Waardige afsluiting van jubileumjaar Antilopen Leusder Krant lusdenaren fietsen ruim XX) kilometer in 12 dagen id Caps in actie op usder Spul-toernooi Wedstrijden De Singels Topteams degraderen Bl-toemooi van start Toernooizege voor Jacobs en Eskenazi Z linksbinnen lorten Nieuw parochiehuis geopend Bij de tonnenrace ging de zege naar Therese Klümann op So- raya, Nijkerkerveen, het zil ver ging naar Debora van de Horst van de Willaerruiters uit Scherpenzeel en brons voor haar plaatsgenote Be linda Veldhuizen op Romano Pechvogelprijs was voor Christiaan van Viersen uit De Glind. Algemeen dagkam pioen Josje Dorrestein met Sandy uit Nijkerkerveen. LEUSDEN- Op maandag 10 juni j.l. is op de banen van „de Inslag-Leusden" aan de Groene Zoom te Leusden het A-28 BI ten nistoernooi begonnen. Dit B-toernooi bestaat uit 1 categorie, nl. de Heren enkel BI dat word ge speeld om prijzengeld. Dit prijzengeld is als volgt verdeeld: verliezers le ronde f 25,-, verliezers 2e ronde f 75,-, wijk alle 5 partijen en ein digde met drie punten uit vijftien wedstrijden op de degradatieplaats. ,,Een sterke top. half beroeps," zo zijn de indrukken van Hakhorst-voorzitter Henk Bokhorst na het eerste jaar ereklasse, verder vielen de krachts verschillen wel mee. Pas nadat we al gedegradeerd waren, konden we vrij-uit spelen. Toen ging het met een een stuk beter ,,Toch wel te sterk," sprak Hans Jacobs namens De Hakhorst 2 (Emile Eske- nazi, Hans en Joost Ja cobs), dat na vijf nederla gen ook uit de ereklasse is gedegradeerd. ,,Je komt toch tekort Onze tegen standers trainen veel meer, dat zie je gewoon." In de derde klasse ver speelde het derde team (Martin van Slingerland, invaller Mimmo Sciortino en Rob van der Werve) in de stromende regen de eerste plaats, slechts twee van de vijf wedstrijden in de laatste ronde werden gewonnen. De Hakhorst 3 zakte daardoor naar de tweede plaats. Over twee weken mag dit team via promotiewedstrijden als nog een gooi naar de tweede klasse doen. De Hakhorst 4 (Sieds Hoitinga, Roelof de Groot en Ruud Dam), verspeelde in de allerlaatste wed strijd, uitgerekend tegen nummer laatst zijn kans op een plaats bij de eerste drie in de vierde klasse De Hakhorst 4 eindigde met elf overwinningen uit vijftien wedstrijden op de vierde plaats en mag zo doende net geen promo- tiewedstijden spelen. De Hakhorst 5 (Bep en Bob Bloemendal, Jan van den Mosselaar) verraste in de laatste ronde met vier overwinningen uit vijf wedstrijden. Dit team klom zo op naar de tiende plaats met zeven punten. Daarmee blijft dit team in de vierde klasse. De Hakhorst 6 (Simon en Gré Jol en Marijke Hoitinga) heeft het uitste kend gedaan in de vijfde klasse. De laatste vier wedstrijden werden ge wonnen, zodat dit team met tien punten uit elf wedstrijden kampioen van de vijfde klasse werd Promotie naar de vierde klasse is het gevolg. De Hakhorst 7 (Rie Stet, Boel Joseph en Kees van den Heuvel) won tij dens de laatste wedstrijd dag drie van de vier par tijen) en werd met zes punten uit elf wedstrijden een goede middenmoter in de vijfde klasse. Reüniegangers bij het jubilerende Antilopen bekijken de tentoonstelling. (Foto: Hans Verhorst) De jubileumviering van het 25-jarige Antilopen werd afgesloten met een groot veldtoemooi, waaraan tal van regionale verenigingen deelnamen (Foto Hans Verhorst) verliezers Vz finale f 200,-, verliezers finale f 500,-, winnaar toernooi f 1000,- Het schema zit vol, Haiko Bloemendal is als le ge plaatst en Frank Boelens als 2e. De wedstrijden worden op de doorde weekse dagen gespeeld vanaf 19.00 uur tot onge veer 22.00 uur. De halve finales worden gespeeld op zaterdagmiddag, ter wijl de finale plaats vindt op zondag 14.30 uur. Ui teraard is de toegang gra tis en is iedereen welkom. De wedstrijden zijn door de begeleiding van een of ficiële scheidsrechter en een geluidsinstallatie zeer goed te volgen Uitslagen van maandag 10 juni: John Post - Willem den Pon 6-3/ 6-4 Haiko Bloemendal - Timo Kok 6-1/6-1 LEUSDEN - Het jaar lijkse tripletten-toernooi van de Leusdensc jeu- de-boulesclub De Hak horst is gewonnen door Hans en Joost Jacobs en Emile Eskenazi. In de fi nale werd het drietal Roelof de Groot. Ruud en Tiny Dam met 13-5 ver slagen. Er namen acht sterke triplettes aan dit toernooi deel Na de voorronden werd triplette Henk en Bauke Bokhorst en Jovce Schuier winnaar in poule A voor triplette Emiïe Es kenazi, Hans en Joost Ja cobs. In poule B was triplette Martin van Slingerland, Bep en Bob Bloemendal het sterkst, Roelof de Groot, Ruud en-Tiny Dam werden hier tweede De verrassing viel in de kruisfinale, waar Henk en Bauke Bokhorst en Joyce Schuier met 6-13 versla gen werden door de be kerverdedigers Roelof de Groot, Ruud en Tiny Dam. In de andere kruis finale waren Eskenazi, Jacobs met 13-5 te sterk voor het drietal Van Slin gerland, Bloemendal, Bloemendal. In de finale hoopten Roelof de Groot, Ruud en Tiny Dam door een derde achtereenvolgende over winning de beker defini tief te grijpen. Dat mis lukte Emile Eskenazi, Hans en Joost Jacobs, met eredivisie-ervaring ach ter de rug, waren te sterk: 13-5. De einduitslag luidt: 1 Emile Eskenazi, Hans en Joost Jacobs; 2 Roelof de Groot, Ruud en Tiny Dam; 3. Henk en Bauke Bok horst, Joyce Schuier; 4. Martin van Slinger land, Bep en Bob Bloe mendal; 5. Johanneke Bokhorst, Hans Manuel en Bob van der Werve; 6. Thieu Stienen, Sieds en Marijke Hoitinga. 7 Barend Bennink, Boel Joseph en Kees van den Heuvel; 8 Jo van Riezen, Wim van den Berg en Harry de Winter .nsdag 12 juni 1991 Pagina 15 ;DEN- Slechts 12 lekke in en 2 gebroken spaken de teller 2400 kilometer, clusief 3 rustdagen in 12 i door Jaap Venema uit len en Guido van Dijk uit rveld werden afgelegd, wee fietsers reden van len naar Salles sous Bois inkrijk en visa versa. ramen op het idee na een >cht van 'slechts' 220 ki lometer, die volgens hen veel te snel voorbij was. ,,En omdat we allebei graag fietsen, werd bij ons al snel het idee geboren om naar Frankrijk op en neer te fietsen, "vertelden ze don derdag bij hun terugkomst in Leusden Salles sous Bois was het keerpunt van de tocht. Het stadje ligt 200 kilometer onder Lyon. ,,We hadden nauwelijks pro blemen onderweg. Alleen tus sen Salles sous Bois en Le Puy liepen we wat achterdstand op, omdat een helling van 12 kilo meter met een stijgingsper centage van lü procent meer tijd kostte dan we dachten." Dat het om een bijzondere prestatie ging, bleek bij terug komst wel uit de reacties van de buurt. Met vlaggen en ap plaus werden de twee fietsers binnnegehaald. SDEN - Afgelopen ag was er het eerste sderspuT'-toernooi van tl Caps. In dit softbal- ooi deden zowel het he- iftbalteam als het he- onkbalteam mee. Er gespeeld in twee pou- net in de ene poule Hil- Harriers (Zee- el en Red Caps softbal, twee bestond uit The i (Deventer). Blue Socks (Veenendaal) en Red Caps honkbal. Hoewel het weer een spelbre ker probeerde te zijn, kon deze niet het spelplezier bederven voor de aanwezige teams. Al snel bleek dat de door The Red Caps uitgenodigde teams ster ker bleken als de twee ijzers die The Red Caps zelf in het vuur hadden. Zowel de honk ballers als de softballers ver loren hun poule-wedstrijden zodat deze in een wedstrijd om de vijfde en zesde plaats tegen elkaar uitkwamen. In poule één moest de beslis sing dus vallen tussen Hilver sum en de Zeewoldense Har riers. Na een uur spelen ble ken de Harriers de sterkste met 12-8. In poule 2 bleek de openingswedstrijd de beslis sende. Deze wedstrijd was in groot voordeel door de Blue Soeks beslist 16-4. De wedstrijd om de vijfde en zesde plaats bleek een zeer leuke wedstrijd zeker voor de honkballers die de wedstrijd tussen de twee teams van de Red Caps met groot voordeel besliste 15-5. Hilversum legde beslag op de derde plaats door in de kleine finale te zegevieren over The Eagles. De finale bleek een zinderende te zijn, de twee teams hielden elkaar met goed softbal in balans. Deze balans werd aan het einde door The Blue Socks in onbalans ge bracht door het laatste en win nende punt te scoren (5-4). Hiermee kwam dus de wissel trofee in het bezit van de Vee- nendaalers en was er ook voor elk deelnemend team, aan dit zeer geslaagde toernooi, een fles Leusder Spul jaren beoefen ik een nsport, maar mijn zie- \jonds vond dat ik bij sporten meer mijn fd moest gebruiken. Ik een sport moeten kie- die bij me past. Laatst ik dat het beoefenen een duursport een goe- goedkope methode is rhet tegengaan van de fies Het blijkt dat 1 'en bij matig depressie- mensen even effectief is pychotherapie. 'u u>il ik niet beweren elke duursporter de- i üief is, maar als ik ze eens bezig zie, vraag ik j dat wel eens af. Nu ben I iteraardgeen maatstaf, toezen ben ik een lui u. hoewel ik wel aan 1 n doe. Waarschijnlijk reinig, want voor mijn j cessies heb ik nog 1 'ds een therapeut no- Als ik nu besluit de athon te gaan lopen, dc geen therapie meer '9- Dat is ook meteen I stuk goedkoper. I 'erug naar mijn zieken- Die noemt het voor- '■d van een lichtgewicht V? dat niet voor ge- hheffen kiest; een te- mist die de rust zoekt en Doggen; en een verte- tooordiger, die veel al- 1 reist, gaat voetballen. journalisten geen rbeelden. Maar aange- schrijven een eenzaam u. lijkt een teamsport r mtJ het beste, hoewel; voor mijn de vies zou ik beter hleet kunnen worden. schien kan het Sport 'toch Adviescentrum m Amersfoort mij )en- Je kan daar terecht sport keuze, trai- 'sopbouw, kleding- en taalkeuze en er is een bespreek uur. r zijn echter plannen "MA te sluiten. Dus als 't als ik twijfelt welke n u zal gaan doen, ga r?ens langs. Nu kan het Frits Schoenmaker Gezellige drukte tijdens de afsluiting van het jubileumjaar van de korfbalvereniging. (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Tijdens de slotdag van de jubileumvie ring van de 25-jarige korf balvereniging Antilopen heeft de bond, het KNKV, secretaris Cor Osnabrugge gehuldigd. Osnabrugge, die vanaf de oprichting van de vereniging lid is geweest, kreeg uit handen van een vertegenwoordiger van de bond het KNKV-speldje voor het 25-jarig lidmaat schap. Namens de vereni ging kreeg Osnabrugge een horloge met inscriptie en een fraaie bos bloemen. De slotdag van de jubileum viering, die een geheel jaar in beslag genomen heeft, was een waardige afronding van de festiviteiten. Overdag was er een groot regionaal veldkorf- baltoernooi, waaraan circa 40 teams van zeven regionale ver enigingen deelnamen. In totaal waren rond de 800 korfballers actief op de velden op het Bur gemeester Buiningsportpark. Elders op het park was een groots opgezette welpendag georganiseerd, waaraan circa 200 jeugdige korfballertjes deelnamen. Onder leiding van Ploni Mulder werd die activi teit een succes. 's Middags werden oud-le den ontvangen tijdens een reü nie. In de kantine van de tafel tennisvereniging was een ten toonstelling ingericht, waar veel historisch materiaal te be wonderen viel. 's Avonds zorg den diverse muzikanten voor genoeglijke uurtjes op de dans vloer. ACHTERVELD - Tijdens de paarden- en ponywedstrijden bij dc singels te Achterveld waren het de amazones en rui ters van de Waaghalsjes uit Nijkerkerveen die de meeste eerste plaatsen wisten te be zetten. Het is een goed georga niseerd en gezellig familiege beuren geworden in en om de manege 'De Fliert' te Achter veld. Brons voor Marloes Meulman, Achterveld Voor de vierde keer organi seerde de actieve landelijke rij- en ponyclub 'De Singels' op haar buitenmanege 'De Fliert' de A wedstrijden, voor de jeugd. Hieraan werd deel genomen door amazones en ruiters van Hagenau uit Leus den, de Waaghalsjes uit Nij kerkerveen, de Glind, de Sin gels uil Achterveld, de Hoog- landertjes uit Hoogland, de Malle Jan uit Achterveld, de Gouden Adelaar uit Bunscho ten, de Valleiruiters uit Wou denberg en de Willaerruiters uit Scherpenzeel. De ver eniging De Kleine Voordijk had ingeschreven met veer tien A klassers. Tot grote te leurstelling van velen, terwijl alles al was geregeld, kwam er een telefoontje uit Putten: "We kunnen wegens de uit te voeren onderdelen niet ko men". De 'Kleine Voordij kers' zagen een mooie ruiter- dag voorbij gaan. Naar gelang opmeting pony of paard waren er vier ringen in gesteld. De uitslagen zijn: Ring 1 werd kampioen Heieen van Voskuilen op Djimar op persoonlijke titel. 2. Paula LEUSDEN-Het is bei de topteams van De Hak horst niet gelukt om in de ereklasse, de hoogste klasse van de Nederland se jeu de boulesbond, te blijven. Beide teams de graderen naar de hoofd klasse. Bij de lagere teams zijn wel successen te melden. Het zesde team (Simon en Gré Jol en Marijke Hoi tinga) werd kampioen van de vijfde klasse, het derde team eindigde op de twee de plaats in de derde klas se en mag promotiewed strijden spelen. De Hakhorst 1 (Henk, Bauke en Kees Bokhorst) verloor zondag in Harder- Hans Roggen) van Middelaar op persoon lijke titel, 3. Henk van de We tering, Achterveld, 4. Kim van de Post, Nijkerkerveen. Ring 2 werd kampioen Jaco- lien Bos op Milano uit Nijker kerveen, 2. Therese Klümann, 3. Marloes Meulman, Achter veld, 4. Marika Koelewijn uit Bunschoten. Ring 3 werd kampioen Josje Dorrestein op Sandy, Nijker kerveen, 2. Gea van Kleinwee, 3 Hetty Vedder uit De Glind, 4. Vivian Wild. Ring 4 werd kampioen Marion Kamphorst op Kim Nijker kerveen, 2. marcella Hoogen- doom, De Glind, 3. Jael van Diermen, Bunschoten, 4. Helma Wurms, De Glind. Bij het springen werd kam pioen Vivian Wild op Merlin Nijkerkerveen, 2. Marijke Kok, 3. Josje Dorrestein, 4. Raya Kisner, 5. Gea van Kleinwee, 6. Jacolien Bos, 7. Jacques Heek, 8. Ciska van Zwol en nog net binnen het prijzenschema Jolanda Hoe gen van de Willaerruiters uit Scherpenzeel. ACHTERVELD - Parochianen van de Rooms Katholieke Sint-Jozefkerk in Achterveld hebben afgelopen weekeinde het nieuwe parochiehuis kunnen bewonderen Na de zondagse woord- en communieviering, nodigde het bestuur de parochianen uit in het nieuwe, multt-functionele gebouw naast de kerk Honderden maakten van de gelegenheid gebruik om het nieuwe gebouw te bezichtigen, waarin naast een ruime entree en een secretarie ook een werk!spreekkamer voor de pastor, een gemeen schapsruimte, een stencilkamer, een jeugdhonk en een tentoonstellingsruimte is ondergebracht

Leusder Krant | 1991 | | pagina 15