Braderie laat zich niet verregenen Fietspad moet blijven Commissie houdt vast aan parkeerverbod Leusder Krant Jongerencentrum mag bij ijsbaan Impala onttroond Sportieve strijd op schoolkampioenschap LOOPDAG Gevaar verkeersoverlast overtuigt niet Braderie in Achterveld Alcoholcontrole NATIONALE BARNEVELD 22 JUNI 1991 INLICHTINGEN: BDU BV 03420 94200/94201 Verhorst) frödërie Wdenarm weerhoud. na°r de br^dt kleinsten Verhorst) bakken van LEUSDEN - De braderie op de Biezenkamp ondervond woensdag duidelijk hinder van de regen. Vooral 's middags bleef het bezoekersaantal on der de verwachtingen. Toch bezochten volgens voorzitter van de winkeliersvereniging Fred Timmer nog 10 tot 15.000 mensen de braderie, 's Avonds hield het op met regenen en werd het een gezellige drukte in het winkelcentrum. De organisatie van de brade rie had in totaal 300 inschrij vingen voor een stand ontvan gen. Daar konden slechte 120 van worden toegelaten. In de loop van de woensdag bleek dat er 20 standhouders niet waren komen opdagen. Dat had duidelijk te maken met het slechte weer. Toch was er voor elk wat wils. De winkeliers van de Biezenkamp hadden voor een aantal aantrekkelijke at tracties gezorgd. Zo trad er voor de kinderen een clown op en waren scooterautootjes en een reuze springkussen Een damesdweilorkest en een Braziliaanse band droegen bij aan de goede sfeer op de braderie De café's bij het win kelcentrum hadden gezorgd voor terrasjes buiten, die voor al 's avonds, toen hetdroog was, goed werden bezocht Te gen middernacht was het nog gezellig druk in de cafés. On danks het tegenvallende weer kan het organisatiecomité on der leiding van Frans Muns te rugzien op een redelijk ge slaagd evement. er een draaimol, (Foto: Hans Verhorst) groot oödbaüetjes was een succes. Woensdag 19 juni 1991 LEUSDEN - „De ijsbaan is helemaal niet zo'n goede plek voor het nieuwe jongerencen trum als iedereen denkt," vond woordvoerder Bouvy van de bewonersvereniging Rogge land. Bouvy hield de leden van de commissie Ruimtelijke Or dening maandagavond voor dat de gebruikers van het jon gerencentrum zullen zorgen voor verkeersoverlast op de Groene Zoom en het kruispunt van deze weg met de Burge meester van de Postlaan. Een week eerder hadden bewo ners van de Landweg voor de commissie Welzijn hun angst uitgesproken voor geluids overlast. De commissieleden waren niet echt onder de in druk en vonden dat er genoeg mogelijkheden waren om die geluidsoverlast tegen te gaan. Met hetzelfde argument werd het bezwaar van de ver keersoverlast afgedaan. ..De ijsbaan is de minst slechte plek Niemand vindt een der gelijke voorziening voor zijn deur leuk," was het commen taar van de commissie Wet houder De Jongh vond dat laatste zelfs overdreven, omdat er volgens hem een behoorlijke afstand is tussen de plek waar het centrum gepland is en de wijk Groenhouten, waar Rog geland ligt. ACHTERVELD - Woensdag 17 juli is er 's avonds vanaf 19.30 uur, de traditionele grote braderie in Achterveld, tijdens het jaarlijkse internationale jeugdwielerevenement, de „Tour de Junior", dat van 15 t/m 20 juli 1991 te Achterveld wordt verreden. Het Achter- veldse feestcomité, bestaande uit Ben van Beekhoven, Thea Hak, Rika van Middelaar, Jan van Rijnsoever, Alfons van 't Klooster. Wim Schouten en Ria Kok, hebben de organisatie weer in handen Zoals ieder jaar kunnen ook nu weer be langstellenden inschrijven voor een standplaats Reeds velen hebben zich ingeschre ven, o a de oliebollenkraam, het Rad van Avontuur, de car navalsvereniging De Puupen- koppen, een kappersdemon stratie, kleding- en bloemen- stands, pony-vereniging „De Singels", en misschien een folkloristische dansgroep En voor de jeugd het luchtspnng- kussen. Verder kunnen de kinderen weer stands innemen op de z.g. kindermarkt. Alles wat zij te koop hebben, kan deze avond aan de man/vrouw gebracht worden, b.v oud speelgoed, boeken en andere dingen. De kinderen behoeven geen stand geld te betalen. Inschrijven voor zowel de braderie als de kindermarkt is mogelijk tot 1 juli 1991. bij Rika van Middelaar, 03425- 2046 en Ben van Beekhoven, 03425-1997 LEUSDEN - Bij een groot scheepse alcoholcontrole, die de politie in de nacht van vrij dag op zaterdag van 22 00 uur tot 5.00 uur in de regio hield, zijn in totaal acht automobi listen betrapt op het rijden on der invloed Tegen vier van hen is proces-verbaal opgemaakt, waarvan één wegens weigering van de bloedproef. Vier ande ren kregen een transactie aan geboden omdat de overtreding binnen de perken bleef. In to taal werden 190 automobilis ten gecontroleerd. De actie werd met vaste en mobiele controlepunten in Leusden, Achterveld, Woudenberg en Renswoude uitgevoerd. De politie spreekt van een 'bemoedigend resultaat' „Be ter kan natuurlijk altijd, maar de indruk bestaat dat steeds meer automobilisten een taxi nemen of zich laten rijden als er gedronken is." (advertentie) LEUSDEN - Met het snoeien van takken, het draaien van enkele masten en het plaatsen van enkele lantaarnpalen op een deel van de Roo van Alde- wereltlaan kan het probleem van de verlichting van het fietspad langs deze laan uit de wereld worden geholpen. Dat is de mening van de commissie Ruimtelijke Ordening. Maan dagavond waren bewoners van de Roo van Aldewereltlaan LEUSDEN - „Wat kost het plaatsen van een paar borden en wat voor rompslomp geeft het verstrekken van niet meer dan honderd vergunningen," vroeg woordvoerder Meyer van de bewoners van Clarenburg zich af. Wethouder De Jongh had namens het college aange voerd dat het instellen van een parkeerverbod en het verlenen van ontheffingen voor de be woners uit de buurt van de streekschool SBBO te duur is en teveel rompslomp geeft. De bewoners uit die buurt kla- naar de vergadering van de commissie gekomen om te pleiten voor handhaving van het fietspad. Burgemeester en wethouders stellen voor het pad op te heffen, omdat verbe tering van de openbare ver gen al maanden over parkee roverlast, omdat leerlingen en bezoekers van de school hun auto's overal in de wijk neer zetten. In april had de commis sie Ruimtelijke Ordening be paald, dat er daarom een par keerverbod moet komen en voor de bewoners ontheffingen verleend moeten worden. Bur gemeester en wethouders voe len echter niets voor dit voor stel en wil dat er eerst onder zocht wordt of betaald parke ren in het centrum een betere oplossing is. lichting, waar eerder door be langhebbenden om gevraagd was, te duur zou worden. „Hoe is het mogelijk dat het college met een dergelijk voor stel komt, terwijl het aantal verkeersslachtoffers in Leus- De commissie reageerde hier geïrriteerd op en vond dat het college gewoon de beslissing van de gemeenteraad moet uit voeren. „Ik knjg het gevoel dat u door uitstel afstel probeert te krijgen," zei Ton Geijsberts van D 66. Alleen Ton Voortman (VVD) vond dat het college ge lijk had. „Ik vind niet dat de gemeente direct naar het zwaarste middel moet grijpen door een parkeerverbod in te stellen." den vorig jaar weer is toegeno men," vroeg Ton Geijsberts van D 66 zich af. Ook de andere commissieleden konden geen begrip opbrengen voor het voorstel. Gjalt van Riezen van Leusden '90 was zelfs ter plek ke polshoogte gaan nemen en was tot de conclusie gekomen, dat met het snoeien van takken en het verplaatsen van masten al een behoorlijke verbetering te realiseren is Vanaf de publieke tribune had de heer H. van Heusden namens de groep Buurtpre ventie uit Leusden-Zuid al ge zegd, dat wat hem betreft het Voorstel naar prullebak kon. Opheffen van het fietspad zou volgens hem ten koste gaan van de leefbaarheid in Leusden- Zuid. De heer J Witlox was een aantal jaren geleden als bewo ner betrokken geweest bij de beslissing om het fietspad aan te leggen „Daar waren toen goede redenen voor. Als het fietspad weggaat, zal de ver keersveiligheid in het geding komen Fietsers moeten dan gebruik maken van de rijweg en de confrontatie tussen deze weggebruikers en de automo bilisten wordt door de eerste groep als zeer bedreigend erva ren Automobilsten zijn nu eenmaal geneigd om hard te rijden „Verder staat op de Roo van Aldewereltlaan het Kruisge- bouw. Dat gebouw trekt veel verkeer aan en de geparkeerde auto's zorgen voor een ver smalling van de weg Volgens Witlox is de Roo van Aldewe- ACHTERVELD - De afgelo pen weken heerste in de ge meenschapsruimte van de Sint Josephschool te Achterveld een sportieve sfeer De kinde ren hielden de onderlinge schoolkampioenschappen in het tafeltennis, sjoelen en com puterspellen. In de pauze en na schooltijd werden er onderlin ge competities gehouden Een groepje telmoeders, de standen moesten immers goed bij worden gehouden, en de scheidsrechters hadden wel veel werk, maar behoefden niet in te grijpen. Omdat niet ieder een kan tafeltennissen, is er reltlaan een wijkontsluitem route, die veel door schoolku deren gebruikt wordt Wethouder Joost de Jong kon na al deze pleidooien nu anders doen dan overstag gaan. „We zullen het pad late zoals het is en kijken hoe v voor een zo laag mogelijk lx drag de verlichting kunne verbeteren, bijvoorbeeld doe het snoeoien van de takken e het draaien van masten." g; hij toe. naar andere onderdelen ge zocht, zodat men ook kon mee doen op een dndere manier. 0 de vroege vrijdagmiddag wei begonnen met de laatste fina les bij het tafeltennis. Het wen voor de deelnemers een spat nende middag en voor de kij kers, immers de gehele scho: en ook nog een groep ouden moedigden hun favoriet aa: Het werd een mooi en sportK toernooi. Na de prijsuitreikic werden de scheidsrechters, d hulpmoeders en organisata meester Jos met luid applaii bedankt LEUSDEN - Tijdens gymnas- tiekwedstrijden om de 'Leus der Trofee', die afgelopen za terdag in sporthal De Korf werden afgewerkt, is de orga niserende vereniging Impala de wisselbeker kwijtgeraakt aan Excelsior uit Nijkerk. De Nijkerkers scoorden een ver- cnigingsgemiddelde van 7.40 en waren daarmee onbereik baar voor de concurrentie. In de afdeling 'ritmische gymnastiek' scoorde Impala nog zeer goed met een eerste en vierde plaats. Het zilver was in deze categorie voor Amersfoort'67 Bij de 'jazz' kwam de thuisploeg bij de eer ste drie niet voor. De hoofd prijs in deze categorie ging naar Hellas uit Hoevelaken, terwijl Excelsior (Nijkerk) en Gems (Maarsbergen) in die volgorde de tweede en de derde plaats verdeelden. De jongens- en meisjesgroep van Impala deden het daaren tegen weer uitstekend De jon gens leverden onder meer op de brug en met de sprong presta ties, die over-all met een eerste plaats werden beloond. Doto (Scherpenzeel) en Doves (Bar- neveld) werden twee en drie. De meisjes kwamen net zo goed voor de dag en werden even eens eerste, voor Doves en Amersfoort'67 Bij de meisjes in de categorie 10-12 jaar werd Impala twee de, achter Doves. Doto pakte de derde plaats. Bij de meisjes van 13 jaar en ouder ging de hoofdprijs ook naar Barneveld (Doves), terwijl SVH uit Hoogland met zilver genoegen nam. Impala belandde met een derde plaats nog net op het po dium.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 8