'Opwaaiende zomerjurken' Panorama Lisiduna Banken Lionsclub voor Lisidunahof miljoen voor de wolven Leusder Krant ■Tjalina 61' passeert Ie 100.000 Meningen Asielzoekers Marktreisje Brits studentenkoor Vrouwen voor Vrede „M'n eerste amoureuze avontuurtje" ,ensdag 26 juni 1991 Pagina 5 LEUSDEN - Vrijdag vindt de overdracht plaats van twee zitbanken bij de dierenweide van Lisidunahof De voorzitter van de Lions- club, Siem Lakeman, zal tus sen 15.00 en 16.00 uur de banken officieel overdragen aan Lisidunahof. De Lionsclub heeft al vanaf haar begin kontakten met Li sidunahof. Reeds in 1981 heeft de club om een plantenkas voor de patiënten te kunnen realiseren, een grote rommel markt georgeniseerd die vol doende geld opleverde om de plantenkas te kunnen realise ren. Deze plantenkas is zo opgezet dat hij toegankelijk is voor alle verpleegden, ook als zij van een rolstoel gebruik moe ten maken. Ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan van de club heeft men voor een dierenverblijf bij de vakantiewoning, com pleet met levende have ge zorgd. Toen de bewoners en de bezoe kers te kennen gaven dat er behoefte was aan een paar zit banken, heeft de club dit opge pakt en samen met Don Bosco voor twee zitbanken gezorgd. Het voor dit soort zaken beno digde geld wordt bijeenge bracht door akties die de Lionsclub regelmatig organi seert, zoals een Bingo, wijn verkoop. een Gala-avond met bekende artiesten enz Een andere activiteit van de Lionsclub is, bezoek van min- der-valide Leusdenaren aan het jaarlijkse invaliden Con cert in het Concertgebouw te Amsterdam. Inwoners uit de gemeente Leusden die door ziekte of een handicap niet (meer) in staat zijn naar een concert te gaan worden door de Lions in de gelegenheid ge steld dit jaarlijkse evenement dat door de Amsterdamse Lionsclubs wordt georgani seerd te bezoeken. Er wordt dan voor vervoer, zo nodig met een rolstoelbusje of een ziekenauto gezorgd. Het Con certgebouw is voor deze gele genheid geheel aangepast zo dat men zo nodig met rolstoel of zelfs met een ziekenhuisbed de zaal in kan Zondag 25 augustus a.s. is er 'Weer zo'n concert Belangstel lenden kunnen hiervoor con tact opnemen met P. Kipp 033- 635784. Verder staat er voor 1992 het mee organiseren van de Land dag voor Spierziekten Neder land in Crailo op het pro gramma. Ook buiten Nederland zijn de Leusdense Lions actief. Zo zijn er momenteel contacten met een ziekenhuis in Praag en een Kindertehuis in Roe menië. Om de tyiervoor benodigde gelden te werven zullen weer diverse activiteiten georgani seerd worden. uosae, Kran, I JASJES* l Leusden Philip Holst reageert op het artikel over de school De Weg wijzer. 'Owee, als onze buur man toevallig uit Iran komt of uit Somalië. Het is juist om moelijkheden vragen wanneer je 275 Nederlanders in een centrum plaatst'. In mijn werk als medewerker voorlichting en soc./kult. wer ker heb ik dagelijks te maken met het wel en wee van asiel zoekers. Als er dan een artikel in de krant verschijnt waarin vermeld wordt, dat ouders verdeeld zijn in hun meningen betreffende asielzoekerskin deren, die geplaatst worden op de school van hun kinderen word ik echt misselijk. Waar 'volwassenen' problemen ma ken zijn het altijd de kinderen die de dupe worden van die toestanden. Als er 'volwassenen' zijn, die plannen hebben hun kinderen van een school te halen omdat er buitenlandse kinderen op gevangen dienen te worden, zijn zij het die bij voorbaat al wantrouwen kweken bij hun kinderen jegens buitenlan ders. Dat wij in Leusden een asiel zoekerscentrum hebben ge kregen is niets meer dan het gevolg van een demokratisch LEUSDEN - De zomer nauwelijks een dag oud of de voetjes gingen gedreven van de vloer in de grote zaal van de Blijhof, Lisidunalaan Een zomer-volksdansbal was de afsluiting van het seizoen van de vereniging 'Saméach Gan' (vertaling: Blijhof) Organisatrice Ilona van den Burg. ..Dit is voor mij de manier om mensen naar het dansen tekrijgen. Gezien de opkomst, ruim dertig dansers, lijkt de opzet geslaagd. Samen met Corry van de Graaf uit Spakenburg heb ik dit bal opgezet. Vandaar dat ook Spakenburgse dames een dansje kwamen wagen".(foto Jan Pit) bestel waar we met elkaar verantwoordelijk voor zijn. Bij rampen en armoede zijn wij calvinistische Nederlan ders goed genoeg om geld te storten, als het maar ver van onze voordeur is Want owee als onze buurman toevallig uit Iran korrit of uit Somalië. In Amersfoort heb ik eens de vraag gehad of het niet om moeilijkheden vragen is als je 275 asielzoekers van verschil lende nationaliteiten bij el kaar zet in een centrum Mijn antwoord toen was, dat het juist om moeilijkheden vra gen is, wanneer je 275 Neder landers in een centrum plaatst. Welnu, ouders van kinderen op de Wegwijzer, de moeilijk heden beginnen al door te rea geren 'mijn kinderen niet bij buitenlanders op school'. Dit is je reinste diskriminatie en dat t.o.v. kinderen al Dit is m.i. een standpunt van bijzon der laag allure. Ik zal maar niet vragen hoe de meningen van die 'volwassenen' zijn t.o.v. de ouders van deze bui tenlandse kinderen. Philip Holst Leusden 'Op de markt was onze gulden een reisje naar Keulen waard', zo schrijft Ans Harte in een brief aan de redactie. Ans was een van de winnaars van de marktactie en mocht mee op reis. Hoe het allemaal verliep, leest u hieronder: Op maandag 17 juni stapten 's morgens om half acht 52 Leus denaren in de bus naar Keu len. Zij wonnen deze volledig verzorgde dagtocht bij een ak- tie op de markt, dit i.v.m. de reorganisatie en heropening van de Biezenkamp. De 38 marktkooplieden droegen hiermee hun steentje bij. Vergezeld door organisator Jan Koelewijn, marktmeester Bert van Dijk, 'vis-o-loog' Ruud van Diermen en slager Conno van Tol en een lachende zon vertrokken we richting Ooy, waar we koffie en gebak nuttigden In Keulen aangeko men ging ieder zijns weegs en werd er druk gewinkeld en na tuurlijk werd de Domkerk, be zocht. In de nog steeds stralende zon konden we ons lunchpakket nuttigen op een bankje langs de Rijn. De eerste regendrup pel viel pas tegen half vijf, maar toen zaten we alweer in de bus Slager Conno en 'vis-o- loog' Ruud werden er eerst nog op uitgestuurd om twee zoekgereaakte dames op te sporen, gelukkig kwam ook dit op z'n pootjes terecht! Na een heerlijk diner in Ooy en een terplaatse ingestudeerd lied te hebben gezongen voor de marktkooplieden werden we hartelijk uitgezwaaid door de restauranthouder en perso neel. In Leusden aangekomen was iedereen het erover eens. ,,Het was een geslaagde dag". En namens alle prijswinnaars bedanken wij alle standhou ders héél hartelijk. Ans Harle cn Margriet van Toren Leusden 28 juni t/m 4 juli GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 NOBODY'S PERFECT Dag 13 30-18.45-21.15 uur zo. ook 16.00 uur DANCES WITH WOLVES Dag. 20.00 uur. zo. ook 16.30 uur. SILENCE OF THE LAMBS Dag. 13.30-18 45-21.15 uur zo. ook 16.00 uur. LOOK WHO'S TALKING TOO Dag. 13.30-18 45 niet op dins dag. THE DOORS Dag. 21.15 uur met op dinsdag THE HARD WAY Dag. 13.30-18.45-21.30 uur. zo. ook 16.00 uur MERMAIDS Dag. 13 30-18.45-21 15 uur. zo. ook 16 00 uur. SLEEPING WITH THE ENE MY Dag. 13.30-18.45-21 15 uur. zo. ook 16.00 uur FILMS VOOR DE HELE FA MILIE ASSEPOESTER Dag. 13 30 uur MOVIE-CYCLUS OP DINS DAG DE STAM VAN DE HOLE- BEER Dinsdag: 13 30-18.45-21 15 uur. LEUSDEN - Het Britse stu dentenkoor 'The Elizabethan Madrigal Singers' geeft zondag 30 juni een concert in de mu ziekschool aan de Zwarteweg. Het uit 15 leden tellende koor bestaat uit studenten van de Universiteit vcan Wales en staat onder leiding van Peter Oram Het reeds veertig jaar oude koor maakt tijdens de zo mervakanties toernees door Europa en de Verenigde Sta ten. Dit jaar staat een aantal optredens in Nederland op het programma De Nederlandse toer start m Leusden De basis van het repertoire van het koor bestaat uit 16e en 17e eeuwse muziek. Er staan echter ook werken uit vroeger en later tijd op het programma De afgelopen periode voerde het koor met name werk uit van componisten als Britten, Hmdemith, Dowland en Mon teverdi Het concert, dat in de aula van de muziekschol wordt ge geven, begint om 19 00 uur en duurt tot ongeveer 20 15 uur. De toegang bedraagt ƒ7,50. CJP/Pas 65+ houders en jon geren tot 18 jaar betalen ƒ5.- LEUSDEN - De afdeling Leussden van Vrouwen voor Vrede zal op zaterdag 29 juni van 11.00 tot 13 00 uur protes teren in de Hamershof, tegen drie Amerikaanse en vier Franse kernproeven, die on langs zijn gehouden. Op 2 juli zal de Franse ambassadeur, onder andere van Vrouwen voor Vrede, een petitie aange boden krijgen waarin wordt aangedrongen op stopzetting van de proeven Frankrijk houdt al 25 jaar ondergrondse kernproeven in de Pacific Naam: Frans ter Maten Beroep: directeur Stichts Landschapsbeheer Hobby's: Korfbal Favoriete plek: „De Schut- terhoeflaan" „Ik ben geboren op de Schutterhoeflaandat hier achter dit bosje loopt In deze omgeving ben dus opgegroeid En als kind heb ik hier een verschrikkelijk leuke tijd gehad. Het was de ideale speelplek. Dat bos, het water en de spoorlijn. Ik heb hier met vriendjes ook ontzettend vaak gespeeld. Hier heb ik ook m'n eerste sigaret gerookt, bijvoorbeeld. Dat was overigens ook meteen de laatste, want ik dacht dat ik er in bleef. En ik bewaar hier hele goede herinneringen aan m'n eerste amoureuze avontuurtje. Daar moet je je ook weer niet teveel van voorstellen, ik was pas twaalf. Maar spannend was het wel!" „Eigenlijk is het een heel gek laantje, die Schutterhoeflaan Het ligt heel erg geïsoleerd ten opzichte van de rest van Leusden. Het is eigenlijk een straatje in het niets. Hoe het precies is ontstaan weet ik ook niet, maar het heeft ongetwijfeld te maken met het landgoed Groot Schutterhoef dat aan de andere kant van de Amhemseweg ligt. Waarschijnlijk zijn de huizen ooit gebouwd voor personeel van het landgoed. Maar op oude stafkaarten van rond 1850 bijvoorbeeld, is van het straatje nog niets te zien „Op de beek hier heb ik veel kano gevaren. Van m'n zakgeld kocht ik zo'n boot en dan voeren we via de beek naar Amersfoort of Leusden. De brug op de beek, die achter mij nog te zien is, was vroeger verschrikkelijk gammel. Hij is nu van steen omdat de boerderij daar ook met zwaar vervoer bereikbaar moet zijn, maar ik herinner mij nog dat het heel spannend was om er overheen te gaan. Het was toen een bijna romantisch houten bruggetje met ijzeren leuningen." „Zo'n oude spoorlijn hier, die nu nauwelijks nog gebruikt wordt, heeft natuurlijk ook wel wts. M'n ouders wonen hier nog en als de familie bij elkaar is, gaan we hier nog steeds even boompje-verwisselen. Noem het jeugdsentiment Je kan wel zeggen dat ik aan dit gebied m'n hart heb verpand. Ik noemde het net al een straatje-in-het-niets. En dat mag het wat mij betreft blijven." ERSFOORT - De film 'Dances with wolves' is een gigantisch kassucces aan het worden. In ersfoort werd donderdagavond de één-miljoenste bezoeker binnengehaald. De film, geregis- d door Kevin Costner (die ook de hoofdrol speelt), werd dit jaar bekroond met zeven Oscars. De is een fenomeen geworden, daar hij na negentien weken nog in 54 bioscopen draait, rijfsleider Cor Engelbert van het Grand Theater reikte aan familie Van Vulpen uit Soest chitlende geschenken uit. De familie mag een half jaar lang gratis naar de bioscoop, kreeg een boeket bloemen en champagne. Ook de veelgevraagde werktekeningen van de film en defilm-cd m in het bezit van Van Vulpen, (foto Hans Verhorst jubilerende Tsjalina 61 (Foto: Jan Pit ACHTERVELD - Het gebeurde al in maart van dit jaar: Tjalina 61, de 12-jarige koe van de fami lie Lozeman aan de Asschatterweg 235 in Achter veld, passeerde de 'magische' grens van 100.000 kilo melk. De feestelijke huldiging van nummer 61 werd echter uitgesteld tot gisteren, „om te wachten op mooi weer". Mis dus, maar dat gaf niets want na de huldiging en de foto iverd het feest binnen voortgezet. Wethouder J. Th. de Jongh van de gemeente Leusden prees niet alleen de jubilerende koe maar ook de familie Lozeman, die met haar eigen fokprogramma uitstekende resultaten behaalt, getuige de hoge melkop- brengst van Tjalina. De familie Lozeman heeft geen gangbaar ras uit Amerika, maar beschikt over een oud Fries/Hollands ras met een stam boom die teruggaat tot begin 1900. Het doel bij het fokprogramma en de voeding is een zo goed mogelijke kwaliteit te verkrijgen, niet alleen wat de melk betreft, maar ook waar het gaat om de kilo-opbrengst bij de slacht De koeien van de familie Lozeman zijn dan ook zogenaamde 'dub- beldoel'-koeien. I i

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5