Leusden Leusden laatste kans voor snoeiweigeraars HET BESTE NIEUWS KOMT VAN GAZELLE vandalisme is kinderachtig informatie-avond koopwoningen HEINEMAN ANTIEK vergaderagenda GEMEENTE Fa. Heineman VANAF 619.- DICK MEERVELD VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS TEGELSPECIALISTEN Vloertegels plavuizen Marmer Travertin Wandtegels WOENSDAG 19 JUNI 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 78, 19 juni 1991 I I eo s I - De kosien van hel verwijderen van graffiti bedroegen over de eerste drie maanden van 1991 1600,- (foto Ja nus Visser) De eerste drie maanden van dit jaar is er erg veel vernield. De schade als gevolg van vandalisme bedroeg bijna 30.000.- De grootste schade moesten de me dewerkers van de afdeling ge meentewerken constateren. Zo heeft iemand zijn auto ge sloopt langs de kant van de weg en olie gemorst, schade 400,-. In een winkelcentrum zijn de pa pierbakken gesloopt, kosten 2100,- Ook hebben vandalen zich ontfermd" over verschil lende bermpaaltjes, schade 3560,-. Ook waren er weer veel vernie lingen aan de schoolgebouwen, alle gebroken ruiten kostte de gemeente ruim 2500,-. Het ver wijderen van graffiti kostte 1600,-. In de gemeente staan op veel plaatsen speeltoestellen voor kinderen, maar niet ieder een weet er mee om te gaan, schade ruim 2000,-. Inderdaad, vandalisme is kinderachtig. gemeente maant: Wie een tuin heeft die grenst aan een openbare weg of openbaar pad is op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) verplicht er voor te zorgen dat voorbijgangers geen hinder van overhangende beplanting ondervinden. De meeste tuinbezitters voldoen aan die ver plichting, maar er is ook een klein aantal hardnekkige snoeiweigeraars. ZU krijgen binnenkort een brief van de gemeente waarin ze worden gemaand hun groen binnen de perken te houden. Wordt daaraan niet voldaan, dan voert de gemeente op kosten van de betrokken bewoners de snoeiwerkzaamheden zelf uit. Elk najaar wordt door de afde ling gemeente een zogeheten pa- denschouw gehouden Met name worden dan de achterpaden op overhangend groen geïnspec teerd. Wanneer blijkt dat dit hin der of gevaar voor voorbijgan gers oplevert, ontvangt de be trokken bewoner een ,,gele kaart" met het verzoek het over hangende groen te snoeien. Wie nalaat aan het verzoek te vol doen, ontvangt een brief van de gemeente waarin nogmaals met klem wordt gevraagd de noodza kelijke snoeiwerkzaamheden uit te voeren. Wie dan nog niet rea geert krijgt een officiële aan schrijving, waarin wordt aange kondigd dat de gemeente tot snoeien overgaat, als men dat niet binnen een maand zelf doet. De kosten daarvan worden bij de betrokken bewoner in rekening gebracht. Voor veruit de meeste mensen is de ,,gele kaart" en de eventueel daarop volgende brief voldoende om de gevraagde snoeiwerk zaamheden uit te voeren. Een klein aantal blijft helaas weiger achtig. Na de laatste paden- schouw van afgelopen herfst blij ken er 24 hardnekkige snoeiwei geraars te zijn. Zij kunnen een dezer dagen de officiële aan schrijving van de gemeente tege moet zien. Binnenkort wordt gestart met de bouw van 50 koopwoningen in 't Ruige Veld. In verband daarmee wordt op dinsdag 25 juni een informa tie-avond gehouden voor de bij de gemeente ingeschreven belangstel lenden voor een koopwoning. Zij ontvangen deze week een persoonlijke uitnodiging. drie categorieën De 50 woningen zijn verdeeld over drie categorieën: 34 premie koopwoningen, 12 koopwonin gen met een eenmalige bijdrage en 4 ongesubsidieerde hoekbun- galettes met garage. Afhankelijk van het inkomen varieert het subsidiebedrag bij de 26 premie koopwoningen; het (gezamen lijk) belastbaar inkomen mag in 1990 niet hoger dan 55.000,- zijn geweest. De kopers van de 12 woningen met eenmalige bij drage maken aanspraak op een subsidie van 5.000,-; hiervoor geldt geen inkomensgrens. voorwaarden Om voor de koop van een van de woningen in aanmerking te ko men moet in ieder geval aan twee voorwaarden zijn voldaan men moet bij de gemeente Leusden als woningzoekende staan inge schreven en er moet voldoende zekerheid zijn dat men aan zijn financiële verplichtingen kan voldoen. Er zijn twee catego rieën die voorrang bij aankoop hebben woningzoekenden die op de urgentielijst staan en wo ningzoekenden die een huurwo ning met een huur van minder dan 820,- per maand vrijma ken. inschrijving De informatie-avond op 25 juni is alleen toegankelijk voor inge schreven woningzoekenden die een uitnodiging hebben ontvan gen. Wie belangstelling heeft voor een koopwoning, maar nog niet bij de gemeente staat inge schreven, wordt aangeraden con tact op te nemen met het bureau Huisvesting, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur telefonisch te bereiken via nummer (033) 961685. Op 25 juni wordt in het gemeentehuis een informatie-avond gehouden voor gegadigden voor een koopwoning in 't Ruige Veld. 19 juni, commissie Financieel Bt Beheer (FBB) De commissie behandelt de financiële aspecten i o.a. de nieuwbouw van een jongerencentrum, deo tie mondiaal beleid, de nieuwbouw gemeentewetf overlaadstation, de voorjaarsnota 1991 en de Mee renbudgetprognose 1992-1995. donderdag 20 juni, commissie Sociale Zaken, Vö huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM). Deze extra vergadering van de commissie SVEV hoofdzakelijk gewijd aan het volkshuisvesting^ Behandeld worden de hoofdstukken VII t/m waarin de woningbehoefte en de ruimtelijke mogf| heden voor nieuwbouw in de periode 1991-2000 aai orde komen, alsmede de te hanteren inschrijving*, toewijzingsregels. Aan de agenda zijn toegevoegd een voorstel tot ver ming van de verkoopmogelijkheden van 13 in Acb veld te bouwen vrije sectorwoningen en een voor over de wonmgbouwplanning voor de periode |t 1995. donderdag 27 juni, werkgroep Agrarische Aang genheden. Op de agenda van deze werkgroep staat o.a. de meentelijke reactie op de notitie van de Valleicomi sie over de toekomst van het Valleigebied, in bijzonder met betrekking tot landbouw en milieu 1 ander punt van bespreking betreft de nieuwe rich Ammoniak en Veehouderij". Alle hierboven genoemde vergaderingen wordej het gemeentehuis gehouden en beginnen om uur. Wie naar aanleiding van de te behandelen stuL vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de verg; ring gebruik maken van het spreekrecht. De volledige agenda's met bijbehorende stukken gen ter inzage bij het bureau Voorlichting bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen dhr. A. Verhagen, aanwezigheid 1 speelau tomaat mw. E Timmerman, idem 1 speelautomaat dhr. H. Post, idem 2 speelautomaten VOF v.d. Hengel Gorter, idem 1 speelau tomaat dhr W. Tijmensen, idem 1 speelautomaat Fam Glas en De Kok, buurtfeest dhr. W J. Resink, buurtfeest L.T V. Lockhorst, ontheffing sluitingsuur „Nacht van Lockhorst" dhr. C H. Cheung, muziekvergunning Amnesty International, standplaats K.C. Antilopen, plaatsen feesttent, muziek vergunning, dansvergunning Feestcomité Achterveld, braderie Tourweek P.J.G.U. afd. Leusden, trekker-trek wed strijden Tractor-Pulling Power Valley, trekker-trek wedstrijden St. Internationale Tour de Junior, Ronde van Achterveld en Tour de Junior St. Internationale Tour de Junior, reklame- borden Schoeman Vastgoedbeheer, lichtreklame- installatie Van Heteren Makelaardij, lichtreklame-in- stallatie kapvergunningen Brasem 9, kappen van een els bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150. 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). knelpunteninventarisatie verkeersplan Van maandag 24 juni t/m vrijdag 2 augustus a.s. bestaat er gelegenheid te reageren op het ontwerp-rapport „Knelpunteninventarisatie Verkeersplan Leusden". Het rapport is in opdracht van het gemeentebestuur opgesteld door het verkeerskundig adviesbureau AG V b.v. en bevat een overzicht van de knelpun ten op de hoofdwegen in de gemeente Leus den. Gedurende de bovengenoemde periode ligt het rapport op werkdagen van 9.00 uur tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Civiel- en Bouwtechnische Werken, kamers 217 en 218, telefoon (033) 961763. Het rapport ligt eveneens ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeente huis en in de openbare bibliotheek Nieuw- Langenbeek. Reacties kunnen tot en met vrijdag 2 augus tus a.s. worden gezonden aan het College van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 11 juni 1991 een hinderwetvergunning verleend aan: 1. de heer A E. Verweij, Maanweg 33 te Leusden voor een veehouderij; 2 de heer H. Torsius, Stoutenburgerlaan 10 te Stoutenburg voor een veehouderij; 3. de stichting ,,De Boom", Asschatterweg 50 te Leusden voor een veehouderij; 4. de heer T. P van Oosterom, Zwartegoor- derweg 3 te Stoutenburg voor een veehoude rij; 5. de heer A. van de Brandhof, Zwartegoor- denveg 7 te Stoutenburg voor een veehoude rij; 6. de heer S. van de Klashorst. Waterlooweg 34 te Leusden voor een veehouderij, 7. de heer P H. Pels-Rijcken, Lockhorster- weg 4 te Leusden voor een veehouderij; 8 de heer D A. van Dam, Arnhemseweg23 te Leusden voor een veehouderij; 9. de heer C. Th. van Wee. Leusbroekerweg 27a te Leusden voor een veehouderij. De aanvragen van de heren Torsius en Van Oosterum zijn niet volledig gehonoreerd. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211't Erf 1 te Leusden ter inzage van 19 juni 1991 tot en met 19 juli 1991, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur. Bovendien be staat de mogelijkheid de stukken m te zien iedere vrijdag tussen 19.00 uur en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de een heid milieu van de afdeling milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenha- ge door; a de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afge ven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen afgeven van de gevraagde vergunnio tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de roepstermijn van kracht tenzij voor datum beroep is ingesteld en met toepai van artikel 107 van de Wet op de Raad State een verzoek wordt gedaan tot schoi van de beschikking dan wel tot het tre van een voorlopige voorziening. Het ven tot schorsing of een voorlopige voorzie moef worden gericht aan de voorzitter va Afdeling voor de geschillen van bestuur de Raad van State, Postbus 20019, 2500 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht dat op dat verzoek is beslist. voorbereidingsbesluit De burgemeester van Leusden brenei openbare kennis, dat de gemeenterad zijn vergadering van 30 mei 1991 een voc< reidingsbesluit als bedoeld in artikel 21 de Wet op de Ruimtelijke Ordening tn genomen voor het perceel plaatselijk bel Kerkdijk 10 te Achterveld, kadastraal kend gemeente Stoutenburg, sectie D. 2612. Het voorbereidingsbesluit ligt met inj van maandag 1 juli 1991, op werkdagen 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een iedei inzage op de afdeling ruimtelijke ordfl en algemene zaken van het gemeentehia Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194,Terschuur Tel 03426-1301 Geopend: di. Vm za. 9.00-17 00 uur Dealer van Raleigh, Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. Grutterij 13, Leusden. Tel. 033-940005. Ook uw adres voor reparatie. FIRDI VUGTS~~] Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur deze worden gratis gelegd v.a. 25 m*. Tevens verkopen wij Alles met garantie aange bracht door geschoold perso neel. De grootste collectie van Nederland, ook natuursteen. OPENINGSTIJDEN: Di. t/m vr. van 10.00-17.30 ui* Vrijdagavond koopavond. Zat. van 10.00-16.00 uur. Neptunuepleln 13 Amersfoort Tel. 033-755865. Fax 033-757849

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4