„Voor mij is de lol van de voetballerij eraf oka's Inti r esvol Judo-examens ragina sport Sport kort TERVELD - Zater- 9 juni werd door de school 'Co Stalen- F uit Baarn in het ie lad De Vuursche het ijkse buitentoernooi aniseerd. Dti was sterk verte- roordigd met veer- judoka's in de ver lende leeftijdsgroe- In de grote legertent d om half elf gestart (de jongste groep ju- 's van 5, 6 en 7 jaar in de middag om vier werden de mooiste ijen in de leeftijd van jaar en ouder afge- kt In de jongste ep vielen drie judo- in de prijzen Dirk m werd evenals Chris linoski tweede in poule. Thijs Esveld d verrassend derde in (poule Bij de 8- en 9- gen werd Ralph van 'ten vierde. Carlo Ru- >ski, de Amers- se kampioen, moest ?ns een lichte hersen- idding zich jammer eg terugtrekken dit toernooi, ma was het de beurt Ronald van de Ho- die een keurige de plaats en een me- e bij de 10- en 11-jari- bemachtigde. Bij de en 14-jarigen werd Se- tiaan Blom na zeer bnende partijen de Willem Koch en tjan van Kolfschoten tóen in hun poules De 16-jarige Ma- Mom wist in een zeer ke poule toch nog be- op de vierde plaats ggen. Door de slechte ^omstandigheden van het gratis ge- k van het zwembad Dr judoka's en suppor- ook dit jaar geen ge- k gemaakt. LEUSDEN - 'Wat er nu weer allemaal is gebeurd naar aanleiding van de bekerfinale tussen Feyenoord en BW Den Bosch, dat is voor mij onbegrij - pelijk. Voor mij is de lol van de voetballerij er af, ik heb er geen of nauwe lijks meer belangstelling voor. Ik kan bij elke voetbalwedstrijd binnen stap pen zonder een kaartje te kopen, maar het interesseert me allemaal niet meer'. Woorden van een man, die 22 maal het shirt van het Nederlands elftal heeft ge - dragen. Arie de Vroet, sinds 24 jaar Woudenberger,maar van origine Rotterdam mer in hart en nieren - 'en Feyenoorder van mijn zesde tot mijn dertigste jaar' - kijkt nog wel naar de televisie en leest de sportpagina's op maandagmor gen, maar houdt het verder voor gezien wat de voetballerij betreft. En Feyenoord dan? 'Feyenoord is Feyenoord van vroeger niet meer. Het zit al jaren vol met mensen van buiten: Amsterdammers als Eddy Pieters Graafland, Theo van Duivenbode, zelfs Cruyff. Maar waar zijn ze gebleven, jongens die zoals ikzelf al op hun zesde jaar het shirt aantrokken in Rotterdam-Zuid? Nee hoor, laat mij maar lekker een partijtje tennissen of met mijn vrienden een par tijtje biljarten bij mijn club in Leusden. Wil je even kijken wat ik in de afgelopen drie jaar sinds ik daar ben begonnen aan prijzen heb gewon nen?' neringen. En de laatste rijgen zich aaneen zoals mag blijken. Arie de Vroet is zeker in de gelederen van de sportmin- naars van vooral na de oorlog een begrip. Hij trok het shirt van Feyenoord aan in 1925 en speelde twaalf jaar later van zijn 18e tot zijn 30e jaar in het topteam van de Rotterdam mers. De Vroet. 'Feyenoord is mijn fijnste tijd geweest Ik heb la ter interessante en spectacu laire dingen beleefd in en rond de voetballerij, maar de aller beste herinneringen bewaar ik toch aan mijn voetbaljaren bij die club'. Arie de Vroet speelde al in het Nederlands elftal toen Feyenoord in de eerste na oorlogse jaren een uitnodiging kreeg voor een toernee door de West. 'Ik kon niet direkt met de ploeg mee want ik moest samen met mijn teamgenoot Bas Paauwe eerst nog een wed strijd spelen voor Oranje tegen België'. Na zijn Feyenoord-periode zou Arie de Vroet een van de eerste Nederlandse voetballers worden, die als prof naar het buitenland zou gaan. Hij kreeg in 1949 een kontrakt bij het Franse Le Havre, waar hij twee seizoenen tot tevredenheid van zijn medespelers, werkgever, pers en publiek zijn kwalitei ten etaleerde. Daarna ging hij een jaar naar Rouen, waar hem de mogelijkheid werd geboden om een internationale trai- nerslisencie te behalen, waarin hij dan ook slaagde. gelegenheidselftal. Maar er kwamen wel zo'n tienduizend Nederlanders voor die wed strijd naar Parijs. Dat heeft ons natuurlijk enorm geïnspireerd. We hebben dan ook met 2-1 gewonnen van het Franse na tionale elftal. Dat was niet al leen voor de slachtoffers van de watersnood in Zeeland, maar ook voor ons een enorm suc ces' Het jaar 1953 betekende te vens voor Arie de Vroet een (voorlopig) einde van zijn werkkring in het buitenland Met zijn trainerslisencie op zak toog hij terug naar eigen bo dem en kreeg werk bij het Gro ningse Be Quick, waar hij met veel plezier vier jaar lang met de selektie aan de slag ging Echtgenote Co: 'Dat waren voor mij eigenlijk de fijnste ja ren. Ik heb daar gehad wat bij Feyenoord daarvoor nooit mo gelijk was: ik organiseerde voor de meisjes, de vrou wen,c.q. gelieven van de spe lers, bustochten bij de uitwed strijden'. Arie: 'Het zou best mogelijk zijn dat de spelers door dat initiatief een keer kampioen zijn geworden. In ieder geval heeft het uitstekend gewerkt, want door die samenkomsten zijn vaak bepaalde problemen, ook in de privé sfeer, tot oplos sing gekomen'. Het Schiedamse SVV volgde na Be Quick. Twee jaar lang trainde Arie de Schiedammers tot hij weer terugkeerde naar Groningen. Weer werd het Be Quick, nu twee jaar. Vervol gens werd Heerenveen het do micilie van het gezin De Vroet - inmiddels twee zonen, een dochter - en toen lonkte Frabkrijk opnieuw Arie de Vroet behaalde week na week de koppen van de Franse sport bladen, maar besloot toch na een jaar terug te keren naar zijn vaderland om vervolgens een jaar lang het Utrechtse DOS te gaan trainen Daarna begon zijn tijd in en rond de KNVB. De kalender wees 1966 toen oud-interna- tional Arie de Vroet een tweede (internationale) leven begon als coach bij de nationale voet balbond. Over de wereld Waar is Arie de Vroet eigen lijk niet geweest, gewoon om dat hij lang, lang geleden een goede voetballer is geweest bij Feyenoord, zonder dat hij daarvoor gigantische prof- contracten heeft kunnen en mogen ondertekenen? Arie: 'Ik ben een van de eer ste profvoetballers van ons land geweest. Maar daarmee heb ik destijds nauwelijks een gezin kunnen onderhouden. Niettemin, ik heb er van ge leefd en ik heb er voor gekozen. Maar wat er tegenwoordig, op de dag van vandaag gebeurt, is natuurlijk niet meer normaal le 72-jarige befaamde national over het voet gisteren en vandaag an leiden tot een ma tting. Daar kan op niets tegen zijn want astvrije, meelevende ote Co vult niet alleen ekoppen, de glazen en maar ook de eventueel nde hiaten in de herin- Historisch Voor Arie de Vroet maar met voor hem alleen zou 1953 een historisch jaar gaan worden. Toen op de laatste dag van ja nuari in de nacht in zuidwest- Nederland de dijken braken met als gevolg de watersnood ramp werd een nationale hulpaktie georganiseerd onder het motto 'Beurzen open, dij ken dicht'. De in het buiten land werkende beroepsvoet ballers werden op initiatief van de Limburgse aannemer en projektontwikkelaar Joosten - de latere oprichter van de voet balvereniging Fortuna'54 en de Newderlandse Beroeps- voetbal Bond (NVB) - uitgeno digd en opgeroepen om in Pa rijs een wedstrijd te spelen tus sen in het buitenland spelende voetbalprofs en het Franse na tionale elftal Arie de Vroet: 'Het werd een onvergetelijke wedstrijd, voor al omdat er nog maar weinig Nederlandse voetbalprofs wa ren in die dagen. Ik speelde on der anderen met Cor van der Hart, Kees Rijvers, Bram Ap pel en Bertus de Harder. We hadden nog nooit samen ge speeld; het was gewoon een Bas Pauwe en Arie de Vroet (rop weg naar Curaqao, waar zij zich bij de vooruit gereisde selectie van Feyenoord zouden vervoegen. Pauwe en De Vroet hadden eerst nog een wed strijd moeten spelen met het Nederlands elftal tegen België Overige uitslagen, 5-6-7-jarigen: Twee meisjes van deze groep ontvingen de gele band en wel Maja Huur- deman en Floortje de Vink. Bas van Dijk heeft twee slipkleuren overge slagen en ontving de witte band met blauwe slip evenals zijn trai ningsmaatjes Dirk Blom en Dennis van de Kooi. Redmer Ikking en Chris Ruthinoski behaalden de bruine slip. Thijs Esveld ontving de groene slip. De pas 6-jarige Peter Lut- tikhuizen behaalde even als Theo Kalleveen de oranje slip. Groep 2: 8-9-10-jarigen: Ralph van Houten, Ro bert van de Kooi en Frank van Druten be haalden de gele band. Ro nald van de Hoven ont ving de oranje band. Jan Huurdeman witte band met bruine slip en Ra mon van de Kooi witte band met blauwe slip. Carlo Ruthinoski en Wes ley Kerkhof krijgen we gens ziekte nog een her kansing Toch heeft Arie de Vroet rij ke herinneringen overgehou den aan de nadagen van zijn sportcarrière Toen hij werd benoemd tot coach bij de KNVB in 1966, een functie, die hij tot het bereiken van zijn 65-jarige leeftijd acht jaar ge leden heeft uitgeoefend, kreeg hij de gelegenheid om met Jong Oranje en het nationéal ama teurelftal over de wereld te zwerven. Japan, Chma, Afrika, Zuid-Amenka, de Verenigde Staten, heel Europa tot en met dc Sovjet Unie en IJsland, hij heeft het echt allemaal gezien. En nu? 'Lekker thuis. Drie of vier maanden in de winter naar Spanje, samen met Co en daar hebben we het heerlijk. En wat het voetballen betreft, ik heb als oud-international en als voormalig bondscoach het recht om elke voetbalwed strijd, waar dan ook, profs of amateurs, te bezoeken Maar ik kom er nooit meer. Voetbal was leuk, vroeger bij Feyenoord. Nu is nog maar één ding voor die jonge jongens belangrijk: het geld Laat mij maar lekker gaan tennissen. Of biljarten bij de mannen van BVL in Leus den Moet je eens kijken wat ik onlangs weer heb gewonnen aan bekers! Oud-international van Oranje Arie de Vroet heeft voorgoed afstand genomen van een door de natie geadoreerde formatie, waarvan hij ooit de aanvoerdersband heeft gedra gen Sport kort ACHTERVELD - Dins dag 25 juni werden bij Avanti de halfjaarlijkse judo slip- en bandexa mens gehouden. Onder leiding van trainer Ger- rit Mulder werd gede monstreerd wat men in de afgelopen periode had geleerd zoals houdgrepen en worpen. Een uitstekend resultaat werd behaald door de ju doka's Willem Koch, Frank Bock en Philip Kraanen, die in het bezit kwamen van de bruine band. Reünie van de spelers van het befaamde 'watersnoodelftal' van Parijs. en Arie de Vroet Gehurkt v.l.n.r. Appel, Kees Rijvers, Van Geen, Tim- V.l.n.r. Frans de Munck, Cor van der Hart, Schaap, Vreeken, De Kubber mermans en Bertus de Harder. Groep 3:11 jaar en ouder Renata van Druten ont ving de oranje band. Ma rio Blom, Sebastiaan Blom, Gertjan van Kolf schoten en Karen Schip per behaalden allen de groene band.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11