Successen voor karateka's amiliefeest ter afsluiting bileumviering SV Achterveld .Leusder Krant Magere prestaties De Haaien op internationale wedstrijd SPORTCORRESPONDENTEN/ VERSLAGGEVERS Leusder Krant Sportmarkt Schoolkorfbal De redactie van de Leusder Krant wil, ter ver sterking van de sportredactie, op korte termijn in contact komen met één of meerdere op free-lance basis Van de medewerker(s) wordt verwacht, dat zij contacten onderhouden met de diverse verenigingen en zorgdragen voor verslagen van wedstrijden en ander nieuws uit de sportwereld. Het maken van interviews, reportages en achtergrondverhalen kan ook deel uitmaken van het takenpakket van de nieuwe medewerker(s). Daarnaast kunnen de medewerkers worden ingezet bij sportevenementen, die een incidenteel karakter dragen. Het zwaartepunt van de werkzaamheden ligt in het week einde. Wij verwachten van kandidaten: - een flinke dosis enthousiasme - affiniteit en betrokkenheid met de sport in Leusden (met name het voetbal) - een goede schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Voor nadere informatie en/of sollicitaties: Asschatterweg 19, 3831 JJ Leusden Telefoon 941495 of 941494 (vragen naar Gerrit Jeuring) Ook de schietvereniging Ach terveld gaf acte de présance met een heuse schietkraam Verder was de kantine steeds gezellig druk bezet en kon De wedstrijd eindigde onbe- slis. De wedstrijdbal werd bij opbod verkocht en bracht na 3x te zijn ingezet ongeveer 650,-op. De EHBO werd dui zend gulden rijker. IIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiü -EUSDEN - In het kader fan Vaderdag heeft de winkeliersvereniging De lamershof op 't Erf een portmarkt georganiseerd, waar een aantal Leusdense sportverenigingen zich Foots zal presenteren met demonstraties en ïnfor- natiestands. De deelne mende clubs zijn de bad mintonvereniging BCL, 'andbalvereniging LHV, squashvereniging SRGL *n gymnastiekvereniging toipala. De Leusdense gym-ae- robic school 'Shapely' zal een aantal demonstraties geven van een bepaalde bewegingsvorm, die voor iedereen geschikt is. Spektakel is te verwachten van een skateboardgroep, waarin de beste 'skaters' van ons land zijn vertegen woordigd Daarnaast zullen kinde ren het aanzien van 't Erf opfleuren met straatteke-* ningen. De sportmarkt, die op 't Erf is ingericht, begint om 11.00 uur en duurt tot 16 00 uur. ""miiu 11111| 11111111111111111| 111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111 iTT LEUSDEN - Het schoolkorfbal- team van De Hobbit, dat als kam pioen van Leusden deelnam aan de regionale schoolkorfbalkampioen- schappen, is in de voorronde van dat toernooi uitgeschakeld. De Leusdenaren verloren in Lelystad twee van de drie poulewedstrijden. Slechts de eerste ontmoeting, tegen Ermelo, werd met 2-0 winst afge sloten Een dubieuze tegentreffer in de partij tegen Lelystad deed de Leusdenaren echter de das om. De thuisploeg schoot buiten de offi ciële speeltijd raak en won daar mee de wedstrijd, die in 0-0 leek te eindigen. In de laatste wedstrijd bleek Houten met 2-1 te sterk Poulewinnaar Lelystad werd in de volgende ronde geëlimineerd, waarna een school uit Driebergen en een school uit Putten tegenover elkaar kwamen te staan. Drieber gen won de doelpuntrijke finale met 5-3 De Puupenkoppen mankten een indrukwekkende entree. Foto Hans Verhorst Pagina 13 LEUSDEN - Tijdens een karate-toemooi in Zeist hebben karateka's uit Leusden, onder leiding van trainer Edgar Kruyning, successen geboekt. In de eerste poule haalde Daniël Beekmans met grote overmacht de eerste prijs voor de neus van de concurrentie weg. Hans Smith werd in deze groep tweede. In de tweede poule toonde Ruud Ocherse vrij gemakkelijk eerste. Ocherse toonde aan toe te zijn aan een hoger niveau. Debutant Maarten van Oostveen werd na een paar zware wedstrijden tweede. In de derde poule zette Ger)an van der Berg zijn succesreeks voort. Na een eerste plaats op de mariniers-karatewedstrijden, boekte de Leusdenaar in Zeist opnieuw goud. Zilver was in deze groep voor Sander Boehlé. Inge Boele, die als enige meisje aan het toernooi deelnam, was desalniet temin goed voor een vierde plaats De prestaties van de Leusdense waren in ieder geval voldoende om de interesse te wekken van vrouwenbondscoach en oud- wereldkampioene Guusje van Maurik, die haar uitnodigde voor een kernploegtraining. (Foto Hans Roggen) (advertentie) 'esturen van de jubilerende SVA en tegenstander De Puupenkoppen' en het Achterveldse tcomité staan klaar voor de aftrap van een benefietwedstrijd ten bate van de lokale EHBO-af- '9 De wedstrijd eindigde onbeslist, maar de EHBO werd met een donatie van f 1.000,- de grote laar. (foto: Hans Verhorst ensdag 12 juni 1991 men naar hartelust barbe cuen. Dat het deze dag meer nat dan droog was, was een niet geheel onbelangrijke bij komstigheid. Ruim 200 men sen bezochten deze gezellige familiedag. De dag werd omstreeks 12 00 uur gestart met een rondgang door het Achterveldse mu ziekkorps Door Wilskracht Sterk. Deze liep een route door het dorp en eindigde op het sportveld en verzorgde daar gelijk de inleiding van de voetbalwedstrijd tussen de besturen van 'voetbalver eniging s.v. Achterveld' en een combinatie van besturen van de Achterveldse carna valsvereniging 'De Puupen koppen' en het 'Feestcomité' Achterveld. Er zou,worden ge voetbald voor het goede doel. Er moest en entree worden be taald en de opbrengst kreeg de EHBO-afdeling Achterveld Ossendrijver (geheel rechtstijdens de nabeschouwing van de ronde van vorig jaar, toen de idenaar zegevierend over de eindstreep ging. Broer Johan, één van de organisatoren van de de, luistert geïnteresseerd naar het relaas van nummer twee Ermeloër Rob Hoffmann. (Foto: nef Leusder Krant) LEUSDEN - Tijdens de traditionele Internationale zwemwedstrijden van VZPC uit Vriezenveen, zijn de leden van de wedstrijdse lectie van de Leusdense De Haaien er niet in geslaagd het de verzamelde concur rentie lastig te maken. Na dat de rust in het Vriezen- vense water was terugge keerd moest worden vastge steld dat er voor de meeste Haaien slechts een plaats in de Onderste regionen van de ranglijsten was weggelegd. Eén en ander resulteerde in een tiende plaats voor De Haaien, terwijl de einduit slag van de 15 deelnemende verenigingen werd aange voerd door de gastheren en - dames van VZPC. De Leusdense atleten die erin slaagden boven het matige ni veau van de selectie als geheel uit te stijgen, waren op de vin gers van één hand te tellen Eén van hen, Tamara van Gor- kom wist zelfs een reeds op haar naam staand clubrecord te verbeteren. Van de noodge dwongen trainingsachter stand die van Gorkom de laat ste maand opliep was, toen zij haar race op de 200 meter schoolslag moest afwerken, weinig te merken. Met de van haar bekende vinnige slag bracht ze het nieuwe clubre cord, 2.52.6, op de klokken en wist ze een wel verdiende zil veren medaille in de wacht te slepen Broer Boris keerde overigens, op dezelfde af stand, eveneens met een zilve ren plak huiswaarts. Het meeste eremetaal, twee maal goud, ging naar Rogier Tolboom. Op zowel de 100 me ter vrije als de 100 meter vlin derslag was de 15 jarige krachtpatser de verzamelde concurrentie de baas. Daar naast was er brons voor Je roen Verhoeven op de 100 me ter rugslag en mocht Marjolijn van Dijk dik tevreden zijn met haar vijfde plaats op de 100 meter vrije slag. Zij bracht daarbij namelijk 1 04 8 op de klokken, een fraai persoonlijk record. Internationale Zwemwedstrij den VZPC te Vriezeveen. 50 meter vrije slg: Rogier Tol boom 26.7, Mare Brienesse 27.8, Marjolijn van Dijk 29.9, Simone Sybrandy 31.5 1Ó0 meter rugslag: Christiaan mannaart 1.40.4, Kristiaan Plugge 1.46.9, Wemer v d. Berg 1.23.8, Kevin Mori 1.30 6, Ewout Paulusma 1 23.4, Jeroen Verhoe ven (3e) 1.23.6, Bas Schreuder 1.12.8, Boris van Gorkom 1 13.4, Eveline Brienesse 1.34.5, Sandra van Wegen 1.20.1, Rozemarijn Sybrandy 1 25 1, Kim Bijleveld 1.25.6, Saskia Helsdingen 1.21 0, Tamara van Gorkom 1.21.5, Si mone Sybrandy 1 15 8, Marjo lijn van Dijk 1.21.7. 100 meter schoolslag- Saskia Tuyp 1.48.7, Karlij van Stralen 1.48 3, Hanneke Voskuilen 1.53.0, Sandra van Wegen 1 32.0, Kim Bijleveld 1 28 3, Tamara van Gorkom 1 19.7, Simone Sy brandy 1.30.7, Carine Kampes 1.30.4, Arjan v.d. Berg 1.33.5, Tim Floor 1.49.7, Jurre van Dijk 1.50.6, Berend Plugge 1.55.5, Christian mannaart 1.48.3, Kris tiaan Plugge 1.57.4, Wemer v.d. Berg 1 29.7, Rudy de Heer 1.47.1, Ewout Paulusma 127.9, Boris van Gorkom (2e) 1 15.0. Mare Brienesse 1.20.7. 100 meter vlinderslag: Rogier Tolboom (le) 1.08.1, Jeroen ver hoeven 1.19.5, Simone Buitelaar 1 25 9, Saskia Helsdingen 1.15.9, Tamara van Gorkom 1.20., Si mone Sybrandy 1.21.0, Marjo lijn van Dijk 1 22.3. 100 meter vrije slag: Karlijn van Stralen 1 25.9, Hanneke Voskui len 1.14.9, Eveline Brienesse 1 16 1, Sandra van Wegen 1.07.6, Rozemarijn Sybrandy 1.10.6, Marlies Floor 1.22.0, Kim Bijle veld 1 09 3, Simone Buitelaar 1.13.0, Tamara van Gorkom 1 04 5, Saskia Helsdingen 1.08.7, Simone Sybrandy 1 07.9, Marjo lijn van Dijk 1.04.8, Maartje van Stralen 1.35.6, Saskia Tuyp 1.59.0, Arjan v.d. Berg 1 26.8, Jurre van Dijk 1.46.6, Werner v.d Berg 1.10.9, Kevin Mori 1.16.8, Ewout Paulusma 1.06.7, Jeroen Verhoeven 1 08.2, Bas Schreuder 1.16.6, Boris van Gor kom 1.03.5, Rogier Tolboom (le) 1.01.2, Mare Brienesse 1.04.4. 200 meter schoolslag: Tamara van Gorkom (2e) 2.52.6. 200 meter vrije slag: Simone Sy brandy 2.24.3. Leusdenaar Paul Ossendrijver is één van de azen in het startveld van de vijftiende Ronde van Leusden. (Foto: archief Leusder Krant) de B-renners, ook de A-ama teurs kunnen voor vuurwerk zorgen. Zij rijden om kwart voor acht en gaan tachtig keer rond. Hier volgen de namen van de mannen, die men in het voorste gelid zal kunnen aan treffen: Hennie Beyer uit Zaandam, ooit groene trui drager in de Tour de Junior, Wouter van de Bor uit Apel doorn, Johnny Broers uit Maartensdijk, de Elburger Re- né Dickhof, Mike Kuipers, die onlangs de Ronde van Gelder land winnend afsloot, Bennie van Leyen, overtuigend win naar van de Ronde van Leus den vorig jaar, die evenals Os sendrijver in de andere catego rie zeker gebrand zal zijn op prolongatie van zijn titel, Mike Strijbosch uit Deurne, win naar van de Ronde van Putten en de Hilversummer Hans Voo- ren. De enige coureur uit Leus den is Ton van den Berg, die voor eigen publiek stellig zal willen vlammen. De wedstrijdleiding is als ge woonlijk in de vertrouwde handen van Johan Ossendrij ver. Het parkoers van veertien honderd meter is ten opzichte van vorig jaar ongewijzigd ge bleven Politie en EHBO zullen weer hun onmisbare medewer king verlenen. Ossendrijver: 'We mogen ho pen op medewerking van de aanwonenden langs de route wat betreft het autovrijmaken van het parkoers, zodat we geen herhaling krijgen van vo rig jaar toen de wedstrijd te laat van start moest gaan om dat de weg niet op tijd 'schoon' was. Maar daarvoor zullen we nu tijdig maatregelen nemen'. gedacht en als speciale at tractie zou 'Bertus de Me chanische Stier' aan de Ach terveldse rodeorijders wor den getoond, om het Achter- velds kampioenschap ro deorijden te houden. Een scala van spellen, met voor elk wat wils. Zo was er doel- schieten, sjoelen, dobbel steen schieten, zuiver plaat sen, fietsband werpen, een reactiespel, de elektrische spiraal en nog veel meer. - De vraag zich vanavond zal zal Leusdenaar Ossendrijver zijn titel vorig jaar prolongeren in staat zijn om in zijn eigen woon- te winnen? De man jaar van start tot koers controleerde aan de eind- kwam heeft in het al weer van doen spreken: twee tweede, eerst in Put- later in Utrecht. De en de kwaliteit zijn weer. Maar men mag afvragen of de concur- deze keer niet groter vorig jaar. Nog even terug naar de vori ge editie van de Ronde van Leusden. Ossendrijver toonde zich absoluut de sterkste, maar kreeg in zijn spoor Robert Hoffmann uit Ermelo, die zich ook vanavond aan de start zal melden. Hij is een van de favo rieten, waarmee Paul Ossen drijver te maken zal krijgen. Tot die groep behoren Ben Vlaanderen, die vorige week in Limburg het nationaal kam pioenschap op zijn naam bracht en diens broer Wim, evenmin te onderschatten Verder zijn voorin het pelo ton te verwachten de sterke René van IJzendoorn, Dick Ariesen uit Rhenen, die de Ronde van Zwitserland op zijn naam bracht, Piet de Haan uit Tiel, de Veenendaler Frank Rijkhoff en Jan Vlastuin uit Scherpenzeel, winnaar van de Ronde van Ede. Alles bijeen een by zonder sterk veld. Uit de gemeente Leusden ko men aan de start de Achtervel- ders Jan Dijkhof, Jos en Wessel Kerkhof, de sterke broers, die er vrijwel altijd bij zijh, Piet Tolboom en Hans Versteeg. De laatste deed van zich spreken in de Ronde van Biddinghui zen, waar hij als goede derde eindigde. Uit Leüsden zelf hebben zich gemeld Ed Dijk huizen en Henk van 't Klooster Tot zover het rennersveld van de B-amateurs, de vroege re categorie liefhebbers, als mede de veteranen, die geza menlijk om half zeven van start gaan in een wedstrijd over vijftig ronden. Is er sprake van een te ver wachten felle concurrentie bij voorbij gegaan. Een familie dag, die werd uitgedacht door het feestcomité dat be stond uit Harrie van Ruiten beek, Maas-Jan Smit, Rita Wouters, Ellen Smit, Piet Smink en Wim de Vette. Er werden diverse spellen uit- - Het 45- bestaan van de voet- Achterveld is geheel onopgemerkt

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13