Landdag PJGU was schot in de roos Roda-za niet aan de champagne Stoelendans met trekker belandt in het water Red Caps verliest derby Bert Kampes verslaat ervaren schaker Vos Sponsorcompetitie Inslag weer begonnen Kunstgrasveld in gebruik genomen Trekkerwedstrijd Fiets- en autoroute Historische Kring Behendigheidswedstrijden bij het paardenpension Ambtenaren fietsen Leusder Krant LEUSDEN - In een vorig tref fen wist de Red Caps nog tot winst te komen tegen 'buur man' Quick 3 uit Amersfoort. Dit weekend kwamen de Leus- denaren echter niet verder dan een 3-8 nerderlaag. Daarmee staat het team, met nog een wedstrijd te spelen op de acht ste en laatste plaats. Toch is degradatie niet helemaal ze ker, omdat zich inmiddels twee teams uit de competitioe heb ben teruggetrokken. Aanvankelijk begonnen de Leusdenaren sterk Quick kreeg in de eerste inning geen vat op de worpen van pitcher Geke Koelink Daarentegen konden de Red Caps twee keer tot scoren komen. Gino van Dijk wist het eerste honk te bereiken, doordat de catcher de derde slagbal door zijn be nen liet glippen. Nick van Vul pen zorgde voor een fraaie honkslag, waarop Guido naar het derde honk opschoof. Eric Jansen liet vervolgens de bal ver in het outfield verdwijne- nen. Daarop kwamen de honklopers binnen. Zelf kwam hij daarmee op het tweede honk en daar bleef het voorlo- pig bij. Quick kwam sterk terug in de tweede inning. Twee honk- slagen en een grabbelend Red Caps infield (2 fouten) waren LEUSDEN - Het nieuwe kunstgrasveld van de Mixed Hockeyclub Leusden zal op zaterdag 7 september officieel m gebruik worden genomen. De opening zal worden ver richt door wethouder Vroon Aansluitend zal de wedstrijd gespeeld worden tussen de Batavieren (oud-internatio nals) en het eerste team van de MHC Leusden. De wedstrijd staat in het teken van de lan delijke actie 'Blessure preven tie'. goed voor een 2-3 achterstand. The Red Caps kregen in de ge lijkmakende inning Marcel Kruyt met 4 wijd op de honken, maar hij ging onnodig uit bij het stelen van het tweede honk. Quick drukte echter nog even door. Een honkslag, een veldfout en een fraaie drie- honkslag op rij lieten 3 Amersfoorters de thuisplaat passeren. The Red Caps deden nog iets terug Ed de Lely sloeg een honkslag en werd door Nick van Vulpen doorgetikt naar honk twee. Op een honkslag van Eli Blom kon 3-6 worden aangete kend Beide laatstgenoemde spelers bleven op de honken achter, omdat de volgende spelers eenvoudig uitgemaakt konden worden Jos Hofman LEUSDEN - Ook dit jaar or ganiseert de Historische Kring Leusden een auto- en fietsroute op de Open Monu mentendag a.s. zaterdag 14 september. Het vertrek is vanuit het ,,'t Trefpunt" a/d Amhemseweg 75 in Leusden. In ,,'t Trefpunt" is een kleine tentoonstelling te zien van de verzameling van de heer Ver- rijp over Napoleon en Buurt schap Waterloo LEUSDEN - Op het terrein van Power Valley, naast de Klaveet, aan de Postweg, wor den vrijdag 30 augustus trek- kertrekwedstnjden gehouden. De wedstrijden beginnen om van Quick vergrootte dei sprong weer door te score een honkslag in het links field. The Red Caps leken zie het verlies neergelegd te ben en kwamen niet meer< honken. Quick scoorde eenmaal: 3-8. het is een ras wwarom de leusdenare slecht presteren. De team is goed en er wordt hard traind. Bovendien zitten e kele getalenteerde spele het team. Als enige oor kan de werpersstaf wc aangewezen. Met slechts ervaren werper komt het t te vaak in de problemen volgende wedstrijd is c september tegen Moorfit om 14.30 uur op het Va sportpark. Ook wordt die dag regeln de film gedraaid over de tauratie van de duiven', tegenover 'Huis Heil berg'. De auto- en fietsroute gaai langs 'Ooievaarshorst', we toestemming hebben erf op te gaan. Verder ga; route langs de hopschuu naar de prehistorische j heuvel die dateert uit de 1550 tot 1250 v Christus Voor de fietsers is er een mooie route door het bos Treek naar het 'oudste' to tje van Nederland. Vervolgens gaat de route de benedenverdieping te kijken en in het park te1 delen. 18.00 uur. het verschil O wedstrijd die begin august gehouden, is dat het dit om 'gewone' trekkers ga* zijn 4 standaardklasses. 3,4-4,4 en 5,7 ton Het ga ook dit keer om een slee? gen over een afstand vas meter in een zo snel mog^ tijd weg te trekken. Woensdag 28 augustus 1991 Pagina dames: le. Gonnie Steenbeek. aan de Gemengde Tennis- teams, die elk bestaan uit 2 da mes en 2 heren. Deze teams, allen gesponsord door bedrijven, spelen met 8 teams in een poule en spelen zodoende 7 donderdag avonden gedurende de zomer periode. In de ontmoeting "de Groot Dental-Techniek" tegen "AA Drinks" bleken de eerstge noemde sterker. LEUSDEN - Ook in de voor laatste ronde heeft Bert Kam pes zijn kansen op het (ge deelde) zomerschaakkam- pioenschap van SVL behou den. Dit tot verrassing van de meeste insiders, die hem niet veel kans gaven de ervaren LEUSDEN - De Leusdense ambtenarenfietsclub gaat weer een vierdaagse tocht hou den. Van 30 augustus tot en met 2 september gaan de amb tenaren vanaf Luxemburg (stad) naar plaatsen als Wiltz, Mechelen en Bergen. De tocht emdigt inn Woudenberg. De fietsclub heeft de afgelopen maanden 2 keer per week ge traind om de tocht van 500 ki lometer te kunnen maken. De aankomst is op maandag 2 september omstreeks 17.00 uur. Carel Vos te verslaan, die al jaren op een vaste plaats in het eerste team kan bogen. Vos leek met zwart ook lang een voordeeltje te hebben, maar wilde daar meer uitha len dan er in zat. Kampes gaf geen krimp en incasseerde zelf in wederzijdse tijdnood op ge routineerde wijze het volle punt. Een overwinning in de laatste ronde kan hem nu nog naast Hesmatollah Shahriza- deh brengen. Pechvogel van de avond was Jos Boemaars, die tegen Kam- biz Modiri een prachtige aan val had opgebouwd. Hij had die krachtig door kunnen zet ten, maar vergiste zich. sloeg met een verkeerd stuk en gaf daarmee pardoes zijn dame weg. Er werden nog lange ana lyses gewijd aan de stelling van vlak voor de ongelukkige zet, maar de meningen bleven uiteen lopen, omdat ook voor de verdediging nog schitte rende mogelijkheden werden ontdekt. Zeven spelers maakten don derdag de maximale zeven partijen vol, van wie vier bo ven de vijftig procent scoor den. Carel Vos - vorig jaar tweede met 5,5 uit 7 - be landde met 5 uit 7 op de derde plaats, een plek die hij mis schien nog moet delen Jan v. Baardewijk scoorde 4,5 uit 7, wat niet veel afwijkt van wat hij vorig jaar presteerde (4 uit 6). Titelverdediger Andre Rietveld bleef met 4 uit 7 twee volle punten achter op zijn topprestatie van vorig jaar. Hij vindt Leen Boogaard naast zich, die vorig seizoen 3 uit 5 scoorde. Uitslagen: Kampes - Vos 1-0 v. Baardewijk - Elschot 1-0 Agerberg - v.d. Bilt remise J Nijhof - Moed 0-1 Aghlani - Rietveld 0-1 v. Dalen - Boogaard 0-1 Boemaars - Modiri 0-1 G. Nijhof - v Kleef 1-0 Verschuur - v.d Pol 1-0 De stand op kop: 1 Shahrizadeh 6.5 uit 7 2. Kampes 5,5 uit 3. Vos 5 uit 7 4 v Baardewijk 4.5 uit 7 Uneken 4,5 uit 7 6. Elschot 4 uit 6 Moed 4 uit 6 8. Boogaard 4 uit 7 Rietveld 4 uit 7 lO.Agterberg 3,5 uit 6 v.d. Bilt 3,5 uit 6 LEUSDEN - Na enkele we ken stil te hebben gelegen i.v.m de vakanties is afgelo pen dinsdagavond de Sponsor Tennis Competitie in de "de Inslag-Leusden" wederom van start gegaan. Deze keer was het de beurt Dental Techniek won de da mes dubbel en de 2 gemengd dubbels zeer overtuigend maar moesten in het heren dubbel de punten aan de te genstanders laten. Volgende week donderdag avond is het de beurt aan de herenteams. Uitslagen: de Groot Dental-Techniek - AA Drinks 6-2 Wanrooy BV - Bloemendaal Garage 1-7 Kwiek BV - Oranjeboom Bier 2-6 Nadere inlichtingen Roef Ho ving 946732. LEUSDEN - Een opwarmertje voor het op springen staande voetbalseizoen. Dat moest het worden, dinsdagavond op het Buiningsportpark in Leusden. Het elftal van Roda-zaterdag speelde een bekerwedstrijd tegen CJVV uit Amersfoort. Reeds in de eerste ronde van het bekertoernooi in het district West 1 ging het elftal echter onderuit. De hoopvolle start ten spijt, maar de gasten trokken uiteindelijk aan het langste eind. Het was wel Roda, dat de eerste treffer op het bord liet aanteke nen. Nauwelijks was de bal aan het rollen, of Harm Wassink wist de bal uit een corner in het net te jagen. De vreugde was echter van korte duur. Nog voor de rust bracht CJVV de stand weer in evenwicht. Na de theepauze kreeg de wedstrijd een ander karakter, de strijd moest immers beslist worden. De leuke acties waren voorbij en de strijd werd aanzien lijk grimmiger. Arbiter Fouseri, voor rust heer en meester, had aan de spelers de handen vol. Uiteindelijk kreeg de scheids de hulp van de Roda- defensie. Door een misser van de achterhoede waren de Amers foorters in staat de leiding te nemen. In de slotfase speelde Roda alles of niets. Door de grote risico's zat de kans er in en inderdaadhet werd niets. Een counter van CJW velde definitief het vonnis. Met een 3-1 nederlaag onder de arm kon de Roda-elf gaan douchen. Sjoelen: le. Henk van Loen. Stoelendans. Dames: le. Rina Herder, 2e. Gonnie Steenbeek, 3e. Tanja Westerlaak. Heren: le. John Verdam, 2e. Peter Smink, 3e. Marcel Ruttc. Trapkar: 4 en 5 jarigen le. Rob Groen, 2e. Diana Tijsseling, 3e. Tim Tolboomn. 6, 7 en 8 jarigen: le. Linda van de berg, 2e. Gerard Tijsseling, 3e. Bart v.d. Wetering. 9,10 en 11 jarigen: le. Steven van de Brink, 2e. Jan van Mourik, 3e. Henk v.d.Wetering. 12 en 13 jarigen: le. Alex Houtveen, 2e. Johnny van Asselt, 3e. Ben Houtveen. Het klapstuk van de dag, de 'stoelendans' voor tractoren was ook nu weer een echt wa terspektakel. Het bassin, waarin een watermassa was gecreëerd, werd diverse keren al duikend en proestend door gewaad om de volgende ronde te halen Bij de dames was hier Rina Herder de beste, terwijl bij de heren John Verdam de beste was. Op het middenterrein was de jeugd tot en met 14 jaar be zig met een trapkarrenpar- cours, dat evenveel behendig- De trekkerbehendigheidsivedstrijd in Achterveld levert voor het publiek mooie plaatjes trekker mikt een voetbal met de nodige nauwkeurigheid in de stalen 'rotonde'. (Foto Jan Veel belangstelling op de landdag van de PJGU afgelopen zater dag. Op een boederij aan de Asschatterweg hadden de platte landsjongeren gezorgd voor een festijn, waar van alles te beleven viel. Belangstellnden konden zich laten voorlichten over het werk op een agrarisch bedrijf, er waren runderveewedstrijden en ook voor de kinderen was er een compleet programma. Een van de 'topattracties'op de Asschaterdag, georganiseerd door de PJGU was het handboogschie- ten. De belangstelling voor het schieten met pijl en boog was groot. De organisatoren schoten met deze activiteit dus precies in de roos. ACHTERVELD - Spannende onderlinge wedstrijden bij trekkerbehendigheids- proe ven in Achterveld. Op het ter rein van paardenpension De Grecf aan het Jannendorp was het afgelopen zaterdag al een drukte van belang. Het gebrom van tractoren was al vroeg in heel het dorp te horen. Op het wedstrijdterrein waren velen reeds met de voorbereidingen bezig en toen rond tien uur met de wedstrijden een aanvang werd genomen bleken de on derdelen traditiegetrouw op nieuw moeilijk, mooi en toch aantrekkelijk te zijn. Van iedere deelnemer werd de volle concentratie en behen digheid gevraagd en iedere verslapping van de inzet lever de strafseconden op. De win naar van de laatste twee edities van deze strijd kwam er deze keer in het geheel niet aan te pas en eindigde op een veer tiende plaats. De strijd om de eerste plaatsen werd gevoerd tussen Wim van de Hengel, Marcel Rutte, An dre van de Grootheveen en John Verdam. Ook de dames lieten zich van hun allerbeste kant zien op deze dag. De win nares van vorig jaar trok ook dit jaar aan het langste eind en bleef Ida van de Tweel en Bru- na Kleter net voor in de eind- kassering. heid vroeg als dat van de grote jongens. In een spannende strijd, waarin ook diverse zeer moeilijke onderdelen zat, wer den de uiteindelijke winnaars na de wedstrijden bedeeld met mooie prijzen. Een middenterrein waar ook de toeschouwers zich overi gens opperbest konden verma ken Er waren diverse attrac ties uitgedacht om het publiek ook bezig te houden. Touw trekken tegen een machine en sjoelen waren erg in trek. Ook de feesttent met zonneterras werd door het publiek veelvul dig bezocht. Deze wedstrijd was voor de trekker- behen- digheidscommisssie van de K.P.J. uit Achterveld al weer het tweede lustrum. In een afsluitende feestavond bij 'Ons Gebouw' te Achterveld konden de deelnemers de prij zen afhalen en onder het genot van een drankje nog dansen met het Sunlight Trio Uitslagen behendigheidswed strijd Dames: le. Corina van Dijk, 2e. Ida van de Tweel, 3e. Bruna Kleter5. Heren: le. John Verdam, 2e. Andre v.d.Grootheveen, 3e. Marcel Rutte. Touwtrekken, heren: le. Willem De Greef.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 14