'Gouwe Oudjes' gezichtsbepalend op Puddingpop'91 Leusder Krant. Sportcafé De Meent L E U S D E N Programma Puddingpop Rommelmarkt 'Kies je kleur' NCVB Rommelmarkt Postzegelmiddag voor de jeugd Reanimatie DE MEENT 4 LEUSDEN TELEFOON 033-943188 Een wereldzaak met een wereldbarkeeper. Ralf Wijnen werd afgelopen maandag in Wijk bij Duurstede tijdens de voorrondes van de Nationale biertapwedstrijden 2e uit de regio. ■nsdag 4 september 1991 Pagina 9 Tamas Szekeres. (bas. zang) en Kors Eijkelboom (drums, percussie, zang) Pretty Things Door de annulering van het optreden van Dr Feelgood, dat Puddingpop'91 zou afsluiten, moest de organisatie in de laat ste weken voor het evenement nog koortsachtig op zoek naar een waardige vervanging. Die werd gevonden in The Pretty Things, een band die in de tweede helft van de jaren zestig de grootste successen vierde De groep werd opgericht door bassist Mick Taylor, die ooit ook deel uitmaakte van The Rolling Stones. Samen met mede-oprichter zanger Phil May zijn deze twee dragende krachten nog steeds gezichts bepalend voor de band. In de beginjaren had de groep een aantal top-tien hits in Enge land. De band had in die tijd de naam de lelijkste groep ter we reld te zijn. Dit had vooral te maken met de, voor die tijd nog niet zo gebruikelijke, lange ha ren Nadat de groep in de jaren zeventig feitelijk ophield te be staan, was een reünie op Ne derlandse bodem aanleiding om de draad weer op te nemen. Sindsdien treedt de groep weer regelmatig op en blijkt de Pretty Things aan zeggings- kracht nog nauwelijks te heb ben ingeboet. 14.00 uur: zaaien kassa open 15.00 uur: Tamas Szeke- res 16.30 uur: Pater Moes- kroen 18.15 uur: Desmond Dek- ker 20.00 uur: The Bintangs 21.30 uur: Jack of Hearts 23.15 uur: The Pretty Things Kaarten: 20.-(in de voorverkoop 15,-) be 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijè ACHTERVELD - Muziek vereniging Door Wils- ffacht Sterk (DWS) houdt hf saterdag haar jaarlijkse ht: rommelmarkt De Achter- gei veldse muziekvereniging rerwacht grote drukte rond het gebouw De Moes- 't. In en buiten het ge- >u\v zullen tientallen amen worden opge bouwd om alle ingebrachte goederen aan u te tonen. opbrengst van deze ver koop zal worden aange- 31 rij n |fcra. er ce: ar wend om het muziekin- strumentarium uit te brei den en de nieuwkomers van nieuwe uniformen te voorzien In vorige jaren was het na het startschot een run op de kramen Ie dereen wilde als eerste de koopjes bemachtigen Deze zaterdag is de Ren- tickstraat tussen de Ruurd Visserstraat en de Jan van Arkelweg afgesloten voor het verkeer Het terrein voor de Moespot wordt dan ook geheel ingericht om de enorme voorraad goederen uit te stallen. ElllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllM SDEN - Voor dc collecte de Dierenbescherming ^-4/10zijn nog collectan- ™or alle wijken nodig Te vens woiLu een vvijkhoold ge zocht voor een deel van Leus- den-zuid aan de kant van de Arnhemseweg Voor meer in lichtingen en/of aanmeldin gen Louise Rijnders. telefoon 946386. LEUSDEN - Ontdek uw natuurlijke schoonheid door kleuren Kleuren bepalen uw uiterlijk. Dit zijn allemaal uit spraken die mevr J Kroy- mans, kleuradviseuse, ons na der zal toelichten en adviseren Deze avond zal worden gehou den in ,,De Kom", op dinsdag 10 september 1991 om 20 00 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij mevr. A Ne- lissen, secr tel 942622 LEUSDEN - De afdeling Leusden-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt op dinsdagavond 10 september a s om 19 45 uur een themabijeenkomst in het ..Trefpunt", Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid. Spreker dhr Takken uit Amersfoort On derwerp Moslims omheen gaan? Mee omgaan! Belang stellenden zijn welkom LEUSDEN - Op 28 septem ber a s. zal er weer de bekende, grote rommelmarkt ronde de Dorpskerk te Leusden-Zuid worden gehouden. U kunt daarvoor uw goederen inleve ren bij de kerk op vrijdag 6 september van 17 00 tot 20 00 uur Zaterdag 7 september van 10 00 tot 12.00 uur. Hebt u wel wat te geven, doch kunt u het niet brengen, belt u dan met telefoonnummer 940423, 941298 of 942466, wij komen het dan bij u halen LEUSDEN - De jeugdafdeling van de postzegelclub 'De Lou pe' organiseert voor zaterdag 7 september een postzegelmid dag De bijeenkomst is in De Til aan de Hamersveldseweg Van 13 00 tot 14.00 uur kan er geruild worden. Vanaf 14.15 is er een 'postzegelles' over het verzamelen. Daarna is er een veiling, waar punten te verdie nen zijn. De middag wordt be sloten met een vragenuurtje ^Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ ACHTERVELD - De Ach- terveldse EHBO gaat weer een reanimatiecursus or ganiseren. Om deze cursus te volgen behoeven de deelnemers geen EHBO- diploma te hebben. De cur sus wordt gehouden op de dinsdagavonden van 1.8 en 22 oktober Voor opgaven en inlichtingen Greet Burgers, tel: 1799 en Cris- tien Jansen, tel 1589. =7lllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllT= overlast. Dat heeft er bijvoor beeld toe geleid dat we dit jaar eerder moeten stoppen dan vo rig jaar." Tainas Szekeres Het programma van Pud dingpop 1991 wordt om 15 00 uur geopend met een act uit Oost-Europa De Hongaarse hardrockgitarist Tamas Sze keres zal het festival openen De opheffing van het ijzeren gordijn betekende dat bands uit Oost-Europa hun entree maakten in het Nederlandse clubcircuit Szekeres tourt de gehele maand september door de Benelux en dat was een aar dige gelegenheid om de gitarist ook aan het Leusdensc publiek te presenteren Szekeres heeft zich bij de ontwikkeling naar een eigen stijl laten inspireren door grootheden als Jimmy Page (Led Zeppelin) en Jeff Beck Ook zijn invloeden te horen van Eddie van Halen en Yng- wie Malmsteen Maar de stijl van Szekeres wortelt evenzeer in klassieke grond Met name Johann Sebastian Bach heeft de Hongaar duidelijk beïn vloed Szekeres is in eigen land één van de toppers en stond in het Nepstadion in Boedapest reeds in het voorprogramma van Deep Purple en Alice Cooper De band speelt uitsluitend in strumentaal repertoire, hard maar ook meldoieus Pater Moeskroen De Amersfoortse band Pater Moeskroen houdt de traditie in ere dat in de middaguren van het festival een regionale band geprogrammeerd staat. De groep bouwde sinds de oprich ting in 1985 met zogenaamde 'spektakel-folkmuzick' in de regio, maar ook ver daarbui ten, inmiddels aan een fikse re putatie. Tijdens een toernee in 1989, rond de presentatie van een live-CD, trok de band in den lande niet alleen volle za len, maar ook de aandacht van de media Naast regionale om roepen, besteedden ook de Vara, NCRV en Veronica aan dacht aan de groep in hun pro gramma's. Dit jaar viert de groep het vijfde levensjaar met een splinternieuwe single en CD vol met nieuw repertoire, waarvan een groot aantal nummers zaterdag ongetwij feld ten gehore zal worden ge bracht De groep bestaat uit: Jan Evers (dwarsfluit, saxofoon, zang), Wilbert van Duinhoven (bas, accordeon, zang). Adje Grooten (gitaar, mandoline, zang). Tom Smulders (gitaar, bas, zang). Marcel Sophie (per cussie, zang), Koert Ligter- moet (slagwerk, zang), Martien van Oostrom (toetsen, zang). Desmond Dekker Desmond Dekker is een ab solute topper in het program ma van Puddingpop '91 Dek ker, die al een aantal jaren in de business meeloopt, was één van de wegbereiders voor het succes van dc reggae-muziek in de jaren tachtig Reeds hal verwege de jaren zestig was Desmond Dekker in eigen land. Jamaica, een gewaar deerd artiest. Met '007' scoorde Dekker in 1967 in Engeland meteen een grote hit en was daarmee de eerste reggae-ar- tiest die de Britse top-50 haal de Het inmiddels klassiek ge worden nummer 'Israelites', een gouwe ouwe die nog steeds regelmatig figureert in de Ar beidsvitaminen en aanver wante programma's, bezorgde Dekker een wereldhit. De op volger van Israelites'. It Mek', werd ook nog een hit maar daarna werd het stil rond Des- mond Dekker aan het hitfront. Als live-artiest bleef de Jamai- caan echter veelgevraagd De toegenomen belangstelling voor de reggae-muziek in de afgelopen decennia legde Dek ker dan ook geen windeieren Met de komst van Dekker naar het Puddingpop-podium wordt ook weer een traditie in ere hersteld; het afgelopen jaar ontbrak een reggae-act in de programmering, terwijl Roots Syndicate en Johnny Baby in de jaren daarvoor hadden aan getoond dat de behoefte aan dat soort muziek groot was Bintangs De Noord-Hollandse groep De Bintangs werd oorspron kelijk al in 1960 opgericht De doorbraak van de band. die vanaf dat moment niet meer van de podia was weg te bran den, kwamen halverwege de jaren zestig. Hits als 'Travelin' in the USA' en Ridin' on the L& N bevolkten wekenlang de hitlijsten. Na de eerste successen stap ten de broertjes Frank en Arti Kraayeveld uit dc band en hadden een éénmalig succes met de hit 'Mona Lisa' Frank Kraayeveld keerde daarna weer snel terug in de band. om deze tot het (voorlopige) einde trouw te blijven In de jaren zeventig was tomeloos enthou siasme de kracht van de groep, die het publiek warm hield voor onvervalste rythm and blues. Halverwege de jaren tachtig kwam het eind van de groep, na een 25-jange carrière Een af geladen Paradiso in Amster dam was getuige van de zwa- nezang van de groep. Het af scheid was echter maar voor korte duur Frank Kraayeveld probeerde met de Frank Kraayeveldband de lijn van dc Bintangs te volgen en was on der meer ook in De Geut te zien tijdens de blucshappening Andere leden van de groep vonden elders onderdak, zoals Jack van Schie en Gus Pleinus die met hun groep 'Rockenitis' ook al eens in Leusden waren In 1989 werd de Bintangs ech ter weer nieuw leven ingebla zen en sindsdien is de rauwste band van Nederland weer ac tief. Pater Moeskroen. iond Dekker. De Bintangs bestaat uit: Frank Kraayeveld (bas), Gus Pleinus (mondharmonica, zang), Cees Brouwer (drums). Jack van Schie (gitaar) en Jan Wijte (gitaar). Jack of Hearts De Nederlandse band 'Jack of Hearts' bleek in 1991 één van de meest gevraagde festi- valacts Een eerste bewijs dat de organisatie er goed aan had gedaan de groep voor de zesde editie van Puddingpop vast te leggen De band. die in 1987 werd opgericht, heeft inmid dels een visitekaartje afgege ven. Van de eerste CD, die twee jaar later werd uitgebracht, werden drie singles getrokken Het nummer 'Desire' werd een bescheiden hit. Maar vooral als live-band kreeg de groep een goede naam. De stevige gitaarmuziek werd breed gewaardeerd door publiek en recensenten tijdens optredens op één van de vele festivals. Een optreden op het Rotterdamse poppark werd in de pers met lovende kritieken ontvangen Begin september vorig jaar verscheen de tweede CD, 'Blue genaamd. De nummer daarop zij geproduceerd door Steve Katz, die zelf ooit deel uit maakte van de legendarische groep Blood, Sweat and Tears. Katz produceerde ook albums van Lou Reed en het is dan ook met geheel toevallig dat het nummer 'Rock and Roll heart' van Reed op de CD Blue door Jack of Hearts wordt gecover- ed De band bestaat uit Fred Kienhuis (zang. gitaren), Rob van Zandvoort (orgel, piano, zang). Kim Snelten (harmoni ca, zang), George Oostdijk Jack of Hearts. ook 25 jaar geleden al geen onbekende namen meer. De organisatie van het festi val zit nog steeds met smart te wachten op de komst van het nieuwe jongerencentrum en de nieuwe lokatie voor het evene ment. Frits Ringers Eigenlijk hadden we gedacht dit jaar al op een nieuwe plek te zullen zitten. In 1990 werd er op het gemeentehuis voortvarend ge werkt aan het nieuwe jonge rencentrum. Maar in de nazo mer werden de activiteiten plotseling gestaakt, toen bleek dat er wellicht huizen ge bouwd moesten worden in het kader van een door de provin cie gewenste uitbreiding Dit voorjaar werd duidelijk dat er op de plek van het jongeren centrum toch geen huizen ko men. zodat de procedure voor de nieuwbouw van het jonge rencentrum weer opgepakt kon worden De organisatie wil om een aantal redenen graag dat de verhuizing zo spoedig mogelijk een feit wordt Ringers: ,Dc huidige behuizing is verschrik kelijk bouwvallig En boven dien zijn er vorig jaar naar aanleiding van Puddingpop klachten geweest over geluids- l(j fotangs. Ier SDEN - Het Pudding- estival staat voor de keer in successie in de blokken. Onder het 'Op weg naar het de lustrum' zijn op een aantal aanspre- le bands gccontrac- I, die het podium in de iale feesttent op het in van het jongeren- rum De Geut zullen be en. Een tegenvaller de organisatie was het dat de afsluitende act, Feelgood, het op het ,te moment liet afwe- „Toch zijn we met de anging, The Pretty gs, zeer tevreden. Mis- n zegt het de jongere yj leklicfhebber niet zo maar ouderen weten we het over hebben, de band speelt nog is zo gedreven als vroe- zegt organisator Frits ;ers. Opvallend is het al acts, dat op z'n minst n generatie lang aan de timmert. Desmond j^e ker, The Bintangs en Pretty Things waren advertentie

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9