Panorama Lisiduna 'Het begon allemaal bij het Katholieke Jongerenkoor' .Leusder Krant. Nieuws uit de verenigingen Puzzelrit Aangepaste kerkdienst Nieuws uit de verenigingen eheugentraining Jan Beckers (35) en Arno van Pelt (33) direkteuren sterren- promotiebureau „Gevoelens van sentiment" Naam: Frits Ringers Beroep: Jongerenwerker Bekend van: Organisatie Puddingpopfestival Favoriete plek: „Boerderij- annex jongerencentrum De Geut" Pagina 7 Gas en rem Het Jongerenkoor Leusden raakt niet uit het zicht Jan Beckers- „Als ik ooit zou moe ten kiezen tussen het promo tiebureau en mijn werk als in formatie-analist. kies ik voor het organisatiebureau. Maar als ik moet kiezen tussen het dirigeren van het koor en het organiseren, kies ik voor het koor" Beiden blijven 'gewoon' diri gent en drummer bij hun koor. Jan. .Wanneer het bij de orga nisatie fout loopt, dan nou ja volgende keer beter. Maar zo dra het bij het koor niet goed gaat, vind ik dit veel erger De persoonlijke relatie met deze mensen is sterk en voor mij veel belangrijker" Arno van Pelt ziet wel wat in het organiseren Waarbij ik onderken het gaspedaal te zijn. Jan is de rem. Mijn voortva rendheid wordt door Jan om gezet in aandacht voor details en goed overwogen stappen" Jan ,,We hebben de ambities er iets van te make®. Dat had ik vroeger toen ik voor de klas stond, nu met mijn werk waar voor veel studeren nodig is. met het koor en met het pro motiebureau" De goede verstaander begrijpt, dat dit geen persoonlijke am bitie is. maar de wens om iets te maken van hetgeen hij voor zich heeft of dat nu een klas of een zaal vol is. Kaarten van f 35.00 zijn te be stellen via telefoonnummers: 950605 941059. LEUSDEN - De Achtcrveldse auto-, motor- en bromfietsclub houdt zondag 8 september een puzzelrit. De rit heeft een lengte van ongeveer 35 kilo meter, in de omgeving van Achterveld. Inschrijven is mo gelijk vanaf 13 30 uur in café restaurant De Roskam aan de Hessenweg 212. LEUSDEN - Zondag 8 sep tember zal er een kerkdienst van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) te Leusden wor den aangepast ten behoeve van doven en slechthorenden. Deze zal worden gehouden in ,,De Koningshof" Hamersveldse- weg 95, Leusden. De predikant ds. den Broe der heeft als thema gekozen De christelijke levenswandel De dienst zal gevolgd wor den door middel van over- headprojectie. De dienst be gint om 10.30 uur. Alle be langstellenden zijn van harte welkom Na afloop is er gele genheid tot koffie drinken Voor meer informatie kunt u bellen 033-945489. jensdag 4 september 1991 iSDEN - „Wc organiseren Het is bij iedereen goed lïlen. Dus willen we meer iker". aldus de kernachti- samcnvatting van twee lense heren met een eigen n-promotie bureau. 21 juni vormen Jan Bcc- en Arno van Pelt, de Ne- landse direktie van het in iden geregistreerde Stars ,jr promotions London De eerste klus, is het or- iseren van een tournee voor Towers, Anita Meyer en js van Leer. Voor deze jrrenparade' huurden zij de ptste zalen van Nederland, congresgebouw, via Doe- de Veluwehal naar de ipoort. de Jaap Edenhal de Rodahal in Kerkrade. >e ervaring hebben de in- iatie-analist en de mana- lij de Technische Unie wel. irganiseerdcn eerder optre- mct Vicki Brown en Lee rers met het jongerenkoor, ut met het jongerenkoor >den van de Josephkerk, is begonnen. i Beckers is sinds zeven dirigent bij het Jongeren- van de Katholieke kerk iziek en koren zijn en blij- heel belangrijk. Als din- ;vind ik de ontspanning en loemng die ik nodig heb", zijn weloververwogen ilaring. Arno van Pelt (35) ids drie jaar. de drummer het Leusdense kerkkoor, jverzorgt met groot enthou- de begeleiding: „Hoe- dit niet mag blijken, omdat tiet te dominant mag spe- bekent hij met een kni- naar de dirigent KRTERVELD - In Achter- izal, bij voldoende belang- ling, dit najaar een cursus den gegeven over geheu- training Daarin zal ïnfor- je worden gegeven over de taken van het optreden van eugenstoornissen op latere tijd en mogelijkheden om iffecten daarvan te beper- Over de inhoud van de ius. die vooral bedoeld is r mensen van 55 jaar en ou- zal dinsdag 10 september informatiebijeenkomst rden gehouden in d'Ouwe trdestal bij hotel De Roskam de Hessenweg 212. Spre- zijn mevrouw De Jong en heer Van der Kam. beiden choloog. Zij worden inge- 1 door dokter Koch uit iterveld Tijdens de infor- ;ie-avond is er gelegenheid e schrijven voor de cursus V cursus zelf gaat dinsdag iptember van start en be lt 10 dinsdagmiddagen (van 10 uur tot 16 00 uur). De bzijn: 24 september, 1, 15, n 29 oktober, 5, 19 en 26 B§ember en 3 en 17 december, maximum-capaciteit is rtien personen De kosten •agen 25,- inclusief het susboek. De cursus staat I :er leiding van mevrouw De - g. De beide heren leerden elkaar goed kennen bij de voorberei dingen van het tien-jarig be staan van het koor Ze waren het er over eens, dat er iets 'lu dieks' moest gebeuren Het geen later kenmerkend zou blijken voor hun aanpak kozen ze niet voor het meest voor de handliggende. Laat staan, dat ze voorzichtig wensten te manouevreren met een beperkt budget. Ze wilden het beste en droegen zelf het niet geringe financiële risico Vicki Brown werd gevraagd op te treden met het koor. Daarna kwam alles in een stroomver snelling. Jongerenkoor Het Jongerenkoor Leusden is -natuurlijk- van de partij bij de optredens van Lee Towers. Anita Meyer en Thijs van Leer. Maar zegt Jan Beckers. ..We zijn en blijven een parochie koor voor de jongerenviering in Leusden. hoewel een koor met iets extra's We treden buiten de kerk op wanneer dit de belangen van de vieringen waarvoor het koor is, niet schaadt Hetgeen wij organise ren gebeurt alleen met instem ming van de kerk en de koorle den" Het koor bestaat momenteel uit 55 leden, tussen de vijftien en vijf en dertig jaar. Terug naar het begin: Vicky Brown was niet in Nederland rond de jubileumdatum in januari, maar ze wilde in mei daaraan voorafgaande naar Leusden komen Haar optreden op 25 mei in de Koningshof was een groot succes. Publiek, organi satoren èn Vicki Brown waren tevreden. Vooral voor Vickv bleek het succes belangrijke gevolgen te hebben. Voorlopig moesten de dirigent en de drummer op zoek naar een nieuwe act voor het jubi leumconcert. Daarvoor werd Lee Towers bereid gevonden. De heren geven toe, dat na dit concert enige verwarring ont stond over de rol van de kerk bij dit concert in de Flint Vol gens hen zijn de misverstanden nu uit de weg geruimd. ,.De situatie is nu duidelijk Wat wij organiseren is ons ini tiatief. Wanneer het jongeren koor daaraan mee wil doen, prima Het koor blijft de eerste, dat we uitnodigen. Zo niet, dan zoeken we een ander koor. Ge lukkig heeft zich dit nog niet voorgedaan, want dit jonge renkoor staat bij ons vooraan" Maar voelen de koorleden zich dan niet gebruikt als 'commer cieel produkt'? Volgens de or ganisatoren niet. De opbrengst van de 500 LP's 'the First one' opgenomen met het jongeren koor is voor het koor, nadat de opbrengst van de 576 CD's de investering gedekt heeft. De optredens voor radio en televi sie (met Robert Long) kwamen voort uit deze visie ,,Voor we tot de oprichting van het promotiebureau overgin gen hebben we alles puur privé georganiseerd en geinvesteerd. We wilden er niets aan over houden en hebben er gelukkig niets op hoeven toeleggen. We vonden en vinden het gewoon leuk om te doen", aldus Arno van Pelt Vicki kwam terug. Haar ervaringen met de Leus dense heren waren dermate positief, dat ze hen vroeg meer concerten te organiseren Daarop volgde het verzoek of zij voor heel Nederland de pro motie wilden verzorgen. Een van de voorwaarden was, dat autodidact-dirigent Jan Bec kers de meewerkende koren zou dirigeren Dat Vicki Brown ziek was, wisten ze. De artsen waren echter hoopvol. Werken in Ne derland zou goed voor haar zijn Beckers en van Pelt schrokken, sprongen een gat in de lucht en namen het voorstel vervolgens met twee handen aan. Hoe is het mogelijk dat een internationale artiest haar lot in handen wil leggen bij twee heren, die optredens voor hun kerkkoor organiseren? ,,We hadden zelf enige erva ring met promotors opgedaan. Bij het regelen van optredens voor het koor maakten we din gen mee, die ons niet bevielen Wij kennen de wereld van twee kanten, voor en achter het po dium. Het is raar maar waar, maar veel promotors vinden het heel gewoon zich niet aan de afspraken te houden, dingen niet of half te regelen of zich onsympathiek op te stellen Wij gaan er vanuit, dat we iets willen organiseren waardoor mensen een plezierige en ge zellige avond hebben. Daar mee bedoelen we niet alleen het publiek, maar ook de men sen voor èn achter de scher men. Daar hoort correct ge drag bij, goede afspraken, die nagekomen worden Het is te gek voor woorden, dat dit op merkelijk wordt gevonden in de artiestenwereld In het za kenleven gaat men er van uit, dat men zo omgaat met elkaar Misschien verwennen wij de artiesten een beetje, maar ailes in het redelijke, na goed over leg. Het is zowel Vicki Brown als Lee Towers goed bevallen". Vicky Brown Onverschrokken werd een tournee voor Vicki Brown georganiseerd, langs de grote zalen van Nederland. ,,Ons van het Helen Dowling-insti- tuut' (dit instituut doet weten schappelijk onderzoek naar de psychische effecten van ziekte op patiënten, red.) We wilden een programma maken ter ere van haar, op basis van de ge maakte afspraken Daarvoor zochten we naar artiesten, die daar op een goede manier toe in staat zijn. Thijs van Leer zou meewerken met Vicky Brown, via Lee Towers kwamen we bij Anita Meyer terecht". De tour begint op 4 september met optredens in het concert gebouw in Den Haag, daarna in de Doelen in Rotterdam, en tenslotte treedt men op in de Veluwehal in Barneveld op 10 september Daarna volgen, binnen veertien dagen, Den Bosch, Amsterdam en Kerkra de ,,We hebben de smaak te pakken. In principe zijn we nu bereid alles te organiseren Hoe groter, hoe beter Dat heeft niets met het koor of met onze eigen smaak te maken We organiseren nu ook een pop concert in Almère. We hebben nooit kunnen dromen dat het zo zou gaan lopen. Maar het gaat goed". Arno van Pelt en Jan Beckers organiseren De Sterrenparade met het Jongerenkoor Leusden, Anita Meyer, Lee Towers en Thijs van Leer „Ik ben het gas, Jan is de rem. Voor een goede vaart in onze organisatie, zijn beiden nodig", (foto Hans Roggen) maken ze niet bang. Door het oprichten van een firma heb ben we het risico geregeld We kozen voor een Engelse'organi- satie, omdat we daarmee con tacten hadden, via de manager van Vicki, en omdat deze con structie aanmerkelijk goedko per en sneller geregeld is dan een soortgelijke Nederlandse", volgens van Pelt De Tour was bijna rond toen de ziekte zich razendsnel bij Vicki Brown ontwikkelde Vier da gen voor haar overlijden, op 21 juni van dit jaar, werd besloten tot een 'voorlopig' uitstel. Arno van Pelt drummer van het Leusdense kerkkoor, ging naar haar begrafenis, net als George Harrison en vele ande re grote namen uit de muzie kwereld Hij hoorde bij de goe de relaties van Vicki Brown en werd niet vergeten. Een paar weken later verkoos haar ma nager opnieuw het Leusdens promotiebureau voor het orga niseren van een tour voor En gelse artiesten van naam. Maar eerst komt de Sterrenparade. „We waren klaar met het or ganiseren van de Tour voor Vicki Brown De afspraken waren gemaakt De opbrengst zou, op haar verzoek, gaan naar de stichting 'Vrienden Het succes verklaart Arno van Pelt uit pure lef en Jan Beckers door eigenwijsheid Door hun weigering om met 'tante Truus van drie hoog achter' te beginnen, kwamen ze bij mensen terecht, die blij bleken met hun aanpak van de heldere lijn Ze regelen alles tot in de puntjes 'met een mense lijk gezicht'. Zonder de 'vere ring waarmee andere mensen artiesten van naam tegemoet treden ,,Het zijn mensen die hun werk doen Voor andere jongerenko ren organiseren we nu ook Het is grappig om te zien hoe ver baasd men is over onze aanpak Zij gaan vaak uit van een bud get van een paar honderd gul den, terwijl wij niet opkijken van 22.000 gulden per optre den. Natuurlijk werken we met sponsors. Tot nu toe hebben we onze neus niet gestoten' Arno van Pelt vult aan .En we lachen wat af met z'n tweeën We maken zulke gekke dingen mee' Met name de reakties uit hun omgeving als toevallig Lee Towers belt of ze bij Anita Meyer koffie dronken Vooral Jan Beckers zegt met enige er gernis „We kicken daar niet op Het zijn aardige mensen, waarmee we een goed optreden voorbereiden" Beide hebben een grote wens. Van Pelt wil Barbara Streisand naar Ne derland (liefst Leusden) halen, Beckers kiest voor Paul McCartney. „Op de foto is het nog een kale plek, maar straks, in het weekend zal dit het bruisend middelpunt zijn van de Leusdense popscene Zaterdag is dit het decor voor het zesde Pudding popfestival, waarbij ik als één van de organisatoren al vanaf het begin betrokken ben." Daarnaast wekt deze plek natuurlijk ook gevoelens van sentiment op bij mij. Want De Geut gaat hier verdwijnen; we zitten hier hoogstwaarschijnlijk niet lang meer Ik ben alweer de nodige jaren betrokken bij het jongerenwerk in Leusden Eerst als voorzitter van De Geut en nu alweer twee jaar ais jongerenwerker van de gemeente Leusden En het is denk ik logisch dat deze plaats een warm plekje m m'n hart heeft; een plaats waar ik menig zweetdruppeltje heb gelaten Straks m november is het tien jaar geleden dat een start werd gemaakt met het niet- levensbeschouwelijke jongerenwerk in deze gemeente Ik denk alleen niet dat dat groots gevierd gaal worden. Per slot is de plaats waar dat ontstaan is ten dode opgeschreven. We moeten dat feest maar even uitstellen tot er echt iets te vieren is Straks, als het nieuwe jongerencentrum geopend wordt." „Maar hoe mooi dat nieuwe jongerencentrum ook zal worden, het zal altijd de sfeer missen, die dit pand heeft. Wij hebben hier onder meer met de live-muziek in De Geut, in de afgelopen jaren nogal wat buitenstaanders binnengehad, die steevast zeiden dat we zo'n leuke ruimte hadden Die mensen wisten dan natuurlijk nog niet dat het binnen net zo hard regent als buiten. Een tijdlang hebben we ook geloofd dat we met hard werken m staat zouden zijn om het gebouw bewoonbaar te houden Dat geloof is echter de laatste jaren definitief weggeëbd En nu is het niet meer te redden." „Ik ben ooit als een soort troubleshooterbij De Geut binnengekomen. De enthousiaste groep mensen, die in de beginjaren het jongerenwerk van de grond probeerde te tillen, kreeg te maken met groeistuipen. Mijn dochter was daar ook bij betrokken. Die medewerkersgroep van het eerste uur heeft denk ik een beetje onderschat wat het runnen van een jongerencentrum met zich meebrengt. Men miste de deskundigheid. Het enthousiasme is gebleven en ik hoop dat ik met mijn komst een beetje deskundigheid heb kunnen toevoegen." „Zaterdag is het echter weer tijd voor Puddingpop. De zesde keer alweer het is eigenlijk een uit de hand gelopen lustrumactiviteit, die ontstaan is bij het vijfjarig bestaan. Dat sloeg zo goed aan, dat we er mee door zijn gegaan Alleen is het waarschijnlijk wel de laatste keer op deze plek. En die plek zal ik toch wel een beetje missen."

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7