTE bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen Solidariteitswinkel Leusden, bananen-aktie. div. vergunningen Scouting Manitoba, auto-was aktie Muziekver. Lisiduna, sponsorloop Van Baggum B.V., optreden muziekkorps Winkeliersver De Biezenkamp. taptoe L. C. van Dijk, gebruik geluidsinstallatie weekmarkt K. C. Antilopen, div. vergunningen feest avond Winkeliersver. De Biezenkamp, 5 verg. art. 38 Drank- en Horecawet M. v. Holst Pellekaan, verg. art. 38 Drank en Horecawet S. Knoppers, pleinfeest Organisatiecie. Midzomerfeest, Mid-zomer- feest Org. Willaer Triathlon, doorkomst Willaer Triathlon Batavus B.V., Toertocht Midden Nederland kapvergunningen Hessenweg 175, 5 fijnsparren wyziging vergunning winkelcentrum Hamershof. optreden live muziek op 7 en 21 juni; 23 augustus; 6 en 20 september; 4 oktober bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Leusden maken ingevolge artikel 31 van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 28 mei 1991 een hinderwetvergunning is verleend aan: 1 de heer A G. M. Zwart. Leusderbroe- kerweg 29 te Leusden; 2. de heer A. G. M. van de Hengel, Hessen weg 14 te Achterveld; 3 gebr. Ter Maten. Moorsterweg 13-15 te Leusden, 4. Maatschap F F. van de Lagemaat. Hamersveldseweg 120 te Leusden. Alle vergunningen betreffen veehouderijen met mestopslag en opslag van dieselolie. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 4 juni 1991 tot en met 4 juli 1991 elke werkdag van 08.30 uur tot 12 30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19 00 uur en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afge ven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij verzoeken behorende tekeningen. het verhogen van de kap van de woningo; percelen Dinkehvijk 47 en 49 het uitbreiden van de woning tussen hal berging op het perceel Travertijn 32 het bouwen van een woning met garage carport op het perceel Tiendvrij 15 het uitbreiden van de woning op het per: van Daatselaarhof 12 het bouwen van een schuur op de pero Rosmolenstraat 61 en 90, Croessrak 3 Kuperssingel 136 het bouwen van een schuur en erfafschei; op het perceel v.d. Bergstraat 2 De tekeningen liggen van donderdag 6 t/m woensdag 19 juni 1991 op werkdagc morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inz ten gemeentehuize afdeling Ruimtelijke dening/Algemene Zaken kamer 208, 't E te Leusden-Centrum. Voorzover vereist liggen dan tevens de toepassing zijnde ontwcrp-(deel-) uitwei gen ex. art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen even' bezwaren schriftelijk bij burgemeeste wethouders worden ingediend. Tabaksspecialist Dorpsstraat 247 Scherpenzeel. tel. 03497-1287 Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194, Terschuur Tel. 03426-1301 I Geopend: di. t/m za 9.00-17.00 uur j Aantal Pege^utrek BDU regels 1 z I ro BTW 1,80 2 3,60 3 5,40 4 L_ 7,20 5 h" 9,01 6 10,81 7 12,61 8 14,41 9 16,21 10 18,02 11 19,82 12 I 21,62 UK Bewt|snummpr lu'tsiuitend op v«vz Bt| niet kontanie betaling wo'dt JL'k 2 ÓE L'H 6b admmist'.i a Sneven onder nummi- ekosten berekend hS 1 (ALLEEN VOOR PARTICULIEREN) Heeft u wa' te koop (gevraagd) of te huur (gevraagd), wilt u wat bekendmaken ot iemand felicitaties overbrengen? Plaats dan eens een regelrubriek. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor Asschatterweg 19, Leusden. Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten) Postbus 67, 3770 AB Barneveld, o.v.v Ru. A titel van de krant. Naam: Adres: PostcodePlaats: Plaatsingsdatum' Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4