3 5 15 erkoop voor verrwakte Westberlijntjes loh mevrouwtje, die bomen zijn moe, die willen liggen' Fietspad naar de Horst Postkantoor gedwongen tot avondsluiting Centraal Nederland vraagt opnieuw geld voor spitsbus SERVA V0LV0 BDU Leusder Krant OPGAVEBON n NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN woners Herikhof woedend op gemeentebestuur Rijk betaalt mee OPEN DAG DAAN VAN DE K00Y SPORTSPECIAL MILIEU SISSERS BALLON HISTORIE EN... B IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant HOOFDREDACTEUR JUR VAN GINKEL UITQAVEBDUDV- TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTR A AT 15- POSTBUS67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - De toegangsdeur van het postkantoor op de Mul- derij zal van maandag tot en met donderdag om 19 00 uur gesloten worden. Daardoor is het afhalen van post uit de postbussen vanaf dat tijdstip niet meer mogelijk Op vrijdag zal de deur vanaf 20.00 uur ge sloten worden. Ook in het weekend zal de deur gesloten zijn, zaterdag vanaf 12.00 uur. De maatregel is nodig, om dat vandalen regelmatig in het halletje, waar de postbussen geplaatst zijn, vernielingen aanrichten. Eerder werd al beslten tot de weekendsluiting, maar het blijkt dat de vandalen hun activiteiten naar 'doorde weekse' dagen hebben ver plaatst. De maatregel is op 26 augustus ingegaan. USDEN - Bij een garage op Asschatterweg, staat een aantal oude spulletjes. Een grote Biedermeier-kast staat naast een fedijzeren wieg mooi te wezen. Een kartonnen plaat met erop geschreven 'Te Koop' moet klanten trekken. Opmerkelijk is het Izo'n verkoop, zo maar ergens op straat. Klanten trekt het zeker. Bijna iedere fietser, die voorbij komt stopt even om te kijken of (vat van z'n gading bij is. Zelfs automobilisten nemen de moeite even de auto aan de kant te zetten. Verkoper Kuppen zit met een pje koffie tussen zijn spulletjes: „Eigenlijk is dit een uit de hand gelopen hobby. Ik werk de hele week als vrachtwagenchauffeur doe dit erbij voor Pax Christi. Alle spullen, die ik verkoop krijg ik van mensen die het kwijt willen. Als er in het verzorgingshuis Htónd sterft, vraagt de familie vaak of ik de kamer wil ontruimen. De opbrengst gaat allemaal naar de kinderen in VVest-Berlijn. Hrlijks worden er door Pax Christie ongeveer 1200 kinderen naar Nederland gehaald om een beetje bij te komen. Zelf hebben wij ■tien weken de vierjarige Joye in huis. Het is fijn om te zien hoe zo'n kind hier helemaal opbloeit", oneer het kind naar huis gaat is het flink aangesterkt en kan er weer een tijdje tegen. Om de verzorging van al die kinderen te lalen is geld nodig. „Ik probeer op mijn manier daar aan bij te dragen. Het voordeel van een garageverkoop is dat je veel meer oscn kan bereiken, ik heb nu ookal een eethoek aangeboden gekregen. Die mensen komen hem vanmiddag brengen. Brengt vast lweer een leuke cent voor de kinderen op ".(Foto Hans Verhorst) LEUSDEN - De busmaat schappij Centraal Nederland wil opnieuw proberen bij de FCijks Verkeers Inspectie geld los te krijgen voor de exploita tie van een snelspitsbus tussen Leusden en Utrecht. Een eer dere aanvraag werd door de inspectie afgewezen, omdat de dienst van mening was dat er van de bus te weinig gebruik gemaakt zou worden. De bus maatschappij is echter door een onderzoek van de gemeen te gesterkt in haar mening dat een dergelijke lijn wel degelijk levenskansen heeft. Vorig jaar vroeg de gemeente, onder meer door middel van een enquêteformulier in deze krant, aan de Leusdense bevol king wat zij dacht van de snel spitsbus. Er waren minstens 80 positieve reacties nodig om te kunnen uitgaan van een renda bele buslijn: Op het gemeente huis kwamen na een moeizame start van de actie uiteindelijk 130 positieve antwoorden bin- iSDEN - Een tiental bewo- van de Herikhof was af- pen vrijdag bijelkaar ge en om te praten over de rijdering van de gemeente een stuk openbaar groen, openbaar groen grenst aan linen van de bewoners. Op stuk grond achter de hui- worden nieuwe woningen ouwd. Het openbaar groen echter op een groot ge ile van het terrein gehand- td blijven. Achter de wo- urt van de Herikhof is ontsteld over de sloop van al het voor hun huizen. De mensen voelen zich verraden door het tebestuur. De bomen en struiken zijn ondanks beloften uit de grond gehaald. Wat rest is een 'vrij uitzicht' op de thai aan de Valleilaan.(Foto Gerrit Jeuring) Konijntje in de Wetering lanvraag voor bus en fietspad %k voor snelle jongens ningen van de Herikhof zou dit volgens het bestemmingsplan tien meter breed blijven. Ook zou er een aantal grote bomen midden op het terrein blijven staan. Het ontwerp van de ar chitect was zodanig dat bijna al het bestaande groen kon worden gehandhaafd. Vorige week bleek dat er helemaal niet gekapt werd zoals het op tekening stond aangegeven. Maar bijna elke boom of struik die er stond gekapt werd. Pro testen van de bewoners werden niet serieus genomen. Dat bleek wel uit de opmerking, die een bewoner van de werklie den kreeg te horen toen zij protesteerde tegen het kappen. „Ach mevrouwtje, deze bomen zijn moe, die willen liggen". De bewoners van Herikhof zijn woedend. Zij vragen zich af. of het met illegaal is, wat er op het bouwterrein is gebeurd. De tranen staan mevrouw Harthoorn in de ogen als zij vanuit haar tuin naar de ver woeste groenstrook kijkt. „Er stonden zulke mooie bomen en struiken. Het was helemaal dichtgegroeid Het was net of mijn tuin aan een groot bos grenste, je zat hier echt hele maal vrij. Ik ben gelijk naar buiten gegaan en heb de 'heren' gewezen op het bestemmings plan. En op de belofte van de gemeente, dat de groenstrook minstens 10 meter breed zou blijven. Ik heb gevraagd of een grote eik die, heel statig en groot aan de rand stond, mocht blijven staan" De man leek in eerste instantie van goede wil: „Ik zal het aan de opzichter vragen, zolang hij niet zegt dat hij om moet, mag hij blijven staan"Een kwartier la ter lag de boom om. Van de groenstrook achter de woningen is in sommige ge vallen niet meer dan een meter overgebleven En wat er over is, is dood of beschadigd „Ze zijn als wilden tekeer gegaan, zonder enig besef van het be stemmingsplan", aldus een an dere bewoner. De heer Heuber- gen en zijn vrouw zijn furieus. „Wij kwamen dinsdag van vakantie terug Toen ik vanuit mijn woonkamer naar buiten keek schrok ik me echt rot. Dit is toch geen stijl. De gemeente heeft zowel ons als de architect in de maling genomen. Hoewel de betreffende wethouder waarschijnlijk niet eens weet wat er gebeurd is. Het lijkt wel of men gewacht heeft tot ieder een met vakantie was. En het ergste is je kan er niks meer aan doen". Groen „Dat er huizen kwamen von den we al niet zo leuk, maar er werd een acceptable oplossing voorgesteld. Er bleef een hele boel groen over. dus daar kan je dan mee leven Maar als je dan ineens zo'n overval krijgt, daar ben je niet tegen bestand. We voelen ons overvallen", al dus een andere bewoner. „Wij hebben ons huis net verkocht, de kopers zijn zondag nog ko men kijken. Al het groen stond er toen nog Ik heb die mensen verteld, dat dat voor het groot ste gedeelte ook zou blijven staan. Die mensen schrikken zich rot, als ze hier weer ko men, er staat nu haast niks meer.Ik weet echt niet wat ik tegen die mensen moet zeg gen", aldus een boze mevrouw. Ook mevrouw Timmer heeft geprotesteerd bij de werklui. Ze luisterden niet eens Zelfs op de dijk en de wal zijn prachtige bomen weggehaald Dat is een gedeelte wat niks met het bestemmingsplan te maken heeft. Daar wordt hele maal met gebouwd. „Wij ho- vervolg op pag 3 nen. Ruimschoots voldoende dus. Uit de reacties bleek onder meer dat van de mensen, die reageerden, een groot deel in de Utrechtse wijken de Uithof en Rijnsweerd werken. Daar zijn ook de eindhaltes van de buslijn gepland. Die zal op jaarbasis een bedrag van 100.000,— gaan kosten. Om haar aanvraag kracht bij te zetten, heeft Centraal Neder land er de resultaten van een eigen marktonderzoek bijge voegd. In dat rapport wordt de uitslag van het Leusdense on derzoek nog eens bevestigd. Als de Rijksinspectie nu wel met de aanvraag instemt, zal de eerste snelspitsbus m het seizoen 1992/1993 kunnen gaan rijden, het gaat daarbij om twee ochtend- en twee avondntten. De route, die de bussen volgen zijn Maanweg, Groene Zoom, Middenweg, carpoolplaats, Utrecht (Uit hof) en Utrecht (Provincie huis). De buurt voelt zich samen sterk. Het groen moet terug, want zo was het niet afgesproken. De bulldozer gaat onverdroten op zijn weg voort onder het motto 'opdracht is opdracht'. (Foto Gerrit Jeuring) LEUSDEN - De gemeente wil proberen voor het einde van dit jaar een fietspad aan te leggen tussen de Ursulineweg en de carpoolplaats op de Randweg. Als dit fietspad er namelijk voor dat tijdstip ligt, krijgt de gemeente van de rijksoverheid een subsidie van 80 procent. De aanleg van het pad vergroot ook de kansen van De Horst om als zogenaamde B-lokatie te worden aangewezen. Het fietspad is bedoeld voor mensen, die niet in Leusden wonen, maar straks wel zullen werken op het toekomstige be drijventerrein De Horst. De ge meente wil op het terrein be drijven, die zorgen voor veel werkgelegenheid, zoals kanto ren. Het ministerie van VROM wil voor dergelijke bedrijven terreinen echter alleen toe stemming geven, als ze goed bereikbaar zijn voor het open baar vervoer. Aan die voor tadvertenties) donderdag 29 aug. 10.00-12.00 uur 19.00-21.00 uur Amersfoort: Leusderweg 249, tel. 033-631668 Zeist: Kroostweg 58a tel. 03404-57699 MAVO - HAVO - VWO MEAO - PBVE - NT2 deelcertificaten diploma's Dag/Avondschool voor volwassenen Zeist Kroostweg 58a, tel.03404-57699 Hogeweg 45-47 Amersfoort Esso - LPG Geopend 6 00-24 00 uur waarde voldoet De Horst niet. Het gebied is daarom gedoemd tot de zogenaamde C-status. Daar mogen alleen onderne mingen zich vestigen, die voor weinig mobilitiet zorgen. Grote opslagbednjven of transportondernemingen val len in die categorie. Het aantal mensen dat in die bedrijven werk vindt, blijft daarbij echter klein. Ook moet de gemeente bij de verkoop van de grond aan die ondernemin gen genoegen nemen met een lagere grondprijs, dan wan neer zij de bednjvenkavels zou kunnen verkoppen aan 'hoog waardige' ondernemingen. Op dit moment is Leusden er ech ter nog niet in geslaagd om de bereikbaarheid van De Horst te verbeteren. vervolg op pag. 3 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1991 0e Leusder Kram is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lot de 8DU- Krantenkombinatie Midden Nederland. Kantoor Asschatterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 23e JAARGANG NO. 18 SB INHOUD r: De komkommertijd behoort weer tot het verleden. De Leusder Krant komt daarom deze week met een speciale editie. Veel extra's, veel lezenswaardige artikelen. De Sportspecial is een hoogstandje, het seizoen staat op het punt los te branden. Een interessante zaak, het milieu. Ook in Leusden, toch eigenlijk een voorloper op milieugebied, kan cr nog veel veranderd worden. Daarom ook deze week weer in de Leusder Krant, in samenwerking met Comité Milieuzorg Leusden, een 'opruim- rubriek'. Lezen, maar ook doen Sissertjes, de spraakmakende rubriek op de drie, in deze krant. Er is van alles gebeurd en bijna niets is de redactie ontgaan. Alle opbellers en tipgevers worden opnieuw bedankt. Deze week extra aandacht voor een bericht van de EHBO, dat vroegtijdig in het ronde archief belandde Lang verwacht, maar nu eindelijk in de krant. De uitslag van de ballonwedstrijd van de Leusder Krant. De winnaars kiezen begin september het luchtruim in de hete luchtballon van de firma Van Maanen. Hoe het verder allemaal is verlopen, waar de ballons terecht zijn gekomen en dergelijke, leest u op Leusden staat centraal in een serie artikelen. Moet Leusden nu uitbreiden of niet? Leusden is op dit moment op geen enkele manier in staat te voldoen aan de vraag naar woningen. Een teer punt in de komende jaren: de nieuwe woningnood? Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.... e- «Clop* rdtaand® j: - hm H i mr Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenli|k niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam. Adres: Postcode Plaats Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis en betaal daarna per D kwartaal 13.50 half jaar 26.25 jaar 49.90 l_. Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1