losch wint levendige Ronde Achterveld Leusder Krant „Ik heb liever wat klinkers en bochten" Buiten de Ronde \f De loin de Junior^ in cijfers ^Cj -kj INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD Jury voor de Tour de Junior Achtervelder Jan Dijkhof: Achten/elders in 'de Tour' Sport kort Zomerschaak )rie Achtervelders bij eerste tien vervolg van pagina 3 Cevat uit Hensbroek bemoeit zich op succesvolle wijze met de sprints voor de groene trui. die hij na afloop om de schou ders kan trekken De grote 'man' bij de 12- en 13-jangen was Bons Berkhout uit Schip luiden, die vorig jaar* ook al succesvol was in de Tour. Hij vertrek halverwege de koers uit het peloton en komt uitein delijk met veertig seconden voorsprong over de finish Op veertig seconden wint Cevat de spurt van de achtervolgers Derde wordt Ronny Hoogen- dijk uit Blokker. Neutralisatie De 14-jarigen kunnen hun wedstrijd over 23 kilometer niet uitrijden, doordat de am bulance voor een spoedgeval het parcours opmoet. Voordat de wedstrijd wordt geneutrali seerd, zijn Guido van Gucht en Stefan Slager aan elkaar ge waagd in de strijd om de groe ne trui. In het peloton kon de enige Achtervelder Niek Tes- sels nog geen potten breken Hij moest de groep al vnj snel laten gaan. Speaker Rademaker heeft tijdens de wedstrijden geen en kele moeite het gebeuren aan het elkaar te praten. Ook rij ders die ver achterop raken, kunnen rekenen op zijn opbeu rende woorden: „Nummer 96 heeft moeite te volgen. Geeft niets; zo zijn we allemaal be gonnen." Zijn verhaal over hoe goed sporten voor de jeugd is en het gevaar van drugs komt ieder jaar weer terug. „Laat ze lekker sporten. Heel belang rijk. Dat ze 's avonds moe naar bed gaan. Zou u ze in die kof- fie-shops willen zien. Nee, laat ze toch lekker sporten." De nieuwelingen maken er een echte wedstrijd van In de wedstrijd over veertig kilome ter is Johan Bruinsma de grote gangmaker. Vorig jaar werd hij op de laatste dag winnaar bij de 14-jangen. In zijn eerste jaar bij nieuwelingen vliegt hij er halverwege de wedstrijd vol in en rijdt hij rondenlang al leen op kop. Afgelopen week einde werd hij nog Nederlands kampioen tijdrijden met een gemiddelde snelheid van 46 kilometer per uur. Alleen op kop rijden is voor hem dan ook niet zo'n groot probleem. Dooi de snelheid die Bruinsma weet te ontwikkelen valt het peloton al snel uit elkaar Zeven ron den voor het einde wordt de vluchter alsnog ingelopen door vier renners. Jeroen Slagter, Remco van der Ven, Sander Olijve en Bernd Wiekema ne men de Bruinsma mee op sleeptouw en blijven uit de greep van het peloton. Olijve probeert in de voorlaatste ron de nog weg te komen, maar de winnaar moet uit de vijf koplo pers komen Het is ten slotte Van der Ven uit Nieuwegein die de sterkste blijkt te zijn in de eindsprint voor Bruinsma en Wiekema. De sprint van het peloton wordt gewonnen door Flons Klundert, die vorig jaar nog zoveel indruk maakte bij de 14-jarigen. De eerstejaars nieuweling Bruinsma mag als troostprijs de groene trui aan trekken. Na afloop van de eerste etap pe van de Tour de Junior rijdt een grote groep fietsers rich ting Achterveld niet wetende wat voor prestaties er door een kleine 130 wielrenners zijn verricht. Wim Salari, Rhenoy, wedstr.comm.voorz Evert de Wilde, Utrecht, wedstr.comm.secr., Jan van Galen, Cothen, wedstr.commissaris; Jan Mispelaar, Amersfoort, aankomstrechter; Ton Rademaker, Maartens dijk. microfonist; Cees Schouten, Kortenhoef, consul Midden-Ned. ACHTERVELD - Op het zonovergoten terras van café De Hessenkar was het zondagmiddag goed toe ven. Deze pleisterplaats voor dorstige wielerdes- kundigen vormde naast start en finish een oorver dovend herkenningspunt voor de voortrazende ren- >ners. De spandoeken en gescandeerde namen lieten er geen twijfel over be staan: De sympathie van de schorre en dorstige aan wezigen ging onverdeeld uit naar de plaatselijke co ryfeeën. Minstens twee plaatsgenoten stelden de fans niet teleur: Hans Ver steeg werd vierde en Jan Dijkhof vijfde. Ook de voormalige Achtervelder (tegenwoordig Leusde- naar) Paul Ossendrijver eindigde kort. Hij werd ze vende. Jan Dijkhof bevestigde dat de aanmoedigingen vanaf het terras hem wel degelijk stimuleerde. „Ja, en ik ken ze allemaal per soonlijk", schertste hij na afloop. Met vier anderen sprong Dijkhof weg uit het peloton: „De samenwer king was perfect. Op zo'n moment spreek je niets af, je bent één geoliede machi ne, iedereen werkt mee. Dal moei ouk wel, anders vallen ze meteen weer over je heen. Op de rechte stuk ken haalden we wel 50 ki lometer per uur!" Met nog zo'n dertig ron den te gaan dubbelde de kopgroep het peloton op het korte parcours door het hart van Achterveld. Dijk hof: „Tja, en dan is het een kwestie van controleren, redelijk voorin blijven rij den." De tweede succes volle demarrage, met on der andere Paul Ossendrij ver, liet hij gaan. De span ning van de tweede ont snapping was echter al langer voelbaar in het pe loton. Er werden plannen gesmeed en afspraken ge maakt. Alex Bosch, één van de vluchters van het eerste uur, moet dat over leg hebben gevolgd. Dijk hof: „Hij sprintte meteen met Paul en de anderen mee. Ik zat niet zo goed en heb de benen maar laten hangen." Het was de eerste keer dat Jan Dijkhof in de stra ten van zijn woonplaats een hoge klassering uit het vuur sleepte. Zes of zeven keer nam hij eerder deel aan de opmaat van de Tour de Junior. Nog nooit reed hij zich in de voorste gele deren. Een spectaculaire valpartij, die hem vorig jaar al voreg kansloos maakte, was eigenlijk het meest aansprekende wa penfeit tot nu toe. Dijkhof: „Dit parcours ligt me ei genlijk niet zo goed. Het wegdek is me te gemakke lijk geplaveid en te recht. Ik heb liever wat klinkers en meer bochten. Dan komt er echt op aan. Dan wordt het kaf van het ko ren gescheiden. Nu halen teveel renners de eind streep." Misschien is Luik-Bas tenaken-Luik dus wel een aardig alternatief voor de Achtervelder. Dijkhof breed grijnzend: „Wel licht, maar zaterdag rijd ik eerst in Ochten." ACHTERVELD - Ook dit jaar rijden er weer twee Achtervelders mee in de tour Roy Diepeveen en Niek Tessels zullen trach ten zo hoog mogelijk te eindigen in hun klasse Niek rijdt in de catagorie 7, de 14-jarigen, terwijl Roy, die nu voor de derde keer meerijdt, bij de Nieuwelin gen van start gaat Niek is sinds een klein jaar lid bij de Amersfoort- se wielervereniging De Peddelaars. Hij rijdt op een voor hem karakteris tieke wijze rustig zijn rondjes in de groep. Hij moet nog veel leren en geeft liever zijn adem aan de inspanning van het rij den. Roy is alweer zo'n drie lid van de Veenendaalse Wielervereniging De Val- leirenners. Roy heeft een pechjaar achter de rug. Het gehele jaar heeft hij van wege eerst een rug- en daarna een knieblessure nog maar amper gereden. Vorig seizoen eindigde hij sterk, maar in dit seizoen, dat van blessures aan el kaar hing, is het er nog niet echt van gekomen. Toen de inschrijvingstermijn al na genoeg was verstreken heeft hij toch nog maar in geschreven De Achtervel der kon de kriebels van de Tour niet weerstaan en zal er ondanks een flinke dosis trainingsachterstand het beste van trachten te ma ken. Ook rijdt er dit keer een zoon van een oud winnaar en oud Achtervelder mee in de tour, namelijk Rudi Bokkers, zoon van Hein, die in 1968 de Tour de Ju nior won. Rudi rijdt bij de 12-jarigen en is, omdat hij Roy Diepeveen is één van de Achterveldse deelnemers in de Tour de Junior (Foto: Hans Verhorst) in Scherpenzeel woont, ook lid van De Valleiren- ners uit Veenendaal Rudi is vast van plan, zijn va ders' prestatie, tourwin naar, te evenaren. Zowel Rov als Niek zijn in Achterveld begonnen met het meedoen aan de mini-tour. Deze minitour is op woensdagmorgen en de start is om 10.00 uur Achterveldse kinderen tussen de 4 en 11 jaar kun nen dan ook laten zien dat zij, als aankomende talen ten. in de toekomst in de grote Tour de Junior mee kunnen rijden. Ook voor de winnaars van deze ronde zijn bloemen en prijzen op het erepodium af te halen, al dan niet gezoend door de ronde-missen. Opgeven voor de mini-ron de bij mevrouw Donkers- goed Oldenbarneveld- straat 16. tel: 03425-1903. Het parcours is: Oldenbar- neveldstraat, Deliana van Weedestraat, Walter van Amersfoortstraat OUR DE JUNIOR Uitslagen Tour de Junior 13-jarigen Nieuwelingen Eerste etappe (criterium) 1. Boris Berkhout 2*05" 1 Remco van der Ven 1*54" 12/13-jarigen 2 Ronnie Hoogendijk 2*12" 2 Johannes Bruinsma 1*55 1. Bons Berkhout 23'30" 3. Rolf Klomp 2*14" - Martijn Lust 155" 2 Jerrv Cevat 2410" 14-jarigen - Bernd Wiekema 1*55" 3 Ronny Hoogendijk 24*11" 1 Rutger Ockhuizen 2'02' 4 Sjoerd van Vuren 24*12" 2 JulienSmink 2*03" 5 Alex Lourens 24*13" 3 Hans Voorn 2 07" 12-jarigen 6 Fulco van Gulik 24*14 Dames junioren - Peloton z t 1 Francis Moraal 2*04" 1 Lucas Kiene 2*17* 2 SaskiaOut 2*12" 2 Rudi Bokkers 2'30' Beste 12-jarige: 3 Saskia de Vries 2*13" 3 Bastiaan Knijnenburg 2'32* Fulco van Gulik Dagpuntenklassement (groene trui) 12/13-jarigen 1 Jerry Cevat 8 2. Ronny Hoogendijk 4 3 Boris Berkhout 3 4 Alex Lourens 1 -. André Haandrikman 1 - Marcel Philipen (BRD) 1 Dagpuntenklasscment (groene trui) 14-jarigen 1. Stèfan Slager 8 2. Guidovan Gucht 6 3 Martin Bekking 3 4. Rutger Ockhuizen 1 Eerste etappe (Nieuwelingen) 1 Remco van der Ven 57*38" 2 Johan Bruinsma 57 *39" 3 Bernd Wiekema 57*40" 4: Sander Olijve 57 *41" 5 Jeroen Slagter 57'42" 6. Patrick Graal 58'08" - Peloton z.t Dagploegenklassemcnt (Nieuwe lingen) 1 Johan Bruinsma 12 2. Martijn Lust 8 - Remco van der Ven 8 4 Peter Ridderikhof 4 -DarylGooch 4 6. Flons Klunder 2 -Bernd Wiekema 2 8. Patrick Graal 1 - Jeroen Slagter 1 Ploegenklassement na eerste etap pe 1MIHA bouwbedrijf 1.21 *39" 2 Fiets-Inn Dick Meerveld 1.21*52" 3 Piet van Heugten 1.21*55" 4 Rabobank Achterveld 1.21*56" 5.GvandePol 1.21 '57" Uitslagen tweede etappe (bergtijd- rit) In de vierde ronde van de SVL-zomerschaak- competitie heeft Hes- matollah Shahrizadeh zijn leidende positie versterkt, door een moeizame overwinning op Jan v. Baardewijk De meeste concurren ten van de koploper wisten overigens ook aan de goede kant van de score te blijven, zo dat er nog niets beslist is. Opmerkelijk was de grote moeite die Carel Vos had om Cees Vee nendaal de baas te blij ven. De SVL-penning- meester nam in de ope ning een witte pion ten koste van een enigszins gedrukte stelling Lang was de vraag of wit hiervan voldoende ge bruik zou kunnen ma ken, maar uiteindelijk stortte de zwarte stel ling toch ineen. Een zeer levendige partij was die tussen het nieuwe SVL-lid Wey- gertze en het jonge ta lent Vincent v.d. Bilt. Eerst leken de beste kansen aan de kant van wit, maar zwart vlocht een paar gemene res sources in de stelling. Uiteindelijk overzag wit een kleine combi natie die hem met een hopeloze stelling ach terliet. Uitslag: v. Baardewijk - Shahrizadeh 0-1 Elschot - Willigenburg 1-0 Vos - Veenendaal 1-0 Boogaard - Gerrits remise Moed - Modiri 1-0 Uneken - Boemaars 1-0 Aghlani - Bayat 1-0 Weygertze - v.d. Bilt 0-1 Manshei - Halkes 0-1 De stand op kop: 1. Shahrizadeh 4 uit 4 2. Elschot 3 uit 4 3. Kampes 2,5 uit 3 4. v. Baardewijk 2,5 uit 4 Moed 2,5 uit 4 6. Vos 2 uit 2 7. Afhlani 2 uit 3 Rietveld 2 uit 3 Willigenburg 2 uit 3 De winnaars van de Ronde van Achterveld. Winnaar Alex Bosch I wordt geflankeerd door Van Egdom (2) en Sassen (3). Op de voorgrond de succesvolle Achtervelders Jan Dijkhof en Hans Versteeg, die respectievelijk vijfde en vierde werden. (Foto. Hans Verhorst) Zon, een drankje en sportde perfecte manier om een vrije dag te besteden. (Foto: Hans Verhorst) omstandigheden de spits van deze week afgebeten door de ploegenachtervolgers van de plaatselijke liefhebbers. Hier bleken in de halve finales de teams van de Vriendenschaar en Blom Leusden te snel voor Van Luttikhuizen en De Ber ken. De finale van de achter volging over vijf ronden zou na de wedstrijd van de B-ama teurs worden verreden. De B-amateurs, een nieuwe benaming voor de liefhebbers en veteranen, ging om precies 14 00 uur van start. Een leven dige wedstrijd waar de ont snappingen niet van de lucht waren. Er werd rustig gestart en iedereen kon zich warm rij den. Toen iedereen dan ook warm was werd de knuppel in het hoenderhok gegooid door de Achtervelders die in koers waren. Paul Ossendrijver en Wessel Kerkhof gingen er al snel van door. Zij pakten een tiental se conden maar werden door een jagen peloton terug gepakt. Een tweede poging van de Achtervelders, die hoe dan ook deze wedstrijd tot een mooie partij wilde maken, had meer succes. Hans Versteeg en Jan Dijk hof ontsnapten aan het peloton en kregen een eerst twee ren ners mee, te weten Alex Bosch uit Huizen en Sassen uit Uit hoorn. Twee ronden later sloot ook Van Egdom uit Soest aan en dit vijftal maakte er een prachtige wedstrijd van. Het gehele peloton werd op een ACHTERVELD - Alex Bosch is iondag winnaar geworden van |(je Ronde van Achterveld, «armee de week van de Tour de Junior werd ingeluid. Bosch was betrokken bij een door de '.Achtervelders Hans Versteeg Jan Dijkhof geleide vlucht. Nadat de kopgroep bij het pe loton was aangesloten, toog Bosch er opnieuw vantussen toen weer een Achtervelder een nieuwe vluchtpoging op touw zette. Paul Ossendrijver reed feitelijk zijn plaatsgenoten in de wielen door Bosch op sleeptouw te nemen. Hans Ver steeg en Jan Dijkhof finishten uiteindelijk verdienstelijk als vierde en vijfde. Paul Óssen- drijver werd zevende. De organisatie van de Tour de Junior uit Achterveld heeft de eerste dag er weer opzitten Op een bochtig maar kort par cours werd onder mooie weers- ronde gezet door deze vijf cou reurs Een 12 ronden voor het eind ging een vijftal renners het pe loton vooruit, ware het niet dat in deze nieuwe kopgroep ook Bosch uit Huizen meesloop Deze kopgroep werd niet meer ingehaald zodat de eerste plaats dan ook ging naar deze Bosch In een spannende eind sprint werd Van Egdom twee de en Sassen derde De beide Achtervelders hadden teveel gegeven om in de eindsprint nog te kunnen vlammen, zodat Versteeg vierde werd en Dijk hof vijfde Hierna werden de finalisten van de ploegenachtervolging weggeschoten. De ploeg van Blom liet er beslist geen gras over groeien en bracht de beker op overtuigende wijze naar hun sponsor Uitslag ploegentijdrit 1 Blom (Leusden) 2 De Vriendenschaar (Achterveld) 3 De Berken (Achterveld) 4 Van Luttikhuizen, de dames- ploeg uit Achterveld. Uitslag Ronde van Achterveld 1. A. Bosch, Huizen 2 R van Egdom, Soest 3 D Sassen, Uithoorn 4 Hans Versteeg, Achterveld 5 Jan Dijkhof, Achterveld 6 J Vlastuin, Scherpenzeel 7 P Ossendrijver, Leusden 8 M Mosterman, Leersum 9 B Vlaanderen, Maarssenbroek 10 S. Meyn, Bergen STAPT Winnaar Alex Bosch wordt geïnterviewd door speaker Ton Rade maker.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7