Veel bloemen, medailles en een feestelijke intocht Leusder Krant 'woners Groenhouten moeten jongerencentrum slikken 't Ronde doet de vossenronde Cees van den Tweel Reuze-Abraham voor Eerste Leusdense avondvierdaagse groot succes Draaimolen Jojo-wedstrijd Tropisch Wielrennen Brood bakken Aanrijding (advertentie) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen 12 juni 1991 Pagina 3 Sissers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 cn vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's och tends van 11-12 uur). Moeder Natuur komt soms spontaan met oplossingen voor problemen. Zo oogt bet beeld van Sint Jozef voor de gelijknamige kerk aan de Hamersveldseweg nogal kaal. De afgelopen weken groeit er echter iets moois. Het regen achtige weer van de afgelopen weken beeft ervoor gezorgd, dat het beeld wordt voorzien van een toupetje. Het hoofd wordt langzaam maar zeker bedekt met gras en mos. Als.de zomer zo nat en koud blijft, zal het niet lang meer duren voor bet beeld van zijn kaalheid is verlost... *...ln negen dagen een afstand van 2400 kilometer afleggen en dat met maar slechts drie dagen rust is op zichzelf al een hele prestatie. Die werd geleverd door Jaap Venema cn Guido van Dijk. Het huzarenstukje wordt echter nog op merkelijker gezien het strakke en exacte tijdschema, dat de twee wielrenners hanteerden. Op de laatste dag belde Venema zijn vrouw op om haar tc vertellen hoe laat zij hem kon verwachten. De krant wilde natuurlijk bij de aan komst aanwezig zijn cn vroeg hoe laat de twee fietsers ongeveer te verwachten waren...* *...Op zo'n afstand kijk je natuurlijk niet op een half uurtje meer of minder, dus de fotograaf had er al op gerekend dat er de nodige speling zou zitten tussen de tijd die hij had doorgekregen en het werkelijke moment van aankomst. ..Komt ii maar om 19.42 uur", zei Venema's vrouw tegen een verbaasde fototgraaf. ..Mijn man rekent altijd precies uit hoe lang hij over oen tocht doet cn het komt altijd exact uit." legde zij stoïcijns uit...* Sommige mensen zijn in hun gedrag zeer hardnekkig cn leren het nooit. Zaterdagmiddag had de politic met zo'n iemand tc maken. Om 15.00 uur proberen mensen op het parkeerterrein van de Biczenkamp een zwaar dronken klant van de Swartestecgh er\'an tc weerhouden in zijn auto te stappen. Het lukt niet cn de man rijdt van het parkeerterrein linea recta tegen een tegenligger op dc Zwarlewcg. Commentaar van de politie: ..Wc hebben zel den zo'n geval van dronkenschap in Leusden meege maakt"...* *...De man wordt afgevoerd naar het ziekenhuis in Amersfoort voor een bloedproef en mag na inlevering van zijn autosleuteltjes naar huis onder het motto 'hij zal z'n lesje wel geleerd hebbenNiets blijkt minder waar. An derhalf uur na het incident bij de Biczenkamp wordt de man gezien in een café in Leusden-Zuid. Of hij daai nog brokken heeft veroorzaakt, is niet bekend. Waarschijnlijk werd het hem toch allemaal teveel en heeft hij ergens zijn roes uitgeslapen...* Jaren laat hij zich niet zien, maar dan opeens is hij er weer. En dan zal Leusden het weten ook. Vader Abraham is terug van weggeweest. Op de Wilgenlaan stond hij deze week huizenhoog te pronken. Waarom hij na een jarenlan ge afwezigheid zich weer heeft laten zien. is nog niet duidelijk. Misschien is het de voortzetting van een trend, die zich begin dit jaar al voorzichtig in Leusden manifes teerde. Toen liet een bewoner van de Eurowoningen zijn buren weten dat hij vader geworden was. Hij hing een gehoortekaari op van het dak van zijn huis tot aan de grond...* '...Een succesvol initiatief, want hij haalde de krant. Het is niet uitgesloten dat hij daarmee anderen inspireerden. Daarom even een waarschuwing: wie denkt door dergelij ke acties recht te hebben op aaudacht in de krant, moet wel van zeer goede huize komen. Wij zullen elke ooievaar. Abraham, Sarah, examen- of welke andere stunt zéééér kritisch beoordelen... over het verloop van het evene ment, hoewel er op de laatste avond een tegenslag te verwer ken was. Muziekvereniging DWS uit Achterveld moest het laten afweten, omdat er een aantal korpsleden ziek waren. Daardoor kreeg de Leusdense vierdaagse wat de muzikale begeleiding betreft een puur regionaal karkater Het Bus- sumse korps Crescendo en het Soesterbergse Odeon zorgden voor de muziek De Leusdense band Lisiduna liep mee bi] de avondvierdaagse in Amers foort, maar de organisatie zal proberen volgend jaar het korps bij het Leusdense défilé te krijgen .Misschien moeten we volgend jaar de vierdaagse in een andere week organise ren dan in Amersfoort," zegt commissielid Boekhout hier over Ondanks de regen begon het wandelevenement van meet af aan voorspoedig. De organi satoren hadden op 1500 wan delaars gerekend en werden in die verwachting dus nauwe lijks teleurgesteld. De eerste avond ging de route door het Valleigebied De deelnemers liepen vooral in de omgeving van Leusden-Zuid Dinsdag avond zagen de bewoners van Stoutenburg de stoet wande laars aan zich voorbijtrekken. Een dag later ging de wande ling door Achterveld en omge ving en de laatste dag werd dus I besloten met een feestelijk de- filé. de Biezenkamp-braderie is daag een groot aantal spe- s fe zien. Zo zijn er onder "stands waar beelden wor- 9egoten, er is een potten- ker. er worden droogbloe- Voor de kinderen is er op de braderie onder meer een draai molen, mini-autoscooters, een groot luchtkussen en levensgrote, le vende knuffeldieren De clowns van 'Luuk en Liberto's goochelcircus' verzorgen gedu rende de braderie doorlopend voorstellingen, met onderbre kingen van een kwartier. Bij de Spar-supermarkt wor den tijdens de Biezenkamp- braderie de eerste Leusdense Jojo-kampioenschappen ge houden. Deelnemers in de leef tijd van 4 tot en met 14 jaar dienen de jojo zo lang mogelijk ononderbroken in beweging te houden. Voor de besten uit elke leeftijdscategorie is er een prijs beschikbaar De Amsterdamse groep 'Batu- cada' strooit tijdens de brade rie kwistig met zwoele Brazi liaanse tonen. Een pikant ge- kleedde zangeres zal daarbij naar verwachting de tempera turen op de braderie tot tropi sche hoogten laten stijgen De groep treedt op tussen 14.00 uur en 18.00 uur. Vanavond om 18.30 uur klinkt op de Hamersveldseweg het startschot voor de 15e Ronde van Leusden. Wielrenners in de categorieën B-amateurs!vete ranen en A-amateurs zullen het parcours in het hart van Leusden diverse malen afleg gen De tweede groep, de A- amateurs, start om 19.45 uur. Voor de kinderen bestaat op de braderie de mogelijkheid om onder leiding van een heuse bakker in de openlucht en op open vuur brood te bakken Na afwezigheid van een jaar zal vandaag het Rad van Avontuur weer een prominente plaasts innemen op de braderie van de Biezenkamp LEUSDEN - De eerste editie van de Leusdense avondvier daagse is een groot succes ge worden. Alle 1450 wandelaars haalden de eindstreep en na men deel aan het défilé op de Smidse. Dat werd afgenomen door wethouder Corri Verduin, bestuurslid van de wandel- bond en de organisatoren van de vierdaagse. Langs de route stonden duizenden mensen, die familie en bekenden met bloe men inhaalden. De organisatie was tevreden en liep massaal uit voor de avondvierdaagse, (foto: Hans Roggen). LEUS DEN - Vrachtwagenchauffeur Cees van den Tweel van de Wtlgenlaan, wist maandagavond niet wat hij zag, toen hij rond middernacht zijn straat kwam inrijden. Met een smoesje was hij die avond weggelokt, zodat zijn vier kinderen, samen met een aantal familieleden, een reusachtige 'Abraham' van meer dan zes meter voor de deur konden plaatsen De op de Abraham gemaakte voetbalknie en tennisarm duiden niet op sportieve prestaties van de jarige, maar meer op een aantal ongelukjes, die hij dit jaar heeft gehad. Exact om twaalf uur 's nachts werd er door de familie en buren luidkeels het 'Lang zal hij leven'gezongen. Ook nam men toen alvast een voorproefje op het feest dat hij dinsdagavond kreeg aangeboden. Met een kratje gerstenat werden de kelen gesmeerd, (foto Hans Verhorst) Vooruit met goede moed, gold zeker voor deze jeugdige wandelaars, (foto: Hans Roggen) iDEN - Erg overtuigd ide leden van de commis- elzijn niet door de argu- n van de bewoners van ihouten. Deze zijn tegen uw van een jongerencen- bij de ijsbaan, omdat oor geluidsoverlast voor jkzou ontstaan. „Wij bc- n de bezorgdheid van de ners wel, maar waar je een jongerencentrum 1 in Leusden, de bewo- ïullen er altijd bezwaar maken. Deze reacties begrijpelijk, maar voor aar," vatte Alrich Parson leWD de mening van de oissieleden samen. „Het om het kiezen van de t slechte plek," voegde i -er Tom Geijsberts daar- oe. dagavond was de heer Van namens de bewoners van indweg naar het gemeen- is gekomen om de schrif- 1 ingediende bezwaren eens mondeling toe te en „Er wordt gezegd dat fel mee zal vallen met de dsoverlast," begon hij zijn eg. „maar daar ben ik niet eiertuigd." in Aalst had zich al eerder en gemaakt over disco- iden in het nog te bouwen erencentrum, waarvan de in de woningen aan de kant van de weg te horen zijn ,,Er wordt gezegd dat en geluidswal tussen de en en de weg zit, maar dat et meer dan een wal om de ingen aan het gezicht te tkken Daarachter is wa ll iedereen weet dat geluid ■draagt over water." Van twas ook bang dat de mo- wb Renamed naar het jon- icentrum zou verhuizen, ij over een jaar uit het De iegebouwtje aan de Ha- jyeldseweg moeten ver ken ,,Het lawaai van de 0ren zal voor behoorlijk geluidsoverlast zorgen," Pachtte hij. langer verantwoord De Geut als jongerencentrum te blijven gebruiken. Dat er in ieder geval ook zo veel mogelijk aan de zorgen van de bewoners tegemoet moet worden gekomen, was voor iedereeen duidelijk Daarom pleitte Parson voor een budget, die het mogelijk maakt eventuele geluidsover last zo goed mogelijk tegen te gaan „Ga nu met uit van een bedrag, dat door iemand is uit gerekend, die achteraf van der gelijke zaken geen verstand blijkt te hebben, maar zet een goed gebouw neer," vond hij. Op Laan 1914 reed een ver oorzaker van een aanrijding door zonder zich bekend te ma ken. Een getuige noteerde het kenteken van de auto waarin de dader reed. De man kon daardoor in zijn woonplaats Doorn worden aangehouden. De man verklaarde 'geschrok ken' te zijn en daarom te zijn doorgereden. Op een parkeerterrein op het Burgemeester Burning sport park aan de Bavoortseweg vond een automobilist zater dag zijn geparkeerde auto be schadigd terug. De auto is ver moedelijk betrokken geraakt bij een aanrijding. De dader reed door zonder zich bekend te maken. Lichte materiële schade was maandag het gevolg van een aanrijding op de Burgemeester Van der Postlaan, ter hoogte van het winkelcentrum De Ha mershof. Ineke Jansen van de PvdA stelde hem gerust. „De club heeft zelf gezegd dat zij niet bij het Leusdense jeugd- en jonge renwerk gerekend wil worden. Ook wil zij niet bij het jonge rencentrum intrekken. De ge meenteraad heeft uitdrukke lijk met de club afgesproken, dat de huisvesting aan de Ha mersveldseweg slechts voor een jaar is en dat zij in die pe riode zelf naar vervangende huisvesting zal omkijken." De andere bezwaren van Van Aalst werd door de voorzitter van de Stichting jeugd- en jon gerenwerk Leusden, die het centrum gaat beheren, even later weggenomen „Wij kun nen juist nu zorgen, dat de geluidsoverlast zoveel moge lijk beperkt, blijft," zei voor zitter Meysen. „Zo kan de ar chitect ervoor zorgen dat de voordeur met geplaatst wordt aan de kant van de wijk en ook zullen er geluidswerende voor zieningen aangebracht moeten worden." Meysen pleitte ervoor het jongerencentrum niet op een geïsoleerde plek te bouwen. Volgens hem is dat nu het geval bij De Geut, die vlakbij bedrij venterrein Het Princenhof ligt. „Daar is 's avonds en in het weekeinde geen mens. Jonge ren krijgen door deze ligging het gevoel dat zij uitgestoten zijn. Ze moeten juist bij een wijk betrokken worden." De commissieleden waren door hem overtuigd en vonden dat er zo snel mogelijk een be slissing genomen moet worden. De Geut verkeert al jaren in een slechte staat en niemand van de commissie vond het nog LEUSDEN - Montessorischool 't Ronde vierde vrijdag en zaterdag het vijf tien-jarig bestaan van de school. Vrijdag werd een vossenjacht in winkelcentrum de Hamershof gehouden. Leerkrachten bleken onherkenbaar vermomd als zwerver, zwangere vrouw, of zwarte schoorsteenveger 's Avonds volgden een verrassend pyamafeest en een disco Op zaterdag werd rondom de school een markt gehouden. De opbrengst van alle stekjes, zakken patat, de waarzegger, het touwtrekken, timmeren, het onvermijdelijke schminken en de rest, zal gebruikt worden voor het opknappen van het schoolplein. Daarvoor offerde onderwijzer Art van Putten zelfs zijn baard, hetgeen honderdvijftig gulden en een bloot gezicht bleek op te leveren. De feestelijkheden werden geopend met de onthulling van de nieuwe schoolvlag. Het exemplaar bij de avondvierdaagse was een noodexem- plaar, waaraan de speelse balletjes ontbraken, (foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Materiële schade I was donderdag het gevolg van j een aanrijding op de Groene Zoom ter hoogte van de Burge- j meester De Éeaufortweg. De veroorzaker van het ongeval, een 40-jarige bestuurder uit IJsselstein, merkte te laat dat een voorganger, een 54-jarge inwoner van Hoogland, afrem de om een vrachtauto gelegen heid te geven af te slaan. Op de Julianalaan in Leus den-Zuid is vrijdag een gepar keerde auto aangereden, zon der dat de veroorzaker zich be kend maakte. Het ongeval, waarbij de geparkeerde auto schade opliep aan de achter kant en het rechterzijportier, moet tussen 12.00 uur en 12.15 uur zijn gebeurd.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3