f eusden kan veiliger Sobere zwemvierdaagse trekt minder deelname Roelof de Groot en Kees Janssen beste boulers The Red Caps delven het onderspit 4-8 SVL ontkomt niet aan contributieverhoging Marion Jerphanion winnaar eerste SSD-squashtoemooi srkeersplan tijdens vakantie ter inzage Hart van Nederlandtoernooi groot succes Derde team De Hakhorst gepromoveerd De Vries snel Quick opnieuw te sterk Pagina 11 sport LEUSDEN - „Het enthousiasme om er een groot feest van te maken was er dit jaar gewoon nog niet. Daarvoor drukt het verdrinkingsgeval van een jaar geleden mentaal nog te zwaar op de schouders van de organisatoren. We maken er dit jaar dus een sober evenement van." Bedrijfsleider Frans van de Konijnenburg laat er geen twijfel over bestaan dat de dood van een 24-jarige jongen, een jaar geleden tijdens de Zwemvierdaagse, een jaar na dato nog steeds nagalmt in het zwembad. Daarom is er dit jaar rond de vierdaagse ook weinig poespas. Geen spectaculaire duik- demonstraties dus of een demonstratie van een team reddend zwemmers. „Alleen het sportieve element komt deze dagen aan bod", aldus Van de Konijnenburg. Mede doordat er minder dan gebruikelijk publiciteit is ge maakt rond het evenement, lijkt het deelnemersaantal aan de Vierdaagse enigszins achter te blijven bij dat van andere jaren. Bij het ter perse gaan van dit nummer werden ruim 200 deelne mers geteld. Vorig jaar waren dat er in totaal ruim driehonderd meer. Daarbij moet nog wel worden aangetekend dat de deelne mers, die zich dinsdagavond nog inschrijven, niet zijn meegeteld. Het evenement wordt door de Leusdense zwem- en waterpolo- vereniging De Haaien, in samenwerking met het zwembad, geor ganiseerd. Het duurt nog tot en met vrijdag. (Foto Hans Verhorst) se: l 6 ite: ver USDEN - Welke gevaarlij- ler wegen en kruispunten zijn 731 n Leusden en wat moet er euren om het verkeer veili- te maken? In het najaar zal gemeenteraad zich over die ■Kg buigen, maar voor die U krijgen de Leusdenaren de jAom hun mening daarover te ?n horen. Op dit moment ligt ft het gemeentehuis het Ver- irsplan deel 2 ter inzage. En - st een onderwerp als het keer leeft heel sterk bij de usdenaren en zorgt altijd >r massale reacties. n n t bleek vorige week nog bij a vergadering van de commis- n Verkeer, waar de publieke IJ bune afgeladen vol was Op !t agenda stonden zaken als n t verdwijnen van het fiets- ,l d langs de Roo van Aldewe- e' tlaan, het aanleggen van 1 rkeersdrempels op de Uilen- e eve, het instellen van een e rkeerverbod bij de streek- n hooi SBBO en het al dan niet nleggen van een geluidswal een deel van de Middenweg, j al deze punten maakten ensen op de tribune gebruik in hun recht de commissiele- tn hun mening te laten horen D66-raadslid Ton Geijsberts ndt daarom het tijdstip aarop het Verkeersplan ter zage ligt ongelukkig geko- Sport kort LEUSDEN - Aan het einde van de nationale jeu de boulescompetitie boekte de Leusdense vereniging De Hakhorst nog een suc cesje. Na het spelen van promotiewedstrijden pro moveert het derde team naar de tweede klasse. In Purmerend speelden zes teams aanvankelijk om twee plaatsen m de tweede klasse. Het team van De Hakhorst (captain Martin van Slingerland, Rob van der Werve, Ton Jacobs en invaller Mimi Sciortino) begon sterk met twee over winningen. Verder kregen de Leusdenaren een partij cadeau, omdat de tegen standers niet op kwamen dagen. Met nog twee wedstrij den te spelen zou één over winning voldoende zijn voor promotie. Het ging in beide laatste wedstrijden echter mis, waardoor het Hakhorst-team op de der de plaats eindigde. Dat bleek later toch net genoeg omdat er, zoals uit de berekeningen van de boulesbond bleek, drie teams uit de afdeling zes (de Utrechtse afdeling) naar de zonale tweede klasse mochten promove ren zen. Geijsberts is bang is dat vanwege de vakantie veel men sen niet in de gelegenheid zijn om hun mening te geven. Daar om is de inspraaktermijn extra lang en duurt deze tot vrijdag 2 augustus. „Het zou beter zijn als de behandeling van het plan naar eind augustus was geschoven," geeft'gemeentelijk woordvoer der Hans Hermans toe. „De planning voor de verdere af handeling was dan echter in het geding gekomen en door de verlenging van de ïnspraaktef- mijn wordt voldoende aan het bezwaar tegemoet gekomen Mensen zullen heus niet vijf weken op vakantie gaan en ze zullen dit ook niet tegelijker tijd doen." Leusdenaren die hun mening over het verkeersplan willen kenbaar maken, zullen zich volgens hem dienen te beper ken tot de hoofdzaken. „Het zal beslist niet kunnen gaan over bijvoorbeeld de voetgan- gersoversteek voor de deur of over het wandelpad achter het huis," zegt Hermans. „Het ver keersplan gaat vooral over de hoofdwegen in Leusden en de verbetering daarvan LEUSDEN - De honkballers van the Red Caps ontvingen dit weekeinde Quick 3 op het Valleisportpark. Dit was de tweede ontmoeting van the De gemeente heeft daarom het bureau Adviesgroep voor Verkeer en Vervoer (AVV) ge vraagd een onderzoek te doen. Daaruit is een aantal knel punten naar voren gekomen. Zo is er onderzocht wat de pro blemen voor de voetgangers, het (brom)fietsverkeer, het openbaar vervoer en de auto mobilisten zijn. Voor de voet gangers is volgens het bureau bijvoorbeeld de Hamersveld- seweg een lastig te nemen ob stakel. Bij het winkelcentrum De Hamershof en tussen de Noor derinslag en de Asschatterweg rijden de auto's te snel. waar door oversteken moeilijk gaat. Ook de kruispunten op de Arn- hemseweg bij de Treekerweg en de Maanweg zijn lastig voor voetgangers. De kruispunten worden overigens de komende maanden gereconstrueerd, zo dat ze wellicht veiliger wor den. In Achterveld levert voor al de Pater Stormstraat bij de kruisingen met de andere we gen problemen op. (Brom)fietsers ondervinden vooral hinder van het autover keer bi] de Treekerweg en de Maanweg en op een aantal plaatsen op de Burgemeester Red Caps vs. Quick 3 in deze competitie. De eerste wedstrijd werd door Quick op overtuigende wijze gewonnen met 18.5. Het was van de Postlaan. Het fietspad bij de Lockhorsterweg is niet breed genoeg en de Asschatter weg is vor fietsers ook niet een prettige route vanwege het ontbreken van een fietspad. Het bureau constateert ver der dat het openbaar vervoer in Leusden beter kan. Tijdens de spitsuren is de doorstroming bij de Noorderinslag matig. Er rijden te weinig bussen buiten de spitsuren, tussen Leusden- Centrum en Achterveld rijden te weinig bussen en vanaf Leusden-Zuid is helemaal geen busverbinding. Het autoverkeer heeft vooral problemen op de Arnhemse- weg bij de TVeekerweg en de Maanweg, op de Zwarteweg en de Hamersveldseweg tussen de Noorderinslag en de Randweg, op de Hessenweg buiten de be bouwde kom door te hard rij dend verkeer en op de Lock- horstereweg Volgens AVV is het toene mend aantal verkeersslacht offers vooral terug te dringen door aandacht te besteden aan de verkeersveiligheid van de (brom)fietsers Ook het aantal ongevallen buiten de bebouw de kom van Leusden is te groot. Vooral de Hessenweg en de Arnhemseweg vallen hierbij op. Toch vindt AVV dat er in Leusden weinig grote ver keersproblemen zijn Volgens het bureau zijn de recente ont wikkelingen in Leusden goed afgestemd op de toegenomen vraag naar vervoer. nu du de beurt aan de Red Caps om wat recht te zetten. Quick ging echter sterk van start. In hun slagbeurt wisten ze meteen een punt te scoren en lieten the Red Caps punt loos. Dit zette Quick in de 2e inning door zelf wederom sco rend en van the Reds Caps maar 3 man aan slag latend. In de derde inning scoorde Quick wederom een punt. Echter the Red Caps begonnen nu de te genaanval in te zetten. Nadat Quick-pitcher Frank Verha gen eerst Guido van Dijk met 4 wijd de honken liet betreden wist Ed de Lely de tweede honkslag voor the Red Caps te produceren. Met het eerste en tweede honk bezet kwam Nick van Nulpen aan slag. Deze sloeg de bal weg voor een twee honkslag waarop de twee honklopers binnen kon den komen Dit was tevens het laatste wapenfeit van the Red Caps in de derde inning. De stand was nu 2-3 in het voor deel van Quick. In de vierde inning kwam het begin van de Quick-slaglijst weer aan slag. Deze begonnen met een goed uitgevoerde stootslag en een honkslag. Deze werden later binnen ge slagen door Quick-catcher Van de Last. The Red Caps konden hier maar 1 punt te genoverstellen. De vijfde inning bracht voor Quick opluchting. Ze wisten hierin 3 punten te scoren en vergrootten de marge dus naar 5 punten verschil. The Red Caps volgden hun tegen stander niet en wisten door middel van een honkslag en 2 doorgeschoven allen 1 puntje te vergaren. Stand 8-4. De zesde inning bracht hier geen verschil meer in. Beide teams wisten niet meer te sco ren waardoor Quick pither Frank Verhagen wederom de winnende pitcher bleek in de ontmoeting tegen the Red Caps. LEUSDEN - Het Hart van Nederland-toernooi. Dat is de nieuwe naam, waaronder de Leusdense jeu de bouleselub De Hakhorst afgelopen zater dag het (vijfde) nationale toer nooi organiseerde. Er waren bijna honderd boulers naar De Treek gekomen, waar na vijf ronden bleek, dat Roel Tel- kamp en Koning van Les Cail- loux uit Zeist de wisselbeker mee naar huis mochten ne men. De weergoden waren de orga nisatoren van Het Hart van Nederlandtoernooi, onder lei ding van Martin van Slinger land. zeer ter wille. De gehele dag bleven de weersomstan digheden uitstekend, waar door het boulen voor de deel nemers in deze prachtige om geving zeer aangenaam was. De deelnemers waren zonder Afgelopen donderdag vond de jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Schaakver eniging Leusen plaats. De be langstelling hiervoor was be hoorlijk groot: ongeveer de helft van het aantal seniorle den van de club was aanwezig. Een vast agendapunt voor deze vergadering is de beker- uitreiking. Dit jaar was de hoogste eer voor Hans Peper kamp, die overtuigend club kampioen is geworden. De an dere bekers van de onderlinge competitie waren voor Agter- berg. Wisman, Van Dalen en Kampes. Vooral laatstgenoemde zette het afgelopen seizoen ook een overtuigende prestatie neer. De beker voor het beste resul taat in de bondscompetitie werd ook een prooi voor de nieuwe clubkampioen Hans Peperkamp. De zomerbeker was voor Rietveld en de snel schaakbeker voor Shahriza- uitzondering enthousiast over de fraaie omgeving en over het boulesterrein, dat niet erg gemakkelijk was. Er werd ge speeld op verharde bospaden, soms (hard)zanderige paden en bosgrond. Op het programma stonden vijf ronden. Al snel werd dui delijk, dat de Leusdense bou lers geen overheersende rol op hun eigen toernooi zouden spelen. Henk en Johanneke Bokhorst bleven, evenals Roe lof de Groot en Kees Janssen drie ronden ongeslagen, daarna moesten ze afhaken. De spanning bleef tot en met de vijfde en laatste ronde erg grootomdat er drie teams wa ren die tot en met de voorlaat ste ronde ongeslagen geble ven. Roel Telkamp en Koning won nen ook de laatste partij, evenals Jansen en Vermij van deh. Ook de jeugdafdeling kende sterke kampioenen in de verschillende leeftijdsklas sen. Vooral de winnaars van de categorieën B en C (A-jeugd speelt bij de SVL met de senio ren mee) geven blijk van een meer dan gemiddeld talent. Waar de grenzen van B-kam- pioen Vincent van de Bilt en C-kampioen Joost Schaeffner precies liggen is nog niet dui delijk, maar zeker is dat zij zich binnen de kortste keren bij de SVL met de beste se niorleden zullen kunnen me ten. Ook D-kampioen Arno Ruarus en E-kampioen Kawe Modiri kunnen heel goed wor den, maar dan op wat langere termijn. Qua beleid verandert er het komende jaar niet al te veel voor de SVL. Helaas viel voor 1992 niet aan een kleine contri butieverhoging te ontkomen. Dit vooral vanwege een wat hogere afdracht aan de regio nale bond, maar ook omdat De Gooiers, waar de boules- punten gaven de doorslag voor de spelers van Les Cail loux De derde prijs met vier overwinningen en de hoogste boules-score werd gespeeld door Nap-van Looij (Woerden) en Erik Telkamp-Bakker (Les Cailloux). Vier teams van De Hakhorst (Bokhorst-Bok horst, Bloemendal-Bloemen dal, De Groot-Janssen en Es- kenazi-Pors) kwamen tot drie overwinningen. Daarvan deed het duo Roelof de Groot en Kees Janssen met een plus score van 11 en een veertiende plaats het beste voor Emile Eskenazi en Coby Pors, die vijftiende werden De uitslag luidt: 1 R. Telkamp-Koning (Les Cail loux, Zeist) 5 +58, 2 Jansen-Ver- mey (De Gooiers, Hilversum) 5 het bestuur en bedrag wil re serveren voor een eventueel tekort van het nieuwe club blad 'Remise'. Verder werd met grote meer derheid besloten dat ook niet- leden mee mogen doen aan de snelschaakavonden, onder be perking dat hun resultaten geen invloed hebben op de vraag bij wie de snelschaakbe ker terechtkomt. Afgelopen seizoen was hierover een con troverse gerezen, iets wat door dit besluit niet meer voor kan komen De SVL zal komend seizoen in principe weer met vijf teams aan de SGS-competitie mee doen. Vorig seizoen was het vijfde team geschrapt omdat de angst bestond dat er niet genoeg spelers beschikbaar zouden zijn Dit jaar is het be stuur hierover wat optimisti scher, maar mocht de situatie in september veranderd zijn, dan zou alsnog besloten kun nen worden om maar vier 38, 3 E. Telkamp-Bakker en Nap-van Looij (Woerden) 4 34; 5. Van der Berg-Sixma (Les Cail loux, Zeist) 4 +29. 6. Siegersma- Petacchi (Oldenzaal) 4 +25; 7 Van Keulen-Kuipers (Woerden) 4 +22; 8. Schepers-Schepers (Zevenaar) 4 17; 9 Sluiter-Hauvert (Bieleg- gers. Harderwijk) 4 13; 10 Van Platenngen-Kuyl (Randenbroek, Amersfoort) 4 +11. De resultaten van De Hakhorst- doublettes zijn: 14. De Groot-Janssen 3+11,15. Es- kenazi-Pors 3 +5, 17 Bokhorst- Bokhorst 3 +1; 18 Bloemendal- Bloemendal 3 0, 22 Sciortino-Van Slingerland 2 +2; 25. Bokhorst-De Groot 2 -3; 28 Bennink-Joseph 2 -8; 30 Manuel-Sikkema 2-13. 31 Stie- nen-Bisschops 2 -15. 32 Van Veen- Van Veen 2-17,33 Van Olmen-Van de Brug 2 -21, 34. Van der Berg-Van der Velden 1 -10, 36 Jol-Jol 1 -19; 38. Van Riezen-De Boer-Mei 1 -25; 39 Bokhorst-Knuyt 1 -35. 40 Vas- terman-Deumer 1 -35; 42. Kippers. Bennema, Hoitinga 0 -52. teams in te schrijven. Het spelsysteem voor de on derlinge competitie blijft in grote lijnen gehandhaafd. Wel werd er een commissie inge steld die enkele verfijningen gaat onderzoeken. De be stuursverkiezing was een for maliteit. Alleen bondswed strijdleider Johan Gerrits was niet herkiesbaar. Het bestuur had Jaap Langman als kandi daat naar voren gebracht. Uit de leden waren geen tegen kandidaten opgestaan Ook voor herkiesbare bestuursle den waren geen tegenkandida ten, zodat er niet tot stemming hoefde te worden overgegaan. Sport kort LEUSDEN - De Leusden se atleet Rob de Vries heeft tijdens competitiewed strijden van het Amers- foortse Altis een snelle vijf kilometer afgeleverd Te midden van landelijke toplopers kwam hij tot een tijd van ruim onder de zes tien minuten: 15 minuten en 22 seconden. Gezien zijn progressie in korte tijd is het niet ondenkbaar dat de Leusdenaar de komen de tijd op jacht kan naar de 15 minutengrens. Tijdens de Nationale Loopdag, die zaterdag in Barneveld werd gehouden, noteerde De Vries een zes de plaats op de halve ma rathon. De Leusdenaar gaf bijna negen minuten toe op de winnaar, de landelijke topper Dick Tesselaar. Tesselaar noteerde een tijd van 1 05 52. De Vries zette daar 1.14:13 tegenover Tweede in Barneveld werd de talentvolle 'coming- man' Lubèrt Mulder (1.07 08) LEUSDEN - Marion Jerphanion is winnaar geworden van een vriendschappelijk squashtoernooi, dat afgelopen woensdag op de banen van het Squash Rackets Genootschap Leusden werd ge houden. Het toernooi vormde de afsluiting van het squashen in het kader van de Stimulering Sportdeelname Belangstellenden konden bij die gelegenheid elke woensdag voor f 3,50 per keer kennismaken met de squashsport, zonder meteen lid te hoeven worden van een vereniging. SSD en SRGL gaan na de zomer verder met de suqashactwiteit. Vanaf woensdag 4 september zijn belangstellenden weer welkom. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bellen met de afdeling sportzaken van de gemeente Leusden (telefoon: 961691) of Fred Gressie (telefoon: 942269). Op de foto de deelnemers aan het afsluitende squashtoernooi.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11