Commentaar pim baan voor iets en auto! .Leusder Krant. 'School had eerder moeten fuseren' finkelcentrum De Biezenkamp klaar voor 't jaar 2000 Bezwaar ongegrond Koningin bij de tanks Ouders verdeeld en emotioneel LEÜSDEN Vernieling Rossenberg Schoolstrijd Inbraken Aanrijding «(respondent Ballon Nieuws uit de verenigingen Einduitvoering muziekschool vervolg van pagina 1 LEUSDEN - Dc beslissing 30 kinderen van het asiel zoekerscentrum onderwijs te geven in De Wegwijzer heeft bij de ouders tot ver deelde reacties geleid. De klap is kennelijk hard aan gekomen en niet iedereen is bereid er openlijk over te praten. Een lid van de ou derraad verwijst voor commentaar naar de di recteur van de school, die overigens ook niet bereid is op vragen antwoorden te geven. Na enig aandringen laat het ouderraadlid doorschemeren, dat zij niet zo gelukkig is met de ma nier waarop de beslissing naar buiten is gekomen. „Wethouder Vroon had het anders moeten bren gen, toen hij de ouders in lichtte," vindt zij. Volgens haar hadden de ouders dan anders gereageerd en wa ren de kinderen niet zo massaal van school ge haald. Een andere ouder, die haar naam beslist niet in de krant wil hebben, reageert emotioneel en neemt het op voor de school. „De YVegwijzer is een hele goede school met zeer goed onderwijs." zegt zij. „Ik heb nu één kind op de school en volgend jaar schrijf ik ook mijn andere kind in," zegt zij gedeci deerd. Volgens haar zullen de ouders, die nu emotioneel hebben gereageerd over enkele weken bijdraaien. „Kleine klassen is eigen lijk een luxe waar ik ge bruik van wil blijven ma ken zolang als het kan." De komst van de asielzoekers kinderen zal volgens haar ook geen enkel negatief effect op dc kwaliteit van het onderwijs hebben. „Het gaat om zeer intelli gente mensen. Verder krij gen de kinderen les in aparte lokalen van aparte leerkrachten. Ik zie het probleem eigenlijk niet." Een vader denkt er heel anders over. Hij heeft drie kinderen op De Wegwijzer en heeft ze voor het volgen de schooljaar ingeschreven voor De Bongerd. Volgens hem heeft die beslissing overigens maar ten dele met de komst van de nieu we groep leerlingen te ma ken. „De school moet in 1993 aan de zogenaamde Wallagenorm voldoen. Dat betekent dat de school dan 120 leerlingen moet heb ben. Ik denk niet dat dit aantal gehaald wordt. Groep 8, die dit jaar de school verlaat, is een grote groep. De lagere groepen zijn veel kleiner. Er wordt nu gerekend op aanwas uit het Ruige Veld, maar ik zie dat niet zomaar gebeuren. Daarom kunnen we net zo goed onze kinderen nu van school halen." Een ander argument voor hem is. dat de klassen op school inmiddels erg klein zijn geworden. „Mijn zoontje van 8 jaar komt in een kleine groep en heeft daarom nauwelijks de kans om vriendjes te ma ken. De kinderen van de asielzoekers zullen waar schijnlijk maar voor korte tijd op de school zijn. Ik vind dat ook niet erg bevorderlijk." Een reden, die voor hem niet zo zwaar weegt, maar voor andere ouders wel, is het grote aantal kinderen dat uit het asielzoekerscentrum naar De Wegwijzer komt. „Het gaat om ongeveer 30 kin deren. Daardoor zou de school met 60 procent groeien. Die scheefge groeide verhouding is voor veel ouders reden om hun kind van school af te ha len." Wat hem betreft kan de school daarom maar beter fuseren met De Bongerd. „Ik begrijp niet dat die be slissing niet eerder is geno men. Als die beslissing eer der was genomen, waren er nu geen problemen." msdag 26 juni 1991 Pagina 3 JSDEN - De officiële hero- ing van winkelcentrum De -enkamp was een natte jelegenheid De regen bleef neerstromen, waardoor knaleffect van de kanons- fl enigszins te wensen •liet Wethouder De Jongh ichtte de opening door het itsen van een gedenksteen den op het binnenterrein deze gebeurtenis extra ;er bij te zetten werden ook rookpotten ontstoken, in deuren rood en groen, en een kanonskogel afge ven. De rook bleef echter gen waardoor een deel van genodigden moest uitwij- ijn toespraak tot de winke- het verzameld publiek sde wethouder de midden- id fijntjes op de relatie ge- nte-middenstand: „Uw isen zijn ondere andere een egging van het fietspad en overkapping van het win- centrum. Op een verande- in het traject van het fiets ben ik tegen, want dan gje dezelfde gevolgen als in keicentrum Hamershof. sers kiezen toch de kortste en daardoor stuur je ze het winkelcentrum in. En overkapping, ik zou zeg- uw gang' de gedenksteen heeft De gh de eerste ballon opgela- bij het redactiekantoor van ^usder Krant. Er was een onwedstrijd georgani- rd, waar ruim duizend kin- in aan hebben deelgeno- Ovengens, niet alleen deren, de oudste deelnemer Een mevrouw uit verzor- Ondier andere de wethouders Com Verduin en Bram Vroon worden door de rookontwikkeling in het nauw gedreven. Lachend zien de bestuurders de wolk echter op zich afkomen, onder het mom van 'wij hebben wel voor hetere vuren gestaan', (foto Hans Verhorst) gingshuis 't Hamersveld, van éénennegentig jaar! Na de wethouder hebben de kinderen de ballons opgelaten. Door de redelijk strakke wind waren deze spoedig uit het ge zichtsveld verdwenen. Woens dag waren de ballons opgela ten. donderdagochtend zat er bij de post al het eerste tiental teruggestuurde kaarten In middels heeft de redactie ruim honderd kaarten retour ont vangen Zonder op de feiten vooruit te lopen, de verste kaart tot nu toe is nabij de Duitse grens teruggevonden. De festiviteiten later op de middag haddeen ook met veel geluk De regen bleef de grote dwarsligger De sound-show van d j. Karei van Cooten trok slechts een handjevol mu ziekliefhebbers De mogelijk heid tot het maken van een ei gen video ten spijt. De enige, die een schare men sen om zich heen kreeg, was de clown Joppie Met allerlei goo cheltrucs en poppenkastspel letjes, wist hij met name de kinderen te vermaken. De muzikale omlijsting was in vertrouwde handen van het Leusdens salonorkest Clique Panique. Later op de middag dweilde het dixielandorkest Capital Swing Specials door het winkelcentrum Troosteloos, maar met goed LEUSDEN - De gemeente heeft het bezwaar van onder nemer Van Galen tegen de uit breiding van een zeilmakerij/ carrosseriebouwer op het in dustrieterrein De Paarden- maat ongegrond verklaard. Van Galen, die op hetzelfde terrein de Karwei Bouwmarkt exploiteert, had in verband met parkeeroverlast op het in dustrieterrein bezwaar aan getekend tegen de uitbreiding van de zeilmakerij. Van Galen vond onder meer dat er in de bouwvergunning onvoldoende maatregelen waren genomen om de parkeeroverlast in de toekomst te verkleinen. De gemeente stelt zich op het standpunt dat een het al of niet verlenen van een bouwvergun ning niets te maken heeft met het oplossen van parkeerpro blemen. Bovendien redeneert de gemeente dat in de nieuwe bedrijfsgebouwen extra ruim te voor opslag komt, zodat wel degelijk te verwachten valt dat het parkeerprobleem zal ver minderen. Wethouder Joost de Jongh legt onder de paraplu van horecaman Van de Hengel de laatste hand aan de plaatsing van de gedenk steen. Uit de foto blijkt, dat De Jongh ook twee dingen tegelijk kan doen en aandacht voor de steen en een steelse blijk op de lens.(foto Hans Verhorst) humeur, stond even verderop de visboer zijn haringen schoon te maken Nee. dc pu blieke belangstelling viel met name op de middag tegen 's Avonds was het beter, alle winkels hadden de 'keuken' opengesteld voor het publiek Veel mensen kwamen, inmid dels eindelijk droog weer, een kijkje nemen Ook de winke liers zelf namen van de gele genheid gebruik door eens bij elkaar op visite te gaan LEUSDEN - Vandalen hebben dit weekeinde vernielingen aangericht bij basisschool De Rossenberg. Een zijdeur werd met verf bewerkt en een raam werd dichtgeplakt met etiket ten van bierflesjes. De strijd om de leerlingen is losgebarsten. Door de voortdurende stroom aan regelgeving vanuit Den Haag worden de bestu ren van de scholen alleen maar onrustiger In Leusden is er nu een nieuw fenomeen bij gekomen. De komst van een kleine driehonderd asielzoekers, met de ver plichting van onderwijsaanbod, betekent een druk op de scholenmarkt. Door de terugloop in leerlingenaantal kan een toestroom dus gunstig werken voor de instandhouding van een school. In Leusden is basisschool De Wegwijzer een twijfelgeval. Een handjevol leerlingen voor het nieuwe cursusjaar lijdt on herroepelijk tot opheffing. De kinderen van de asielzoekers kunnen het tij keren Echter, ouders zijn dusdanig geschrokken van de aantallen 'bui tenlandse' kinderen, dat er andere motieven de boventoon gaan voeren. De redding van de school komt op het tweede plan, de ouders kiezen voor hun kind een andere school onder het motto 'één op één is mij te gortig' De sneeuwbal is inmiddels gaan rollen Koortsachtig overleg, fusiemogelijkheden, andere lokalen, de situatie blijft schimmig. Feit blijft, dat vooralsnog niemand er beter van wordt. De onrust bij de ouders is in de hand gewerkt door de onzorgvuldige handelswijze van de ge meente De boodschap is neergedropt en de ouders in eerste instantie aan hun lot overgelaten Minder kies is het, dat andere scholen nu al leerlingen van De Wegwijzer inschrijven. Dat riekt naar een opleving van de schoolstrijd en daar is niemand mee gediend. LEUSDEN - Op de Lijster beslaan hebben inbrekers dit weekeinde huisgehouden. In éen woning kwamen de dieven binnen door met behulp van een schroevedraaier een bo- venraampje te openen Het hele huis werd doorzocht en er wordt wat contant geld ver mist. Elders op de Lijsterbeslaan deden inbrekers vergeefse po gingen een huis binnen te gaan. Met behulp van een schroeve draaier werd een raampje ge opend. Men is echter niet bin nen geweest. LEUSDEN - Materiële schade was maandagmorgen om streeks 8 30 uur het gevolg van een aanrijding op de Burge meester Van der Postlaan. Een Amersfoortse motorrijder merkte te laat dat een Leus- dense automobilist, die voor hem reed. remde voor overste kende fietsers. Een botsing was daarna niet meer te vermijden. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. Sissers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets leuks te melden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkamp (in principe alleen 's och tends van 11-12 uur). '...Het salonorkest Clique Panique kampt met een pro bleem. De naam van de groep laat zich nogal makkelijk verbasteren en dat gebeurt dan ook regelmatig. Vorige week kwam één van de leden van het orkest ontdaan op de redactie, omdat de krant dc naam van het gezelschap verkeerd had geschreven in het programma van de herope ning van De Biezenkamp. 'Clinique' Panique stond er zwart op wit. Het orkestlid was teleurgesteld, omdat het niet de eerste keer is, dat de naam verkeerd in de media komt...* Wij beloofden beterschap, maar de volgende dag kon den wij constateren, dat onze fout niet zo onvergeeflijk was. Wie een dergelijke naam voor zijn orkest kiest, vraagt namelijk om moeilijkheden. Ook andere kranten, die in deze regio verschijnen, maakten dezelfde spellingsfout als wij. Daarom zou bet misschien verstandig zijn. als het orkest zelf naar een oplossing zoekt. Spellen op zijn Ne derlands zou wellicht al helpen. Kliek Paniek schrijft een stuk makkelijker weg. Op z'n Frans is ook niet altijd alles... *...Wie CDA-gemcenteraadslid Wil van de Kar een beetje kent, weet dat zij zich inzet voor een veiliger verkeer in Leusden. Altijd is zij op zoek naar verbeteringen en zij denkt regelmatig mee met de verkeersdeskundigen op het gemeentehuis. Zo vroeg zij vorige week in de vergadering van dc commissie Verkeer of het misschien mogelijk zou zijn om de verkeerslichten aan dc Horsterweg, bij Stouten- burg 's morgens wat langer te laten werken. Het zou daar door voor de schoolgaande jeugd een stuk veiliger worden op dat punt... '...Maar zou zij wel in de gaten hebben, dat Leusden sinds november vorig jaar aangesloten is op het Nederlandse wegennet. Na haar vraag in dc commissievergadering, is bet zo gek nog niet aan haar kennis over Leusdense zaken te twijfelen. Zij had in dit geval namelijk toch beter moe ten weten. „De verkeerslichten bij Stoutenburg werken al geruime tijd niet meer", antwoordde wethouder Joost de Jongh. En hoeven ook niet meer te werken, voegen wij daaraan toe, omdat de schoolgaande jeugd niet meer bang hoeft te zijn voor snelrijdend verkeer. Leusden gaat name lijk sinds november via de nieuwe aansluiting naar zijn werk en laat Stoutenburg rechts en links liggen...* *...Wil van de Kar is overigens niet de enige, die niet in Stoutenburg komt. Enkele weken geleden schreven wij in deze krant, dat de treintaxi, die sinds kort Lcusdenaren van het Amersfoortse station naar huis brengt, weigert om mensen naar Stoutenburg te brengen. „Het Valleikanaal is voor ons de grens," zei de eigenaar van het taxibedrijf ATAX. „Leusden is Leusden. dus inclusief Stoutenburg," vindt wethouder De Jongh, die aankondigde actie te zullen ondernemen tegen het taxibedrijf. Waarvan acte...* *...En het kan dan misschien aan ons liggen, maar nu heeft de wethouder voorlopig natuurlijk wel even weer voldoen de aandacht in de krant gehad. Hoe doet die man dat toch, er gaat bijna geen foto voorbij deze weken of een glimmend De Jongh-boofd kijkt je lachend aan. Aan het pr-gevoel ontbreekt er bij deze wethouder niets, maar hij is dan ook voor elk karretje, drilboor of kanon te spannen. En dat siert een lokale bestuurder...* openbare Leusdense basis scholen, waarin onder meer af spraken zijn gemaakt over de toelating en inschrijving van leerlingen van De Wegwijzer bij andere scholen. Vrijdag 21 juni is de brief opgesteld, waarin de ouders van leerlin gen van De Wegwijzer over de situatie op de hoogte zijn ge steld. VSDEN - Wethouder Joost de Jongh heeft maandag het start- 'i gegeven voor de werkzaamheden aan de Arnhemseweg De igh verrichtte de handeling door met een pneumatische hamer r stuk asfalt op het fietspad langs de Arnhemseweg open te ten Zowel de kruising met de Maanweg, één van de gevaar te verkeerspunten in Leusden. als de afslag met de Treeker- 9 worden gereconstrueerd om de verkeersveiligheid te verbe en. De reconstructie van de beide kruisingen, die f 1.115.000,- d kosten, neemt een groot deel van de zomer en de herfst in 'top Het verkeer vanuit Woudenberg in de richting Amersfoort r' tot die tijd geen gebruik maken van de Arnhemseweg. Hoewel de Arnhemseweg in beheer is bij het rijk, worden de Thaamheden uitgevoerd door de gemeente, die de klus uitbe lde aan aannemer Schoonhoven Het rijk draagt wel het uwedeel van de kosten van de reconstructie. Ambtenaar oosjohan van Rijkswaterstaat„We proberen dit soort klussen ienwoordig zoveel mogelijk door de lagere overheden zelf te en opknappen, omdat we het werk niet meer aankunnen Het kzal dit soort wegen ook af gaan stoten, zodat we na 1993 leen nog het beheer over de snelwegen hebben. Tot die tijd zijn 'echter nog wel verantwoordelijk en dat leidt tot een stroom n aanvragen. Dat kunnen we gewoon niet behappen." -We zijn echter wel blij dat met name deze verkeerssituatie >Tdt aangepakt. Vooral het fietspad op de Maanweg stond op de We plaats van de zwarte lijst van verkeersonveilige situatie in ;eprovincie." (Foto Hans Verhorst) LEUSDEN - De muziekschool geeft dit jaar haar traditionele einduitvoenng op vrijdag 28 juni. om 20.00 uur in de Ko ningshof (bij de Hamershof). Leerlingen van de school spe len werken van onder andere Gastoldi, Leenhouts, Chopin en Mozart De toegang is gra tis. LEUSDEN - Tot dinsdagmid dag zijn er voor de ballonwed strijd van de Leusder Krant 114 kaarten teruggestuurd. De inzendtermijn sluit op 5 juli. De hoofdprijs bestaat uit een vaart met een hete luchtballon, voor vier personen. Daarnaast zijn er nog waardebonnen van vijftig gulden als prijs. ACHTERVELD - De Leusder Krant heeft er in Achterveld een nieuw inleveradres bij ge kregen familie Diepeveen, Hessenweg 206, (Haarmode Sabina), neemt graag alle kopij en tips uit de Achterveldse ge meenschap in ontvangst Tele fonische reacties zijn ook wel kom: 03425-1908. LEUSDEN - Koningin Beatrix bracht vorige week vrijdag een werkbezoek aan de Tankwerkplaats van de Koninklijke Landmacht in Leusden Rechts van de Koningin brigade-generaal Van de Lint, commandant van het Nationaal Logistiek Commando en links van haar kolonel Noordhuizen, commandant van de werkplaats.(foto ANP) langrijk neveneffect van de maatregel zou volgens de ge meente kunnen zijn, dat De Wegwijzer op de langere ter mijn meer bestaansrecht zou krijgen De maatregel werd vrijdag 14 juni aan de open baarheid prijsgegeven Vanwege de onrust die de maatregel veroorzaakte, is er maandag 17 juni spoedoverleg geweest tussen ouderraad, me dezeggenschapsraad en het schoolteam van De Wegwijzer en wethouder Vroon. Een mo gelijke fusie tussen De Weg wijzer en De Bongerd is bij die gelegenheid nadrukkelijk ter sprake gekomen. Daags na het overleg, op dinsdag 18 juni, heeft het college van burge meester en wethouders beslo ten de mogelijkheden tot een dergelijke fusie te laten onder zoeken. Donderdag 20 juni is, naar aanleiding van de problemen rond De Wegwijzer, spoedbe raad geweest tussen de wet houder en de directies van de JSDEN - De Leusder Krant '9raag in contact komen met ^verslaggevers/correspon- "'en. De nieuwe medewer- r* worden met name ingezet 'jet maken van wedstrijd dagen Voor meer info actie Leusder Krant: *494/9414 95.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3