f Leusder Leusden iSHs aanvragen koninklijke onderscheiding A. W. EERLAND BIJ ONS ONTDEKT U WAT ANDERE MERKEN NIET BIEDEN VOOR 28.750,-. 5ERVA AMERSFOORT AnMcrdamscwc8"lsho"T geef inbrekers geen kans op straat beperkt parkeren vergaderagenda G E M E E N Tl Baby-kamer S\tmtj VOLVO 440 VANAF 28.750,- "WOEflS0/ar3'mri99i LtUbUbH KHAN 1 Van 't Erf informatierubriek'van de gemeente Leusden nr. 80, 3 juli 1991 g tot 15 augustus: Wie zich gedurende een lange reeks \an jaren bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt bij de uitoefening van haar of zijn beroep of bij het vervullen van maatschappelijke functies, kan in aanmerking komen voor een Ko ninklijke Onderscheiding. De uitreiking daarvan vindt veelal plaats ter gelegenheid van een jubileum of afscheid, dan wel ter gelegenheid van Koninginnedag. Aanvragen vooreen Koninklijke Onderscheiding worden als regel ingediend door de burgemeester. Wie iemand kent die wellicht voor een Koninklijke Onder scheiding in aanmerking komt. kan de burgemeester verzoeken een aanvraag in te dienen. Behal ve het vermelden van de naam. voornamen, plaats en datum van geboorte en het huidige woona dres, dient zo'n verzoek verge zeld te gaan van een overzicht van vervulde functies met daarbij vakantiestop Van 't Erf Dit is voorlopig het laatste nummer van de gemeen telijke informatierubriek „Van 't Erf. Tijdens de vakantieperiode wordt de verschijning gestaakt. Het eerstvolgende num mer zal weer verschijnen in de Leusder Krant van woensdag 21 augustus. Voor de lezers die apart op „Van 't Erf zijn geabonneerd, betekent dit dat zij de betreffende pagina uit de Leusder Krant de komende zes weken niet krijgen toege zonden. het jaar van aanvaarding en beëindiging. Verder is het van belang de bijzondere verdiensten te vermelden waarvan de betrok kene bij de uitoefening van de functies blijk heeft gegeven Voor onderscheidingen die ter gelegenheid van de eerstvolgen de Koninginnedag worden ver leend. moeten de verzoeken tot het indienen van een aanvraag uiterlijk donderdag 15 augustus bij de gemeente binnen zijn. Voor nadere informatie kan con tact worden opgenomen met de heer G. Stein. telefoon (033) 961613. vakantie: Vrijdag begint ook in Leusden weer de grote jaarlijkse vakantie-uit tocht. De komende zes weken zullen heel wat huizen onbewoond zijn: een gouden periode voor inbrekers. Tenzij u nog tijdig maatregelen neemt om de kans op inbraak zo veel mogelijk te beperken. Bekijk voor u vertrekt uw wo ning nog eens kritisch Is dat slot van de achter- of keukendeur echt wel voldoende"' Zijn naar buitendraaiende deuren en ra men voorzien van dievenklau wen? En moet die schuifpui niet nodig van een extra beveiliging worden voorzien9 Het treffen van dat soort maatregelen kost een paar centen Maar u bent duurder uit. als na terugkomst uw huis leeggestolen blijkt te zijn. afspraken met buren Daarnaast zijn er ook maatrege len die geen geld kosten, met buren of kennissen afspreken dat zij een oogje in het zeil houden. Vraag hen ook uw brievenbus regelmatig te ledigen. Zorg er voor dat uw huis er zo bewoond mogelijk uitziet: dus niet de gor dijnen sluiten en zeker geen me dedelingen op de deur die op uw afwezigheid duiden. Kostbare spullen die van buiten af duide lijk in het zicht staan, bergt u weg. gratis folder Bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis en op het poli tiebureau is de gratis folder „Voorkom inbraak in uw wo ning" verkrijgbaar. Daarin staan nog meer tips om uw woning te beveiligen. In de folder zit een registratiekaart. waarop u alle belangrijke gegevens van uw waardevolle eigendommen kunt invullen. Mocht er onverhoopt in uw woning worden ingebroken, dan kunt u in ieder geval een duidelijke aangifte doen Daar mee vergroot u de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Loop voor u met vakantie gaat de inbraakgevoelige punten van uw huis met de caravan op vakantie? Nu het seizoen weer is aangebroken om er met de caravan op uit te gaan, zal het vaker voorkomen dat er caravans in de wijk geparkeerd staan. Het in- en uitpakken kost tijd en de buren zullen er als regel best begrip voor hebben dat de caravan daarom zo dicht mogelijk bij huis wordt geparkeerd. Op zich is daar geen bezwaar tegen, als de eigenaar zich maar houdt aan de regels die daarover in de APV Algemene Politieverordening) zijn opgenomen. De caravan of kampeerauto mag niet langer dan drie dagen achter elkaar - al dan niet met korte onderbrekingen - op de openba re weg of op een voor publiek toegankelijke plaats worden ge parkeerd. Even de straat uitrij den en de caravan vervolgens weer terugzetten geeft dus niet het recht om weer drie dagen te mogen parkeren. Van deze regel kan. maximaal één keer per jaar, ontheffing worden aangevraagd bij het college van burgemeester en wethouders. Echter nooit voor langer dan 30 dagen Denk er overigens aan dat, wan neer de caravan op de weg wordt geparkeerd, hij geen gevaar vormt voor de andere weggebrui kers. zoals bijvoorbeeld fietsers en voetgangers. De caravan kan natuurlijk ook in de eigen tuin worden neergezet. Maar dan dient wél rekening te worden gehouden met het vol gende. Het mag alleen als: ,.de plaats niet hinderlijk is of wordt geacht voor de omwonenden of anderszins nadelig is of wordt geacht voor de leefbaarheid der omgeving", aldus de APV. donderdag 4 juli, raadsvergadering. In deze laatste raadsvergadering voor het zomen komt een groot aantal zaken aan de orde, waaro de planaanpak voor de bouw van een nieuw jong4 centrum, een notitie over het te voeren beleid a gebied van internationale contacten en ontwikkel samenwerking en een notitie over de stand vanz en te maken keuzes op het terrein van de $q vernieuwing. Andere belangrijke onderwerpen zij vaststelling van het verbeteringsplan 1991 _voq openbare verlichting, het beschikbaar stellen vai krediet voor de reconstructie van de kruispunten) denweg-Asschatterweg en Middenweg-Ruige, dreef en van een krediet voor de bouw van een nie gemeentewerf aan de Hamersveldseweg en eeno laadstation aan de Randweg ter hoogte van de aan ting op de A28. De raadsvergadering begint om 20.00 uur De voQ ge agenda «n de bijbehorende stukken liggen ten ge bij het bureau Voorlichting. De eerstvolgende raadsvergadering wordt gehot op donderdag 19 september. Het vergaderschema van de daaraan voorafgaj commissieveigaderingen ziet er als volgt uit dinsdag 27 augustus, commissie Welzijn en Onden (W&O) woensdag 28 augustus, commissie Sociale Zak Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEMj donderdag 29 augustus, commissie Openbare Werk Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en\ keer (OREV) maandag 2 september, commissie Algemene en stuurlijke Zaken (ABZ) dinsdag 3 september, commissie Financieel Beleii Beheer (FBB) storingsnummer gemeentewerken Voor het melden van ernstige overlast door verstopping van het openbaar riool, wegver- zakking, omgevallen bo men e.d kan dag en nacht de telefoon- beantwoorder van ge meentewerken worden gebeld: (033) 961710 Vermeldt uw nj adres en telefoonnuni en beschrijf kort en< delijk de aard van des ring. U wordt dan z.s teruggebeld. bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Rosmolenstraat 137. plaatsen van 2 dakka pellen Tijmensenpoort 1. plaatsen van een dakka pel diverse vergunningen M. v. Holst Pellekaan. onth sluitingsuur en muziekverg. Zwarteweg 6 H. J. Abbring, idem Pr. Irenelaan 15 J. Goedknegt. wijziging voorwaarden bingo- vergunning Bestuur Z V.V. Keistad. idem Culturele Raad Leusden. diverse verg. Cul- turade plaatsing reklameborden Culturade P. J. M. Bosman, speelautomaat Pr. Irene laan 17 H. J. Abbring, idem Pr. Irenelaan 15 A G. Kok. idem J. v. Arkelweg 34 J. W. v.d Wetering, idem Hessenweg 228 C. C Wijnands, idem Doornseweg 29 J. Maarsseveen. idem Lepelaar 7 A Raterink. idem Postweg I J. G. Visser, idem de Smidse I en la Leusder v.v. Roda '46, idem clubhuis Roda '46 P. A v.d Enee. idem Zwarteweg 3 kapvergunningen Gorzen 50. kappen van een kronkelwilg bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde ver gunningen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, telefoon 961727 (bouw vergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de af deling Groen. Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). parkeerterrein Klepelhoek Burgemeester en wethouders van Leusden zijn voornemens om met toepassing van arti kel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van de geldende bestemming ten behoeve van het gebruik van een perceel grond aan de Klepelhoek als parkeerterrein De op dit voornemen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van donderdag 4 juli tot en met 17 juli 1991 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene zaken in het gemeentehuis. Eventuele bezwaren kunnen gedurende die termijn schriftelijk worden ingediend bii het college van burgemeester en wethouders ontwerpvergunning hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikking op een verzoek om een vergunning ingevolge de hinderwet van: het ministerie van WVC. afdeling Opvang Asielzoekers. Doornseweg 25 te Leusden ter inzage ligt in het gemeentehuis, afdeling mi lieu en bouw- en woningtoezichtkamer 211. 't Erf I te Leusden van 3 juli tot en met 17 juli 1991, elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stuk ken in te zien iedere vrijdag tussen 19 en 20.(K) uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033- 961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde ver gunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp beschikking kunnen gedurende bovenge noemde periode schriftelijk worden inge bracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om ver gunning en door hen. die daartoe redelijker wijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemees ter en wethouders worden ingediend Indien men dat wenst, worden de persoonlijke ge gevens van degenen die een bezwaarschrift indienen met bekend gemaakt Dorpsstraat 74 Lunteren we Tel 08388 - 5674 OPENINGSTIJDEN: maandag 13 00 17 00 uur dinsdags gesloten woensdag 10 00 - 17 00 uur dondordag 10 00 - 17 00 uur vn|dag 10 00 - 21 00 uur zaterdag 10 00 -17.00 uur Alle pnjzen bij Btbystunter zijn ifhaHpnptfi bestaande uit commode opstand met groot werkblad en veel bergruimte Ledikant 60 x 120 met verstelbare bodem uitgevoerd in sóftlme. bi/passende bang/legkast los leverbaar Adviesprijs 799,- STUNTERPRIJS Babystunter l levert alle bekende merken babykamers, doorgroeikamers. kinderwagens, wandelwagens, buggy 's, boxen, autostoelt/es etc etc Uit voorraad tegen sensationele afhaaiprijzen i Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparaties 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort Gek, maar in autoland worden klasse en prijsklasse nogal willekeurig gebruikt Neem de Volvo 440 van 28.750,-. Qua klasse, dus zaken als uitstraling, pres taties en de royale uitrusting - we noemen slechts de 5-versneIlingsbak, van binnenuit verstelbare buitenspiegels en luxe bekleding - past de voorwiel aangedreven 440 stellig in een hogere prijsklasse Hei dynamische karakter dat het exterieur al doet vermoeden, wordt door de 1 7 liter kracht bron soepeitjes vertaald in prestaties En dan de duurzaamheid en betrouwbaar heid Spreekwoordelijk, dachten we Ook de veilig- De prijs van de Volvo HO is ine I BT~\M exet. J -195. heid van de 440 staal op eenzaam niveau Welk merk stond ook alweer aan de baiö van de kooiconstructie en de stalen buizen in alk portieren? Uw Volvo 440 wordt dan ook gebouwd volgens de hoogst mogelijke kwaliteitseisen in de auto-industrie Waardoor u aan T einde van <k nt een zeer gunstige inruilprijs tegemoet kunt zien Kortom, kom snel langs voor een uitgebrei de testrit met de Volyo 440 vanaf28 750,-1 Want duurder hoeft 'n auto van 'n (pnjs-)klas$* hoger echt niet te zijn U bent van harte welkom ajlcveringshosten. Wijzigingen voorbehouden Amersfoort, tel.: 033-630154

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4