8B 5 6 7 jet lijkt een woonerf, maar er wordt toch te hard gereden' Bouwdorp dit jaar Q op z'n Middeleeuws 'Al 25 jaar helaas bij dezelfde baas' SERVA VOLVO BDU Leusder Krant OPGAVEBON n NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Voorverkoop Puddingpop woners Agnietenhove willen een veiliger straat Maanweg afgesloten Zomeractiviteiten Vrouw en werkwinkel Tas gestolen Vakantiefeest MOLENAAR CITROEN ZOMER PILOTE PANORAMA HISTORIE TRAKTOREN EN... a IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder HOOFDREDACTEUR JUR VAN GINKEL UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT15 - POSTBUS 67- 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - De Leusdense jeugd kan zich vanaf 13 au gustus weer uitleven in het bouwen van hutten tijdens het jaarlijkse bouwdorpfestijn. Op het terrein bij jongerencen trum De Geut zal weer een ter rein zijn ingericht, waar een week lang van alles te beleven is. Het thema is dit jaar de Mid deleeuwen. Dinsdag 13 augustus draagt een ridder het terrein over aan de kinderen. Die krijgen de op dracht de sleutel van een schat te zoeken. Zij kunnen dit doen door het herbouwen van het dorp In het gebouw van de Geut is een knutselprogramma en er worden video's gedraaid. Het dorp sluit om 16.00 uur. Woensdag 14 augustus kan er weer gebouwd worden en 's middags is er een ballonnen wedstrijd. Donderdag 15 augustus staat er 's ochtend een echte schandpaal en is er 's middags een middeleeuwse meerkamp Vrijdag 16 augustus kunnen de bouwwerken voltooid wor den en is er 's middags een songfestival. De dag wordt af gesloten met een barbeque. Deze bouwdorpdag duurt ex tra lang tot 19 30 uur Zaterdag 17 augustus is er van 10.00 tot 13.00 uur de tra ditionele kindermarkt. Het is tevens de laatste kans om de bouwerken door vaders, moe ders en andere familieleden te laten bewonderen. Het dorp zal dit jaar in verband met het milieu niet worden verbrand. Pasjes voor het bouwdorp zijn op maandag 12 augustus verkrijgbaar op het terrrein van het bouwdorp van 10 00 tot 16.00 uur. De entree be draagt 12,50 Er is plaats voor 250 kinderen. iSDEN - Christien van de Hengel (42 jaar) heeft vorige week ubileum gevierd. Al vijfentwintig jaar is zij werkzaam in de ndheidszorg. De van oorsprong Achtcrveldse woont aan de mslaan in Leusden. Zij is haar loopbaan begonnen als 'ge- d' verpleegster in het Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort, diverse opleidingen en cursussen is Christien inmiddels iklommen tot Hoofd Operatiekamer. Op 1 augustus was het 125 jaar geleden dat Christien begon te werken. Haar fami- met name haar broers en zussen, hebben dit jubileum niet merkt voorbij willen laten gaan. Met een groot spandoek in de tuin hebben zij de hele buurt er op geattendeerd, dat de verpleegster een klein feestje te vieren had. Christien zelf heeft geprobeerd het jubileum stilletjes voorbij te laten gaan. Zo heeft zij de directie laten weten geen prijs te stellen op een receptie. Uiteraard heeft zij donderdag wel een forse bos bloemen gekregen. In haar vrije tijd is Christien zeer actief bij het Rode Kruis, afdeling Leusden. Als vrijwilligster is zij vaak te vinden op evenementen als sportdagen en andere grote manifestaties, (foto Hans Roggen) LEUSDEN - De voorverkoop van het Puddingpopfestival start zaterdag 10 augustus. Het zesde festival wordt op zater dag 7 september gehouden in de feesttent achter jongenren- centrum De Geut De kaarten kosten in voorverkoop 15 gul den en op de dag van het festi val 20 gulden. Voorverkoopa dressen café The Wish, Zwar- teweg 3, cafetaria De Boog schutter en Prinses Irenelaan 15, Leusden-Zuid, in Amers foort: Staffhorst, Hellestraat en VVV, Stationsplein. Hier zijn ook programmaboekjes verkrijg baar Het festival wordt geopend door de Hongaarse hardrock- gitanst Tamas Szekeres, waar na de Amersfoortse folkgroep Pater Moeskroen zal optreden In de vooravond speelt Des- mond Dekker reggae-muziek The Bintangs spelen daarna onvervalste Hollands bleus De voorlaatste act is ingeruimd voor de melodieuze rock van Jack of Hearts en de avond wordt besloten met de stevige rock van de Britse veteraan Dr. Feelgood iSDEN - „Het ziet eruit als woonerf, maar is het toch Automobilisten rijden vaak 50 kilometer per uur irder. Met al die spelende eren in deze buurt levert gevaarlijke situaties op." amilie Moors, die sinds 1,5 op de Agnietenhove nt, maakt zich ernstig zor- over de verkeerssituatie in straat. Tot nog toe zijn er ernstige ongelukken ge- 1. maar volgens het echt- is dat een kwestie van tijd. hebben inmiddels 50 ^tekeningen verzameld bewoners uit de buurt, die zorg delen en deze week handigden zij deze aan louder Joost de Jongh van eer. tn wij de beslissing namen huis te kopen, viel de on- ge situatie voor kinderen itraat ons niet direct op, ma enkele weken kreeg ik iel in de gaten dat het voor leintjes oppassen geblazen vertelt mevrouw Moors, uit de keuken kan zij de at overzien en vaak houdt laar hart vast als er auto's haar straat rijden. Jiten spelen groepjes kin- n, waaronder die van de ilie Moors. De heer Moors 't zijn oudste dochter, die e buurt op haar fietsje rijdt, aat haar demonstreren hoe ledwongen is op de rijbaan te rijden, omdat er geen echte stoepen zijn In de afwate- nngsgoten 'ontsporen' de wie len van haar fietsje. „Levensgevaarlijk," bena drukt Moors nogmaals Vol gens hem is de situatie des te nijpender, omdat er vlakbij twee scholen en enkele speel- tuintjes zijn Die speelveldjes worden door heggen aan het oog onttrokken en dat maakt het beeld voor passerenden automobilisten alleen maar onoverzichterl ijker, omdat kinderen vanaf de speeltuin- tjes plotseling de weg kunnen oversteken. „Natuurlijk moeten wij als buurtbewoners ook de hand in eigen boezem steken en er voor zorgen dat we onze snelheid aanpassen. Ikzelf betrap nnj er ook wel eens op dat ik na een zware dag op mijn werk de nei ging heb om te hard te rijden. Dat mag natuurlijk met gebeu ren, maar het lijkt soms niet te voorkomen." „De beste oplossing lijkt ons daarom van de Agnietenhove en de straten vlakbij een woon erf te maken Als dat niet kan, zou het aanleggen van ver keersdrempels een alternatief kunnen zijn. Is dat ook onmo gelijk, dan zouden wij al ge noegen nemen met de plaatsing van paaltjes en bloembakken op die plekken waar automo bilisten gedwongen worden hun snelheid te minderen Volgens Moors heeft een buurtbewoner in het verleden al eerder geprobeerd dergelij ke maatregelen van dc ge meente gedaan te krijgen, maar tot nu toe zonder succes. „Er is toen tegen hem gezegd dat de Agnietenhove een ont- sluitingsweg voor de buurt is. waardoor snelheidsremmende De kinderen op de Agnietenhove hebben niet de ruimte om te fietsen, (foto. Hans Roggen) Konijntje in de Wetering automobilisten Rijden te snel Ifriet zo hard' LEUSDEN - Jongerencen trum De Til houdt in de maand augustus een aantal activitei ten. Woensdag 7 augustus wordt er een speurtocht gehou den voor kinderen vanaf 7 jaar. De start van deze middag is tussen 13.30 uur en 14.00 uur vanuit De Til en de kosten be dragen 2,- per deelnemer. Op vrijdag 9 augustus wordt er in De Til een bingomiddag gehouden voor dezelfde leef tijdsgroep. Deze middag be gint om 14 00 uur en deelname kost 2,- Zaterdag 10 augustus wordt een midzomerdisco gehouden. Kosten: 2,50. Op vrijdag 16 augustus is er een bingo-avond De avond be gint om 20.00 uur en er zullen tien ronden worden gespeeld Kaarten kosten 1,50 per stuk. AMERSFOORT - De Vrouw en werkwinkel in Amersfoort houdt donderdag 22 augustus een open dag voor vrouwen, die (opnieuw) op zoek zijn naar een betaalde baan of een oplei ding. Op de open dag kunnen geïnteresseerden terecht voor informatie, advies en inschrij ving voor één van de cursussen. De open dag, die duurt van 9.00 uur tot 16.00 uur, wordt LEUSDEN - In zwembad Octopus hebben onbekenden donderdagavond uit de garde robe een tas gestolen In de tas zaten sportkleding, sleutels en een klein geldbedrag. 's Middags werd uit een tas in het zwembad een klein geld bedrag, een ringetje en een haarborstel gestolen. gehouden in de Breestraat 59- 61 in Amersfoort. Geïnteres seerden kunnen voor meer in formatie bellen met 614737. LEUSDEN - Een gedeelte van de Maanweg zal vanaf dinsdag 13 augustus voor alle verkeer zijn afgesloten De afsluiting zal waarschijnlijk tot half ok tober duren Tussen de Arn- hemseweg en de Van Diepen- heim Scheltuslaan zal in ver band met de reconstructie van het kruispunt Arnhemseweg/ Maanweg alle verkeer worden omgeleid. De omleidingsroute is als volgt: Zuiderinslag. Ha- mersveldseweg en Leusbroe- kerweg en in omgekeerde volg orde. Leusden-zuid blijft be reikbaar vanaf de Arnhemse- LEUSDEN - Speeltuinvereni ging Blijhof houdt op woens dag 14 en donderdag 15 aut- gustus een groot vakantiefeest voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar Het thema 'sprookjes' staat woensdag centraal. Kin deren kunnen zich vanaf 10 30 uur omtoveren tot een sprook jesfiguur; zij kunnen een kas teel bouwen; er worden verha len voorgelezen en nog veel meer sprookjesachtige activi teiten. Donderdag zijn er vanaf 10.30 uur spelletjes. Om 13.30 uur is er een optreden van de goochelaar/clown Korevera. Om 15 00 uur wordt het vakantiefeest afgesloten met een balonnen wedstrijd De ballon die het verst komt, krijgt een leuke prijs. Op beide dagen is iemand aanwezig die over de peuter speelzaal inlichtingen kan ver- schafen. De kaartverkoop is op maandag 12 augustus tussen 19.00 en 20.00 uur in Blijhof, Lisidunalaan 2. De toegangs prijs voor beide dagen (inclu sief ballon) bedraagt 11 gulden voor leden; niet leden 14 gul den Voor afzonderlijke dag delen zijn ook kaarten ver krijgbaar. Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 J\ Automobiel- \iff bedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 25 occasions maatregelen daar niet gewenst zijn Op het gemeentehuis is in verband met de vakantie nie mand beschikbaar, die uitleg kan geven. Ook wethouder De Jongh was deze week nog op vakantie en dus met voor com mentaar beschikbaar. Ge meentewoordvoerder Hans Hermans beperkt zich daarom tot de opmerking, dat de maat regelen, die de familie Moors in hun straat gerealiseerd zouden willen zien, elders in Leusden met altijd een succes zijn ge bleken. „Probleem is vaak dat men sen wel een verkeersdrempel in hun straat willen, maar niet bij zichzelf voor de deur. Dat is ook wel begrijpelijk, omdat zo'n drempel zorgt voor geluidsoverlast door de auto's die er op- en afrijden. En na tuurlijk moeten mensen ook zelf hun snelheid aanpassen aan de verkeerssituatie.' weg via de Prinses Margriet laan en vanaf de Groene Zoom via De Roo van Alderwerelt- laan en de Van Diepenheim Scheltuslaan. De Arnhemse- weg zal tijdens reconstructie in beide richtingen open blijven. (advertenties) WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1991 De Leusder Krant is een onathankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kanloor Asschatterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden, teleloon 033-941495 23e JAARGANG NO. 15 INHOUD r: De zomerse temperatuur van de laatste tijd doet de meeste mensen uitwijken naar zon, zee en strand. Toch is er voor de thuisblijvers in eigen plaats voldoende te doen. En dan is er ook nog wekelijks uw lokale nieuwsblad, onder het motto: 'uw nieuwsblad lokaliseert wat u echt interesseert', met deze een week een kijkje in de bibliotheek, waar vakantiegangers boeken komen lenen De Koerden zijn de afgelopen maanden door Saddam Hoessein in een benauwde situatie gebracht. De Nederlandse luchtmacht en marine warten een van de vele organisaties, die te hulp schoten Ook Leusdenaren waren actief in het noorden van Irak. Onder andere helikopterpilote Mariëlle Winnubst Deze week in Panorama Lisiduna het mooiste plekje van raadslid Knoppien Deze voorzitter van de belangenvereniging Marine-officieren gaat uit zijn dak op de Leusder Hei Hier heeft hij ooit als mannier schietoefeningen gedaan en als beroepsmilitair en raadslid heeft hij opnieuw veel met het gebied te maken. 'Een van de mooiste gebieden van mijn woonplaats' Leusden staat centraal in een serie artikelen. Moet Leusden nu uitbreiden of niet? Leusden is op dit moment op geen enkele manier in staat te voldoen aan de vraag naar woningen. Een teer punt m de komende jaren: de nieuwe woningnood?. De Tour de Junior Ronde van Achterveld heeft zijn hielen nog met gelicht, of het volgende sportevenement doet alweer van zich spreken. De traktoren ditmaal, de motoren brulden zaterdag op het terrein naast De Klaveet en duizendend toeschouwers genoten in de zon van een spectaculair evenement Natuurlijk ook deze week weer een miniatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel en de servicerubriek met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatsel'ike bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebonin! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13.50 half ja ar 26.25 jaar 49.90 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1