Golf in beweging in Leusden Leusder Krant REPORTAGE LEUSDEN jensdag 17 juli 1991 Pagina 9 LEUSDEN - Buitenlandse golf- professionals hebben voor de twee de keer de teamwedstrijd gewonnen op de golfbaan Hoge Kleij. De wed strijd, om de International Profes sional Team Matehplay Trophy, kende een ongemeen spannend verloop. Pas in het laatste stadium werd de uitslag definitief in het voordeel van de 'buitenlanders' be slist. De strijd Nederland - Buitenland kende een uitslag van 14,5 - 15,5. Hoewel de einduitslag een nipte overwinning aangeeft voor de bui tenlanders bleek tijdens de wed strijd, dat er nog een groot gat gaapt tussen de twee teams. Een van de oorzaken is dat in Nederland de golfsport nog in de kinderschoenen staat. Er is nog te weinig traditie en de mogelijkheden zijn nog beperkt. De laatste jaren wordt er echter vol op geïnvesteerd in de aanleg van golfbanen. Met name in het westen van ons land schieten de oefenholes als paddestoelen uit de grond. Het aantal deelnemers neemt navenant toe. Op de Leusdense baan. De Hoge Kleij aan de Appelweg, is de 35-ja- rige Engelsman Tim Giles, de golf- leraar. De vereniging, opgericht in 1985, telt momenteel achthonderd leden. Ook is er een wachtlijst. Ieder weekend zijn er interne club wedstrijden. Zo begint volgende maandag een Volvo-jeugdtoernooi. Onze fotograaf. Hans Verhorst, liep dit weekend uren mee met de golf ers. Een impressie van zijn beelden op deze pagina geeft aan, dat de golfsport in ieder geval fotogeniek is. (foto Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9