Leusden Leusden M/Vacat uret SPORTIEF M.OSNABRUGGE EEN ENTHOUSIASTE MEDEWERKER M/V verkoper 2e bediende m/v baby-oppas VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS 1006/1107/1207 RIJWIEL-en BROMFIETSHANDEL WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 83. 4 september 1991 Veel aandacht voor het Moorster- hcekgebicd in het provinciale water huishoudingsplan foto Henk van Leest waterhuishoudingsplan in de maak De provincie Utrecht is bezig met de opstelling van een zogeheten waterhuishoudingsplan. Dit plan heeft tot doel ,,het ontwikkelen en instandhouden van gezonde waterhuishoudkundige systemen die een duurzaam gebruik ten behoe\e \an mens en natuur garanderen". De verdroging in grote delen van de provincie, de kwaliteit van de water bodems, het inlaten van gebiedsvreemd water, de waterkwaliteit en herstel van natuurwaarden in en langs het water: dat zijn de belang rijkste thema's in het ontwerp-waterhuishoudingsplan. Op dit plan kan tot 30 september worden ingesproken. Het plan geeft de hoofdlijnen van het beleid aan, waarop de beheersplannen van de waterbe heerders moeten worden afge stemd. Die waterbeheerders zijn de waterschappen, gemeenten, het rijk en voor een aantal aspec ten de provincie zelf. Naast een behandeling van de verschillende thema's en aspecten biedt het plan een overzicht van de ver schillende belangen die bij de waterhuishouding zijn betrok ken. Daarbij wordt voor wat de gemeente Leusden betreft ook aandacht besteed aan de water huishouding in het overgangsge bied tussen Heuvelrug en Vallei en het bekengebied rond Achter veld en Stoutenburg Over het plan is een uitvoerige nieuws brief verschenen die gratis bij het bureau Voorlichting in het ge meentehuis verkrijgbaar is Daar ligt ook het complete plan ter inzage. inspraak Tot 30 september is er gelegen heid op het plan te reageren. Dat kan schriftelijk aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht. Postbus 80300, 3508 TH Utrecht Maar het kan ook mondeling tijdens een van de inspraakavonden die de provincie in de loop van sep tember houdt. Voor onze regio wordt op maandag 16 september vanaf 20.00 uur een inspraak avond in hotel-restaurant Schim mel in Woudenberg gehouden. Met vragen over het plan kunt u ook terecht bij het bureau Wa terhuishouding van de provincie, telefoon 030-583437. plan bestellen Als u zelf over een exemplaar van het volledige plan met toe lichting wilt beschikken, kan dat worden besteld bij het bureau Verzending van de provincie, te lefoon 030-582228. Het plan krijgt u dan voor 32.- inclusief verzendkosten thuisgestuurd Het plan zonder toelichting kost 14,50 inclusief verzendkosten. Er is ook een 20 pagina's tellende samenvatting van het plan. waar voor inclusief verzendkosten 5.25 betaald moet worden. Zo als hierboven al gemeld is de nieuwsbrief over het plan gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het gemeente huis op zoek naar bouwtekeningen gemeente biedt helpende hand Wie plannen heeft zijn huis te (laten) verbouwen, zal vrijwel al tijd willen beschikken over de tekeningen van dat huis De kans is groot dat in zo'n geval de afde ling Interne Zaken de helpende hand kan bieden Op die afdeling worden de bouw- en constructie tekeningen bewaard van alle wo ningen in de gemeente Leusden. waarvoor een bouwvergunning is afgegeven. Wanneer men op zoek is naar de tekeningen van een huis ge bouwd na 1945, zal men haast altijd geholpen kunnen worden, maar voor woningen gebouwd voor 1945 kan die garantie niet worden gegeven Voor alle wo ningen geldt dat bestekken en sterkteberekeningen slechts in een enkel geval aanwezig zijn. Die stukken zijn meestal alleen te achterhalen via de architect van de woning Dat kan een pro bleem opleveren als het om een wat ouder huis gaat. maar in veel gevallen zal de afdeling Interne Zaken u aan zijn naam en adres kunnen helpen. Kopieën van bouwtekeningen worden alleen verstrekt aan de eigenaar van de woning of aan degene die in opdracht van de eigenaar handelt. Aan het op zoeken en kopieëren van bouw tekeningen zijn wel enige kosten verbonden. Voor het inzien van bouwteke ningen en het verkrijgen van ko pieën is de afdeling Interne Za ken geopend op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur. Het ver dient aanbeveling vooraf een af spraak te maken via telefoon nummer (033) 961622. Voor het opzoeken van tekenin gen worden kosten in rekening gebracht 13.- per kwartier of een gedeelte daarvan Ook voor het verstrekken van foto-ko pieën of lichtdrukken worden kosten in rekening gebracht Die variëren van 0,50 voor een foto-kopie op A4-formaat tot 14.65 voor een lichtdruk op A0-formaat. vergaderagenda donderdag 19 augustus, raadsvergadering De raadsvergadering begint om 20.00 uur. Agenda en stukken liggen vanaf 13 september ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. expositie hamershof De expositie over het nieuwe uitbreidingsplan voor de Hamershof is tot en met vrijdag 6 september te zien in de hal van het gemeentehuis. Wie daarvoor belang stelling heeft is dagelijks tussen 9.00 uur en 12.00 uur welkom. Op de expositie is ook een schriftelijke toe lichting verkrijgbaar en er liggen mspraakbrieven die gebruikt kunnen worden als men op het plan wil reage ren. Inspraakbrieven moeten uiterlijk maandag 9 sep tember zijn teruggezonden actuele folder vlinderfolder Augustus is vlindertijd: veel vlin dersoorten komen in deze maand tot wasdom en vliegen uit. De aanwezigheid van vlinders is een belangrijke graadmeter voor de kwaliteit van natuur en milieu. Dankzij het beperken van de chemische onkruidbestrijding in de plantsoenen en het op een gevarieerde flora gerichte onder houd van de bermen, zijn er in Leusden veel vlinders te zien. Wie de namen van een aantal veel voorkomende soorten vlin ders wil leren kennen, kan bij het bureau Voorlichting voor 1,50 een door de Vlinderstichting uit gegeven kleurenfolder verkrij gen. Een eenvoudig zoeksysteem zorgt ervoor dat vlinders snel en gemakkelijk herkend kunnen worden. actuele folder SZ" Samen werken, samen voor de kinderen zorgen ouderschapsverlof De zorg voor kleine kinde valt vaak moeilijk te combinei met het hebben van eenbaan Wet Ouderschapsverlof kand verbetering in brengen en 1$ om vrouwen èn mannen nu mogelijkheden te bieden omb baan te combineren met oud schapstaken. Beide ouden verzorgers kunnen maximaal half jaar lang minder uren week te gaan werken. Wie lat) dan een jaar bij dezelfde werk ver in dienst is, kan voor het zorgen van een kind tot 4 onbetaald verlof opnemen kan voor een aangesloten per de van maximaal 6 maani waarbij er tenminste 20 uur week gewerkt moet worden Een regeling waarvan beide ders of verzorgers gebruik Lg nen maken, tegelijkertijd elkaar. Het ouderschap ver dert niets aan uw dienstverbai Wat wel verandert is uw inkorc omdat ouderschapsverlof on taald is. Bij het bureau Voorlij ting ligt een folder met meer formatie. GEMEENTE bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen kapvergunningen Kon. Julianalaan 69, kappen van Japanse sicr- kers Goudplevier 52, kappen van Japanse sierkers bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Lcusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961727 (bouwvergunningen)en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen liggen ter inzage uitbreiding van de woning Toermalijn 21. wijziging situering bedrijfswoning bij restaurant de Mof aan de Arnhemseweg 95; aanleg fietspad tussen Randweg en Dnftakker- weg De tekeningen liggen van donderdag 5 septem ber tot en met woensdag 18 september 1991 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (kamer 208) van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders. ontwerpvergunningen hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikkingen op een verzoek om een vergunning ingevolge de hinderwet van: - J. G. ter Maaten. Lange Steeg 9a te Leusden en - G. P. van Ruitenbeek. Ruifweg 3 te Stouten burg, beide voor een veehouderij, ter inzage liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211, t Erf I te Leusden van 4 september 1991 tot en met 18 september 1991. elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de een heid milieu van de afdeling milieu en boiiw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking kunnen gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen. die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. najaarskermis 1991 Burgemeester en wethouders hebben vergun ning verleend voor het houden van de najaars kermis van 18 tot en met 21 september 1991 op de g.ote parkeerplaats ten zuiden van het win kelcentrum Hamershof te Leusden De kermis is open op 18, 19 en 20 september van 15 00-22.00 uur. 21 september van 12.00- 23.30 uur Om te kunnen voldoen aan de (geluids)voor- schriften mag de kermisexploitant uitsluitend mechanische muziek produceren via een cen traal te bedienen geluidsinstallatie. Deze geluidsinstallatie moet zodanig zijn afge steld dat het equivalente geluidsniveau gemeten voor de woningen aan de Spinnerij niet meer bedraagt dan 65 dB(A). Het gemeten piekni- veau mag de waarde van 75 dB(A) met over schrijden De in de kermisattracties aanwezige luidsprekers en microfoons voor gesproken woord dienen behoorlijk te zijn afgestemd, zo dat daarmee voor de omgeving geen hinderlijk geluid wordt gemaakt De uren dat de kermis open is, wordt De Smidse afgesloten vanaf de Blekcri j tot de ingang van de eerste kleine parkeerplaats aan de rechtkant, zodat deze bereikbaar blijft Op zaterdag 21 september geldt een andere regeling die elders bekend gemaakt wordt Ondanks de opgelegde voorwaarden brengt het houden van een kermis nu eenmaal een zekere mate van (geluid)hinder mee. hetgeen zoals zijnde onvermijdelijk moet worden aanvaard. Het college hoopt, dat daarvoor begrip kan worden opgebracht. Gevraagd voor de plaats Leusden die wil gaan coördineren in de distributie van ons Nieuwsblad De Leusder Krant (1 x per week). Voor deze werkzaamheden bieden wij een goede beloning. Voor inlichtingen kunt u bellen naar de BDÜ Krantenkombinatie in Barneveld, telefoon 03420-94911 (vragen naar dhr. H. v. Voskuilen). Albert Heijn - Konst b.v. Supermarktbedrijl mei vestigingen Ie Nljkerk, Voorlhui- zen. Bunschoten en Woudenberg vraagt voor zijn filiaal te Woudenberg klantvriendelijke 40-urige werkweek. - gewenste vooropleiding. LBO-Mavo nivo - teeltijd ca. 17-22 jaar - voor interne opleiding wordl gezorgd Richt je sollicitatie aan: Albert Heijn Dorpsstraat 27 3931 ED Woudenberg l.a.v. M. vd. Ploeg Voor informatie 03498-2974 banketbakkerij tearoom Venestraat 1. Nijkerk 03494-51363 vraagt voor de uitbreiding van zijn banket bakkersteam een plm. 18 jaar. Sollicitatie te richten aan Banketbakkeri|-Tearoom Knevel, Venestraat 1. tel. 03494-51363 Met spoed gevraagd op maandag, donderdag en vrijdag in Leusden (Eurowoningen). Buiten de schoolvakanties. Inlichtingen 033-947618. Mensen maken de winkel In onafhankelijke tests als onbetwitste winnaar aangewezen. Verkrijgbaar in 3 verschillende uitvoeringen Type 1006 Met Shimano Positron-PPS500 6- Versnellings index schakelsysteem In combinatie met Wemmannvelgremmen Type 1107 Met SACHS Elysée 7-Versnellings index schakelsysteem in combinatie met SACHS aluminium trommel remmen. Type 1207 Met SACHS Elysée 7-Versnellings index schakelsysteem in combinatie met Magura hydraulische velgremmen. Type 1107 en 1207 hebben bovendien als extra een lederen Brooks zadel, halogeen verlichting met stekerverbinding en SAKAE nastelbare pedalen FERDI VUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur O JÊ Afgebeeld: Sportief 1107 Prijs v a Arnhemseweg 93, Leusden (Z.), Tel. 03498-1461

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4