[arpers houden van nieuwe aardappelen' Panorama Lisiduna .Leusder Krant Zeilmakerij mag uitbreiden Vicki Brown herdacht Sisss Isssissertjes Ikantie aan het Valleikanaal Comité a Milieuzorg 1 Leusden Raad van State doet uitspraak over schorsingsverzoek Toertocht Midden-Nederland «nsdag 14 augustus 1991 SDEN - Karpers zijn niet 2e weten wat ze lekker en. Wie een karper wil ver- Uien zal meer moeten bie- dan droog brood, witte fD of geknede aasballetjes, ens H. van Soeren uit Hoe- ken, weigeren karpers in ijes te bijten, tenzij er een appel om verpakt zit. Hij het weten. Hoewel hij ielf geen ervaren visser te noemen, krijgt hij zijn ennis uit vertrouwde Een vriend van hem zit in engclhandel. Hetgeen het btige materiaal verklaart, nnee hij zit te azen 'op al- eat voorbij wil komen' in /alleikanaal. Alles, behal- arpers, want aardappelen er niet bij. den is niet echt een toe- noord, maar heeft haar ei- lefhebbers. Een aantal is Imatig te vinden aan de oe- van het Valleikanaal. ^ien van visakte en lid- ischapskaart van de hen- ;oitvereniging 'Ons ge en' komt men uit de wijde ek zo vaak als mogelijk is i. De heer H. Klasens (44) met zoon Mark (17) uit isfoort Van Soeren uit telaken, Meneer en me- sf Kramer (63 en 62) uit ienberg. larom komen ze naar den? Is er in hun eigen iplaats geen water? Onaf- elijk van elkaar verklaren issers het Valleikanaal in den tot iets bijzonders, is hier mooi en rustig." Vissen langs het Valleikanaal voor de rust of voor de lol. (foto: Marianne de Valck). volgens J.Kramer Zijn vrouw vult als deskundige aan ,,In het water zit een lekkere stro ming." Volgens van Soeren maakt de Leusdense oever het vissen hier zo aantrekkelijk „Verderop loopt de kant schuin, daar kun je niet prettig zitten. Hier zit je goed aan de kant." Vader en zoon Klasens Comité Milieuzorg Leusden, Werkgroep Milieubeheer, telefoon: 950156/944748. ÏDEN - Na het scheiden van afval komt deze week de schddersbranche centraal te staan. Deze he staat aan de vooravond van ingrijpende veranderingen. Er moet -ook daar- milieuvriende- worden gewerkt en tien jaar moet de verf op terpentine-basis (de sunthetische verf) uit de winkel verdwenen tn vervangen door oplosmiddel-arme verf acrylaat üosmiddelen tasten de ozonlaag èn de gezondheid van de schilder aan. Er blijken toch ook heel nensen allergisch te zijn voor deze verf Gelukkig is er nu milieuvriendelijker verf te koop. mveihoek in de Biezenkamp heeft inmiddels een behoorlijk assortiment lakken en verven op ^vriendelijke basis. Ook in alle kleuren te mengen. Wel is hel -volgens de medewerker- van jroot belang dat het water, waarmee de kwast na afloop is gereinigd, wordt opgevangen en als «ch afval wordt beschouwd Hieuvriendelijk ideaal, waarmee u juist deze verf koopt, zou te niet worden gedaan, door het water gewoon weg te laten lopen in de gootsteen of put bovengenoemde winkel kan men niet terecht met lege blikken of restanten verf. Particulieren tn deze zaken gratis op de gemeentewerf afleveren, bedrijven moeten hiervoor wel betalenOm reden heeft de winkel besloten met deze service te stoppen ieel 'natuurlijke' kringloop is daarmee (voorlopig?) beëeindigd. Voor wie de moeite wil doen is zaak met een nog veel grotere collectie milieuvriendelijke verven, maar ook met was- en ingsmiddelen in Amersfoort: De Kromme Spaak, Krommestraat 42, telefoon 616901. vervolgd. verkiezen het Valeikanaal om dat ,,het zulk mooi water is, breed, met stroming, rustig. Al vissend word je weinig ge stoord door honden of nieuws gierigen." Allemaal brengen zc hun vakantie regelmatig in Leus den door. Allemaal verkiezen ze het vissen, omdat het zo ont spannend is. Zelfs mevrouw Kramer, die toch van de aan wezige vissers op maandag, de meest fanatieke blijkt. Wil haar man nog wil toegeven af en toe weg te dromen, zij ver liest haar dobber geen moment uit het oog ,,Ik ben het enige vrouwelij ke lid van onze visclub. Dus ik moet me wel bewijzen, dus moet ik wel wat vangen, want voor je er erg in hebt vangen die mannen veel meer Pa viste altijd al, ma sinds vijftien jaar ongeveer. „Zodra de kin deren wat groter werden, ging ik mee. Natuurlijk om te vis sen. Breien of zelfs borduren aan de waterkant, zoals je vrouwen hier wel ziet doen is niets voor mij Ze zegt op een toon alsof ze beschuldigd zou kunnen wor den van visangst. Overigens is het haar opgevallen dat in de buurt van Nijkerk meer vrou wen vissen dan breien. Waar dat aan ligt blijft onduidelijk. „Ander type mensen waar schijnlijk De visvangst lijkt in schrille tegenstelling te staan tot het enthousiasme Vader en zoon Klasens vingen in drie uur tijd welgeteld één brasem. De rijksambtenaar die voor zijn rust vist en de student MTS die het voor de lol doet, gaan met lege handen naar huis want alles wordt weer teruggezet „We hebben zelfs geen leef net bij ons" Ze bekennen vissen net zo iets als voetballen te vinden. Het je de bal of de vis eindelijk in het netje wordt hij weer weggegooid om opnieuw te be ginnen. „Het blijft leuk," hou den ze vol Van Soeren had op maandag ook niet veel geluk, hoewel volgens hem een paar weken geleden zijn vriend wel tien vissen op één dag op deze zelfde plek ving. De vangst be staat meestal uit brasems en voorntjes. Net als de andere aanwezigen jaagt hij niet op karpers Hij omdat hij geen aardap pelen bij zich heeft, het echt paar Kramer omdat een gevan gen karper de hele boel kapot zou trekken en vader en zoon Klasens, omdat ze het speciaal daarvoor benodigde materiaal ontberen. Zoals te verwachten spuit van Soeren graag zijn pas verworven kennis. „Wanneer je gericht wil vissen moet je niet alleen speciaal aas hebben maar ook rekening houden met de stand en de diepte van je dobber." Hij vist met een Albatros van normaal elf meter, maar maan dag ingekort tot zeven. Voor een werphengel voelt hij niets. Volgens hem is zo'n door veel jonge vissertjes geliefd attri buut niet geschikt voor het Valleikanaal „Dat is meer iets voor een meertje. Hier is het water veel te woelig.' Het blijft interigeren wat die volwassen kerels en dames denken, al die uren dat zij naar hun dobber staren. Geen van de vissers wil iets over de diepte van het gepeins kwijt Ze ontkennen allen met iets anders bezig te zijn dan met de de stand van de dobber. Goed, mevrouw Kramer kan met een zijdelingse blik genieten van een vlucht vogels in het najaar of opschrikken van opmerkin gen afkomstig van fietsers aan de overkant. „Mensen realiseren zich niet hoe hard hun stemmen over het water klinken Eigenlijk zou den er langs het Valleikanaal bordjes moeten staan met „Ssst. hier wordt gevist" Al hoewel, veel vissers horen nooit iets. Marianne de Valck DEN HAAG - De bouw van de nieuwe bedrijfshal van het carrosseriebedrijf van Veenen- daal aan de Klokhoek in Leus den mag afgemaakt worden. De Raad van State heeft de be zwaren daartegen van het na burige bedrijf Van Galen Be heer afgewezen. Van Veenen- daal is flink uitgebreid. Van Galen had bij dc Arob- rechter gevraagd om schorsing van de bouwvergunning. Vol gens hem voldeed de uitbrei ding niet aan de in het bestem mingsplan gestelde voor schriften. Van Galen was ook bang voor de verhuur van meer bouwlagen en vreesde allerlei vormen van overlast. Hij vond daarnaast, dat de bouwhoogte werd overschreden Gemeentewoordvoerder R. Duinsbergen weersprak alle bezwaren tijdens dc zitting bij de Raad van State. Volgens Duinsbergen had Van Galen al nauwelijks belang meer bij de schorsing van de bouwvergun ning De uitbreidingswerk- zaamheden zijn namelijk bijna klaar. Alleen de ramen moeten nog in de sponningen worden geplaatst, aldus woordvoerder mr. G. Boven van het bedrijf. Duinsbergen: „Zou Van Ga len werkelijk zo veel belang hebben gehecht aan het voor komen van de start van de bouwactiviteiten, dan was het toch verstandiger geweest om direct na de verlening van de bouwvergunning in januari een verzoek om schorsing in te dienen De Raad van State maakt de motivering van haar uitspraak pas later bekend Aangenomen mag worden dat de Arob-rechter het besluit van Leusden correct onder bouwd heeft gevonden. LEUSDEN - De Batavus Fietstoertochl Midden-Ne derland wordt dit jaar gehou den op zaterdag 7 september. De start is bij café-restaurant De Hakhorst. delnemers kun nen inschrijven voor de afstan den 40 85 en 150 kilometer. Er zijn drie routes uitgezet. De eerste (40 kilometer) is in de richting van Scherpenzeel, Amerongen, Maarn, Doorn en terug naar Leusden. Deze is ge schikt voor deelname in ge zinsverband Route twee (85 kilometer) gaat in de richting van Ame rongen, Leersum, Den Dolder, Lage Vuursche. Soestduinen en terug naar Leusden. De derde route (150 kilome ter) is tot aan Baarn gelijk aan route twee, maar gaat daarna in de richting van Bunschoten. Eembrugge, Putten. Garderen, Lunteren, De Glind en terug naar Leusden. De eerste start (150 kilome ter) is tussen 7.30 en 8.30 uur De start van route 2 85 kilo meter) is tussen 8.30 en 9.30 uur De Deelnemersaan de 40 kilometer-tocht starten tussen 9.30 en 11.00 uur. Inschrijven bij de familie Meeuwsen, telefoon. 942617 of bij rijwielhandel Blom, tele foon 941418. Pagina 3 Anita Meyer. LEUSDEN - Het Jongeren koor Leusden zal in september meewerken aan een toernee ter nagedachtenis aan de onlangs overleden Engelse zangeres Vicki Brown. Aan deze 'Ster renparade' werken onder meer Anita Meyer en Lee Towers en Thijs van Leer mee. In het re cente verleden trad het Jonge renkoor diverse keren op met Vicki Brown. De zangeres overleed enkele maanden gele den aan kanker. Anita meyer zal. als speciale ode aan Vicki Brown een aantal van haar songs ten gehore brengen. Doel van de toernee is daar om fondsen te verwerven voor de stichting 'Vrienden van het Helen Dowling Instituut' In het comité van aanbeveling hebben onder meer Irene van Lippe Biesterveld, Yehudi Me- nuhin en Lisette Hordijk zit ting. De stichting hoopt aan het einde van de toernee drie ton te kunnen overdragen aan het Helen Dowling Instituut, een wetenschappelijke organi satie, die zich bezig houdt met de kankerbestrijding Het op treden van het Leusdense koor met Towers, Meyer, Van Leer en de Bob East Showband is op 10 september in de Veluwehal in Barneveld Sissers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets leuks te meiden, of wilt u afreageren, bel dan 94 14 95 en vraag naar Stefan Steenkarap (in principe alleen 's ochtends van 11-12 uur). "...Over luguber gesproken. Deze week belde de heer Ettcn op of iemand de krant een advertentie had aangeboden, waarin het overlijden van zijn zoon nas aangekondigd. Zijn zoon is echter nog springlevend en kerngezond. De familie Ettcn kwam er achter dat een ongetwijfeld 'ziek' persoon een dergelijke adver tentie aan een andere regionale krant had proberen te slijten... Gelukkig was de advcrtentieafdcling van die krant zo slim om een een ander na te trekken en kon de plaatsing ervan worden voorkomen. Maar de familie Etten was uiteraard wel geschokt en vroeg zich af wie een dergelijke 'lugubere grap' op zijn geweten kon hebben...* *...De advertentie-afdeling van de Leusder Krant kon de heer Etten gelukkig geruststellen. Er is tot nu toe geen advertentie met een dergelijke strekking aan deze krant doorgegeven. Maar leuk is het niet en de diepere bedoeling, laat staan de grappige strekking, die de boosdoender op het oog zou kunnen hebben, ontgaat ons volkomen...* 'Wij willen Sportnet weer terug, want Eurosport zendt geen honkbalwedstrijden uit," eisen Robert Meppelink en Martin Schouten. Beiden zijn jeugd spelers van de Leusdense club de Red Caps en fanatie ke honkballiefhebbers...* Enkele maanden geleden moest Eurosport wijken voor Sportnet, omdat de eerste zender volgens de Europese Commissie een onaanvaardbare monopolie positie had opgebouwd. Sportnet rook zijn kans en verwende onder meer de honkballiefhebbers met de dagelijkse uitzending van een wedstrijd uit het honk balwalhalla bij uitstek, de Verenigde Staten...* Inmiddels wist Eurosport te voldoen aan de eisen van de Europese Commissie en eiste zijn plaatsje op het kabelnet weer op. Dat betekende het einde van de Sportnetuitzendingen en van de honkbalwedstrijden op het Nederlandse kabelnet...* *...Dit tot groot verdriet van de twee honkbalklief- hebbers, die deze week een handtekeningenactie be gonnen. Dat dc wedstrijden omstreeks middernacht werden uitgezonden, is voor de pitcher en dc tweede honkman van het pupillenteam van de Red Caps geen bezwaar. Wij hebben thuis video," is hun eendrach tige antwoord...* *...,,U zal ogen tekort komen," belooft het reclame blaadje voor een dagtocht naar het Belgische stadje Lier. Tegenwoordig vallen dergelijke blaadjes regel matig in dc brievenbus. Met een verrassingspakket, een voordelige bustocht en een gratis maaltijd moeten mogelijke deelnemers gelokt worden naar een plaats of stad, die wel enige promotie kan gebruiken...* Mensen uit Leusden, die'zin hebben in een dagje Lier op \Tijdag 6 september, moeten er echter wel wat voor over hebben. Als zij zich houden aan de opstap plaatsen, die in het blaadje vermeld zijn, moeten de deelnemers uit 'Centrum' zich melden op de Herzc- weg...* ...Nauwkeurige bestudering van de plattegrond en navraag bij verschillenden mensen leidt echter tot de conclusie dat er in Leusden geen weg met een dergelij ke naam is...* De folder raadt verder mensen uit 'Zuid' aan op te stappen bij de Jozefkerk aan de Hamersveldseweg. Inwoners uit Maarsbergen mogen daarentegen weer opstappen bij de Nederlands Hervormde kerk aan de Amhemsewcg in Lcusden-Zuid....* *...Het zal op 6' september een heen-en-weer gereis zijn van jewelste om mee te kunnen met de bus. Het lijkt ons voor de liefhebbers van een 'dagje Lier' daar om raadzamer rechtstreeks en met eigen vervoer af te reizen naar de Belgische pallieter(?)stad...* Dat kan een hoop frustraties schelen en bespaart in ieder geval een publicitaire demonstratie van de 'Dormex 'producten, waar het waarschijnlijk allemaal wel om begonnen zal zijn...* Naam: Andy Boutens Beroep: Uitbater van café De Hessenkar Favoriete plek: ..Het café De Hessenkar" „Ik heb deze plek gekozen omdat ik hier het meeste ben II: breng er de meeste tijd door Ik heb dit café. samen met m'n vrouw Hetty, zo'n twee jaar geleden gepacht. Ja, in september is hel precies twee jaar geleden De eigenaar van het café. Kees van de Breemer, belde me in die periode op of ik misschien interesse had om het te pachten Kees is een goede kennis van m'n ouders, en we hadden het er al wel eens over gehad. Het echtpaar dat in die tijd het café dreef, wilde het wat rustiger aan gaan doen. Wij hebben die kans toen met beide handen gegrepen „Wij hebben het café een beetje aan onze eigen wensen aangepast. Er is een andere bar in gekomen en ook de keuken is aangepast aan de eisen des tijds Onze klanten kunnen hier nu wat meer te eten krijgen dan vroeger. De stijl gaat een beetje m de richting van hel bruine café, als je dat zo mag zeggen. En dat is m'n bedoeling ook wel.' „Ik denk dat zo'n zeventig procent van onze klanten op Achterveld woont Maar daarnaast komen hier ook mensen uit de regio. Zoals Woudenberg, Barneveld. Hoevelaken en Hooglan derveen. Er komen ook mensen uit Leusden. Speciaal om een biljartje te leggen. In Leusden zijn er namelijk nauwelijks mogelijkheden om te biljarten. Het publiek is ook heel gemengd, je ziet hier vrijwel alle leeftijden. Alleen in het weekeinde zijn er voornamelijk jongeren." „Vorig jaar, tijdens de wereldkampioenschappen, heb ik het café helemaal in oranje plastic. Het begon eigenlijk als een geintje. M'n vaste klanten, jongens van de carnavalsvereniging, vroegen me wat ik ging doen tijdens de W.K. Toen heb ik gezegd 'Misschien pak ik de hut wel in.' En dan kan je eigenlijk al niet meer terug. Af fijn, toen heb ik bar helemaal oranje geschilderd en met een mannetje of tien hebben we het café toen ingepakt We hebben er wel plezier van gehad Hoewel het Nederlands elftal het niet zo goed deed, heeft het hier wel vier wedstrijden lang bomvol gezeten. En dan heb je toch plezier van je werk." „Nu is het vakantietijd en dat kan je goed merken. De Achterveldse klanten zijn voor een deel weg. Daar krijgen we nu andere bezoekers voor terug. Voor fietsers die uit de richting van Asschal komen, liggen we heel gunstig, precies op de hoek. Die komen dan ook vaak een kopje koffie drinken of zoiets. Bovendien komen hier verschrikkelijk veel motorrijders. Vooral sinds we vorig jaar oktober officieel KNMV-motorcafé zijn geworden. l'rTeilX 1

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3