„We zien wel waar het schip strandf van Dijk en Roalt Dijkstra storten zich rithousiast in een Barnevelds olleybalavontuur Van Dijk: „Het niveau-verschil wordt alleen maar groter als ik nog een jaar bij Leos zou blijven." Terug naar eredivisie? ini ensdag 12 juni 1991 Pagina 11 Leusder Krant Erik van Dijk is ruim twee meter lang (2.05 om precies te zijn) en 20 jaar jong. Afgelopen seizoen was hij aanvaller en basisspeler bij het eerste team van volleybalvereniging Leos. Op zondag werkt hij in snackbar De Swartesteegh. Roalt Dijkstra wordt in juli 17 jaar oud. Hij speelde afgelopen seizoen voor het eerst in de hoofdmacht van Leos. De aanvaller zat voornamelijk op de reservebank, maar tegen het eind van het seizoen acteerde hij regelmatig in de basis. Beide spelers spelen het volgend seizoen in Barneveld, waar ze uit zullen komen voor Brezan/SSS. Deze club heeft een ambitieus plan opgezet om binnen twee tot drie jaar vanuit de tweede divisie terug te keren in de eredivisie. Daarvoor is onder andere Henk-Jan Held, vaste speler van het Nederlands volleybalteam, als technisch trainer aangetrokken. Wat zoeken twee Leusdense volleyballers bij een tweede divisieclub, die hogerop wil? Weten ze waar ze aan beginnen? Roalt Dijkstra, de jongste, ziet wel waar het schip strandt. Hij is aangetrokken om opgeleid te worden tot spelverdeler. Erik van Dijk moet naar eigen zeggen nog heel veel bijleren, maar denkt als aanvaller mee te kunnen draaien. Een dubbelportret van twee jonge Leusdenaren die zich in een spannend volleybalavontuur storten. Erik van Dijk (links) en Roalt Dijkstra zitten voor de laatste maal een aantal jaren weer in de eredivisie te spelen. De twee Leusde- op de vloer van De Meent Volgend seizoen zullen zij uitkomen naren hopen dat Leusden het ze niet kwalijk zal nemen dat ze zijn voor Brezan/SSS. De ambitieuze Barneveldse club hoopt binnen vertrokken. iUSDEN - Erik van Dijk Roalt Dijkstra zijn nog lop in training, of eigen zijn zij reeds bezig met voorbereidingen op het tuwe seizoen bij hun uwe volleybalclub. Het mende seizoen spelen de ■ide Leusdenaren bij Bre- n/SSS in Barneveld, dat Ikomt in de tweede divi- „Het moeilijkste tot nog eis dat we dingen hebben tieten afleren. Iets leren is k niet altijd even eenvou- t maar iets afleren is orm moeilijk. Dat is het rote verschil met Leos. rder hebben alle spelers specialisatie; bij Leos oest je gewoon alles kun- aldus de Leusdenaren de eerste trainingen in inieveld. Leos heeft via promotie- en gradatiewedstrijden het tblijf in de promotieklasse ilig gesteld. Trainer Rob «ijs kon het afgelopen sei- *n weer met een schone lei finnen. Na zijn eerste jaar sk een groot aantal spelers club vaarwel te hebben ge- gd Hij kreeg een zeer jonge oog onder zijn hoede, maar wel degelijk mogelijkhe- voor de toekomst. Na af- DP van een zeer matige com- fotie, waarin de wisselvallig- Kd hoogtij vierde, werd dui- •Irjk dat het moeizaam gefor- wrde volleybalteam op- ■iiw uit elkaar zou vallen, deraan Edwin Meijerman ïerweegt serieus in zijn tfnplaats Woudenberg te spelen. Spelverdeler Ro- ^d van Doorn geeft de pijp ^rlopig definitief Maarten ^1 een jaartje gaan tennis- 1 Enk van Dijk en Roalt 'jkstra gaan hun geluk bij ^beproeven. Trainer Vooijs «t de Leusdense ploeg ïn- 'ddels teleurgesteld verlaten hoopt in Nijkerk bij derde ^sionist NVC meer succes te Jalen. Moeilijke tijden voor mannenvolleybal van Leos aangebroken. ^1 trainen Voor Erik van Dijk en Roalt "jkstra breken ook moeilijke 'Iden aan, zij het op een heel ■fjdere manier. Zullen zij het bij een tweede divisie- uh de komende tijd als aan genaam gaan ervaren? Dijkstra zal in tweede zestal van SSS als spelverdeler moeten gaan fungeren en gaat als reserve mee met zijn collega Van Dijk die in het eerste zestal als mid denaanvaller zal worden inge zet. Van Dijk: „Het zal met mak kelijk worden, maar ik zie wel mogelijkheden. Ik heb nu twee maanden meegetraind en ik zie bij mezelf toch al enige verbe tering. Door mijn lengte (hij is 2.05 meter, red.) en mijn slag kracht denken ze van mij een goede aanvaller te kunnen ma ken Het voordeel bij SSS is dat ik niet hoef te passen, want dat is mijn zwakste punt. Ze spelen met twee vaste spelers die pas sen Het enige wat ik moet doen is verdedigen bij rally's en ui teraard blokkeren, maar ook daarvoor moet ik nog veel bij leren." de HTS-elektrotechniek en het volgend jaar zal een praktijk jaar voor hem worden. Ook zijn vrije tijd is beperkt, maar als hij die heeft mag hij graag sur fen („jammer genoeg, alleen 's zomers") of op zijn moutain- bike rijden („het liefst in de regen"). Muziek luisteren doet hij ook graag, dat kan variëren van een rustige cd tot een hard- rock-nummer of U2. Verder besteedt hij ook nog graag wat tijd aan zijn vriendin („al kun je dat geen hobby noemen"). Achter de computer een pro grammaatje schrijven is in combinatie met school even eens een aardige bezigheid. De bedeesde Leusdenaar werd vorig seizoen al benaderd door SSS, maar toen bleef het bij een eerste telefoongesprek. Dit jaar was de interesse wel serieus. „De nieuwe trainer Wouter van Eykelenboom bel- zelf op zoek gegaan naar een andere club toen de geruchten over vertrekkende spelers steeds hardnekkiger werden. Hij heeft een tijdlang in Rens- woude gewoond, alwaar zijn vader trainer was bij Rens- wouw. Uit die tijd kende hij de gebroeders Held en het leek dan ook niet zo vreemd dat zijn nieuwe club Brezan/SSS zou worden. „Je zou het de Rens- woude-connectie kunnen noe men, want Evert van Garderen en Gerrit Harmsen (trainers Leos-vrouwen, redkomen daar ook vandaan. Mijn vader trainde toen Willem en Henk- Jan (Held, red.). Ik was inder tijd waterdrager en nu ga ik met ze trainen en spelen. Dat is wel wijs. Ik ben op zoek gegaan naar een andere club omdat ik toch niet zo erg naar mijn zin had bij Leos. Ik zat veel op de geweest. Ik laat in ieder geval een goede vriend achter." De reden om te gaan was voor Van Dijk eigenlijk heel simpel. „Het hogere niveau trekt me aan en dat verschil wordt al leen maar groter als ik nog een jaar bij Leos blijf. Er is mij beloofd (tussen aanhalingste kens) dat ik speel. Dat was voor mij een reden om te gaan. Want ik speel liever in de basis in de promotieklasse, dan op de bank in de tweede divisie Ver der ben ik zeer vereerd dat ze mij gevraagd hebben. Achteraf ben ik blij dat Roalt ook gaat. Dan kunnen we net als bij Leos samen onder de douche zin gen." Rob Vooijs Praten over volleybal in Leusden is praten over Leos Van Dijk heeft veel, zo niet al- De Leusdenaren zullen twee maal per week drie uur gaan trainen. Op vrijdag is de trai ning facultatief; dan staat de techniek centraal. Roalt Dijk stra denkt dat hij op alle trai ningen aanwezig zal zijn. Daar hij donderdags zijn wedstrij den speelt en 's zaterdags mee moet met het eerste, blijft er voor de Leusdenaar weinig vrije tijd over. Toch hoopt hij volgend jaar de Christelijk Academie voor Lichamelijke Opvoeding te kunnen gaan doen („Ik sta zesde op de wachtlijst") Heeft hij dan nog tijd over, dan tennist of surft hij graag. Maar een cd van Lenny Kravitz is wat hem be treft ook niet te versmaden. De middenaanvaller Van Dijk zit in het tweede jaar van de mij op met de vraag of ik een keer mee kwam trainen. Ik heb een proeftraining meegedaan en toen bleek dat hij wel moge lijkheden zag. Die training was trouwens op een woensdag, waardoor ik niet bij Leos kon trainen Rob Vooijs was daar niet zo blij mee en ik werd voor de wedstrijd van zaterdag dis ciplinair gestraft. Toen mocht Roalt spelen." Dijkstra greep deze kans met beide handen aan en speelde een uitstekende wedstrijd. Op die dag speelde Leos tegen Vollkei 2 de beste wedstrijd van de competitie. Renswoude-connectie De pas 17-jarige Dijkstra is bank en ik wilde gewoon spe len. Bij SSS willen ze een spel verdeler van me maken. Dat is een hele opgaaf, maar ik zie wel waar het schip strandt. Ik heb er in ieder geval erg veel zin in Bij de junioren heb ik wel eens set-upjes gegeven, maar spelverdeler is heel wat anders. Een echte spelverdeler beslist op het laatste moment pas wat hij gaat doen Ik zal nog een hoop moeten leren." Volgens Van Dijk is zijn vol leybal-collega al vooruitge gaan. Toch vindt hij het jam mer dat Ronald van Doorn niet met hem mee is gegaan naar Barneveld. „Ronald is gegroeid als spelverdeler, maar hij zou waarschijnlijk veel op de bank hebben gezeten. Het blijft jam mer, want het was wel gezellig les, bij 'zijn' club geleerd „Na de jeugd heb ik alleen Rob Vooijs als trainer meegemaakt, maar ik heb veel van hem ge leerd. Bij de A-junioren was het een beetje klungelen aan het net. Nu kan ik tenminste een beetje aanvallen." Hij her haalt nog maar eens dat hij bij Brezan/SSS nog veel bij moet leren. Dijkstra valt hem bij: „Ik ben er van overtuigd dat Erik het zal redden -Jullie voormalige trainer is van mening dat Erik van Dijk het bij SSS met zal redden? Van Dijk. „Het verbaast me dat van hem te horen Hij ging er bij ons altijd van uit dat je kunt bijleren." De twee Leus denaren vonden Vooijs een technische trainer met veel er varing. Dijkstra „Hij heeft zelf hoog gespeeld en hij kon in veld heel makkelijk aanwijzin gen geven. Bij blokkeren kon hij vantevoren al zeggen waar dat moest gebeuren Op het mentale vlak vonden wij hem minder. Hij benadrukte teveel en te vaak je slechte kanten. Hij was slecht in het oppep pen." Vrouwen-trainer Evert van Garderen was daar wel goed in Hij heeft het afgelopen seizoen één wedstrijd als coach gefungeerd en Van Dijk en Dijkstra kunnen zich die wed strijd nog steeds voor de geest halen. Volgens Van Dijk pro beerde Vooijs spelers boos te krijgen om ze beter te laten spelen. „Bij Klaas-Jan Hutten en Evert Kruiswijk had dat wel succes, maar bij ons niet. Je had binnen het team dan ook een drietal groepjes. Roalt, Ro nald en ik; Klaas-Jan, Evert en Mare en de oudere garde met Vooijs, Edwin en Jan-Albert. In het veld waren we eilandjes Dat was jammer, want er had veel meer ingezeten." -Hoe was om met je trainer in hetzelfde team te spelen? Voor Van Dijk was dat niet echt een probleem, want met de ervaring en de routine was Vooijs alleen maar een aan winst. „Ik had er alleen moeite mee als je hem slecht zag spe len, dat hij tijdens een time-out toch weer boven ons stond Hij is op een gegeven moment ge stopt met spelen, omdat hij vond dat zijn gezag tijdens de trainingen werd ondermijnd Ik was dan ook verbaasd dat hij aan het slot, toen het heel spannend voor ons werd, toch weer mee is gaan spelen. Ik was blij verrast dat hij dat voor ons heeft gedaan Dijkstra had met het spelen van Vooijs wat meer proble men „Je accepteert dat hij speelt, maar toch dacht ik vaak 'jammer, daar had één van ons kunnen staan' Ik keek in het begin ook tegen iedereen op en ik vond dat ze allemaal beter speelden dan ik. Ik speelde daardoor ook niet vrijuit en ik was bang om fouten te maken. Rob moest mij ook vaak heb ben, maar op een gegeven mo ment heb ik die angst van me afgegooid Daarna speelde ik ook regelmatiger mee -Hoe voelt het dan als je trai ning krijgt van international Henk-Jan Held? Wat is hij voor iemand7 De twee Leusdenaren kun nen daar kort over zijn Ze noe men hem een heel gewone jon gen, die zich niet verheven voelt boven anderen. Voetbal lers zijn volgens hen veel meer over het paard getild. Ze vin den het een kick om samen met hem te kunnen werken. Als trainer vinden ze Held zeer ge duldig („Hij is altijd bereid het nogmaals uit te leggen Ondanks het moeilijke sei zoen kijken beide spelers met veel plezier terug „Bij trainin gen en na de wedstrijden is de sfeer altijd goed geweest Als het team draaide was het een heerlijke ploeg om in te spelen, maar ging het niet dat liet ie dereen zijn hoofd hangen," al dus Van Dijk. Volgens Dijkstra was Leos na een goede wed strijd te hebben gespeeld in de zevende hemel, maar na de vol gende wedstrijd stond men weer met lege handen Ook hij heeft Leos altijd een gezellige vereniging gevonden en vind dat nog steeds „Vrijdags ging ik altijd volleybal kijken en ik heb me voorgenomen om dat ook het komend seizoen te blij ven doen. Alleen is er vrijdags extra training op techniek, dus dat wordt misschien een pro bleem." De jonge Dijkstra, vrolijk van aard, zit toch een beetje over zijn overgang naar SSS in „Ik hoop niet dat ze het ons kwalijk zullen nemen Niet van de mensen waar we mee gespeeld hebben, die noemden ons de SSS-ers tijdens partij tjes, dat was leuk, maar vooral van andere mensen." De twee Leusdenaren heb ben er ieder geval er veel zin in Frits Schoenmaker De Barneveldse vol leybalvereniging Bre zan/SSS wil zo snel mo gelijk terug naar de ere divisie. Voor een snelle terugkeer is door de Stichting Topvollcybal Barneveld (STB) een ambitieus vijf-jaren- plan opgesteld. De cen trale figuur in deze aan pak is trainer Wout Ey kelenboom. De van Dy namo afkomstige trai ner wordt teehnisch-di- recteur van de 'heren één'. Als assistent is in ternational Henk-Jan Held aangesteld. Zijn broer Willem keert te rug van een avontuur bij Orion en neemt het tweede team onder zijn hoede. De huidige hoofdtrainer, Jaap Landman, gaat het ko mend seizoen de jeugd trainen, terwijl voor malig spelverdeler John Tuhusula dat bij het derde gaat doen. De se lectie van SSS is inmid dels rond: Wim Foppen, Norman Abraham en Jeroen Moraal komen uit de selectie van het vorig seizoen; terug ko men de oud-gedienden Wim Smecnk (Dynamo), Mingoes Lekatompessy (Harderwijk) en Willem Held (Orion); verder be staat de selectie uit Erik van Dijk (Leos), Hen drik-Jan de Jong (SDS), Jan-Willem Bult en Jan Nijbcken (beide Dyna mo). Volgens Hugo Kaasschieter, directeur van de STB, moet het mogelijk zijn met deze mannen op een verant woorde wijze terug te keren naar de volley- baltop. Financieel heeft de Barneveldse club zich verzekerd van een sponsor. De huidige sponsor Brezan Auto materialen werd voor nog eens drie jaar vast gelegd. Het Barneveldse bedrijf zal in drie jaar tijd ongeveer tachtig duizend gulden in de club pompen.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11