Leusder Krant Even geduld alstublieft i Met een trommeltje, een kuifje en veel boeken Fietspad i Omrijden geblazen... Deel buit terug na huiszoeking r\ Sisss Isssissertjes B0E0E.. DAAR GAAT M'N WITTE MOTOR v m Comité Milieuzorg Leusden Ruim driehonderd Leusdense kinderen beginnen PvdA vergadert over WAO ,olg van pagina 1 lat de wethouder snel zelf Jomt kijken en er met ons ■omt praten Want dit kan ■iet ■eet wel een oplossing", I meneer Loevendi Hij herder met' „Het lijkt mij irstandig idee, dat we bij rantwoordelijke wethou- iuis de grote bomen met doen verplaatsen naar Dan moet de wethouder 15 jaar naar een carbo- leum-paaltje met een twijgje aankijken. Misschien dat hij dan begrijpt wat er hier is ge beurd. Hij zal dan in de toe komst wel vermijden, dat zoiets weer gebeurt" Het veldje en het groen achter de huizen aan de Herikhof lig gen er triest bij. Met grote graafmachines worden de laat ste stronken weggehaald. De bewoners kunnen hun emoties bijna niet de baas. Met natte ogen wordt naar de werkzaam heden gekeken. Vijftien jaar prachtig uitzicht is in een dag vernield. Een klein jochie staat triest naar de werklui te kijken Bo men klimmen, hutten bouwen, z'n hele speelterrein,het is weg' De bewoners voelen zich ver raden en zijn hevig teleurge steld over de gevolgde handels wijze. Met z'n allen, familie Ruis, Castell, Harthoorn, Heu- berger, Tummers, Rijper, Wijntjes en Loevendie, gaat men de strijd aan Het groen zal er niet van terugkeren, maar de algemene opvatting is dat de gemeente zoiets 'niet zo maar even' kan doen Wethouder Wethouder De Jongh, ruimte lijke ordening, doet het beklag van de bewoners af met: „Via anderen moet ik kritiek horen op de gemeente, van de betrok ken architect bijvoorbeeld, heb ik niets vernomen. Wellicht is de architect toch minder ge lukkig met zijn ontwerp, want anders wil je toch wel zicht hebben op je werk. Ik verbaas mij over al deze drukte Bij de eerste uitvoering van de plan nen bleek dat er meer ruimte nodig was voor het werkver keer. dan men eerst dacht" Waarom er geen overleg ge voerd is met de architect over de wijziging van de plannen kon de Jongh niet zeggen Wel beloofde hij dit te zullen uit zoeken vervolg van pagina 1 Er wordt druk overleg ge voerd met onder andere de ge meente Amersfoort en de VAD, de busmaatschappij, die de buslijnen naar De Horst zou moeten exploiteren. Een oplos sing zou kunnen zijn om bij De Horst haltes te plaatsen van lijn 117 en 118, die ook door Leusden-Centrum gaan. Er moet echter voorkomen wor den, dat dit ten koste gaat van bushaltes elders in de ge meente Eerder waren er al sterke protesten onder de Leusdense bevolking tegen de opheffing van een halte bij de Valleilaan in De Wetering De aanleg van een fietspad vanaf de Driftakkerweg naar de Ursulineweg zal nog onder zocht worden Het gaat eronm of er een vrijliggend pad moet komen of dat er kan worden volstaan met het aanbrengen van een markering voor de fiet sers Met de aanleg van het pad tussen de Ursulineweg en de carpoolplaats is een bedrag van 170.000,— gemoeid Als de gemeente erin slaagt de plannen tijdig rond te krijgen zal daarvan dus 80 procent worden betaald door 'Den Haag'. ;USDEN - Deze week ineen paar honderd kin- ren uit Leusden begon- n aan hun Voortgezet iderwijs. De spanning bruggers' en ouders oot. Voor het eerst, ie- dag, door het drukke eer naar Amersfoort ie fiets. Voor het eerst den met zware school- ten. Alleen het kaften te al een dag. Ze moe- zich redden in grote olgebouwen met hon- len leerlingen waarvan r hooguit een handvol ïen Ze moeten wen- aan nieuwe vakken, gels en stapels huiswerk. nSdag 28 augustus 1991 li! ui ne- Wie vanaf Leusden-Centrum over de Maanweg naar Leusden- Zuid wil rijden, zal op zijn weg dit hek tegenkomen. Omdraaien en een andere route nemen, is het enige dat erop zit. Die ellende kan worden voorkomen door vanaf de Groene Zoom naar de Zuiderinslag te rijden en vervolgens de route Hamersveldsewrg, Leusbroekerweg te kiezen. Deze omweg zal vermoedelijk tot half oktober gekozen moeten worden. De oorzaak van de omleiding is de reconstructie van het kruispunt Maanweg!Arnhemseweg LELTSDEN - Maar liefst 30 overdekte halteplaatsen heeft Leusden er de afgelopen dagen bij gekregen. Daarmee komt het totaal op 45. De zogenaamde abri's zijn gratis geplaatst door het reclamebureau Alrecon, die ook het onderhoud voor haar rekening neemt. In ruil daarvoor mag het bureau de wachthokjes gebruiken voor haar reclameboodschappen. De voorbereidingskosten, zoals het aanleggen van de perrons en de aansluiting op het lichtnet komen voor rekening van de gemeente. De abri's zijn bij de volgende haltes geplaatst: Beekridder (2x),Bohemen/Midden\vcg(2x), Middenweg/As- schatterweg (2x), Ruige Velddreef (3x), Zwarteweg (lx). Bie- zenkamp (2x). Aschatterweg/Torenakkerweg(lx), Torenakker- weg (lx). Olmenlaan (lx), Hessenweg/Koningin Juliana weg. Hessenweg/Jan van Arkelweg en Huize Sint Joseph. Welke reclame er op de haltes komen blijft nog even een verrassing getuige de tekst, die nu op de wachthokjes te lezen zijn. agenda bezitten met de Simpsons, Winnie Pooh, Garfield of andere stri phelden. Veel te veel schriften, mappen en grap pige punteslijpers en vlak- gums hebben aangeschaft Maar veel te weinig kaft- papier hadden gekocht. En veel te weinig plaats in hun loodzware schooltas blij ken te hebben. Over twee jaar zullen ook deze 'Bruggers' genoeg hebben aan een linnen tasje. Waarin niettemin alles blijkt te passen wat ze nodig hebben en toch ruimte overblijft Is de agenda nog veel gro ter en ingewikkelder of juist teruggebracht tot een sober overzicht boekje Als moeder geluk heeft mag het brood nog in een onop vallend trommelje. De drinkbeker is absoluut ta boe sinds de wekelijkse toelage een bezoek aan de kantine mogelijk maakt Aan de kleding wordt zorgvuldig wel of geen aandacht besteed Afhan kelijk van de voorkeur om een 'kakker' dan wel een 'aso' te zijn, gaat men wel of niet naar de kapper, ac cepteert daar wel of niet drie geschoren lijntjes a f 2,50. En verkiest men óf merkkleding öf 'ingedra gen' truien van pa en ma Een derde groeper voelt zich gearriveerd. Weg zijn de onzekerheden rond ge bouw, docenten, klassen en LBO,MAVO,HAVO of wordt het VWO Het vlees in de kuip is bekend, de teerling is geworpen. Laat niemand zich alsjeblieft druk maken Zij redden zich wel. - De inzameling van Klein Chemisch Afval gebeurt in Leusden tweemaal per jaar. De inzameling is gepland voor oktober. latuurlijk een veel grotere opbrengst kennen en het zou veel praktischer zijn voor de wanneer deze zaken frequenter worden opgehaald. Maar zover is het nu nog niet en de kosten van inzamelen voor de gemeente zwaarder dan het milieu. aan uzelf om verfresten en dergelijke weg te brengen naar de gemeentewerf Al is het nog spoel restanten niet weg! Houdt het apart. Vele kleine beetjes, en als u dat van uw ook meeneemt stimuleert elkaar), dat is samen nog heel wat kunt bij de werf (tel 961770) accu's! accuzuur, benzine, bestrijdingsmiddelen, chemisch cosmetica, fixeer, filmafval, geneesmiddelen (ook bij de apotheek), petroleum, spuitbus- verfverdunners, verfresten, zinkhoudend afval, zuren, thermometers, kwik- afval, batterijen, loodhoudend afval, motorolie, ontvettingsmiddel, oplosmiddel en alles k niet zeker van bent deren van alle basisscholen verzamelen ook batterijen! Op verzoek nog even de dagen, dat de Wr in uw wijk komt voor de schillenophaaldienst Vraagt u hem desgewenst om een emmer, hg: Leusden-zuid, Claverenblad en Wildenburg. "9-' Groenhouten, rossenberg. Hamersveld en Rozenboom ^^dag: Achterveld, Stoutenburg, Hamershof, Akkerhoeve en 't Ruige Veld trdag: Alandsbeek, Wetering en Rozendaal '9 Munninkhove, Bosveld, Zwanenburg, Langenbeek en Noordwijck to goed op de hoogte bent, vinden we dat u nu toch wel mee kunt doen' vervolgd De meeste brugklassers beginnen hun nieuwe schooljaar met een ïntro- ductiekamp, ergens op de Veluwe of in het Gooi. Een 'brugpieper' is vol gens ervaren leerlingen uit het Voortgezet makkelijk te herkennen. Volgens een schoolkrant van het Schot horst College bezitten de eerste jaars de volgende uiterlijke kenmerken: Stekeltjes kapsel dan wel een kuifje De verschrikkelijke, ze nuwachtige 'Waar is lo kaal 36 ook alweer'- blik. De sweater/t-shirts met fluorescerende print. De net iets te korte spijker broek 'want die kinderen groeien zo hard' De gym pies met vele kleurtjes. Voorzien van nieuw horlo ge en fiets mèt bel èn ach terlicht. In de echte schooltas (met lekker veel vakken) de hardplastic broodtrommel met twee goed en één zoet, de drink- beter met melk of Yogi- drink, beide voorzien van naamlabel. En in de zak het portemonneetje met 'altijd handig voor nood'- geld. Waarbij nog aan te vullen is dat zij dit jaar een schoolartikelen bij de boekhandel vinden gretig aftrek bij de kersverse bruggers. o Hans Verhorst) Pagina 3 LEUSDEN/LOOSDRECHT - Bij huiszoeking in twee cara vans en schuren in Loosdrecht en Utrecht vond de politie van Leusden een grote hoeveelheid sportkleding en -schoenen, die afkomstig was van een inbraak in een besdrijf aan de Horster- weg. De inval werd vorige week gedaan in samenwerking met de plaatselijke korpsen en in aanwezigheid van de rech- ter-commissaris. Na intensief onderzoek kreeg de politie tips dat de buit van de inbraak te koop werd aan geboden in Loosdrecht Bij de inval trof de politie ook goede ren aan, die afkomstig waren van inbraken in Limburg en Drente. Op het erf van een van de schuren vond de politie een gestolen speedboot met een waarde van 80 000,— Deze werd onlangs gestolen m Noord-Holland Na de huiszoeking werd een 61-jarige inwoner uit Nieuwe- gein en diens 36-jange dochter aangehouden. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt we gens heling. LEUSDEN - De PvdA, afde ling Leusden houdt op dinsdag 3 september een vergadering in De Til over de WAO-proble- matiek. Daarbij zullen vragen aan de orde komen als 'de dei ning over de WAO', 'Blijft de koppeling bestaan?', 'Komt er een kabinetscrisis?', 'Blijft de PvdA bestaan9''Moet Kok en/of Sint weg?' en 'Het ko mende partijcongres'. De ver gadering begint om 20.15 uur. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Een zeldzame ervaring bezorgde de EHBO-afdeling Ha mersveld de redactie vorige week. Een ingebracht bericht werd de volgende dag weer ingetrokken. Een merkwaardige gang van zaken, maar uiteindelijk volledig verklaarbaar...0 '...Wat blijkt, de EHBO gaat een nieuwe cursus geven in september en de inschrijving is onlangs geopend. Een actief lid van de afdeling bracht dit bericht bij de redactie met een verzoek tot plaatsing...' '...De redactie verwerkt de kopy en verstuurt de tekst via de telefoonlijn naar de opmaak in Barneveld. Allemaal ver geefse moeite, want een dag later meldt de EHBO zich opnieuwDe toestroom van cursisten is zo ontzettend groot, dat men liever niet meer aandacht voor de lessen wil hebben. En zo verdwijnt er een stuk tekst in de prullemand en blijft u onwetend '...Het bundelen van artikelen raakt steeds meer in zwang. Niet alleen bij toeristische fietsroutes of anderssoortige vrijetijdsbestedingen, maar ook binnen de kerkelijke we reld...' '...Nadat verschillende lezers van bet blad 'Boeren Tuinder' hebben geïnformeerd naar de mogelijkheid de stukjes van pastor Ter Bekke gebundeld te zien, polst de redactie van bet blad of er genoeg belangstelling voorbestaat Het boekje zal rond de vijftien yulden gaan kosten, afhankelijk van de oplage. Belangstellenden kunnen een briefje schrijven naar de redactie van Boer en Tuinder, Postbus 29708, 2502 LS Den Haag... '...Ook het parochiesecretariaat van de Sint Jozef in Leas den neemt graag de reacties op, want het is en blijft tenslotte 'onze' pastor. Een telefoontje. 941261, is voldoende...' Zoals u verderop in deze krant kunt lezen is de uitslag van de ballonwedstrijd bekend. Een spannende aangelegenheid, helemaal voor ene Cindy. Met bibberende handjes schreef de kleine meid haar naam op de ballonkaart, maar vergat in de spanning de rest. Dus geen adres, geen achternaam, geen woonplaats...' '...Tja, en het is moeilijk zoeken voor de redactie naar de enigeechte Cindy. Vandaar de oproep op de speciale bal lon-pagina. Wanneer Cindy zich niet meldt, gaat de openge vallen plaats over naar iemand anders. Dan gaat de ballon aan Cindy's neus voorbij. En dat zou toch sneu zijn, want haar ballon kwam wel even het verst van allemaal. En een Duits jongetje was zo vriendelijk bet kaartje te retourneren. Kom op Cindy, melden...!...' '...Leusden kan droog op de bus wachten. Op verschillende plaatsen in de gemeente worden dezer dagen zogenaamde abri's geplaatst. Deze bokjes, die bet wachten ongetwijfeld zullen veraangenamen, staan nu bij 45 bushaltes. Voor een deel gaat het om bet vervangen van oude abri's, maar er zijn ook nieuwe bijgekomen. Uitbreiding van de service dus...' '...Het mooiste van alles is, dat bet de gemeente geen cent kost. Het bedrijf, dat de abri's plaatst, doet dit gratis. Maar voor niets gaat de zon op en dat geldt ook in dit geval. Op de wachthokjes staan reclameboodschapppen. maar ...nog wel even geduld a.u.b., want daar heeft het bedrijf nog geen tijd voor. De opbrengst daarvan gaat naar het bedrijf dat de bokjes heeft geplaatst...' En dan onze voorloopster in de emancipatie, wethouder Corri Verduin. 'Ze is totaal niet kieskeurig, maar juist daar om wordt ze vaak gekozen, dit slanke, intelligente en veel zijdige bekabelingssysteem', aldus een tekst met een foto van een dame uit een Siemens-advertentie. En dat schoot Corri in het verkeerde keelgat...' '...Op hoge poten schrijft Corri een brief naar Siemens met de opmerking verbijsterd te zijn dat het bedrijf bet 'kenne lijk nog steeds nodig acht vrouwen te gebruiken om waren aan de man te brengen Corri heeft er maar een woord voor: smakeloos!...* '...Siemens reageert onmiddellijk en biedt verontschuldi gingen aan: 'wij betreuren het ten zeerste dat de beeld spraak van onze advertentie als vrouw-onvriendelijk geïn terpreteerd kan worden en uit uw reactie blijkt dat gelijk heid van man en vrouw voor grote groepen helaas nog geen realiteit is'. Siemens belooft dergelijke uitingen in de toe komst achterwege te laten...' *..JEn dan kan Corri zich nu weer buigen over de lokale problematiek. Wij helpen haar wel even op weg. Buig het hoofd eens over de kaalslag bij de Herikhof, daar verdwijnt groen als sneeuw voor de zon. En ook dat is toch smake loos...'

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3