Panorama Lisiduna Vrolijke noten in De Koningshof 'lÈSStSi Leusder Krant „de ziet de dijk naar de knoppen gaan" Nieuws uit de verenigingen Bibliotheek Trekkertrek- wedstrijd Recordopbrengst AVO-collecte Meisjes mishandeld DWS Lisiduna Pagina 5 Naam: Evelien Blom Beroep: Raadslid voor het CDA Verder: Voorzitter van de Vrouwenraad Favoriete plek: „De Liniedijk" „Dit is min of meer het uitzicht vanuit m'n woning aan de KanaalwegWe kijken hier op de Liniedijk. En deze plek ligt ons ontzettend na aan het hart. Maar dat is niet de belangrijkste reden, waarom ik deze plek gekozen heb. Het is vooral historisch een zeer interessante plek, het neemt een belangrijke plaats in in de geschiedenis van het dorp. In meerdere opzichten. En niet in de laatste plaats voor de mensen die hier wonen." Allereerst betekende hel graven van het Valleikanaal voor de mensen hier een eerste grote verandering. De dijk lag er toen al, maar met het zand dat vrijkwam bij het graven van de waterloop is de zaak hier flink opgehoogd In de jaren die volgden, is het uiterlijk van de dijk ingrijpend veranderd, toen hij begroeid raakte. Ik spreek nu natuurlijk wel van een tijd, die inmiddels ver achter ons ligt." „Maar ook de Tweede Wereldoorlog was een bewogen periode in dit deel van Leusden. Ons huis bijvoorbeeld, maar ook andere, zijn in de oorlogsjaren twee keer tot de grond toe afgebroken. Eén keer door de vaderlandse troepen in 1940 en één keer door de terugtrekkende Duitsers, aan het eind van de oorlog De Duitsers hebben de dijk ook een ander gezicht gegeven, door er bunkers te bouwen Daarbij maakten ze een historische vergissing De bunkers zijn allemaal in de richting Amersfoort georiënteerd, omdat de Duisters dachten dat de Canadezen daar vandaan zouden komen. Ze kwamen van de andere kant." „In de jaren zeventig werd afgesproken dat de dijk en het Valleikanaal de grens van de bebouwde kom van Leusden moest zijn En dat is ook met de nodige strijd gepaard gegaan. Voor de mensen hier betekende de uitkomst van die discussie dal we hier net aan de kant van Leusden zitten, waar niet gebouwd gaat worden „Het is jammer dat de dijk op dit moment zo verschrikkelijk verloedert. Het is echt een heel waardevol stukje natuur geweest. Vooral 's winters kun je goed zien hoeveel schade er in de loop der tijd aan de dijk is aangericht. Ik vind wel dat de dijk gebruikt moet kunnen worden Wandelaars zijn denk ik ook niet het grootste probleem. Alleen wordt het ook gebruikt als crossterrein voor brommers, motoren en fietsers. En daar kan de dijk niet tegen. Je ziet het totaal naar de knoppen gaan." 3 juli 1991 LEUSDEN - De vakantiepe riode van bibliotheek de Boe kenmolen in Leusden-zuid is van 8 juli tot 19 augustus. In deze weken gelden de volgende openingstijden dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20 uur, donderdagmiddag van 14-17 uur en maandagmiddag is de bibliotheek gesloten. LEUSDEN - De AVO-collecte, die onlangs in Leusden onder auspiciën van het Gemeente- diaconaat van de Marcuskerk is gehouden, heeft het record bedrag van 14.853,35 opge bracht. Dat is 1.507,03 meer dan een jaar daarvoor. In 1989 bedroeg de opbrengst nog 12.751,09, een jaar later was dat 13 346,32 De AVO is een vereniging, die zich inzet voor de integratie van gehandicapten in de sa menleving. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de PJGU (plattelands jongeren gemeenschap Utrecht) houdt zaterdag 6 juli een trekkertrektoernooi. Het evenement zal worden gehou den op een terrein aan de Hor- sterweg, nabij de BECO. Vijftig deelnemers zullen met standaardtractoren 's morgens proefdraaien, waarna om 13 30 uur de eerste deelne mer zal proberen een gewicht 100 meter ver te slepen. Het terrein is vanaf 13.00 uur open voor het publiek. Auto's kun nen bij de BECO geparkeerd worden. De prijsuitreiking wordt om ongeveer 17 30 uur verwacht Het evenement is voor leden van de PJGU gratis toeganke lijk. Niet-leden betalen 2,50 entree LEUSDEN - Twee meisjes zijn vrijdag omstreeks 20.00 uur op het Cohenpad, nabij de Burge meester Van der Postlaan, mis handeld. Zonder enige aanlei ding werden de meisjes door twee onbekend gebleven jon gens op een fiets geschopt en geslagen. Ook de fiets van één van de meisjes werd vernield. De politie roept eventuele ge tuigen van het voorval op zich te melden. veer 20.45 uur en wordt afgesloten door het jeugd-orkest van Lisidu na. Dit orkest staat onder leiding van dirigent M. de Boer. Na afloop is er gele genheid om allerlei infor matie over de muziekver eniging te verkrijgen in het algemeen en qua de Ha-Fa-opleiding in het bijzonder Indien voor informatie gewenst is kan men kontakt opnemen met de coördinator van de opleiding dhr. J. C. Spronk, tel.nr. 033- 942519 of het secretariaat dhr. A Veenendaal tel.nr 033-940744. Het geheel speelt zich af in de muzi kale kantine van stuca- doors- en afbouwbedrij ven Th. Wouters BV gele gen in de wijk 't Ruige Veld aan 't Koendert 1 te Leusden-centrum. LEUSDEN - De Achterveldse muziekvereniging Door Wils kracht Sterk (DWS) heeft met de leden Hugo Huisman, Ilja van Loen, Martijn Lunter en Sander Tolboom deel aan de muziekexamnes A en B in Co- then. Ilja slaagde voor het A- diploma op als-saxofoon. San- der op de hoorn eveneens. Bij de meer gevorderden slaagden Hugo op trombone en Martijn. Woensdagavond, bij goed weer, geeft DWS ter ere van de geslaagden een gratis open luchtconcert bij Huize Sint Jo seph. Desmond Dekker en dr. Feelgood naar Puddingpop 1991 LEUSDEN - De Jamaicaanse reggae-grootheid Desmond Dekker, onder meer bekend van de wereldhit 'The Israeli tes', is één van de topattracties op Puddingpop 1991. Dr. Feel good. evenals Dekker een oude rot in het vak. sluit het festival af Samen met de Hongaarse hardrock-gitarist Tamas Sze- keris vormt dat trio acts de buitenlandse inbreng op Pud dingpop. De Amersfoortse band Pater Moeskroen com pleteert, samen met de Bin- tangs en Jack of Hearts, de line-up van het festival dat september wordt gehouden Het festival begint met de Hongaarse hardrock-gitarist Tamas Szekeris, die gedurende de maand september een twin tigtal optredens in ons land verzorgt. Szekeris en zijn band verdienen het etiket 'hard en melodieus'. Naast bekende rockers, is J.S. Bach de voor naamste inspiratiebron van de band. De stijl van de Amersfoortse Pater Moeskroen, dat als twee de het podium betreedt, laat zich het best omschrijven als spontane Nederlandstalige folk. Na één jaar afwezigheid staat de reggae-muziek weer op het programma van Pud dingpop En de organisatie is erin geslaagd meteen een Ja maicaanse topper te contracte ren; Desmond Dekker. De Ne derlandse Bintangs nemen het bluesgedeelte van het festival voor hun rekening, gevolg door Jack of Hearts De finale wordt gevormd door Dr. Feelgood uit Engeland. LEUSDEN - In dc Koningshof werd vrijdag het seizoen van de muziekschool afgesloten met een aantal optredens van leer lingen en docenten van de school. Voor een gehoor van ruim honderd bezoekers zetten de diverse ensembles hun beste muzikale beentjes voor. (Fo to's: Hans Verhorst) LEUSDEN-Woensdag 3 juli a s heeft muziek vereniging Lisiduna een ouder- en kennisma kingsavond. Ouders, aan komende ledefi en belang stellenden zijn van harte welkom op deze muzikale avond Op deze avond zullen vele (jeugd) leden individueel of als duo, trio en sextet op muzikale wij ze laten horen wat ze in hun mars hebben Dit on der begeleiding van de docenten H. Kikkert en G v.d. Berkt, slagwerk-sek- tie, en E v.d. Berkt, H v.d Brink en J. Valken burg van de sektie-har- monie. Het muzikale ge deelte van de avond duurt van 19 30 uur tot onge- Indien dat het geval was ge weest dan had onze goeroe, wellicht na wat extra uitleg, begrepen dat tijdens die avond - OOK - pas goed dui delijk werd dat de WEGWIJ ZER hoe dan ook dichtgaat a.g.v. de nieuwe Wallage norm Hij had dan tevens kunnen ho ren dat als gevolg van het vertrek van, de grote, groep 8 en het lagere aantal aanmeldin gen van nieuwe leerlingen dan verwacht, de school dermate zou worden gekortwiekt dat geen sprake meer zou kunnen zijn van het vormen van leergroepen van een aanvaardbare grootte. Tevens zou duidelijk zijn ge worden dat t.b.v. de opvang van asielzoekerskinderen klaslokalen worden onttrok ken aan het normale schoolge bruik, met als argumentatie de ondertalligheid van de be staande groepen. Hoe het komt dat er nog zo weinig kinderen op de school zitten is een verhaal apart. Voorbeeldje: de te verwachten configuratie voor volgend schooljaar, ca. 50 kinderen, 8 groepen, 3 lokalen. Ter illu stratie. Groep drie: 3 kinde ren Geen eigen lokaal meer. Groep vijf: 4 kinderen, waar van 1(!) jongetje Groep zeven: drie kinderen, t.w. 3 meisjes. Diverse onderwijsinstanties/ schoolbestuurders hadden be dacht, zonder overleg niet ou ders, de school handig te red den door tijdelijke toevoeging van ca. 30 'dubbeltellers', uit het oog verliezend, dat ouders kijken of hun kinderen het nog prettig hebben op school (genoeg vriendjes om mee te spelen van eigen leeftijd en zo). Deze meest simpele en voor de handliggende argumenten gingen kennelijk ten onder in wollige betweterstaai. Deze feiten TEZAMEN heb ben veel ouders doen beslui ten beter maar NU een andere school voor hun kinderen te zoeken, dan te wachten op de ONONTKOOMBARE ge dwongen sluiting straks. By the way. heel veel aanmel dingen zijn geweest op de Bon gerd, ook een Openbare Basis school waar zoals iedereen weet OOK asielzoekerskinde ren zullen worden opgevan gen. Philip; doe de bandjes van je tuinbroek eens wat losser, dan word je echt wat minder snel misselijk, spring eens uit je ei gen cirkel en join the real world, man! Rob Mennes, Leusden. eningen 1 Leusden via de krant meent te moeten geven. WAREMPEL., ze bestaan dus nog!! De tuinbroekscenario's; bij alles direkt 'DISKRIMI- NATIE' roepend, zelfs de goedkope buurmanvariant niet schuwend. Even voor alle duidelijkheid: De heer Holst heeft de be doelde vergadering, waarin wethouder Vroon de reeds ge nomen beslissing t.a.v. de op vang van asielzoekerskinde ren op de WEGWIJZER mede deelde, zelf niet bezocht. denaar Rob Mennes heeft geërgerd aan de ingezonden van Philip Holst. Holst Etrde vorige week naar tiding van de problemen op school De Wegwijzer in and met de voorgenomen sing aldaar van kinderen isiclzoekers. verbijstering nam ik ken- van het ingezonden onder- t hetwelk PHILIP HOLST evraagd de ouders van de GWIJZERKINDEREN'

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5