LHV overtuigt Impala verdeelt clubtitels Leos strijdend ten onder Zwemster Sybrandy sterk op Kringkampioenschappen iport kort Gymnasten vertonen hun kunsten Sport kort B-tennis toernooi 1Linksbinnei Fouten maken Vierde bij landelijke bekerfinale Familiedag Gastgezinnen gezocht Internationaal tophandbal bij LHV ntilopen ntloopt legradatie Jubileum- toernooi LEUSDEN - Voor de vrou wenvolleybalteam van Leos zit het seizoen er eindelijk op. Afgelopen zaterdag wer den de Leusdenaren vierde in de strijd om de landelijke districtsbeker. Winnaar in Nijmegen werd DOS uit Schoonhoven. Leos weerde zich in de eerste wedstrijd nog dapper, maar verloor met 3-2 van VCH. Daarna was de pijp leeg; Pollux, vol gend seizoen uitkomend in de eredivisie, kende geen problemen met de uitgeblus te Leusdense ploeg. De ploeg van trainers Gemt Simone Sybrandy bracht op nieuw het meeste eremetaal mee naar huis. Naast eerste plaatsen 'op zowel de 200 meter rugslag (nieuw per soonlijk record) als de 200 meter vrije slag, sleepte ze een derde plaats in de wacht op de 200 me ter schoolslag Ook Tamara van Gorkom en Marieke Ruitenberg mogen tevreden zijn. Zij ver schenen op de 100 en de 200 me ter schoolslag aan de start en in beide races zwom Van Gorkum naar een tweede en Ruitenberg naar een derde plaats. Saskia Helsdingen bevestigde haar re putatie als vlinderslag-specia liste. Ook voor haar stonden zo wel de 100 als de 200 meter op het programma en dat leverde twee maal een bronzen plak op. Op de 100 meter vlinderslag zwom Elwine Hermans tussen haar leeftijdgenoten eveneens naar een derde stek terwijl San dra van Wegen die prestatie le verde op de 200 meter vlinder slag. Bastiaan Tamminga moest aantreden voor de 100 meter rugslag en slaagde er in die af stand af te sluiten met een per- WOENSDAG 5 JUNI 1991 LEUSDEN - Leden van de gymnastiekvereniging 'Impala' traden afgelopen zaterdag m het strijdperk voor de onderlinge wedstrijden, met als inzet de clubtitels in de verschillende categoneen Het enthousiasme bij de deelnemers, zowel als de toeschouwers, was groot. De wisselbekers, voor het hoogste aantal punten van de dag, kwamen m het bezit van Selina Bunnik (gymnastiek) en Tanja Tolboom (ritmische gymnastiek) (foto's:Jan Pit) Uitslagen: Meisjes 6/7 jaar 1 Tineke Tilma, 2 Lenneke Arnold, 3. Priscilla Belliot. Meisjes 8/9 jaar 1. Annet Sevink, 2. Sylvia Verrips, 3. Femke Tijmensen. Meisjes 10/11 jaar 1. Tioa Gijsbertse, 2. Bianca Wester beek, 3. Jessica Lagas. Jongens 7/8 jaar 1. Ringo Punt, 2 Django Punt, 3. Arthur Bredemeyer. Jongens 9 jaar 1 Tom van Dijk, 2 André de Groot, 3. Stefan de Klepper. Jongensselectie 6-8 jaar 1. Arno Koning, 2 Nils Boom. 3. Alle- sandro- Sciortino. Jongensselectie 8 jaar en ouder 1. Bas Renooy, 2. Ronald Meyer Meisjesselectie 1. Thamara Gemts, 2. Haruieke Claes- sen, 3. Barbara de Gier Wedstrijdgroep (jongste meisjes) 1. Boukje Kassenaar, 2. Petra Tiel, 3. Diana Stitselaar. Wedstrijdgroep (oudste meisjes) 1. Helen Brehler, 2 Sehna Bunik, 3. Marjolein Heitmuller. Ritmische gymnastiek Meisjes 6/8 jaar 1. Ellen Hak, 2. Tamara Heymen, 3. (ex-aequo) Arda Kroesen, Karen Heidt en Bianca Timmerman. Meisjes 8/10 jaar 1. Lisette van Dalen, 2. Danielle Meu- lenbelt, 3 Celine Duinsbergen. Meisjes 10 jaar en ouder 1 Tanja Tolboom, 2. Simone de Wit, 3. Linda Veenendaal. Ritmische Sport Gymnastiek 1 Selina Bunnik, 2. Sandra den Hak, 3. Saskia Streuer LEUSDEN - Met het afsluiten van de kampioenschappen van de Kring Utrecht, afgelopen weekeind in Amersfoort en Veenendaal, is er voor de meeste zwemmers en zwemsters van de Leusdense Zwem- en poloclub De Haaien een einde gekomen aan het officiële zwemseizoen. Naast de traditio nele internationale westrijden in Vriezenveen resten er nog slechts de eigen clubkampioenschappen. Men kan echter terugzien op een stijlvolle afsluiting: het tweede weekeinde van de Kringkampioenschappen leverde 15 medailles op. soonlijk record en een zilveren medaille Verder wisten van Gorkum, Maijdijn, Van Dijk, Helsdingen en sybrandy een derde plaats in de wacht te sle pen op de 4x 100 meter vrije slag dames-estafette. De grote verrassing van dit tweede weekeinde was echter Marjolijn van Dijk. Zij kwam aan start op de 200 meter rugslag en de 200 meter vrije slag voor da mes. Op de tweede afstand zelfs nun of meer toeval, omdat een van de voor deze afstand ge plaatste dames van een andere vereniging, wegens ziekte het bed moest houden. Van Dijk greep de geboden kans met beide handen aan en bracht op allebei de afstanden een fraai persoonlijk record op de klok ken. Een uitstekende prestatie waarvoor zij twee maal met een bronzen medaille werd beloond. Er waren overigens meer per soonlijke records te bewonde ren. Zo ging Karlijn van Stralen op de 100 meter vlinder- en de 100 meter vrije slag sneller dan ooit tevoren, deed Elwine Her mans hetzelfde op de 200 meter rugslag, haalde Arjan van de Berg twee seconden van z'n tijd op de 200 meter wisselslag af, vestigde Marjolijn van Dijk en passant ook nog even een per soonlijk record op de 100 meter schoolslag, bracht Werner van de Berg zijn tot op heden beste tijd op de 400 meter vlinderslag met 9 seconden omlaag en knab belde Simone Sybrandy een se conde van haar tijd op de 200 meter vlinderslag af. eerste geplaatst Bloemen- daal opent in de eerste ronde tegen plaatsgenoot Timo Kok. De voorronden worden op maandag, dinsdag, woens dag en donderdag afge werkt. Vrijdag en zaterdag worden de kwartfinales en de halve finales gespeeld. De finale wordt zondag ge speeld en begint om 14.30 uur. DEN - De vrouwenhandballers van LHV hebben er in atste wedstrijd van het seizoen geen twijfel over laten laan dat de ploeg in de hoogste afdelingsklasse thuis- De Leusdenaren versloegen in een zeer aantrekkelijk nummer drie van de ranglijst HVN/Attila. In Nieuwe- bleven de tellers van het scorebord bij 13-16 in Leus voordeel steken. mannen leden op de slotdag van de competitie in en Baam een 15-13 nederlaag. Gevolgen had het niet; was al veilig en blijft in de tweede klasse. vrouwenhandballers heb- To Schoenmakers het verschil vast te houden, waarna LHV in de slotfase het meest accuraat met de scoringskansen omsprong: 13-16. Cirkelloper Ria Meyerink nam met drie doelpunten op pas sende wijze afscheid van het team, waarvan zij jarenlang één van de dragende pijlers was. [een lastig seizoen overtui- afgesloten. In de laatste wedstrijden pakten de denaren achtereenvolgens de nummer twee en dne ranglijst vier punten. Daar- itelde de Leusdense ploeg, el hele seizoen onderin het sment was terug te vinden, ilaats in de eerste klasse op i kracht veilig. kdag was de druk al van de Zowel voor HVN/Attila als stond er niets meer op el, zodat slechts de eer op >1 stond. LHV had nog een tje met de ploeg uit Nieuwe- |e schillen, dat in de eerste etitiehelft nog veel te sterk Meken. De toeschouwers pn de grote winnaar. Beide en maakten er een echt feest van, met (zeker het vrouwenhandbal) veel [terugkeer van Jeanette Kok j basis van het Leusdense tëinvloedde het spel van de n het team in positieve zm. 1 dreiging in de opbouw- i er ook ruimte voor cir- i hoekspeelsters. En dat duidelijke verbetering achte van de situatie eer- seizoen. njd ging lange tijd volle- Jelijk op. Met name in de (dertig minuten deden bei- s mets voor elkaar onder, ij HVN en LHV beurtelings ing namen. Bij het aanbre it de pauze konden de be- op een kleine voor- j bogen: 6-7. [de pauze leek LHV een eer- issing te forceren. De touwde de voorsprong uit Ml maar de thuisploeg enn dat verschil uit te i:9-9. Tot 11-11 voltrok de (ijd zich weer als voor de jordat de Leusdenaren op- leen gaatje sloegen: 11-13. >13. 12-14, 13-14 en 13-15 Ide volgelingen van trainer Verlies De mannen hebben het seizoen afgesloten met een 15-13 neder laag tegen Baarn. In een duel waarin niets meer op het spel stond, beten de Leusdenaren in de slotfase van het gelijkopgaan- de duel in het stof. Na dertig mi nuten was de balans dan ook nog volledig in evenwicht: 9-9. Na de veldwisseling speelde een scheidsrechterlijke beslis sing een belangrijke rol in de af loop. Geheel m strijd met het ka rakter van de wedstrijd, meende de man in het zwart Willem van der Heyden uit het veld te moeten sturen (wegens praten), waar door LHV de resterende tijd zon der wissels diende uit te spelen. Van de ontstane verwarring in de Leusdense gelederen profiteer de Baarn, door afstand te nemen. LHV wist de opgelopen schade in de slotfase niet meer te repare ren: 15-13. LHV bleef door dit resultaat staan op de vijfde plaats in de eindrangschikking. Het lot van Baarn, dat op de voorlaatste plaats bleef staan, is nog onzeker. Laren 2 is in ieder geval zeker van degradatie, terwijl Fidelitas voor alle ploegen in de tweede klasse een maatje te groot bleek. De Amersfoorters werden ongesla gen en zonder puntverlies met afstand kampioen. Doelpuntenmakers LHV (vrou wen): Jeanette Kok (4x), Hetty Tessels (3x), Ria Meyerink (3x), Georgette Rijnders (2x), Moni que Hovenkamp (2x), Carla Mossel (2x). 5DEN - In de week van 10 len met 16 juni wordt op de van het tennis- en shcentrum De' Inslag i herenenkel B-tennistoer- oi verspeeld. In het met [400,- aan pnjzengeld ge lieerde toernooi is Leusde- Haiko Bloemendaal als Harmsen en Evert van Garderen heeft een zwaar en lang seizoen achter de rug. In de Jan Mansink- hal in Nijmegen wilde de vrou wen nog één keer alles geven in de finale voor de landelijke be ker. De tegenstanders bestonden louter uit clubs uit de eerste divi sie. Er werd gespeeld volgens het 'knock-out-systeem'; verliezen betekende geen finale. Leos heeft er in de eerste wedstrijd tegen VCH uit Heerlen alles aan gedaan die finale te bereiken. Na een uitputtende wedstrijd werd de strijd na de vijfde set uiteinde lijk in het voordeel van de Heer- lense ploeg beslist. De vijf sets namen bijna twee uur in beslag. Beide ploegen hadden zich hele maal leeg gespeeld. In de finale had DOS uit Schoonhoven dan ook geen en kele moeite met VCH: 3-0. Ook bij de ploeg uit Leusden ontbrak'de kracht om Pollux uit Oldenzaal, in de stnjd om de derde en vierde plaats, emge weerstand te kun nen bieden. De Oldenzalers won nen gemakkelijk met 3-0. De toe komstige eredivisiorust had de eerste wedstnjd overigens kans loos met 3-0 van de uiteindelijk landelijke disstncts-bekerwin- naar DOS verloren. Laatste loodjes Volgens trainer Van Garderen lag het verschil tussen Leos en VCH in de eerste wedstrijd vooral in het aantal trainingsuren. Daar mee doelde hij op de constante opslag en het betere positiespel van de Heerlense ploeg. „Wij hebben over het algemeen een redelijke opslag waar we druk mee uit kunnen oefenen, maar er zitten nog teveel pieken en dalen Bij VCH is de service constant. Datzelfde zie je bij het innemen van de posities bij het verdedi gen. Het verschil is dat VCH veel meer trainingstijd ter beschik king heeft om daar op te oefenen. Bij ons ontbreekt het aan vastig heid. Aan de andere kant zeg ik dat we mindere trainingstijd, waar we bewust voor hebben ge kozen, mee kunnen komen m een eerste divisie." Leos heeft in de wedstrijd te gen VCH kans gehad de wed strijd te winnen, vooral na de winst in de derde set. De vijfde moest ten slotte de beslissing brengen. De Leusdenaren verlo ren dit seizoen voor de tweede maal een vijfde set. De eerste keer vergokten zij daarmee de kans op promotie naar de eerste divsie. Na bijna twee uur volley bal was bij Leos de pijp op om nog te kunnen presteren tegen Pollux. Ondanks de vierde plaats speelt Leos volgend seizoen ge woon meer in de bekercompeti tie van de eredivisie. Leos - VCH 2-3 (15-13, 6-15, 15- 12, 12-15 en 11-15); Pollux - DOS 0-3; finale DOS - VCH 3-0; om de derde en vierde plaats Leos - Pollux 0-3 (10-15, 5-15 en 8-15) ACHTERVELD - In het kader van het 45-jarig bestaan van de Achterveldse voetbalver eniging SVA wordt zondag 9 juni een benefietwedstrijd gespeeld tussen een afvaar diging van carnavalsvereni ging 'De Puupenkoppen' en het bestuur van de jubileren de voetbalvereniging. De op brengst van de wedstrijd komt ten goede aan de Ach terveldse afdeling van de EHBO. De wedstrijd begint om 12.00 uur. Naast de benefietwed strijd is er een familiedag, met tal van spelletjes. ACHTERVELD - De organi satie van de Tour de Junior, het grote jeugdwielerspekta- kel in Achterveld dat deze zomer in juli voor de 34e keer zal worden gehouden, is nog op zoek naar gastgezinnen voor (buitenlandse) deelne mers aan de wedstrijd. De kinderen moeten in de week van 15 tot 20 juli worden on dergebracht. Belangstellen den kunnen voor meer infor matie contact opnemen met de huisvestingscommissie van de organisatie van de Tour de Junior, Hans en Kathy Versteeg, telefoon: 03425 - 2118. LEUSDEN - Zoals het er nu naar uitziet, zal de vijfde edi tie van het LHV-tophandbal- toernooi, voor het eerst een internationaal karakter dra gen. Naast vertegenwoordi gers uit de landelijke ere-di- visie bij de mannen, waarvan een aantal inmiddels is vast gelegd, is de organisatie van de Leusder handbalvereni ging inmiddels in een ver gaand stadium van onder handeling met ploegen uit Duitsland en Oostenrijk. Vast staat in ieder geval de komst van bekerwinnaar en Europacup 2-vertegenwoor- diger Hermes uit Den Haag, Aalsmeer en ESCA uit Arn hem. Ook de komst van landskampioen HAKA/E&O uit Emmen is zo goed als ze ker. Besprekmgen zijn nog gaande met TV Kapellen uit Moers (Duitsland) en Hagen, eveneens uit de Bondsrepu bliek. Beide teams kom^n in eigen land uit in de Oberliga, een klasse onder de Bundes- liga. Vanuit Oostenrijk is be langstelling getoond voor het LHV-toernooi door de ploeg van ATSV Innsbruck, een topper uit de Staatsliga A. Het LHV-toernooi zal zater dag 7 september worden ge houden in sporthal De Korf. Trainer, managers en be stuursleden zijn ook maar mensen, die net als wij wel eens fouten maken. Manager Kluit van Leos, die zich verre kent bij promotiewedstrij den. De volleyballers pro moveren uiteindelijk niet. Voorzitter Ferrageau van Antilopen, die de verkeerde kantme belt. In plaats van feest moet als nog een beshs- singswedstrijd worden ge speeld. Inmiddels hoeft dat ook al niet meer. Maar goed. Korfbaltrainer Wim de Bruin die zelf het bijltje erbij neergooit. De spelers en het bestuur bleken daar ruet achter te zitten. Trainer Erik Vreekamp van de Amersfoortse voet balclub Quick, die zich kwaad maakt op zijn collega Hans van der Zee van IJssel- meervogels, die Quick-spe- lers aan het ronselen zou zijn. Roda'46 kan nog wel een boekje opendoen over het ronselen van spelers door Quick. Profs zijn ook mensen, maar die mogen geen fouten maken. Trainer Raymond Goethals van Olympique Marseille, die zich tijdens de Europa Cup-finale opwindt over een riskante pass van invaller Stojkovic. Terwijl in de 110 minuten daarvoor geen enkele pass met risico was verzonden. De Joegoslaven, die de beste waren in het schoppen; dood- en strafschoppen. In eigen land worden ze als hel den vereerd. Men moet voortaan aan het begm van een finale strafschoppen la ten nemen, dan weet je als kijker tenminste waarom één ploeg weigert te voetballen. Frits Schoenmaker ACHTERVELD - De afdeling gymnastiek en jazz van de Achterveldse omm-veremging Avanti heeft zaterdag aan geïnteresseerde belangstellenden laten zien waartoe men in staat is. Er was een uitgebreid programma m elkaar gezet, waarbij kmderen uit alle leeftijdscategoneen aantraden voor oefeningen op balk, brug of kast. De oudste meisjes van de turnselectie schotelden de bezoekers een springnummer voor, waarmee de groep zal deelnemen aan de Wereld Gymnaestrada, die deze zomer in Amsterdam zal worden gehouden. (Foto: Jan Pit) De twee teams waren m de competitie gelijk bovenaan geëindigd met twee verlies- punten. De ploegen verloren alleen van elkaar, waardoor een beslissingswedstrijd uit sluitsel moest geven over het kampioenschap. Antilopen nam snel een 2-0 voorsprong en gaf het initia tief daarna niet meer uit han den. Via een 3-1 ruststand, hielden de Leusdenaren, na 3-2, het hoofd koel en scoor den 4-2. In de slotfase kwam TZ nog dichtbij maar verder dan 4-3 kwamen de Maar tensdijkers niet. JSDEN - De korfballers ^Antilopen zijn door een ssing van de competi- r aan degradatie ont- nen. De Leusdenaren ein- i, samen met Altius, in rste klasse D op de plaatste plaats. Een be- pingswedstnjd tussen de 1 ploegen zou hebben jeten uitwijzen wie er defi- pf op de zevende plaats [eindigen. Na afloop van competitie bleek er door [fusie een extra plaats in eerste klasse vrij te zijn [omen, waarna de com- peleider besliste dat de nummer zeven recht- zou worden geplaatst e eerste klasse. Dat ble- e nummers zeven in de pe klasse D te zijn, zodat [spelen van een beslis- wedstrijd overbodig POEN - Het derde senio- p t van korfbalvereni- Antilopen heeft in een Fsmgswedstnjd met TZ I Maartensdijk promotie dwongen naar de reser ve klasse. Op het ter- in Dalto uit Dr.ebergen pen de Leusdenaren met TJ°b Geutjes (2x), Frans poyen en Frans ter Ma kenden voor de Leus- p treffers. LEUSDEN - Ter afsluiting van het jubileumjaar van de 25 jaar oude korfbalvereniging Antilopen wordt zaterdag 8 juni op het terrein van de club een groot regionaal toernooi gehouden. Acht verenigin gen uit de regio Midden-Ne derland hebben zich voor het toernooi ingeschreven. Deel nemende verenigingen zijn: Telstar (Hoevelaken), Wou denberg, Doorn, Meeuwen (Putten), Revival (Terschuur) en Amersfoort, MIA en Soes- terkwartier uit Amersfoort. De organiserende vereni ging completeert het deelne mersveld. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 15.45 uur. Aansluitend vmdt er een groot feest plaats ter afslui ting van het jubileumjaar. Oud leden van de vereniging zijn vanaf 15.00 uur welkom op het complex op het Bui- ningpark, waar een reünie wordt gehouden.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9