'De ploeg is constanter volwassener geworden' Landskampioen E&O topper op LHV-handbaltoernooi voorzichtig het nieuwe seizoen in Roda-zon wil een sportieve sfeer Avanti Bowlers in 't nieuw Sponsortennis Shahrizadeh schaakkampioen Pagina 11 ui ter, wedstrijdsecretaris en trainer van Roda-zondag zien het helemaal zitten. 'Het vertrou- as jr de jongens is het belangrijkste'.(Foto Hans Verhorst) Meindert Vlugt, de maker van het vierde doelpunt (foto Archief LK) EN - Een monsterzege beheerst deze middag r|j [slagenbord van de ro indagafdeling. De nnterde veteranen de warmte van deze opische dag ten volle n over APYVC-7 heen te Een kleinere winst is er eerste elftal, dat met volgende bekerronde In Bussum werd ge in winnend afgesloten FC. De conditie en de erhecrsendc dorst be de wedstrijd. ,,Het een lekker tempera weinig van de hitte ge schertst trainer Teus terwijl hij toch voor irheid zijn vochtbalans )rengt. spel nou een beetje, zo ir de start van het nieu- en? ,.Bij vlagen werd er Eerste helft goed ge- zoals we het willen ldus Kommer, ,,na de g het beduidend min imies lagen te ver uit Dat zullen we goed doorspreken" rder John Jansen lich na afloop met drie [ten 'man of the match' De strafschopspecia- Roda-zondag scoorde al vanaf de altijd inspi rerende 11-meter stip. De vier de treffer schrijven we op naam van 'good old' Meindert Vlught. De zondagselectie is na vorig seizoen breder geworden en staat derhalve meer dan voor heen borg voor een fellere on derlinge concurrentie. Vanuit de jeugd is een aantal talenten uit de A1-A2 overgekomen Langzamerhand zullen deze beloftes in de selpctiel,earns worden ingepast. ,,Een goede begeleiding van die jongens is van het grootste be lang", meent Kommer ,,Kijk, het tempo ligt bij de senioren toch meteen een stuk hoger, fy siek wordt veel meer van hen gevergd. Voetbalcapaciteiten hebben ze al, nu nog het nodige vertrouwen" Van eredivisie tot onderafde ling lijkt de voetballer van deze tijd met dit probleem behept. ,,'s Avonds zie ik in 'Studio Sport' spelers dotten van kan sen missen, ook weer mede door gebrek aan vertrouwen. Er lijkt een heus sportief maat schappelijk probleem te lig gen, dat opheldering en brede re belangstelling op ieder ni veau vereist". De bijna volledig nieuw aan getreden zondagcommissie heeft dit benodigde vertrou wen in ieder geval wèl De van uit de jeugd overgekomen voorzitter Jaap de Haan meent, dat het beleid voor de komende jaren duidelijk is. ,,In de com missie hebben we hierover uit gebreid gefilosofeerd. We zul len er alles aan doen om een sportieve sfeer te creëren, waarin een ieder zich thuis voelt Het moge duidelijk zijn, dat ik geen voorzitter ben ge worden van een recreantenaf deling, dus we streven op korte termijn naar een hoger ni veau". Dat de 4e klasse KNVB ook aan de zondaghorizon gloort, is overduidelijk. Men verwacht dan ook het nodige van de spe lers, die het beleid uiteindelijk op het veld moeten vertalen ..Aanstaande vrijdag zullen wc met de gehele groep de zaak nog eens goed doorspreken, zo dat een ieder weet waar we aan beginnen Iedereen moet door drongen zijn van het feit dat we het onderste uit de kan moeten halen", verwoordt De Haan Trainer Kommer, die aan zijn tweede seizoen bij Roda begint ziet een duidelijke verandering in 'zijn' team ,,De groep lijkt nu constanter, meer volwas sen. Vorig seizoen hebben we het in belangrijke wedstrijden laten afweten. Dat verwacht ik nu niet. We blijven een ploeg met een sterk aanvallend spel, een team dat gemakkelijk scoort". Speelde de zondagelf voorheen met twee systemen, zo is dat nu gereduceerd tot één, voor een ieder duidelijk herkenbaar concept. Uitgaan van de eigen kracht, en de wei in met drie spitsen. Aantrekkelijk voetbal lijkt zo gewaarborgd op het sportpark dat zondags veel pu bliek trekt. Het competitieverloop zal bo vendien tot het eind toe aan trekkelijk blijven door de ver sterkte degradatie/promotie- regeling", meent wedstrijdse cretaris Wil Snoek ,,De com petitie wordt in drie stukken verdeeld, waarbij we dus met periodetitels gaan werken Zo blijft een team steeds kans op promotie (en degradatie) hou den" Alle randvoorwaarden lijken voor een flitsende en goed georganiseerde competitie ver vuld ..Bijna alles staat op de rail", vult een geïnspireerde voorzitter De Haan aan ,,We zoeken alleen nog een vaste verzorger, die de selectie be geleidt Mogelijk meldt zich alsnog iemand voor deze dank bare functie! Zondag aanstaande is Ccleri- tudo de eerste tegenstander en toetssteen voor het nieuwe be leid. ..Op naar de 4e klasse! besluit trainer Kommer op portunistisch. ..Kunnen we het bij Roda-zondag ook?!", stelt De Haan wat voorzichtiger maar niet minder duidelijk Nog steeds staat de eclatante 1-16 op het uitslagenbord, een perfekte vertaling van het zo juist verwoorde beleid i LEUSDEN - Landskampioen j Haka/E&O (bij de mannen) gaat zaterdag 7 september als favoriet van start op de vijfde editie van het LHV-tophand- baltoernooi, dat voor de gele genheid een internationaal tintje kreeg. Naast een viertal Nederlandse topploegen uit de landelijke ere-divisie komen ook twee Duitse teams naar Leusden: TV Kapellen uit Moers en Hasper Sportverein uit Hagen. Bekerwinnaar Co- pes/Hermes, Aalsmeer en het Arnhemse ESCA completeren het deelnemersveld van het toernooi, dat zaterdag om 13.00 uur van start gaat in de Leusdense sporthal De Korf. Het LHV-tophandbaltoernooi is inmiddels uitgegroeid tot één van de grotere landelijke handhaltoernooien. Maar er valt voor de hand balliefhebber in Leusden niet alleen de hele zaterdagmiddag en -avond veel te genieten Vrijdagavond wordt er in De Korf al een wedstrijd gespeeld tussen het Arnhemse ESCA on de Utrechtse eerste divisionist UDSV. ESCA is namelijk in Leusden neergestreken voor een trainingskamp in de bos sen van Den Treek en oefent in dat kader tegen de Utrechtena ren ter voorbereiding op het toernooi Het oefenduel begint om 20 45 uur De inzet van het toernooi op zaterdag vormt onder meer een wisselbeker, die beschikbaar werd gesteld door de gemeente Leusden. De toegang bedraagt 7,50 (leden LHV: ƒ5.-) De oefenwedstrijd tussen ESCA en UDSV op de vrijdagavond kost 1,- (verenigingspiek) LHV-tophandbaltoernooi (programma) Vrijdag 6 september 20.45 uur: ESCA-UDSV (oefenwedstrijd) ACHTERVELD - Sport vereniging Avanti houdt een hele week lang open huis in de sportzaal Nu de vakantie er weer opzit en iedereen weer naar school en werk is. zijn de sportac tiviteiten ook weer gestart In de sporthal van Achter veld zetelt de omnium-ver eniging Avanti, die alle be woners uit Achterveld en omgeving in de week van 9 t/m 13 september met de diverse aldaar te beoefe- nen sporten kennis wil la ten maken. Op de trainingsmiddagen en -avonden nodigt het be stuur allen van harte uit om eens te komen kijken en of zelfs mee te doen. De zaal is vanaf maandag tot en met donderdag vanaf 18.30 uur geopend Op maandag is er tafeltennis. turnen en volleybal voor dames, op dinsdag volley bal voor de jeugd en heren terwijl er in de middagu ren vanaf 15.30 uur judo is Op de woensdag is er 's morgens om 10.45 uur peutergym, 's middags vanaf 13.30 uur jeugdgym en 's avonds damesgym, badminton voor de jeugd en senioren. Op de donder dagen is er jazzgym en re creatievolleybal Bridge-kampioenschap LEUSDEN - Onder auspiciën van bridgeclub 'De Deel' wordt zondag 8 september voor de tweede keer in successie het Leusdens bridgekampioen- schap gehouden. Het toernooi vindt plaats in De Klaveet aan de Postweg. De ingeschreven paren dienen zich 's middags tussen 13.00 uur en 13 15 uur te melden. De wedstrijden begin nen om 13.30 uur De prijsuit reiking wordt om omstreeks 17.45 uur verwacht EN - Het handbalsei- weer begonnen. De an LHV zijn inmiddels geweest. Op het eerste nog niet al te succesvol, men gingen in Hilver- en HHC met 18-17 on- terwijl de vrouwen op m Buinigpark met 15- kreeg van het uit de divisie gedegradeerde Toch zijn de respectie- trainers diet ontevre- tzien de voorzichtige lingen die voor dit sei- geformuleerd, zijn de en in sommige opzich- s bemoedigend, aldus rids en To Schoenma- t de respectievelijke dit seizoen onder hun hebben. Een voorbe rg op een nieuw sei- 16-jarige Ed Davids tit jaar de mannense- 'der zijn hoede. Davids ieo Geerding als trainer h van het eerste team 'ding stapte op na een dat in zijn visie te wei- fcressie opleverde, on- at de ploeg uitgerekend aar de lang verwachte oaar de tweede klasse d maakte. Met name de fcling van de 'team- st naar de mening van g toch te wensen over Davids noemt dat dan van de belangrijkste vaaraan dit jaar ge- al moeten worden. Da- Wil, eigenlijk in het Ie van het beleid van rganger. proberen dit ploeg te maken, die danig ook staat Een team waarin mensen iets voor elkaar over hebben, bereid zijn voor elkaar te knokken Dat heeft deze ploeg ook nodig om zich te manifesteren Wij mis sen het echte grote handbalta lent en dan zal het van het col lectief en de saamhorigheid moeten komen Het werken aan een goed team heeft dan ook de priori teit, hetgeen tot uiting komt in de doelstellingen op prestatief gebied Die zijn bepaald voor zichtig geformuleerd. Davids ,,Ik zeg weieens gekscherend dat derde van onderen goed ge noeg is, maar eigenlijk komt dat ook dicht in de buurt bij wat ik werkelijk voor ogen heb We moeten gewoon niet degra deren De nodige punten mee pakken en vrijuit ballen zon der het degradatiespook steeds in de ogen te hoeven kijken En dan maar zien wat er misschien nog meer in het vat zit. De eerste indrukken van de ploeg zijn goed bevallen. Da vids: ,,De opkomst van de groep op de trainingen is goed en het is duidelijk dat men wat wil bereiken Ook de eerste reacties op mijn trainingen zijn goed en vooralsnog denk ik dat het klimaat gunstig is om ver der te kunnen bouwen De nieuwe trainer die overi gens de afgelopen jaren zelf nog deel uitmaakte van het team, lijkt in ieder geval te hebben gekozen voor verjon ging van de ploeg. In de kern van de selectie hebben met name Joep en Rob Beyer en Edo Steenbeek de plaatsen voorlopig overgenomen van enige oudgedienden uit de ploee Davids ..Maar ik leg mij LHV-trainster To Schoenma ker. nu nog niet vast op een defini tieve samenstelling van de ploeg. Ik wil de veldcompetitie gebruiken als voorbereiding op de zaal. Daar ligt de prioriteit als het om prestaties gaat en daar willen we ons serieus gaan richten op lijfsbehoud in een hogere klasse Dan pas wil ik ook meer definitieve keuzes gaan maken Trainingsop- komst zal in die overweging bijvoorbeeld een rol spelen Ed Davids begon zijn loop baan als 11-jarige bij het Rot terdamse Snelwieck, waar hij op 18-jarige leeftijd aan de se lectie werd toegevoegd. In die periode speelde hij tweede di visie Overigens zonder echt eclatante successen te hebben geboekt", herinnert Davids zich. Na zijn verhuizing naar Amersfoort, kwam de Rotter dammer bij LHV terecht, waar hij tot en met vorig seizoen in het eerste team speelde Selectie LHV (mannen) Gert-Jan Smak Joep Beyer, Rob Beyer, Rob van den Hoek, Edo Steenbeek. Matthijs Jant- zen, Arjan Schneiders, Ronald Morren, Ruud Bosch, Onno Zwaan. Theo Geerding en Daan Bleuel. Poule-indeling (tweede klasse B) Houten 2. HHC 2, Celentas 2. Baarn'73, HvBS 2, Fortissimo 3 en LHV Plezier To Schoenmaker begint aan haar tweede seizoen als train- ster en coach van het eerste vrouwenteam van LHV. Het eerste jaar was, door het weg vallen van een drietal gerouti neerde krachten, niet gemak kelijk Des te opvallenden was het dat de Amersfoortse de prestatieve doelstelling, hand having in de hoogste afde- lingsklasse op het veld en in de zaal, met speels gemak haalde. Met name in de zaalcompetitie draaide de ploeg boven ver wachting en deed zelfs drie kwart competitie volop mee in de strijd om de eerste twee plaatsen. In de slotfase zakte de ploeg wat terug, maar hand having was geen enkel pro bleem. Schoenmaker: ,,De zaal was echt boven verwachting. En ik denk dat de kracht van ons in het collectief zat Andere teams waren individueel vaak veel sterker. Dat konden we echter goed compenseren. Het wegvallen van geroutineerde krachten was natuurlijk een aderlating, aan de andere kant kregen andere speelsters nu ook de kans uit de schaduw van de sterken te komen en de eigen kwaliteiten te tonen Er werd bijvoorbeeld door veel meer mensen gescoord dan vroeger het geval was, toen de produk- tie meer bij bepaalde speelsters vandaan moest komen Voor het komende seizoen wil Schoenmaker voortbou wen op de basis die vorig sei zoen is gelegd Toch is de doel stelling wel iets gewijzigd Schoenmaker: ,,De situatie bij ons is zo dat we met de oudste junioren en de senioren net voldoende mensen hebben om drie teams op de been te hou den Ik wil dus iedereen zoda nig laten handballen dat het plezier in het spel behouden blijft Proberen dus iedereen vast te houden. Dat kan mis schien in een enkel geval ten koste gaan van de prestatie Toch wil ik wel proberen elk team niet te laten degraderen En ik wil de juniorengroep dit seizoen zodanig bij de senioren betrekken, dat de overgang volgend seizoen soepel kan verlopen Nu is er zeker bij een aantal nog een soort psycholo gische barrière.' ,.Wat het eerste team betreft denkt Schoenmaker dat er weinig verschil al zijn met vo rig seizoen. Schoenmaker ..We zijn Ria Meverink kwijtge raakt en dat is zeker verdedi gend een hele aderlating. Da is in de eerste wedstrijd wel ge bleken, toen we zestien doel punten om de oren kregen. Dat is veel. Aan de andere kant scoorden we er zelf ook vijftien en dat geeft hoop De terugkeer van Jeanet Kok in de ploeg is zeker aanvallend een hele po sitieve ontwikkeling Er gaat van haar verschrikkelijk veel dreiging uit en daarmee creëert ze ook kansen voor anderen. Voor de rest wil ik vooral pro beren de junioren die daar al rijp voor zijn in te passen in het eerste. Vorig seizoen ben ik be gonnen met Hilde Steenbeek en Georgette Rijnders en dit seizoen zijn daar Jessica van de Brink en Frederique van Gar deren bijgekomen Daar zal veel aandacht aan moeten wor den gegeven.' Selectie LHV' (vrouwen) Christine Schut, Hetty Tessels. Jeanet Kok, Carla Mossel, Mo nique Hovenkamp, Hilde Steenbeek. Georgette Rijn ders, Anja Verlinden, Jessica van de Brink en Frederique van Garderen Poule-indeling (eerste klasse) UDSV, EMM, HvBS. BHC. ASC 2, Laren 2 en LHV LEUSDEN - Bowling De Korf en Hobo-Hifi steken verschillende teams van de bowlingclub Leusden in een nieuwe outfit. John Visser, exploitant van activiteitencentrum de Korf en Fred Boel- laard van Hobo-Hifibesloten tot deze vorm van sponsoring, omdat een van de teams twee jaar achtereen is gepromoveerd Het seizoen voor de bowlers is van start gegaan, landelijk gezien gaat het de bowhngvereniging voor de wind; momenteel telt de club ruim honderdzeventig leden. De bedrijfsbowling, die door de Korf wordt geregeld, telt 43 teams, die uit gemiddels vijf personen bestaan (foto bowlingvere- ning) Zaterdag 7 september Poule-indeling: Poule A: Esca Hasper Sportverein (BRD) Haka/E&O Poule B: Copes/Hermes TV Kapellen (BRD) Aalsmeer Programma: 13.00 uur: Esca-Hasper Sportverein 14.00 uur: TV Kapellen - Co pes/Hermes 15.00 uur: Hasper Sportve rein - Haka/E&O 16.00 uur: Aalsmeer - TV Ka pellen 17.00 uur: Haka/E&O - Esca 18.00 uur: Copes/Hermes - Aalsmeer Finales: 19.00 uur: No. 3 poule A-No. 3 poule B 20 00 uur: No. 2 poule A-No 2 poule B 21 00 uur No 1 poule A-No 1 poule A LEUSDEN - In de sponsor Tennis competitie in het Leus dense Tennis Centrum 'de In slag-Leusden' is afgelopen donderdag gespeeld in Heren competitie Er wordt nog lx gespeeld voordat men aan de finales toe is Volgende week donderdag avond is het de laatste keer voor de gemengde sponsor competitie. Het wedstrijdpro gramma zal dan zijn: 19.00-21.00 uur: Wanrooy BV - AA-drinks Garage Bloemendal - Ofea- den Int. Cosm. 20.00-22.00 uur: Dertal Techniek - Oranje boom Bier Squash Leusden - Kwiek BV Uitslagen van deze week: Pon 1 - DHV 6-2 Repi Vloeren - Pon II 8-0 Schoeman Makelaars - Oosterbeekse Sportprijzen 0-8 PFW - Jongerius BV 4-4 LEUSDEN - De zomersnel- schaakcompetitie van SVL heeft uiteindelijk een onge deelde kampioen opgeleverd. Hesmatollah Shahrizadeh - die zelf al wekenlang uitge speeld was - zag in de aller laatste ronde ook de allerlaat ste concurrent afvallen. Voor Bert Kampes bleef er na zijn nederlaag tegen Egbert Moed een fraaie ongedeelde tweede plaats over. Bij een overwin ning was hij nog op gelijke hoogte gekomen met de kam pioen, maar daar heeft het er donderdag geen moment naar uitgezien Vanaf het begin werd Kampes' Pirc-verdedi- ging door Moed onder druk ge zet, een druk die al vrij spoe dig te zwaar werd. Egbert Moed kwam hierdoor op een gedeelde derde plaats Dat geldt ook voor SVL-voorzitter Theo Elschot, maar hij had in de laatste ronde ale geluk van de wereld toen hij in een ho peloze stelling tegenstander Jos Agterberg 'door de vlag' zag gaan De zomercompetitie heeft dit jaar 92 partijen opge leverd, een stijging van 7 ten opzichte van vorig jaar. Deze week begint de 'normale' competitie weer. wat voor de Leusdense schakers toch nog wel een iets serieuzere zaak is. Voordat de eerste zetten ge daan kunnen worden, vindt nog een korte ledenvergade ring plaats over enkele modi ficaties van het spelsysteem. Uitslagen: Moed - Kampes 1-0 Elschot - Agterberg 1-0 v.d Bilt - J. Nijhof 0-1 Boemaars - Verschuur remise v. Kampen - v. Kleef 1-0 v.d. Pol - Veenendaal 0-1 De eindstand op kop: 1. Shahrizadeh 6,5 uit 7 2 Kampes 5,5 uit 7 3. Elschot 5 uit 7 Moed 5 uit 7 Vos 5 uit 7 6. v. Baardewijk 4,5 uit 7 Boogaard 4 uit 7 J. Nijhof 4 uit 7 Rietveld 4 uit 7

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11