'Kummeling' verdubbelt capaciteit kinderopvang Leusder Krant ankwerkplaats bespaart kosten Achterveldse jeugd haalt EHBO-diploma Volksdansbal Fietspad Achterveldseweg lor paal staan *De tfaasqpeeialist ZOEKT EEN LEUKE ZATERDAGHULP Fietskijkdag Zwemvierdaagse ,ensdag 19 juni 1991 Pagina 3 LEUSDEN - Zaterdag 22 juni is er een volksdansbal in de grote zaal van Blijhof, Lisi- dunalaan 2, Leusden. De zomer is dan nog maar net 1 dag oud, vandaar een Zo mer Volksdans Bal en tevens het afsluiten van dit seizoen. Iedereen die van dansen en ge zelligheid houdt, is van harte welkom. Alle dansen worden uitgelegd, dus iedereen kan meedoen Het bal duurt van 11.00 tot 15.00 uur. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. Voor meer informatie kunt u bellen naar: Corry de Graaf, 03499-86629 of Ilona van den Burg, 033- 942252. DEN HAAG/BARNEVELD - De gemeente Barneveld dient een nieuw plan te maken voor aanleg van het fietspad langs de Achterveldseweg. Het nieuwe plan langs de ver bindingsweg tussen Barne veld en Amersfoort^moet min der schade toebrengen aan na tuur en landschap. Ook is het mogelijk om via een nieuw plan een aantal bomen te spa ren. Deze uitspraak is vandaag be kend gemaakt door de Raad van State in Den Haag Vol gens de hoogste administra tieve rechtbank heeft de ge meente Barneveld onzorgvul dig gehandeld bij het opstel len van het plan Indieners van bezwaren, zoals de eigena ren van een langs deze weg ge- vervolg van pagina 1 opnieuw, dat Van Houtens be drijf ernstig verwaarloosd is. Langer uitstel van optreden kon de gemeente absoluut niet verkopen, zeker niet ten op zichte van de omwonende vee houders, aldus Van den Heu vel Zij meldde ook. dat de ge meente op basis van de erva ringen met de veehouder er niet op kan vertrouwen, dat de veestal op professionele wijze zal worden gesloopt. De ge meente heeft daarom een slo per mgeschakeld. Staatsraad mevrouw Ba- rendsen had wel begrip voor het optreden van de gemeente, maar begreep niet waarom de veehouder niet nog twee weken legen boerderij, hebben dan ook gelijk gekregen Het oude plan, ingediend via een herzie ning van het bestemmings plan buitengebied, is vernie tigd. In de uitspraak noemt de Raad van State het 'een nood zaak' om langs de Achterveld seweg een apart fietspad aan te leggen. Er is echter geen re den om tussen weg en nieuw fietspad een berm van vier meter breed aan te houden, al dus de Raad van State. In de uitspraak wordt de gemeente Barneveld verweten de norm voor bermen te strikt te hante ren. "Door de aanleg van het fiets pad, zoals in het oude plan is voorzien, zullen verschillende bomen op bospercelen moeten worden gekapt" zo luidt de uitspraak. Voldoend reden voor de Raad van State om het plan te 'verniegigen' en de ge meente Barneveld te verplich ten het huiswerk over te doen. SDEN/UTRECHT - "ik voor paal", zei een 28-ja- inwoner van Leusden dag tegen de Utrechtse po- rechter mr. A. Scholten. man schaamde zich omdat voor de tweede keer in zijn n op rijden onder invloed betrapt. 23 september vorig jaar ld de politie in Leusden de cachte aan en bracht hem het bureau. Uit een manalyse bleek dat de Gmet een hoeveelheid alco- in zijn adem van 615 achter stuur gezeten had. De wet- jke grens ligt bij 220. De daehte zei zijn fout niet te willen goedpraten, maar noemde zijn aanhouding wel 'bad luck'. Na zijn vorige mis stap had hij juist zijn leven ge beterd, zei hij. Officier van justitie mr. P. Frielink vond dat de Leusde- naar maar de Alcohol en Ver- keerkursus moest gaan vol gen. Hij vorderde twee weken voorwaardelijke celstraf, een boete van 1500 gulden en een rij-ontzegging van negen maanden waarvan drie maan den voorwaardelijk. Als 'bij zondere voorwaarde' moest de man de kursus van twee dagen gaan volgen. De politierechter nam de eis binnen helemaal over, hij maakte van de rij ontzegging vier maanden voorwaardelijk, zodat de ver dachte zijn auto vijf maanden moet laten staan. (advertentie) LEUSDEN Leeftijd v.a. 17 jaar. Tel. 946311 of 943686. '...Een schuur voor hooi of een stiekeme aanvraag voor de bouw van een binnenmanege. Dat vroeg gemeenteraadslid Anton Berg (CDA) zich deze week af bij de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. Het was Berg opge vallen, dat de schuur nogal groot wordt. ..Met duizend kubieke meter hooi kunnen heel veel paarden gevoerd worden," wist hij. Berg spreekt met verstand van zaken, want hij is zelf veehouder. Hij verbaasde zich ook over de doorrijhoogte van 4,5 meter. „Zeergeschikt voorde door gang van vrachtauto'smerkte hij op. Zijn argwaan was gewekt, omdat een paar jaar geleden eigenaar Van der Salm van manege Nieuw Hagenauwe een aanvraag had ingediend voor de bouw van een loods voor mestopslag. Die loods was zo groot, dat volgens sommige raadsleden in één klap het mestoverschot van de Gelderse Vallei uit de wereld was...* '...Van der Salm probeerde al jaren zijn manege uil te breiden, maar kreeg geen toestemming, omdat die uitbrei ding in strijd was met het bestemmingsplan. Gebouwen met een agrarische bestemming, zoals een mest loods, zijn wel toegestaan. De gemeenteraad tuinde er echter niet in. Wethouder De Jongh was echter overtuigd van de oprecht- beid van aanvrager Van Heugten, die de hooischuur wil bouwen op bet terrein waar hij al jaren een manege heeft. „Van Heugten heelt daar heel veel paarden," verdedigde hij de aanvraag. De Jongh beweerde verstand van zaken te hebben. ,,U bent zeker vroeger pony geweest," reageerde PvdA-er Gert de Wecrdt direct...' '...In deze rubriek hebben we het al vaker gehad over sportleed. Bijvoorbeeld dat van clubs, die denken dat zij gepromoveerd zijn of net niet gedegradeerd, maar achteraf een rekenfout blijken te hebben gemaakt. Dat is tenminste nog collectief gedeeld leed. Deze week moest de Lcusdense lange afstandsloper Jaap Vallentgoed zijn verdriet al/een verwerken. Hij liep bij een halve marathon in Leiden in de voorste gelederen en wist zich bijna zeker van de overwin ning. De organisatoren dachten er echter anders over. Die stuurden hem twee keer in de verkeerde richting. Beide keren kwam Vallentgoed op het parcours van de hele marathon terecht. En voor die afstand had hij helaas on voldoende getraind, zodat bij dik buiten de prijzen bleef... '...De Leidse organisatie bleek trouwens helemaal van streek en kon kennelijk de hele en halve marathon niet uit elkaar houden. Daarxan werd niet alleen Vallentgoed de dupe, maar ook een Poolse loper, die op het aantrekkelijke prijzengeld was afgekomen en zich had ingeschreven voor de hele marathon. Ook bij werd de verkeerde kant opge stuurd en finishte als eerste bij de halve marathon. Geen prettige overwinning, want niet alleen de afstand was gehalveerd, maar ook het prijzengeld. Het tweedehands autootje dat de Pool op de automarkt wilde kopen moest daarom noodgedwongen ook kleiner blijven dan hij zich had voorgenomen...' LEUSDEN - Het maandag in gebruik genomen nieuwe kin derdagverblijf Kummeling in een voormalige zusterflat van Lididunahof betekent meer dan een verdubbeling van de capaciteit op het gebied van de kinderopvang in Leusden. In Pinkelotjc aan de Mariènhovc waren vijftien kindplaatsen beschikbaar. Dat aantal wordt met de capaciteit in Kumme ling gebracht op 32,5. „Maar in de praktijk kunnen die getal len globaal met 2 vermenigvul digd worden", legt teamleid ster Ida Vaessen uit. „Kinderen LEUSDEN - „Het is pre cies wat we wilden," zegt foppen van het resultaat dat hij maandag wist te be reiken bij de Raad van State Foppen is de advo caat van de Achterveldse veehouder, wiens boerde rij op last van de gemeente week ontruimd zou moeten worden. De man veroorzaakt al jaren last voor zijn buren en is niet in staat om voor zijn dieren te zorgen De gemeente heeft hem al een paar keer ge sommeerd de boerderij op orde te brengen. Daarom wilde de gemeente maan dag zelf met de ontruiming finnen en had daarvoor gespecialiseerd bedrijf m de armen genomen De veehouder vond het ^rag van 50.000,-. dat de ontruiming moest kos ten. echter te hoog en dien de via zijn advocaat een ^horsingsverzoek in bij de "~d van State in Den Haag. „Wij iieouen aange boden de boel zelf op te ruimen, maar daar is de ge meente niet op ingegaan," zegt mr Foppen. „Mijn cliënt had zelfs een con tract met een aannemer die het karwei voor een bedrag van 10 000,— kon doen. De gemeente had er echter weinig vertrouwen in dat het ook werkelijk gedaan zou worden. Maar afgelo pen donderdag is de aan nemer begonnen en op dit moment zijn we al een heel eind." Gemeentelijk woord voerder Hans Hermans be vestigt, dat de gemeente een aanbod van de veehou der had gekregen om de boel zelf op te ruimen. „In het verleden heeft hij ech ter vaker deze toezegging gedaan, maar het is er nooit van gekomen Daar om zijn we in eerste in stantie met op het aanbod ingegaan." Maandag kwam er bij de zitting van de Raad van State plotse ling wel overeenstemming De gemeente was bereid de veehouder uitstel tot 1 juli te geven, waarop zijn ad- ocaat het schorsingsver- zoek introk. De Raad van State hoefde daarom nog geen uitspraak te doen. Volgens de advocaat van de veehouder is het wel een bittere pil voor zijn cliënt, dat hij met zijn bedrijf moet stoppen „Hijwaserg aan zijn bedrijf gehecht en voor hem is het een zeer emotionele periode," zegt Foppen. Volgens de ge meente is de maatregel echter nodig, omdat door de ernstige staat van ver waarlozing, waarin de vee houderij verkeerde er risi co's zijn voor het vee en het milieu Dat wordt door Foppen niet bestreden en uiteindelijk heeft zijn cliënt zich volgens hem ook bij het onvermijdelijke neergelegd. (Foto Hans Verhorst) ACHTERVELD - Donder dagmiddag was het in de R.K. Basisschool „Sint Jozef" in Achterveld een drukte van be lang. Zenuwachtig door elkaar lopende kinderen van groep acht, druk pratende ouders, leerkrachten en niet te verge ten enkele Achterveldse EH- BO'ers vulden de hal van de school Deze middag zouden de diploma's uitgereikt worden aan de kinderen van de klas van meester Jos. Zij hadden in de afgelopen maanden een cur sus hadden gevolgd voor het jeugd EHBO-diploma. Het ex amen was eind mei al afgeno men door een heuse examina- trice, te weten mevrouw A. Heijting, kaderinstruktrice De Leusdense kaderinstruk- teur Peter Vromen, geassis teerd door de Achterveldse EHBO-leden Greet Burgers en Herman van Burgsteeden, wa ren deze cursus de lesgevers. Volgens een eigen geschre ven verslag van Sonja, Patri cia, Marian en Astrid, werd in de eerste lessen de „binnen kant" van het lichaam ver kend. Later leerde men de sta biele zijligging, de mond op mond of neus-beademing. „Maar wel op een pop natuur lijk", zei Astrid Horst er snel bij Een gewonde hand verbin den, brandwonden en een bloedneus behandelen, een mitella aanleggen en nog veel meer dingen die nuttig zijn bij kleine en grote verwondingen. En ook: „Er zullen van nu af aan op onze school, met ons erbij, geen slachtoffers meer vallen." Ook deze middag toonde een drietal leerlingen in een de monstratie aan de ouders en andere toeschouwers met voorbeelden wat zij in hun cur sus geleerd hadden. Na de demonstratie kregen alle leerlingen het zo fel be geerde diploma uitgereikt door dokter Koch, docent/arts van de Achterveldse EHBO. Tevens kregen de geslaagden van de EHBO een button, een blad wijzer en een exemplaar van de „Hechting" het verenigingsor gaan van de Achterveldse EHBO Na de diploma-uitrei king boden de kinderen aan ïn- strukteur Peter en zijn assis tenten Greet en Herman een mooie bos bloemen aan De ge slaagden zijn: Marieke Blom, Natasja Blom, Dave Boersen., Gert-Jan Boersen, Patricia van Burgsteden Merel van Dijk, Frank van Dijk, Astrid Horst, Nicole van de Horst, Marian Kerkhof, Bart Kerkhof, Ale xander Logeman, Frank van Oevelen, Linda Smal, Martha Smink, Erma Smit, Sonja Tes- sels en Laura Versteeg zijn hier namelijk niet allemaal de hele dag." Het aantal be taalde arbeidskrachten ver dubbelde van 4 naar 8 part-ti mers. De nieuwe capaciteit is voor de hele- en halvedagopvang echter alweer helemaal opge vuld. Ida Vaessen: „Zeker tot september zitten we al hele maal vol. Daarna komt er weer wat ruimte." Sinds 1 januari is Vaessen ook bezig met een gastouderproject. De bedoe ling daarvan is dat kinderen door gastouders worden opge vangen, in plaats van op een kinderdagverblijf. Vaessen: „Tot nu toe lopen vraag en aan bod vrijwel synchroon. We hebben ongeveer tien kinderen kunnen onderbrengen, 't Is al leen even afwachten hoe dat straks in september gaat lo pen." Over de ruimte in Lisiduna- hof is Vaessen lyrisch: „Het is ontzettend luxe, vinden wij. Er is een eigen keuken voor de ba- LEUSDEN - Op het politiebu reau aan de Oude Rijksweg 3 wordt zaterdag 22 juni een fietskijkdag gehouden. Op de zolder van het bureau staan circa honderd fietsen, waarvan de eigenaar nog niet kon wor den achterhaald. Eigenaren van verdwenen rijwielen kun nen van 9 00 uur tot 13 00 uur kijken of hun eigendom er bij is. LEUSDEN - In zwembad Oc topus gaat maandag 24 juni de Zwemvierdaagse van start. Deelnemers dienen per avond 500 meter af te leggen. Kinde ren tot 12 jaar zwemmen de helft. Het evenement duurt tot en met vrijdag, zodat deelne mers een rustdag naar keuze kunnen nemen. Er zijn dagelijks drie tijd stippen waarop deelnemers aan de Vierdaagse het water in kunnen, 's Morgens van 7.30 uur tot 8.30 uur, 's middags van 12.00 uur tot 13 00 uur en 's avonds van 18.00 uur tot 20 00 uur Deelname kost 9,50 Deze week zijn deelname- kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar aan de kassa van het zwembad. De Zwemvierdaagse wordt door het zwembad, in samen werking met de zwemvereni ging De Haaien georganiseerd apdciteit van de kinderopvang bij Lisudina is verdubbeld handen van Commandant van de 574 Tankwerkplaats. Kol. H.J.M. Noordhuizen, ontvingen rijdag 14 juni 1991 de heren J. Kramer, T. de Graaf, H.J.A. Beumer en J.H. Speckmann voor (oor hen ingediende ideeën op het gebied van kostenbesparing en werkmethodeverbetering sieen onderhoud aan rupsvoertuigen respectievelijk componenten Leopard en M113/YPR. beloningen in de vorm van een cheque van f 6750,- voor de heer J. Kramer uit Woudenberg, 50,- voor de heer T. de Graaf uit Bunschoten/Spakenburg, f 1000,- voor H.J A Beumer uit iten f 1000,- voor de heer J.H. Speckmann uit Leusden werden overhandigd naar aanleiding ie aanbevelingen van de Ideeëncommissie van Defensie te Den Haag. idee dat de heer Kramer in 1989 heeft ingediend behelst het terugwinnen van een aantal rignjke onderdelen van de gevechtstank Leopard 2. De heer de Graaf, werkzaam bij de afde- Hydraliek heeft eind 1989 een idee voorgesteld waarmee m. b v. een hulpstuk op eenvoudige t de koppeling tussen de electromotor en de pomp van het pompaggregaat gevechtstank pard 1 gedemonteerd kan worden. Dit hulpstuk dat hij zelfstandig heeft ontwikkeld kan <ns uitstekend gebruikt worden op andere onderhoudslocaties binnen de Krijgsmacht, uren Speckmann en Beumer, werkzaam bij de machinale werkplaats hebben in 1990 geza- lijk een idee ingediend om bij de revisie van de ventilator Ml 13/YPR gebruik te maken van standaard type kogelager. xloningen met de bijbehorende certificaten werden in een prettige en ontspannen sfeer en in cezigheid van diverse leidinggevenden door de medewerkers ontvangen. ideeén hebben, gezien de hoogte van de beloningen, een grote waarde voor de Koninklijke dmacht. by's en de peuters, aparte was- j ruimte, kantoorruimte en per soneelsruimte. En daarnaast is er gewoon lekker veel opberg ruimte." Op de bovenverdieping zijn I inmiddels de eerste kinderen in de naschoolse opvang binnen gedruppeld. Dat het ook hier I even wennen was, vertelt één van de jongetjes in geuren en kleuren. Hij had namelijk nog al lang moeten wachten op ver voer. De taxi was bij de ver keerde school terecht geko men... A: De veehouder is dit weekeinde al begonnen met opruimen, (foto: Hans Verhorst) respijt kon worden gegeven. „Ik heb tegen die termijn van u geen overwegende bezwaren gehoord", aldus Barendsen Het besluit van de gemeente van de boer te dwingen de si tuatie te verbeteren, blijft op zich in stand, bepaalde staats raad Barendsen. Dat betekent, dat het gemeentebestuur over twee weken weer kan optre den. wanneer de veehouder zijn verplichtingen dan nog niet is nagekomen. Sissers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's och tends van 11-12 uur). Wethouder Verduin is zeer begaan met bet milieu en dat leidl soms tot opvallende ideeën. Vorige week riep zij de Leusdense consument op geen genoegen meer te nemen met de overdaad aan verpakkingen. Volgens haar is bet met nodig dat allerlei huishoudelijke produkten en levens middelen in een twee- of driedubbele verpakking op de schappen van de supermarkten liggen. „Betaal de bood schappen en pak ze vervolgens ter plekke uit,was baar suggestie. Het verpakkingsmateriaal kan dan in de win kel achtergelaten worden. Het wordt dan bedrijfsaf\ral en de verwerking daarvan komt voor rekening van de winke lier. Die zal dan op zijn beurt de fabrikant stimuleren minder verpakkingsmateriaal te gebruiken...' '...Een zeer origineel idee, dat misschien ook bruikbaar is voor andere doelen. De wethouder weigerde dit jaar ver enigingen subsidie te verlenen voor het ophalen van oud papier. De clubs hadden daarom gevraagd, omdat de prijs van dat oude papier drastisch is gedaald. Die daling is een gevoelige klap voor de inkomsten van de verenigingen. Verduin weigerde echter in eerste instantie op haar stand punt terug te komen, omdat Spitman namens de gemeente langs de huizen gaat voor het oude papier. Dat leverde de gemeente zelf geld op. De papiergroothandel wil echter van het contract met de gemeente af en dat maakt inzame len door de verenigingen weer interessant. De wethouder beloofde vorige maand een en ander in overweging te nemen, maar liet sindsdien niets meer van haar horen. Dus Leusdense clubs: help de wethouder over de drempel en zet bet oude papier op de stoep van bet gemeentebuis...

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3