leusder Krant. Lisiduna in de prijzen Meningen iSSiii Panorama Lisiduna Pandabus in Leusden wie wat wil, leest. L E U S D E N Puzzelrit De Wegwijzer Fietspad moet blijven!(2) Rabobank „Het perfecte decor voor een commercial" Woensdag 19 juni 1991 Pagina 7 jUSDEN/ZELHEM Tarn en Lyrakorps "Prinses Juliana" te Zelhem organi se zaterdag 15 juni jl. ter elegenheid van haar 30-jarig ,estaan een KNF-SDM-eon- ours welke werd gehouden het sportcomplex "Plui- pierskamp". )p een dergelijk officieel Dondsconcours worden de archerende korpsen door de jury beoordeeld op slagwerk/ jlaasanalyse en marsanalyse, ftervoor worden punten gege- die te verdienen zijn in de ubrieken: Klankgehalte en lankverhouding; Techniek articulatie; Samenspel en itmiek; Dynamiek en nuance- mg, Interpretatie (o.a. tem- Algehele indruk; Vaardig- neid in marcneren, Houding v.h. gehele korps; Uitvoering verplichte figuren als hoofd der colonne links/rechts en counter; Marsorde en disci pline. Onder de achttien deelnemers waren ook het harmonie-or kest en het drum-lyrakorps van Lisiduna. Het orkest was een aantal ja ren niet naar een dergelijk Show-Drum-Marsconcours van de Koninklijke Neder landse Federatie van muziek verenigingen geweest Im mers, men heeft een paar jaar bewust gekozen voor het con- certmatig musiceren om zo het orkest naar een hoger muzi kaal niveau te brengen Deze opzet, gesteund door de eigen HaFa-opleiding, zorgde er dan ook voor dat het orkest qua concert is gepromoveerd. Het gunstige effect van deze opzet was toch ook weer terug te vinden in het marsmuziek- gedeelte van het orkest afgelo pen zaterdag. Zagen we er drie weken geleden nog een zwaar hoofd in, aan de vooravond van het marsconcours was er, nadat er nog eens stevig was geoefend, toch sprake van enig optimisme. Terwijl het stortregende moest het orkest haar optre den verzorgen. Ze deed dit in de 2e divisie met de werken "Fly past" en "Disciplin" van respectievelijk W. Hautvast en R. Lindebro/G. Mol. De jury constateerde bij "Fly past" dat de opzet iets overtui gender zou kunnen, de balans isudina heeft afgelopen zaterdag in de regen een eerste prijs behaald niet altijd gaaf genoeg was in de 2e en 3e stemmen Het ge heel was goed van tempo en de cadans fraai. Het trio-gedeelte was erg positief, vooral i.v.m. klankverhouding. Voor wat betreft "Disciplin" kon het sforzando nog wat beter uitko men alsook de dynamische contrasten en de z g. klank- breedte. Alles mocht nog iets trefzekerder. Ondanks deze kleinigheden vonden ze het zeer verdien stelijk gespeeld en werd er door het orkest van dirigent M. de Boer voor de blaas- en marsanalyse totaal 80,75 pun ten behaald. Dit betekende een uitstekende le prijs en een mooie come-back Het drum-lyrakorps zag zich geplaatst voor een moeilijke taak. Immers, ze behaalde in 1989 een le prijs met onder scheiding en promotie. Wer den in 1990 kampioen van Ne derland en moesten afgelopen zaterdag aantonen dat ze te recht thuishoren in de eerste afdeling A-c. De lopende werken waren "Whistling" van C. Braafheid en "Salamanca" van S. Eg berts/H Evers. Bij het eerste werk was het tempo iets te gejaagd, de ca dans ietwat onrustig geplaatst en waren er af en toe kleine oneffenheden in het samen spel. Dynamiek en nuancering waren prima! Bij "Sala manca" waren de lyra'è goed van accenten. Het totale spel mallets-drums kon wat homo gener zijn. De algehele indruk was korrekt en goed. Voor de slagwerk- en mars analyse kwam de jury gemid deld uit op een 8. Dit resul teerde in een totaal van 80,25 punten. Ook in 1991 dus weer een groot succes voor het drum-lyrakorps van instruk- teur H. Kikkert. Het korps wist zich niet alleen te hand haven in de eerste divisie, maar behaalde tevens een uit stekende le prijs! Zitting in de jury hadden dhr. W.B Brand, tevens voorzitter, dhr. J. Conjaerts, Mw. W. van Schalen en Mw. G. ten Have LEUSDEN - Op zaterdag 22 uni 1991 organiseren de mi- ieu-organisaties het Comité lilieuzorg Leusden (CML), et Instituut Voor Natuurbe- cherming (IVN-Amersfoort) het YVereldNatuurFonds WNF-Amcrsfoort) gezamen- ijk een milicudag speciaal oor kinderen in het winkel- entrum Hamershof op 't Erf te ^usden. Speciaal voor deze dag komt an 10.00 tot 16.00 uur de Pan da Natuurbus in het winkel- entrum Hamershof op 't Erf te -eusden. Deze tentoonstel- - ;sbus van het WNF is geba- :rd op het thema ,,leve de erschiilen", waarbij de kinde- tn kunnen ervaren dat het erken met de natuur leuk is. Daarnaast wortit er drie- naai een excursie met een ilootonderzoek en waterprak ticum uitgevoerd onder bege ving van het CML en IVN- (idsen De start is om 11.00 ïur, 13.00 uur en 15.00 uur tanaf winkelcentrum 't Erf, aet als thema ,,de natuur bij buis". Om 12.00 uur en om 14.00 uur wordt er een film over de panda in de hal van het ge meentehuis Leusen vertoond. Op 't Erf staat de gehele dag een informatiestand van het CML en IVN, en de Pandawin kel van het WNF Bij deze stand kan een wedstrijdfor mulier worden verkregen voor de WNF-etalage-speurtocht, waar een kans op een prijsje valt te verdienen. Om 16 00 uur wordt de uitslag bekend ge maakt. Contactpersoon: mevr. E Artz, Rietspinner 2, 3831 DR Leusden, tel. 033-946963. 10 00 uur. aankomst Panda bus, de gehele dag geopend. Evenals de informatiestand van CML/IVN en de panda winkel van het WNF Moge- De Panda Natuurbus staat zaterdag de hele dag in winkelcen trum De Hamershof. Filmagenda 21 t/m 27 juni GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 MERMAIDS Dag. 13 45-19 15-21.45 uur zo. ook 16.15 uur. DANCES WITH WOLVES Dag. 20.00 uur. zo. ook 16.30 uur. THE DOORS za. zo. wo. 18.45-21.30 uur vr. ma di. do. 13.30-18.45-21.30 uur. LOOK WHO'S TALKING TOO Dag 13.30-18 45-21.15 uur. zo. ook 16.00 uur. THE HARD WAY Dag 13.30-18.45-21.30 uur. zo ook 16.00 uur SILENCE OF THE LAMBS Dag 13 30-18.45-21 15 uur zo. ook 16.00 uur. SLEEPING WITH THE ENE MY Dag 13.30-18.45-21.15 uur. zo. ook 16.00 uur. FILMS VOOR DE HELE FA MILIE DUCK TALES za. zo. wo 13 30 uur. zo. ook 16.00 uur. DE KLEINE ZEEMEERMIN za. zo. wo. 13.30 uur. ACHTERVELD - De auto-, motor- en bromfietsclub Ach terveld (AMBC) houdt zater dag 23 juni een puzzelrit. De rit heeft een lengte van circa 30 kilometer. Inschrijven is mo gelijk vanaf 13.30 uur bij ca fé-restaurant De Roskam, Hes senweg 212. Leusden De uitlatingen van enkele mid denstanders van het jubilerend winkelcentrum de Biezen- kamp is A. Jakobsen in het ver keerde keelgat geschoten. 'Wij, de ouders van de kinderen, die op de Wegwijzer zitten, doen wel hun boodschappen in het winkelcentrum'. In je plaatselijke krant staat wat je persoonlijk raakt, nou dat kan dan wel kloppen. In de Biezenkampkrant van 12 juni jl., zijn sommige winke liers wel erg grof in hun uit spraken Zoals: Dhr. v.d. Hen gel, Kapsalon Gironde, Tij- mense en Blom. Met hun uitspraken dat de O B S. 'De Wegwijzer' wel te gen de vlakte kan, zodat het winkelcentrum kan worden uitgebreid. Maar hebben de dames en heren wel in de smiezen, dat de kinderen van hun klanten daar op school zit ten. en dat als ze hun kinderen halen of brengen, dan gelijk hun boodschappen doen op de Biezenkamp. En dat als de school dicht gaat, de kinderen naar andere scholen gaan. Misschien, haast wel zeker uit de buurt van de Biezenkamp, ze dan elders hun boodschap pen, omdat dat dan dichter bij de nieuwe school van hun kind is, en ze toch daar in de buurt zijn v.b Hamershof. Hoe bedoel je klantenbin ding...7! A. Jakobsen Leusden lijkheid om WNF-etalage- speurtocht te doen, met kans op een prijsje 11 00 uur excursie ,,de natuur bij huis" met waterprakticum door CML en IVN-gids. 12 00 uur film over de panda in de hal van het gemeentehuis Leusden 13 00 uur: excursie de natuur bi] huis" met waterprakticum door CML en IVN-gids 14 00 uur: film over de panda in de hal van het gemeentehuis Leusden. 15.00 uur excursie ,,de natuur bij huis" met waterprakticum door CML en IVN-gids. 16.00 uur: de Pandabus ver trekt, uitslag en prijsuitreiking WNV-etalage-speurtocht. Na briefschrijver J. Swank, met een reactie op de eventuele opheffing van het fietspad langs de Roo van Aldewerelt- laan, omdat het te duur zou worden om daar verlichting aan te brengen, komen deze week de buurtcoördinatoren Leusden-zuid en het bestuur van de LTV Lockhorst. Ook deze mensen scharen zich achter het minderheidsstand punt van wethouder Corri Ver duin. Via de pers vernamen wij, dat het voornemen bestaat om het fietspad langs de Roo van Al- denwereldtlaan op te heffen. Zijdelings vernamen wij dat de argumentatie daarvoor zou zijn de klacht, dat wandelaars op dit fietspad zich onveilig voelen en het pad verlicht wensen te zien. Wij hebben be grip voor het kostenaspect daarvan, maar kunnen ons daarbij wat moeilijk voorstel len waarom deze uitgaven ge maakt zouden moeten worden voor in overtreding zijnde wandelaars, die bovendien aan de overkant op een troit- toir zich rechtmatig kunnen verplaatsen en de verkeers veiligheid voor fietsers, met name voor kinderen en oude ren daarvoor zou moeten af- neme. Door aanbrengen van bochten in de weg is weliswaar de ge middelde snelheid op de rechte stukken van de Roo van Aldewereldt wel lager ge worden, maar het passeren in de bochten gaat velen niet pro bleemloos af en wij vrezen dat hier fietsers bij voortduring tegen de troittoirbanden ange- drukt zullen worden en dat valpartijen aan de orde van de dag zullen zijn. Aangezien alle kinderen uit Zuid - en voor onze tennis vereniging zijn dit er al meer dan dertig - die in Leusden sport willen bedrijven zich langs de genoemde straat ver plaatsen moeten, achten wij het van groot belang dat het fietspad gehandhaafd blijft. Wij vrezen bovendien, dat de ouders in toenemende mate hun kleinere kinderen met de auto naar de sportlocaties zul len brengen, hetgeen wel ge heel in strijd is met de alge mene doelstelling het autover keer te doen afnemen. Wij doen dit schrijven in kopie onder meer toekomen aan het Bestuur van de Sportstichting met verzoek om namens alle sportverenigingen en in het belang van alle uit Leusden- Zuid sport bedrijvende kinde ren u met klem te verzoeken, dit voor fietsers onveilige plan niet te laten doorgaan Wij doen dat bij deze al voor onze eigen leden. Bestuur LTV Lockhorst Leusden De vakantiesluiting van het Rabobankkantoor in Leus den-zuid tijdens de vakantie periode, treft met name de ou deren. Buurtbewoner Broeder wil graag dat de bank de be sluitvorming nog eens herover weegt. Met verwondering heb ik ken nis genomen van uw schrijven van juni 1991 over bovenge noemd onderwerp U beschikt in Leusden Cen trum over twee vestigingen, waarvan tenminste een is uit gerust met een geldautomaat. In Leusden-Zuid is alleen een vestiging met beperkte open stelling aanwezig. In tegenstelling tot L.-C. is uw vestiging de enige in L.-Z. en juist daar laat u het volle pond van servicebeperking wegens vakantie neerkomen. In L.-C. Als coördinatoren van de buurtpreventie in Leusden- Zuid zijn wij - en velen met ons - van mening, dat de buurtpreventie meer omvat dan voorlichting geven over goed hang- en sluitwerk, het elkaar waarschuwen in de va- kantietijd, enz. Ons inziens betreft het niet en kel de criminele preventie, maar omvat het de gehele leef baarheid in de woonomge ving Hieronder valt zeker ook de verkeersveiligheid in Leusden-Zuid. Dit laatste blijkt zelfs uit het feit, dat we werden benaderd door een ambtenaar van de gemeente Leusden met de vraag of er nog verkeersoverlast was in Zuid, onder andere overlast van loslopende honden, ver keerd geparkeerde vrachtau to's, losliggende tegels, enz. Meerdere malen is reeds ge vraagd om betere verlichting op het stuk van de Roo van Al- dewereldtlaan tussen de van Diepenhem Scheltuslaan en de Maanweg, alsmede het doortrekken van het trottoir aldaar. Tot onze verbijstering vernemen we nu uit de krant, dat de gemeente Leusden het gehele fietspad langs de Roo van Aldewereldtlaan wil op heffen en de fietsers gebruik wil laten maken van de rij weg. Deze weg is een zeer be langrijke toegang tot het Cen trum voor de mensen uit Zuid en is als zodanig dan ook een kan men, behalve bij uw auto maat, bij, naar schatting, vier ander banken terecht. Het is verdraaid gemakkelijk om het vuiltje van uw vakan tiesluiting bij Leusden-Zuid te deponeren, maar daarbij dient u van de klant uit te gaan en niet van de bank Gezien vanuit de klant wonen in L.-Z. een groot aantal oude ren die, wegens het ontbreken van openbaar vervoer, niet ge makkelijk naar L.-C. komen; die niet beschikken over een pincode-pas omdat dit in L.-Z. geen zin heeft wegens het ont breken van een automaat, en die, op advies van de politie, niet graag grotere bedragen in huis halen. Het zou, met het oog op het bo venstaande. prettig zijn als u uw huiswerk een keer over doet. C.J. Broeder Leusden zeer drukke weg. zoniet nage noeg de drukste in Zuid. Dat door dit plan de fietsers wor den gedwongen op de rijweg te gaan rijden, lijkt de ver keersveiligheid, mede gelet op de ingebouwde bochten, niet te bevorderen Onze vrees is, dat de verkeersongevallen zullen toenemen Dit plan le vert noch voor de automobilis ten, noch voor de fietsers, iets op. Beter lijkt het om het fiets pad 'opener' te maken, door bv de bomen meer te snoeien en de begroeiing tussen rijweg en fietspad laag te houden, zo dat de verlichting ook beter op het fietspad komt. Ook het wat verbreden van het fiets pad zou al een verbetering zijn. Namens de bewoners van Leusden-Zuid verzoeken wij u dan ook met klem terug te ko men op dit plan Fietst u wei eens over dit stuk in Leusden- Zuid? Wij nemen aan, dat ook u uw kinderen liever niet over deze steeds drukker wordende weg wilt laten fietsen Terecht dat wethouder mevrouw Ver- duin, die zelf in Leusden-Zuid woont en uiteraard dus de si tuatie heel goed kent, pleit voor handhaving van het fietspad. Bestuurders van de Gemeente Leusden kom svp terug op uw voornemen Buurtcoördinatoren den-zuid Attentie Buurtpreventie Leus- Naam: Gerard Trebert Beroep: Journalist, oud-chef Sport en hoofd informatieve programma's bij de Tros Hobby's: Bestuurslid AFC, golf Favoriete plek: ,,Het groen in de Eurowoningen" „Als ik ooit nog eens opnamen voor een film of voor televisie zou moeten maken, dan zou deze lokatie erin voorkomen. Het is een magnifiek decor voor commercials, bijvoorbeeld. Ik kom er altijd langs als ik naar huis moet en het is fraai in alle jaargetijden Met die glooiende gazons, dat water en die bomen en struiken. Schitterend En het is typerend voor de bouw van de wijk, de Eurowoningen, die verantwoorde parkaanleg. En dit stukje, op Dolomieten en Bretagne, vind ik zelf verreweg het mooist Bezoekers worden via dit mooie groen als het ware de wijk binnengezogen. Ze raken betrokken bij de architectuur en opzet ervan. Als je op deze manier Rozendaal binnenkomt, wordt de opzet van de wijk en de gedachte erachter meteen duidelijk. Het is de entree en een pracht van een visitekaartje van de wijk, als je via de Dolomieten de Eurowoningen binnenrijdt. Ik zou ook in Leusden geen mooiere plek kunnen bedenken. En toch zijn er maar weinig mensen die deze plek kennen. Ik wil er daarom op deze manier nog maar eens op wijzen." „Ook het leven in de wijk wordt beïnvloedt door de opzet ervan. Ik overweeg dan ook om nog eens een boek te gaan schrijven, waarbij ik de Eurowomngen duidelijk als inspiratiebron zal gebruiken." „We hebben indertijd bewust voor Leusden en de Eurowoningen gekozen. Er werd indertijd enorm veel publiciteit voor het plan gemaakt en het trok ook de aandacht van de media. Dat was voor ons aanleiding om er eens te gaan kijken We zijn weliswaar met pijn in het hart uit het centrum van Amsterdam weggegaan, maar met opgroeiende kinderen was dit een uitste kend alternatief M'n vrouw en ik werkten indertijd allebei in Hilversum, maar we wilden in ieder geval niet in 't Gooi wonen. We wilden weg uit dat toch soms wat benauwde kringetje. En kennelijk redeneerden meer collega's zo, als ik hier in Leusden rondkijk. We wonen hier nu heerlijk en voelen ons hier ook zo thuis, dat Leusden ons echt dierbaar is geworden. Vooral het gegeven dat je op steenworpafstand van je huis helertiaal buiten bent en geen mens meer hoeft te zien, is een echte luxe."

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7