MHCL start met een gelijkspel Feestelijke ingebruikname nieuw kunstgrasveld MHCL The Red Caps in degradatienood Mieke en Kees Bokhorst winnen Herfsttoernooi .Leusder Krant. E&O geflatteerd winnaar LHV Tophandbaltoernooi Hockeysters onderuit in derby Jeu de boules: Cursus Shokotan-karate Klaverjastoernooi Schaken: Huiscompetitie SVL van start LHV pakt eerste punt Woensdag 11 september 1991 Pagina LEUSDEN - De eerste uit wedstrijd van het nieuwe sei zoen begon in blauwe shirts te gen het net gepromoveerde team van Tempo'41. Tempo be paalde in het eerste kwartier ook het tempo en was actief en fel aan het hockeyen, zodat er nogal wat gevaarlijke situaties in de verdedigende cirkel van Leusden ontstonden, en de mannen van Leusden niet aan hun eigen spel toekwamen. Er werd niet verlegd en de lange klappen van de mannen van Tempo'41 waren moeilijk in te schatten. Na een kwartier kwam Leus den iets meer in het spel Dit resulteerde in een lange klap van achteruit, die uiteindelijk bij Robert Kreikamp terecht kwam Deze nam de bal mee de cirkel in en omspeelde de kee per. Hij zag de inkomende Ri chard Knoppien vrijstaan en was niet egoïstisch, schoof de bal af en Knoppien legde de bal netjes in het doel Drie minuten later echter kwam Tempo weer langszij. Een pass van rechts achter kon bij hun links-buiten terecht komen, die door een dekkingsfout vrij door kon lo pen. Hij liep over de cirkelrand naar rechts en schoot de bal langs keeper Gert Jan van de Groep. De snel inlopende Maarten Jonges raakte het schot nog wel aan, maar wist het niet meer te keren en via zijn stick verdween de bal in het doel. Het bleef een harde wedstrijd, wat ook resulteerde in verscheidene gele kaarten aan beide kanten Na rust kreeg Leusden meer grip op het spel wat resulteerde in wat meer strafcorner. Het geluk was ditmaal niet met het team van coach Sjaak van Dor- restein. Robert Kreikamp pushte de bal tot 3 maal toe over het doel, waar hij normaal gesproken 3 maal gescoord zou hebben. Een harde inslag van Bart van Dalen werd door de keeper van Tempo gekeerd. Ralph Kemps had tevens een goede doelkans, maar sloeg tot 3x toe op de goedkeepende keeper van Tempo. Zes minu ten voor tijd pas, nam het team van Leusden de leiding weer over. Wederom een strafcorner werd aangepusht naar Robert Kreikamp die de bal keurig af schoof naar Maarten Jonges. Deze laatste sloeg de bal zon der pardon in. Tempo liet het hoofd echter niet zakken, maar zette druk op de verdediging van Leusden. In de laatste twee minuten gaf dit resultaat door dat de gelijkmaker gescoord werd een vervelend doelpunt, waarbij zowel Robert Jan Wil- lemsen en Jonges de bal niet goed onder controle kregen en een hobbelbal verdween achter keeper Van de Groep. Een lijn zat er niet echt in het spel. Te veel over de rechter vleugel en te veel lange ballen werden er geslagen. Opstelling Leusden: Gert Jan van de Groep. Robert Jan Willemsen, Chris Hoogendoorn. Flip van Dalen. Bart van Dalen, Maarten Jonges, Frank de Ruiter, Ralph Kemps, Ralph Wessel, Ri chard Knoppien, Robert Krei kamp. Wegens een nieuwe wissel regeling werden tevens Heiko van der Linden en Michiel Zclle inge zet. Vrouwen De streekderby, vroeg in het seizoen, werd deze zondag in het voordeel van Amersfoort beslist. Door middel van scheidsrechterlijke dwalingen was het team van Leusden dus danig van streek, dat Amers foort de regel erop en erover kon gaan hanteren. Het begon goed voor het kersvers in de eerste klasse spelende Leus den Het begon met offensief spel en dit resulteerde in de 2e minuut al in een strafcorner die door nieuwkomer Miriam Kamphuis werd benut De vrouwen van beide ploegen hadden nogal wat moeite met het bespelen van het nieuwe kunstgrasveld Doordat de zandlaag nog niet geheel inge lopen is, het kunstgras is net pas in gebruik genomen, werd het spel en voornamelijk de bal vertraagd, zodat op cruciale momenten de bal nogal eens bleef liggen, terwijl de speel ster al een stukje verder was In de 6e minuut scoorde Amersfoort de gelijkmaker. Heieen Mosterd, speelster van Amersfoort zette dit doelpunt op haar naam en zou er deze wedstrijd nog een aantal sco ren Marion Koopman kreeg tevens nog een goede kans om te scoren, maar bij het zien van het doel werd zij te nerveus en kon haar ploeg niet op voor sprong brengen. Aandringen aan Leusdense kant resulteerde in een aantal strafcorners, maar Mirjam Kamphuis kon haar doelpunt niet maken Een hoog schot van de kant van Leusden op het Amersfoortse doel, werd door de lijnverdedigster met de stick boven de schouder weg gehaald. De normale procedu re, een strafbal, werd met ge geven door de bondsscheids- rechter, maar deze kende een strafcorner toe. Hij was de eni ge die er zo over dacht. Hierdoor een beetje uit het veld geslagen incasseerde Leusden wederom een doel punt tegen en 5 minuten later werd de achterstand nog gro ter. Dit dankzij twee goed ge nomen strafcorner van de kant van Amersfoort. Dit was in de 4e en 9e minuut van de tweede helft Een toegekende strafbal aan Amersfoort wegens een opzettelijke overtreding in de verdedigende cirkel van Leus den werd verzilverd en bracht tevens de geflatteerde eind stand op 1-4. Opstelling Leusden: Charlotte van de Ven, Brigit Schoemaker, Mir jam Kamphuis, Nicole Lipjes, Jo- landa Koopman, Letty den Besten, Cathrien van Groningen, Mirthe Ponsen, Martine Westeyn, Marion Koopman. Judith Janssens van Gellicum, Josephine Pronk. LEUSDEN - Wethouder Bram Vroon van sportzaken heeft zaterdag de afslag verricht voor een wedstrijd tussen het eerste mannenteam van MHCL en de Batavieren, een team van oud-internatio- nals De wedstrijd werd gespeeld op het nieuwe kunstgrasveld van de Leusdense hockey vereniging, dat met deze wedstrijd feestelijk ingebruik werd genomen De oud-internationals, die onder meer met Flip Lith de Jeude aantraden, wonnen het duel met 4-3. De wedstrijd werd gespeeld onder het motto Blessures, blijf ze de baas'. Zowel de Hockeybond, als de Leusdense hockey vereniging hebben blessurepreventie hoog in het vaandel geschreven. Het aantal blessures in de hockeysport (maar ook in andere takken van sport) is de laatste jaren schrikbarend gestegen. Met de aanleg van het tweede kunstgrasveld van MHCL is een bedrag van f 350.000,-gemoeid. De kosten van de bijbehorende verlichtingsinstallatie worden door de vereniging zelf gedragen. Om de daarvoor benodigde f 150.000,- bij elkaar te krijgen, wordt op dit moment in de vereniging op tal van fronten actie gevoerd. Beeld van de kivartfinale-partij tussen het doublette Johanneke Bokhorst/Rudolph de Groot en Ruud Dam/Sieds Hoitinga. Laatstgenoemden zegevierden, en werden uiteindelijk tweede (Foto: Hans Roggen). LEUSDEN - Omdat de honk ballers van The Red Caps op de achtste plaats en Quick 3 op de zevende plaats in de eerste klasse zijn geëindigd, moeten er promotie/degradatie-wed- strijden gespeeld worden voor de eerste klasse, in een halve competitie met Falcon en Hib versum; In de eerste wedstrijd voor deze poule moesten de Red Caps aantreden tegen de Fal cons in Lelystad The Red Caps, die net aan een volledige ploeg op het veld konden brengen, doordat de poule nogal onverwachts was afge kondigd, misten vier vaste spelers waaronder de Piteker Eli Blom Daarom begon Geke Koelink op de,heuvel, nadat de eerste drie slagmensen van de Red Caps al in de eerste helft van de eerste inning uit gingen De Falcons gingen beter van start geholpen door het veld van de Red Caps. Na een honk- slag en één uit door 3 slag miste verre velder Arjan Schneiders een ogenschijnlijk makkelijke vangbal Hierna ging de vierde man uit door een aktie van de tweede honk- man naar het eerste honk. Daarna maakte de korte stop nog een fout waarop nog twee honkslagen vielen voor de 3 uit viel. De stand was echter al opgelopen tot 4-0. In de tweede inning gingen wederom de nummers 4. 5 en 6 van de slaglijst rechtstreeks terug naar de dugout. Voor de Falcons gold dit ook waardoor de stand bleef zoals hij was. Teleurstellend was echter dat tweede honkman Eric Jansen een schitterende vangbal maakte, maar daarbij zo ge blesseerd raakte dat hij niet verder kon spelen. Dit betekende dat er met nog maar twee outfielders ge speeld werd en er een automa tische nul kwam voor de 9e slagman. Brian Barends sloeg in de derde inning de eerste honkslag voor The Red Caps. De rest van de slagploeg kon er echter niets mee doen. De Falcons wist echter nog wel een paar punten binnen te sprokkelen waardoor de stand op 6-0 kwam. In de vierde en vijfde inning gebeurden er geen spraakma kende dingen zodat de stand bleef zoals hij was. In de zesde inning kwam men een Red Cap voor het eerst over de thuisplaat. Nadat eerst de au tomatische nul in werking trad sloeg Ed de Lely een honkslag gevolgd door een zeer fraaie lijndrive van Nick van Vulpen waarop De Lely kon scoren. De Falcons beant woordde dit door ook een punt LEUSDEN - Het Herfsttoer nooi van de Leusdense jeu de boulesclub De Hakhorst werd zaterdag het toernooi van de verrassingen. Na een lange dag gezellig, spannend en bo venal sportief boulen, bleken Mieke en Kees Bokhorst ten slotte de sterksten te zijn. Zestien doublettes begonnen 's morgens in vier poules aan de wedstrijden. Na de och tendronden kwamen de acht besten bij elkaar en ging het toernooi via afvalsysteem ver der. De spanning werd met de ronde groter, toen bleek dat er diverse favoriete doubletten voortijdig moeste afhaken. In de kwartfinale verloren Jo hanneke Bokhorst en Rudolph de Groot net met 12-13 van Ruud Dam en Sieds Hoitinga In de halve finales kwamen de LEUSDEN - In de gymnastiekzaal aan de Asschattenveg worden vanaf donderdag 19 september lessen gegeven in Shokotan-kara te. De lessen staan onder leiding van M. Aaras van karateschool Shiké. De trainingsuren zijn van 19 30 uur tot 20.30 uur Belangstellenden kunnen vrijblijvend komen kijken of een proefles nemen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij karate school Shiké, telefoon 05454-74320. De school geeft tijdens de jaarmarkt in De Hamershof, op zaterdag 21 september, diverse demonstraties. grootste verrassingen. De clubkampioenen Peter van Ol men en Roelof de Groot ble ken niet opgewassen te zijn te gen Mieke en Kees Bokhorst: 3-13. Volop spanning in de an dere halve finale, waarin Bauke Bokhorst en Joyce Schuier favoriet waren. Ze verloren achter nipt met 11-13 van Ruud Dam en Sieds Hoi tinga. In de finale namen een goed plaatsende Mieke Bokhorst en een scherp schietende Kees Bokhorst meteen al een kleine voorsprong, die ze zich niet meer uit handen lieten nemen. Ook al omdat Ruud Dam en Sieds Hoitinga een paar keer het geluk niet mee hadden, ze verloren tenslotte met 6-13. De strijd om de derde plaats was verrassend snel afgelo pen, Bauke Bokhorst en Joyce Schuier kenden hierin geen medelijden met Peter van Ol men en Roelof de Groot: 13-0. De poedelprijs ging ditmaal naar Barend Bennink en Boel Jospeh. De toptien van het toernooi: 1. Mieke en Kees Bokhorst 2. Ruud Dam en Sieds Hoitinga 3. Bauke Bokhorst en Joyce Schuier 4. Peter van Olmen en Roelof de Groot 5. Coby Pors en Rob van der Werve 6. Simon en Gré Jol 7. Johanneke Bokhorst en Rudolph de Groot 8 Arie van den Bremer en Joop Mei 9 Jos Schregardus en Wim van der Laaken 10. Miek Kippers en Til Bennema. LEUSDEN - Landskampioen Haka/E&O uit Emmen is zaterdag geflatteerd winnaar geworden van het Tophandbaltoernooi van de Leusder Handbal Vereniging. De toernooileiding werd namelijk geplaagd door het voortijdig vertrek van één van de Duitse deelnemers. De trainer van dat team reageerde nogal verbolgen op de beslissing van één van de scheidsrechters, die de man een rode kaart gaven en hem dwongen de rest van de wedstrijden vanaf de tribune te volgen. Dat was voor de Duitsers aanleiding na de poulewedstrijden de douches op te zoeken en te vertrekken, zonder de finalewedstrijd te spelen. De Hasper Sportverein uit Hagen was echter winnaar geworden in de poule, na overwinningen op ESCA uit Arnhem (23-20) en Haka/E&O (23-19), zodat het team was voorbestemd de grote finale te spelen tegen Copes/Hermes, dat in de andere poule ongeslagen winnaar werd. Om het toernooi te redden besloot de wedstrijdleiding in overleg met de deelnemers een finale poule samen te stellen van de drie beste ploegen van het toernooi. Haka/E&O, Copes/Hermes uit Den Haag en Aalsmeer, die een halve competitie speelden in wedstrijden van een halfuur. E&O toonde zich daarin de sterkste en eiste alsnog de eerste plaats voor zich op. Copes/Hermes werd tweede, terwijl Aalsmeer de derde plaats voor zich opeiste Het Arnhemse ESCA en de andere Duitse deelnemer, TV Kapellen uit Moers, speelden volgens het oorspronkelijke schema de wed strijd om de plaatsen 5 en 6. Copes/Hermes ontving de wisselbeker van de gemeente Leusden omdat het team voor de vijfde keer m successie acte de presence gaf op het toernooi van LHV. Naar schatting drie- a vierhonderd mensen bezochten het toernooi in De Korf. Op de foto het duel tussen ESCA en TV Kapellen om de vijfde en zesde plaats. (Foto: Hans Roggen) te scoren 7-1. In de 7e wisten beide pitchers weer de honken leeg te houden door de eerste drie slagmensen rechtstreeks naar de dugout te zenden. In de 8e inning pakte de Red Cap met de laatste hoop de draad nog eens op in de luid door een zeer goed slaande Brian Ba rends die na zijn eigen honk slag naar twee gebracht werd door een stootslag van Berto Eelsingh. Barends werd daarna over de thuisplaat ge bracht door een honkslag van Nick v. Vulpen. Dit was te vens het laatste echte wapen feit van de Red Caps in deze wedstrijd omdat hierna snel de andere nullen vielen en de Red Caps gedesillusioneerd terug naar Leusden vertrok ken. ACHTERVELD - In café De Hessenkar gaat op vrijdag 4 oktober het Hessenkar-kla- verjastoernooi van start. De wedstrijdenreeks, die zeven maanden in beslag neemt, wordt elke eerste vrijdag van de maand verspeeld. De data zijn: 4 oktober, 1 november, 6 december, 3 januari, 7 februa ri, 6 maart en 3 april Iedere avond zijn er tien prijzen te winnen en spelers, die mini maal vijf keer hebben meege daan, dingen mee naar de wis selbeker en de hoofdprijzen van het totale toernooi. Het in schrijfgeld bedraagt vier gul den per avond en de aanvang is om 20.00 uur. LEUSDEN - Na een kort tra ledenvergadering is derdag de onderlinge com tie van de Schaakveren Leusden weer van star gaan voor het nieuwe sei In deze vergadering wer sloten een aantal voorst van een speciale corrm omtrent het te spelen sys aan te nemen. De belanj ste wijziging betreft he stellen van een soort 'nj petitie'. Na vijfentwintig den zullen de bovenste ze Iers onderling gaan uit® wie de nieuwe clubkamj gaat worden. Ook werd! ten dat alle spelers aan h< gin van het seizoen met zelfde puntenaantal 1 en dat in de eerste twee den volgens het 'Zwitsers teem wordt ingedeeld bij geldt de slotstand va rig seizoen als uitgangs Nauwelijks later dan g konden de spelers voor d ste ronde van start. Ven, gen deden zich nauw voor, wat volgens het lingsprincipe ook niet verwachten. In bijna alk tijen won de favoriete s en vrijwel steeds ging da der veel moeite. Oud pioen Leo de Rijke was al ste klaar; hij had minde een uur nodig om de jon< butant Dirk Meylof te slaan. Slechts in twee gev kwam de 'underdog' erm mise van af Wim van de leek zelfs te gaan winnei Leen Boogaard, maar tos door een ernstige fout grootste deel van zijn voo weer uit handen gaf boe remise aan. De witspeli cepteerde dankbaar, wai stond nog steeds vrij dun slechter. De remise ti Faroech Manshei en Pin der Harst kwam op een bijzondere manier tot s Zwart had groot voordee worven, maar blunderde does zijn dame weg. Hi merkte de fout metee reikte wit de hand ten 1 van capitulatie. Deze liet de zet terugnemen en er verdeeld gespeeld, waarl beide spelers echter een ander idee hadden overd tus van de partij. Volge zwartspeler was de echtt tij ten einde en had hij ren; volgens wit was de j gewoon voortgezet zwart alsnog won rees e een probleem, beide S| waren ervan overtuigd verloren hadden en dati genstander het volste had op het punt. De wed in hoffelijkheid eindigd beslist; beiden wilden punt absoluut niet aanne Uiteindelijk werd vooi compromis van remise zen. Uitslagen: Van de Bilt - H. Peperkan De Rijke - Meylof Van Dalen - Vos Velker - Van Kampen Aghlani - Uneken Van Baardewijk - Veener Modiri - Moed Agterberg - Van Kleef Van der Tang - Wisman Langman - Linse Van Dijke - Zijlstra Manshei - Van der Harst n Boogaard - Van de Pol r Eijlders - Kampes G. Nijhof - Visser J. Nijhof - Elschot LEUSDEN - De mannen- handballers van LHV heb ben zondag in Cothen het eerste punt gepakt. De Leusdenaren kwamen in de slotfase langszij bij Fortissimo, dat vorig sei zoen vlak achter kampioen Fidelitas op de tweede plaats eindigde: 18-18. LHV begon de veldcompe- titie, die nu twee weken oud is, met een nederlaag tegen HHC uit Hilversum. In een sportieve wed strijd, waarin leuk ge handbald werd, had For tissimo op eigen terrein de betere kansen. Doelman Gert-Jan Smal voorkwam echter met spectaculair keeperswerk dat de gast heren te ver weg liepen. Daardoor ging de strijd vrijwel de gehele wedstrijd gelijk op. Na 4-4 moest LHV een klein gaatje toestaan (7-1 maar bij 8-8 was de balau alweer in evenwicht. D rust brak aan met 11-10 i het voordeel van de Cothi naren. Na de pauze leek Forti simo opnieuw los te komt van de Leusdense tegel stander. Via 13-11 wast nadelige marge bij 15-1 weer drie punten. Met dri treffers op rij van topscu rer Arjan Schneiders wei die plooi evenwel snel wet glad getrokken: 15-1 Daarna scoorden de plot gen om en om en leek 18-1 uiteindelijk een goed weerspiegeling van krachtsverhoudingen het veld. Wel miste Forti* simo in de laatste seconde van de wedstrijd nog uitgelezen mogelijkbei om de wedstrijd alsnog' eigen voordeel te beslist Doelpuntenmakers LHV: Arjan Schneidei (7x), Ruud Bosch (3* Matthijs Jantzen (3x). nald Morren (3x). J°*l Beyer (2x).

Leusder Krant | 1991 | | pagina 12