Issendrijver derde in atte Leusdense ronde IPTMT-golftoernooi op banen van Hoge Kleij Fietstocht Blom valt door herfstig weer in het water Buiten 't spel Ipartij werpt Leusdenaar terug Linksbinnen Nieuwe jas Nationaal jeu de boules- toernooi Ruiters Hagenauwe op winst Blunder kost Vallentgoed eerste plaats Leusder Krant iensdag 19 juni 1991 ISDEN - Een valpartij d Leusdenaar Paul Ossen- ier vorige week woensdag an een tweede achtereen- ende overwinning in de nt de van Leusden. De zeer lot dlustige renner vocht zich lende demarrage (Foto: Hans Verhorst) terug tot in de kopgroep, maar miste de kracht om nog een be dreiging te zijn voor de eerste plaats. Ossendrijver finishte als derde. Achtervclder Jan Dijkhof, die eveneens deel uit maakte van de kopgroep, gaf de ronde meer glans door de zesde plaats voor zich op te ei sen. Paul Ossendrijver leek bij de B-amateurs/veteranen van meet af aan van plan zijn over winning van vorig jaar te her halen. In een ingekorte race, die door het slechte weer bij de start een halfuur vertraging opliep, reed de Leusdenaar in de beginfase met een kopgroep van zeven man weg uit het pe loton. Een valpartij wierp de lokale favoriet echter terug tot achter het peloton. Op de tan den bijtend sloot de Leusde naar toch weer bi] de grote groep aan Nadat Hans Versteeg uit Leusden nog vergeefs probeer de de kopgroep te achterhalen, had een poging van Achtervel- der Jan Dijkhof meer succes. Zo, de Leusder Krant g, i' in een nieuw jasje. Ik iee loesf er wel even aan 0 ennen. Zoals u ziet is de ovenkop 'Linksbinnen leiner geworden. Mis kien wil men. dat ik mij ts becheidener moet op- lellen. Hij is in ieder ge il duidelijker dan de vo te. Verder is de 'schuine 'Iter' van de tekst schui er dan zijn voorganger, ij is iets frivoler. Als ik lang naar kijk beginnen i letters te dansen. Ze 'bben dan ook wel iets 'Hgs. Ik weet niet of dat leesbaarheid bevor- rt. Mocht u bij het lezen st krijgen van dansende Iters laat het dan even eten. Dan moeten we isschien toch overwe- ïfl de columns rechtop te "ukken. Hoewel ik vind, de schuine letters een kst meer kracht geven, aar als u zegt, dat het bij 'buin' net is alsof de tters worden weggebla- schuilt daar ook wel van waarheid in. ■cbte letters staan mooi fier overeind. Ondertussen ben ik wel D de nieuwe letter ge- ■od. Die twee Leusde- wn, die even naar Lyon en neer zijn geweest, Hen nu ook wel gewend aan hun fiets. 2400 ilometer in negen da- u: dat is gemiddeld zo 'n kilometer per dag. Zij Hen wel met een ui ts te nd humeur zijn thuis komen. Zoals ik al eer- schreef, zou duur- ort goed zijn voor het ïengaan van depressies, aar nu blijkt ook dat een ■tgelijkc prestatie goed voor een foto in de 2nt- Terwijl de redactie )fige week in 'Sissertjes f schreef dat dergelijke Ws 'zéééér' kritisch üden worden beoor- *ld. Is deze er zeker tus- ndoor geglipt Frits Schoenmaker LEUSDEN - De Leusden se jeu de boulesvereniging De Hakhorst houdt zater dag 22 juni het jaarlijkse landelijke toernooi. Het decor van het toernooi, dat dit jaar voor de vijfde keer in successie wordt georga niseerd, wordt voor de ge legenheid verplaatst van het Burgemeester Bui- mngpark naar de bospa den rond het Treekerpunt in de bossen van Den Treek Het gaat om een dou- blettentoernooi, waarvoor de organisatie inschrijvin gen heeft ontvangen van uit het gehele land. Het evenement, dat in het ver volg door het leven gaat als 'Hart van Nederland'- toernooi, begint om half elf. Ieder doublette speelt vijf wedstrijden, waarna de eindstand wordt opge maakt. De laatste wed strijden hopen de organi satoren rond vijf uur, half zes te hebben afgewerkt. Naast de wisselbeker is er een hoofdprijs van 200,- te winnen. Toe schouwers hebben gratis toegang. LEUSDEN - Op de golfbanen van dc Leusdense golfclub De Hoge Kleij wordt in het week einde van 13 en 14 juli voor de tweede keer in successie een toernooi gehouden, met als in zet de International Professio nal Team Matchplay Trophy. Een team van Nederlandse en een team van buitenlandse golfprofessionals treden tegen elkaar in het strijdperk, leder team bestaat uit negen spelers en een non-playing captain. Voorafgaand aan de wedstrij den om de IPTM Trophy wordt vrijdag 12 juli een pro-am wedstrijd gespeeld, waarin 31 teams aan de start verschijnen die zijn samengesteld uit een professional en drie amateurs. Het totale prijzengeld voor beide evenementen bedraagt ruim 63.000,-. De teams van de deelnemers aan het IPTMT-toernooi be staan uit. Nederlandse profs: Ruud Bos, Cees Borst, Bertus van Mook, Tom O Mahoney, Constant Smits van Waesberg- he, Joost Steenkamer, Willem Swart, Roel Timmermans, Chris van der Velde en non- playing captain Henk Stevens. Buitenlandse profs: David Burnside, Gary David son, Tim Giles, Phil Helsby, Gordon Hutchinson. Allan MacLean, Robbie Richards, Jonas Saxton, Andrew Young, Philip Horn (non-playing captain). Die gang van zaken inspireer de Paul Ossendrijver kennelijk zodanig, dat de Leusdenaar opnieuw op avontuur ging. Op wilskracht overbrugde Ossen drijver het verschil tussen kop groep en peloton en sloot bij de acht vluchters aan. Twee ron den voor het einde miste de Leusdenaar echter de defini tieve slag, toen Hooglander Emiel Meyers de weifelend reagerende kopgroep zijn hie len liet zien. Meyers bleef al leen weg en finishte als eerste Tweede werd Dick Ariesen uit Rhenen, die Paul Ossendrijver een banddikte voorbleef. Ach- tervelder Jan Djkhof werd voor zijn werklust beloond met een zesde plaats Schifting Bij de A-amateurs trad al vroeg in de koers de belagnjk- ste schifting op. In het begin ontsnapte een tiental renners, die later werden gevolgd door nog eens tien man Als laatsten koos een vijftal het hazepad uit het peloton, dat op het moment dat de finale aanbrak uit de koers werd genomen. Vijfen twintig man streden vanaf dat moment voor de eerste plaats, waarvan er later nog eens vijf in kansloze positie door de jury van het parcours werden ge haald. De eerste groep streed op de inmiddels halfdroge wegen van Leusden om de eerste plaats. René Dickhof uit El- burg bediende zich van het zelfde concept als Emiel Meyers een race eerder. Pak weg 100 meter voor de laatste twee bochten sprong de Elbur- Paul Ossendrijver gaat aan kop. (Foto. Hans Verhorst) ger weg en de kopgroep zag hem pas na de finish weer te rug. Mike Stnjbos (uit Deurne) en Rick Rutgers uit Naarden werden twee en drie. De win naar van vorig jaar, Bennie van Leyen uit Wageningen, legde beslag op de vijfde plaats, vlak achter Johnnie Broers uit Maartensdijk. De organiserende ren- en toerclub Amersfoort was na afloop niet geheel tevreden met het verloop van de matig be zochte wedstrijd. Organisator Johan Ossendrijver: ,,We heb ben dit jaar veel last gehad van overstekend publiek ter hoogte van de café's op de Zwarteweg Ook auto's van de braderie stonden in de weg. We zullen het parcours daarom volgend jaar veranderen. De lus Pru- nuslaan/Zwarteweg zal niet meer in het parcours worden opgenomen. We zullen van de achterkant van het parcours, via de Beaufortweg, terugrij den naar de Hamersveldse- weg." Golf professional Ruud Bos is één van de deelnemers aan het IPTMT-toernooi, dat in het weekeinde van 13 en 14 juli wordt gehouden op de banen van de Hoge Kleij. (Foto: archief Leusder Krant Dappere deelnemers melden zich, klaar voor de start, voor de achtste aflevering van de toertocht van rijwielhandel Blom Door de aanhoudende regenval en de lage temperaturen verschenen slechts 25 deelnemers voor de toerrit (Foto: Hans Roggen) LEUSDEN - „Het heeft mij verbaasd dat er ü- berhaupt nog iemand gekomen is. Ik heb het grootste respect voor de dapperen, die zich za terdag toch nog meld den om aan de fietstocht mee te doen. Ik rekende er al op dat er helemaal niemand zou zijn." Aan het woord is Gerrit Blom van de gelijkna mige fietsenzaak aan de Zwarteweg. De achtste editie van de '90 7' re creatieve toertocht, die sinds de start van het evenement in 1984 bij het negentigjarig be staan van de fietsenzaak traditie is geworden, viel door het barre weer in het water. Slechts 25 fietsers verschenen za terdag aan de start en reden de tocht uit. De aanhoudende zware regenval, bij temperaturen die nauwelijks aan de maand juni deden denken, hield de fietsers massaal thuis. Gernt Blom: .Nor maal hebben we toch 150 170 deelnemers aan de start. Er is zelfs een jaar geweest dat er ruim 250 mensen inschreven. Dat was echter een uitschieter Maar gezien de omstandig heden verbaast het me het meest dat er toch nog fiet sers waren, die mee wilden doen." Een grote strop leverde het slechte weer de organi satie niet op. De tocht wordt elk jaar met mini male middelen georgani seerd. Gerrit Blom: ,,Ik ben alleen met een flinke hoe veelheid appelsap blijven zitten. Niemand had na zo'n koude en doorweekte rit nog zin in een koele drank. Koffie en warme chocolademelk daarente gen kon ik nauwelijks in voldoende hoeveelheden aanslepen. Het leek af en toe meer op een koek-en- zopietent op de ijsbaan in januari, dan op een verzor- ginspost bij een fietstocht in juni." De deelnemers konden zich inschrijven voor een twee afstanden. Voor de doorgewinterde toerren- ner lagen er 97 lange kilo meters te wachten, de min der ervaren rijder kon kie zen voor een tocht van 35 kilometer, de langste tocht wordt elk jaar een kilome ter langer. De afstand refe reert namelijk aan de ou derdom van de fietsen zaak, die het honderdjarig bestaan met rasse schre den nadert. De routes voerden de deelnemers onder meer naar Scherpenzeel. waar in de plaatselijke snackbar gestempeld moest worden. Daar was meteen gelegen heid om de inwendige mens te versterken en al te nat geworden kleding een beetje te drogen. Voor de deelnemers aan de langste tocht lag er toen nog een flinke hoeveelheid natte, koude en winderige kilo meters voor de wielen Blom: ,,Ik vraag me ook af of iedereen de langste tocht wel helemaal heeft uitegereden. Ik denk dat een aantal na de controle wel een stukje zal hebben afgesneden. Onder de om standigheden kun je daar natuurlijk alleen maar be grip voor hebben En ik neem het ook niemand kwalijk als ze toch hon derd kilometèr in het toer- boekje aftekenen. Deze kilometers tellen dubbel De tocht zelf verliep vlekkeloos. Blom: ,,Er stond een servicewagen klaar, maar die hoefde niet in actie te komen. Nie mand heeft pech gehad." Organisatorisch zijn er ook geen extra maatregelen nodig geweest om één en ander in goede banen te leiden. Blom. ,,Daar is de tocht toch te kleinschalig van karakter voor. Er tre den geen massa-effecten op, waardoor we ook ge woon van de kleinste weg getjes gebruik kunnen ma ken. Ook het oversteken le vert nauwelijks problemen op, zodat het niet nodig is de route onderweg te be veiligen." Bij thuiskomst wachtte de deelnemers een warme kop dampende koffie, waarmee de doornatte fietsers weer een beetje op verhaal konden komen. Volgend jaar hoopt Blom wel op de medewerking van de weergoden te kun nen rekenen, zodat een veelvoud van de deelne mers van afgelopen zater dag aan de tocht zal begin nen. Blom. ,,Want de 90 8 tocht staat al weer op het programma. Liefhebbers kunnen de derde zaterdag in juni alvast weer reserve ren Sport kort LEUSDEN - Onder wis selende weersomstandig heden hebben ruiters van de Leusdense njvereniging 'Nieuw Hagenauwe' zon dag de uitwisselingswed strijd met 'De Treekerrui- ters', eveneens uit Leus den, in eigen voordeel be slist. De ploeg van Nieuw Hagenauwe bleef met 1748 punten tegen 1693 royaal aan de positieve kant van de score In de eerste ont moeting tussen beide ploe gen, die 24 maart werd af gewerkt, was Nieuw Hage nauwe ook al de sterkste, al was het verschil toen niet groter dan drie punten (1693 tegen 1690) In de jaarlijkse ontmoe ting tussen beide vereni gingen treden ploegen van 15 ruiters tegen elkaar in het strijdperk voor een dressuurproef op L-ni- veau. Uitslag (individucel) 1. Anouk Melchers (Nw- Hgn) 2. Lotte Wiete Hgn) 3. Antoinette de (Treek) 4 Marieke van (Treek) 5. Sandra (Nw-Hgn) 136 pnt (Nw- 126pnt Vries 125 pnt Doorn 124 pnt Schekkerman 123 pnV- Niki Korsten (Nwl Hgn) 123 pnt 7 Marieke Renting (Nw- Hgn) 122 pnt 8 Christina Verbeek (Treek) 121 pnt 9 Cleo Korsten (Nw- Hgn) 120 pnt 10.Elisabeth Vas Visser (Nw-Hgn) 120 pnt Nw-Hgn Nieuw Hage nauwe, Treek Treekerrui- ters) LEUSDEN - Een blunde rende organisatie heeft Leusdenaar Jaap Vallent goed dit weekeinde de overwinning gekost in de 3M-loop in Leiden. Val lentgoed, die op de halve marathon in gewonnen po sitie liep, werd tot twee keer toe door de organisa tie de verkeerde kant op gestuurd Wedstrijdcom missarissen dachten dat de Leusdenaar aan de hele marathon deelnam. De te leurgestelde Vallentgoed liep enkele honderden meters te ver en kwam nu niet verder dan een tiende plaats, in een tijd van 1 uur 12 minuten en 44 secon den Een schrale troost voor de Leusdenaar mocht het feit zijn dat een andere deelnemer, een Poolse hardloper, winnaar tegen wil en dank werd van de halve marathon. De Pool had namelijk ingeschreven voor de hele marathon, maar werd, net als Vallent goed, de verkeerde kant op gestuurd. De withete Pool liep daardoor een flink be drag aan geldprijzen mis.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9