ed Caps weer ten onder Nieuwe sponsor voor Roda nnistoernooi trekt veel publiek larizadeh zekere winnaar imerschaakcompetitie 'Niet alleen de strijd ook het randgebeuren is van belang' Organisatie treft zonvolle dagen Pyamaparty Sjiterveld presenteert deelnemers perfecte organisatie finale Arno Jellema uit scha kelde. Terwijl de finale gespeeld werd zagen zo'n 400 toeschouwers in eerste instantie een gelijk op gaande partij. De eerste set werd door Wibo Plijnaar met 7-5 gewonnen In de tweede set nam Plijnaar direkt het initia tief en zette Koeleewijn steeds meer onder druk. Uiteindelijk won Plijnaar voor de eerste keer in zijn nog jonge loopbaan de 'Open Emelaar' te Achter veld. Bij de dames B ging de fmale tussen Mieke Kattier-Smits en Edith Horsting. Horsting bereikte de finale door de als eerste geplaatste Celleke Tolhoek terug te ver wijzen en Mieke Kettier-Smits versloeg in de andere halve fi nale Manon Kelber. In de fina le versloeg de reeds jaren in Achterveld spelende Smits Horsting met twee keer 6-4. In de C en D catagone speelde een groot aantal Leusdenaren en Achtervelders mee. In de Dames-dubbel C bereikte het Leusdense duo van de Baan- van de Baan de halve finale, terwijl het Heren-dubbel C de Achtervelders Van Wienn- gen-Wessels het niet kon win nen van de latere winnaars Adegeest-Liefferink. Het Achtervelse duo Plijnaar- Wijntjes kon in de finale dub- bel-heren D niet winnen van De Ridder-Bruinekool De grote winnar van dit 'Open Emelaar' tournooi werd uit eindelijk Wibo Plijnaar die zo wel bij de Heren-enkel B als bij het Heren-dubbel B, samen met Buitendijk, winnaar werd terwijl hij samen met Horsting in het Gemengd-dubbel b nog tweede werd. miiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiitiniuifi Uitslagen: Finale 11.00 uur. Gemengd-dubbel B. Ebbens/Bosboom - Horsting/ Plijnaar 6-2 0-6 6-2. Gemengd-dubbel C. Adegeest/Adegeest Westerneng 6-3 6-4. Dubbel-dames C. Mulder/Mulder - d.Kleuver/ Bakker 6-4- 6-1. De toeschouwers wisten en het spel en het randgebeuren te waarderen. Overvolle terrassen en een goede sfeer, de organisatie was dan ook tevreden over het verloop van het tennistoernooi, (foto Jan Pit) - Dasier/ Finales Heren-enkel B. Koelewijn - Plijnaar 5-7 3-6. Dames-enkel B. Horsting.Kothier - Smit 4-6 4-6. Heren-dubbel D. Wijntjes/Plijnaar - Ridder/ Bruinekool 4-6 3-6. Dames-dubbel D. Visser/Methorst - Smit/ v.Rheenen 1-6 0-6. Finale 15.00 uur. Heren-dubbel B. Buijtendijk/Plijnaar - v.Eer- de/v.Lieshout 6-3 3-6 7-5. Heren-dubbel C. Bieckman/Vis - Adegeest/ Liefferink 6-2 4-6 4-6. Gemengd-dubbel C. Wolthuis/v.Rijssen - Florijn/ Florijn 7-6 6-2. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiHimiimii ACHTERVELD - Zaterdag 3 augustus '91 ging te Achterveld de 13e editie van het 'Emelaar Open' van start Mooi weer en een strak wedstrijdschema stonden borg voor een fantas tisch, gezellig en sportief ten- nistournooi. In de weken voor afgaande aan dit tennistour- nooi had de wedstrijdcommis sie, bestaande uit Jacques van Wieringen, Marcel Wessels, Gerard Wijntjes en Wedstrijd leider Nol Wessels, bergen werk verzet om de deelnemers in de catagorieén, waarop werd ingeschreven in te delen. Er werd zoveel mogelijk re- keing gehouden met de wensen en kleine grillen van de deelne- mers/sters. Vlak voor de start van het tournooi bleek een aan tal toch af te moeten schrijven vanwege een blessure of andere ziektes. De wedstrijdleiding pleegde dan vele telefoontjes om waardige vervangers de opengevallen plaatsen in te la ten nemen. In een geval was het zelfs midden in de nacht en rond de klok van 2 uur toen een moeder van een B speler uit Den Haag werd gebeld om het telefoonnummer van zoonlief. Tot zijn eigen verbazing was deze moeder niet eens echt boos en gaf Jacques dit num mer. Enkele minuten later trof hij de man thuis aan in zijn appartement Deze was razend enthousiast en kwam de dag daarop naar Achterveld om te spelen. Een wedstrijdcommis sie, die flexibel en correct op trad tegen de spelers en hun een strak schema voor legde. Ruim 200 partijen werden na genoeg vlekkeloos afgewerkt. Dit is ongeveer 30 meer dan als uiterste limiet is toegestaan. De KNLTB maakte een uitzon dering en derhalve konden meer deelnemers worden aan genomen om te spelen In de B catagorie was een uiterst sterk deelnemersveld bijeen ver gaard. Ook de andere catago- rieën mogen zich rijk prijzen dat er meer deelnemers in schrijven dan er kunnen spe len. Een 45 koppels zijn uitge loot en konden derhalve niet in Achterveld spelen.De gehele iveek was er opvallend veel pu bliek rond de tennisvelden in Achterveld. Wedstrijdleider Nol Wessels praat over ruim 3000 toeschouwers de afgelo pen week, iets wat de laatste jaren nog niet eerder is voorge komen. Als 's avonds de laatste partijen gespeeld waren werd er onder het genot van een hapje, een drankje en een leuk stukje muziek nog gezellig na gepraat over de gespeelde wed strijden.De kantine-mensen le verden dan, net als de speelster en spelers op de baan, een top prestatie Een bekend Achter- velder, samen met zijn vrouw, ging 's morgens vroeg en eindje fietsen en kwamen dan pardoes op de tennisbaan om even uit te rusten. De gehele dag bleven zij dan bij de banen om de span nende partijen te zien. De pla- teservice van Maitre Diederik lieten zij zich vaker deze week smaken en menig fietstochtje eindigde op de tennisbanen. Het publiek op het zonneterras genoot onder het genot van een hapje en drankje met volle teu gen, van het mooie weer en de spannende tenniswedstrijden. Toen ongeveer 5 minuten na dat de laatste finale was afgelo pen wedstrijdleider Nol Wes sels uit het raam van de be stuurskamer naar buiten keek, begon hij breed te lachen. Hij zag de zon verdwijnen en het begon zachtjes te regenen. Hij zei. „Kijk, dit is een kwestie van plannen en een dosis ge luk". Op de vraag aan de persvoor lichter van het tournooi, Ge rard Wijntjes, waarom het ten nistoernooi van Achterveld toch altijd zo gezellig is, ant woordde hij: ,,In de direkte omgeving zijn in deze tijd niet al te veel tennistoernooien van dit formaat en het uitzonder lijk mooie weer speelt natuur lijk ook een grote rol. Verder hebben wij de beschikking over een goed ingewerkte kantine- groep, baanvegers en andere helpers, die achter de scher men veel hand en spandiensten verrichten. Iedere dag is er in de kantine een warme hap te verkrijgen, terwijl ook kosten nog moeite zijn gespaard om een enorme prijzenpot voor de deelnemers te hebben. Kortom het randgebeuren van dit tour nooi is bijzonder goed ver zorgd". Inderdaad zijn de prijzen erg mooi en de deelnemers komen uit de wijde omgeving van Achterveld, maar ook uit Den Haag, Zoetermeer, Waspik en zelfs uit Groningen Govert uit Den Haag zei: „Achterveld heeft een bijzondere plaats in ons hart. Wij zijn hier graag Het is hier altijd gezellig en komen dan ook zeker volgend jaar terug". ACHTERVELD - Zater dag 17 augustus 1991 is er vanaf 20.30 uur een pya maparty bij de tennisver eniging De Emelaar te Achterveld U kunt in nachtkostuum de gehele nacht tennissen, terwijl de inwendige mens middels een barbeque zal worden verzorgd. Op zondagmor gen omstreeks 08.30 uur zal deze party worden beëindigd. Informatie hierover in de kantine. eusder Krant ;nsdag 14 augustus 1991 Pagina 7 ijswinnaars op een rijtje bij het net. De organisatie had voor de besten prachtige prijzen. Ook iterveld bleek, dat de geplaatste spelers niet alleen hun voorrecht waarmaken. Er waren nogal messingen in de uiteindelijke uitslagen, (foto Hans Roggen) en het prachtige, zonnige weer konden de ruim 200 partijen zonder noemenswaardige pro blemen worden afgewerkt. Reeds in het voorweekend, het weekend van 3 en 4 augustus kon een groot aantal partijen worden gespeeld, waaronder diverse B-wedstrijden. In de B-catagorie wist de wedstrijd commissie een uiterst sterk deelnemersveld bij elkaar te brengen, waarin een 70-tal wedstrijden moest worden af gewerkt. Reeds in het eerste weekend werd een geplaatste speler uit geschakeld. Dick Pruijs ('t Start) versloeg Erwin Claren- bach ('t Schilt). Clarenbach ondervond te veel hinder van een beenblessure en kon niet voorkomen dat Pruijs met de winst ging strijken Dinsdag avond was de sensatie com pleet. De als eerste geplaatste Mi- chale Obertop verloor van de als een leeuw vechtende Arno Jellema. Jellema was enige tijd uit de roulatie en had enige tijd terug de racket weer ter hand genomen. In een drie setter werd Obertop terug verwezen. Ook de als derde geplaatste Rob Dirksen kwam niet verder dan de kwart finales. Taco Koelewijn uit Nijkerk zette hem de voet dwars Met goed tennis schakelde Koelewijn meerdere hoger geplaatste spelers in dit tournooi uit. De enige geplaatste speler, die deed wat er van hem verwacht werd. was de Achtervelder en thuisspeler Wibo Plijnaar. Door in de halve finale de zeer sterk spelende Leusdenaar Hans Bosboom uit te schake len, bereikte hij de finale. In de finale trof Plijnaar Taco Koe lewijn, die in de andere halve DEN/ACHTERVELD - 'Jopen zondag werd het 'O- nelaar' tennistournooi te rveld afgesloten. De 13e van dit toernooi werd oot succes. Elk jaar, in de volle week van augustus, dit 'Open Emelaar' toer nooi in Achterveld gehouden. Een toernooi, dat ver buiten Achterveld bekendheid geniet en een grootse reputatie heeft opgebouwd. Ook dit jaar was het tournooi weer in alle op zichten geslaagd te noemen. Dankzij een goede organisatie SDEN - Na de achtste ivond van de zomer kcompetitie van SVL is latollah Shahrizadeh ze- tan tenminste een ge heerste plaats. Het bete- na de snelschaaktitel zijn tweede succes in korte tijd. Twee spelers hebben nog kans om met Shahrizadeh op ge lijke hoogte te komen, zeker voor Carel vos behoeft dit geen onmogelijke opgave te zijn; als hij in de komende we ken nog twee volle punten scoort komt ook zijn naam in de beker te staan. De andere kandidaat is Bert Kampes, maar dat hij in drie weken evenzoveel punten zal weten te vergaren lijkt twijfelachtig. Alle andere spelers zijn defini tief kansloos. Naast Shahrizadeh maakte ook Dick Willigenburg don derdag de maximaal te spelen zeven partijen vol. Met zijn drie punten kan hij echter moeilijk tevreden zijn Vorig jaar eindigde hij nog met 4.5 uit 7 op een gedeelde vierde plaats. Uitslagen: Halkes - Shahrizadeh 0-1 Gerrits - Vos 0-1 Aghlani - J. Nijhof 1-0 Agterberg - Boogaard 1-0 Willigenburg - Veenendaal 1-0 Modiri - v.Kampen 0-1 De stand op kop. 1. Shahrizadeh 2 Vos 3. Uneken 4. Kampes 5. Halkes 7. Aghlani Agterberg 9. Rietveld 10. Willigenburg 6,5 uit 7 4,5 uit 5 4 uit 6 3,5 uit 4 3,5 uit 6 3 uit 5 3 uit 5 3 uit 6 3 uit 7 DEN - Zaterdag heeft ^kbalteam van de Red i® Utrecht een gevoelige *ten incasseren. Een 3-3 spel halverwege de wed- tegen BSCU werd uit been 4-13 nederlaag. lelijk begonnen de 5®aren weer sterk Ope- E'agman Guido van Dijk sloeg de bal voor 2 honken weg en kon scoren op een verre tik van Edwin Verdonk. Deze kon zelf het tweede punt scoren op een honkslag van Andre Hakvoort. In deze slagbeurt scoorde An dre Hakvoort 3-0 door op spektaculaire wijze de thuis plaat te spelen. BSCU kon op het werpen van Gé Koelink 2 maal scoren door een mooie 2 honkslag in het outfield. In de tweede inning kwamen beide teams niet tot scoren, maar de derde inning bracht BSCU op gelijke hoogte. Twee honkslagen op rij zorgde voor het tegentreffen. Ook in de vierde inning bleef het slag- geweld bij The Red Caps ach terwege, BSCU ging echter voortvarend. Een verre twee honkslag en een grabbelend Infisio zorgde voor een 3-5 ach terstand. In de volgende slagbeurt kon Edwin Verdonk scoren door wederom een honkslag van André Hakvoort; 4-5 Het kruit van The Red Caps was daarmee verschoten. BSCU had echter nog andere plan nen. Werper Gé Koelink kreeg een drie honkslag om zijn oren en werd direkt vervangen. Ar jan Schneiders mocht het overnemen, maar kreeg gelijk een vieipunten homerun (grandslam) tegen Toen het dertiende tegenpunt was ge scoord konden de Leusdena ren pas de derde uit maken. In de zesde en laatste inning kwamen beide teams niet tot scoren. The Red Caps staat nu op de laatste plaats op 2 punten ach terstand van Zuidvogels, de tegenstander van volgende week. Eerstkomende thuiswedstrijd 25 augustus tegen Quick 4 uit Amersfoort. Advies- en Adminstratieburo Verhoeven (AAV) is de nieuwe hoofdsponsor van Roda '46. Het Leusdense bedrijf heeft een contract met de voetbalclub afgesloten voor driejaar. Onderdeel van het sponsorcontract is dat de eerste elftalen van de zaterdags en zondagafdeling en het Al-elftal van de junioren in kleding zal spelen met de naam van de sponsor. Directeur J. Verhoeve van AAV overhandigde dinsdagavond de nieuwe kleding aan de drie elftallen van Roda.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7