12 14 O Heerd viert jubileum in stilte uziek in Swartesteegh moet zachter Batavustocht een groot succes SERVA VOLVO Sociale vernieuwing aan de deur gespijkerd Leusder Krant s OPGAVEBON NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Wethouder Verduin in opstand: DAAN VAN DE K00Y ïrt verdeeld over geluidsoverlast t iafonds VROUWEN BRANDWEER SPORT CULTURADE EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT r. n AMERSFOORT DEALER AnislwjaTiCAeg 7 lb 033-630154 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1991 De Leusrtet Kianl is een onalhankeli|k nieuwsblad, behorende lol de 8DU- Kranlenkombinalie Midden Nederland, Kantoor: ^s'shatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel 033-941243 APK-keuring MAVO - HAVO - VWO MEAO - PBVE - NT2 deelcertificaten diploma's Dag/Avondschool voor volwassenen Zeist Kroostweg 58a, tel.03404-57699 Leusder Krant ciale vernieuwing nog te han teren", aldus de briefschrij vers. Het initiatiefcomité wordt gevormd door burgemeester Nijpels (VVD) van Breda, wet houder Hoen (CDA) van Maastricht, burgemeester Apotheker (D66) van Veen- dam. wethouder De la Mar (Groen Links) van Leiden en wethouder Vermeulen (PvdA) van Rotterdam. In een bliksemactie is de af gelopen week aan alle 351 ge meente, die per 1 januari 1991 een convenant sociale vernieu wing met het njk hebben afge sloten, gevraagd zich bij het initiatiefcomité aan te sluiten Naast de talloze positieve reacties van de lokale bestuur ders die zijn benaderd heeft de actie ook een stroom van adhe siebetuigingen opgeleverd van maatschappelijke organisaties en instellingen. Maandag avond had een kleine 200 ge meenten positief gereageerd. In de open brief vragen de bestuurders de regering nu ernst te maken met de beloften die ze heeft gedaan ,,Het kabi netsbeleid komt niet uit de verf. Wij zien geen enkel ver band tussen recente besluiten van de regering en de uitgangs punten van sociale vernieu wing' aldus het vlugschrift ,,De laatste twee jaar is in tal van gemeenten een enthousiast begin gemaakt met sociale ver nieuwing. Doel hiervan is men sen zonder werk en mensen met een andere culturele of et nische achtergrond volwaar dig aan de samenleving deel te laten nemen We schrijven mensen te snel af Veel sociale voorzieningen hebben het ka rakter van een vangnet: je komt er makkelijker in dan uit De kwaliteit van de samenle ving is een verantwoordelijk heid van allen, niet alleen van de overheid Sociale vernieu wing lukt alleen, wanneer de burgers zelf de kans knjgen èn grijpen om maatschappelijke verantwoordelijkheid te dra gen' De actievoerende gemeente bestuurders willen zo snel mo gelijk een Wet Sociale Ver nieuwing, die de nieuwe ver antwoordelijkheden regelt. Er is grote weerstand tegen de re gelzucht en verkokering bij het rijk naar gemeenten. Tenslotte neemt men stelling tegen de wijze van bezuinigingen. De onderdelen van het Convenant Sociale Vernieuwing mogen niet door nieuwe kortingen worden aangetast ,,Als er dan bezuinigd moet worden, dan niet op het uitvoerend werk. Zoek het liever bij de adviesra den, de circulaireproducenten en begeleidingsinstituten", zo staat er in de open brief. Konijntje in de Wetering ithouder boos... (advertenties) LEUSDEN - Een groot aantal gemeenten is dinsdag 10 september gezamenlijk in actie gekomen voor de sociale ver nieuwing. In een open brief aan het Kabinet en de Tweede Ka mer geeft het landelijke initia tiefcomité „Wij zetten door", ondersteund door vele tiental len wethouders en burge meesters uit het land, uiting aan hun onvrede over de voort gang van de sociale vernieu wing bij het rijk. Ook wethou der mevrouw C. Verduin-Mun- nik heeft deze brief onderte kend. Om de actie kracht bij te zetten heeft zij vandaag de tien uitgangspunten van de sociale vernieuwing uit de open brief demonstratief aan de deur van het Gemeentehuis „gespij kerd". Volgens het comité brengt de regering het proces, dat met sociale vernieuwing in gang is gezet om sociale en maat schappelijke achterstand goed te kunnen bestrijden, steeds meer in gevaar. „De sociale vernieuwing is in de gemeente begonnen Dat is niet meer te rug te draaien. Wij gaan hoe dan ook door We willen daar bij de steun van het rijk en geen betutteling. De regering loopt nu het risico het morele gezag te verliezen om het motto so- lang proberen het 's avonds rustiger te krijgen op de Zwarteweg. „Na 23.00 uur is het café bij ons heel duidelijk u? horen," zegt de heer Druk ker „Wij kunnen er vaak niet van slapen Volgens hem is er geen twijfel aan, dat het lawaai van de Swartesteegh afkom stig is en niet van één van de andere café's aan de andere kant van de weg. Drukker zegt dat een deel van het probleem al opgelost zou zijn, als de ra men en deuren van het café zo veel mogelijk dicht blijven. „Dat is echter niet het geval en daarom hebben wij zoveel last." Nu de gemeente het café heeft verplicht om een geluids begrenzer op de muziekinstal latie te plaatsen en een dranger op de deur te zetten, is Drukker bereid het resultaat daarvan af te wachten. Holst Pellekaan blijft het echter allemaal onzin vinden. „Die dranger zit al lang op de deur en de ramen gaan alleen open als het binnen te warm is.Toch wil hij de zaak niet op de spits drijven. „Een geluids begrenzer kost 2000 gulden. Als de gemeente mij de garan tie geeft dat ik van het gezeur af ben, wil ik wel zo'n ding aanschaffen. Zoveel is het mij wel waard om hiervan af te zijn [ociale vernieling' Hogeweg 45-47 Amersfoort Esso - LPG Geopend 6 00-24 00 uur LEUSDEN - De veertiende Batavus-toertocht is een groot succes. Gesteund door de weergoden, kon de organisatie van de grootste fietstocht van Midden-Nederland ruim tweeduizend deelnemers begroeten bij De Hakhorst, dat traditioneel het vertrek- en aankomstpunt van de tocht vormt. De deelnemers konden kiezen uit routes van respectievelijk 150, 85 en 40 kilometer lengte. Mede door het goede weer lag het aantal deelnemers aanzienlijk hoger dan vorig jaar, toen regenachtige omstandigheden veel fietsers thuishield. De organisatie was in handen van Bep en Mart Meeuwsen, die samen met een groot aantal medewerkers, vanaf het begin bij de fietstocht betrokken zijn. )EN - Openbare basisschool De Heerd, aan de Berkclwijk, heeft afgelopen vrijdag in besloten kring het vijftienjarig bestaan school gevierd. Voor de leerlingen van de school waren tal van activiteiten op touw gezet. Onder goede weersomstandigheden e jubileumviering een groot succes. (Foto: Jan Pit) )EN - Veroorzaakt café wartesteegh aan de weg geluidsoverlast buren aan de overkant het allemaal wel mee? 11 n klagen een aantal be over lawaai van het ca- Jige week nam de ge- L een maatregel, die een b ju de overlast moet ma- p de muziekinstallatie n zogenaamde geluids- f zer worden geplaatst, onmogelijk maakt de knop harder dan een oren ingestelde stand te Ook moeten ramen en zoveel mogelijk dicht geluid binnen te hou- |dereen is er echter van 1, dat de maatregel Café-eigenaar Holst |an zegt, dat hij niet blij de maatregel. Andere SDEN - Het Astma- Is, dat nu nog is geves in een kantoor op het icenhof, verhuist naar iRuige Veld. De verhui- [staat gepland voor de- ber van dit jaar. Vol- t een woordvoerder het Astmafonds is de inisatie in de huidige lizing 'uit het jasje ge- id'. Het nieuwe onder en is ruim twee keer zo buren, die zich niet storen aan het café, praten over 'gemek ker en gezeur van mensen, die niets beter te doen hebben.' Geluidsonderzoek van de ge meente heeft overigens uitge wezen, dat er niet te ontkomen valt aan maatregelen om te verzekeren dat de voorschrif ten van de muziekvergunning worden nageleefd. Met andere woorden: er is wel degelijk sprake van overlast. Eigenaar Holst Pellekaan begrijpt niet hoe de gemeente lijke onderzoeker tot deze con clusie kon komen. „Wij hebben de geluidsinstallatie nooit hard aan staan," verzekert hij. „Dat willen de klanten ook niet, want als wij de knop ho ger zetten, krijgen wij meteen protesten. De mensen komen hier vooral om te praten Holst Pellekaan nam begin dit groot als het huidige. Het nieuwe pand, dat inmid dels zo goed als klaar is, heeft een plaats gekregen op de Speelkamp in het be drijvenpark 't Ruige Veld. Het Astmafonds zit sinds het begin van de ja ren zeventig in het huidige kantoor. De organisatie had aanvankelijk plannen om naar het bedrijventer rein De Horst te verhuizen. Maar het is nog onduide lijk of en zo ja wannneer dat gebied ontsloten gaat worden. Het huidige on derkomen van het Astma fonds staat nu te koop. jaar samen met zijn partner Van de Brink het café over. Volgens hem kwamen daarna al vrij snel de klachten van overburen bij hem binnen „Wij zaten hier nog maar net en toen begon het al Wij heb ben toen aangeboden om te praten met de klagers, omdat wij wilden weten wat er pre cies aan de hand was Dat is er nooit van gekomen, maar aan ons heeft het niet gelegen Holst Pellekaan zegt dat een deel van de klachten nog stam men uit het verleden „Bij de vorige eigenaar traden er hier regelmatig bandjes op." „Sinds wij de zaak hebben overgenomen, is hier geen live-muziek meer geweest, dus daar kan het niet aan liggen. De vorige eigenaar, de heer Van Maanen was overigens heel strikt met de sluitingstij den en hij wees de klanten er altijd op dat zij rekening moesten houden met de bu ren." Bij de overname van het café moesten ook de vergunningen verlengd worden. Omdat de gemeente klachten had gekre gen van de overburen, deed een ambtenaar navraag bij de be trokkenen ,,Ik heb toen tegen de ambtenaar gezegd, dat hij maar geluidsmetingen moest doen. Dan zou blijken dat er niets aan de hand is. Daar was ik toen van overtuigd. Ik be grijp daarom niets van dit be sluit en zou daarom graag een maand uitstel krijgen om het rapport goed te kunnen bestu deren." Bij het onderzoek is uitge gaan van het geluid dat te ho ren is bij het dichtst bijzijnde huis aan de overkant van het café. Daar woont mevrouw Van Doorn-van de Berg. De onderzoekers gingen er name lijk vanuit dat als daar geen sprake is van overlast, dat ook niet het geval is bij de verder gelegen huizen van de klagers Mevrouw Van Doorn hoort overigens niet tot die klagers. Integendeel. Zij zegt juist hele maal geen last te hebben van het café. „Ik woon hier nu al 30 jaar. De Swartesteegh kwam later, dus heb ik alles vanaf het begin meegemaakt. In al die jaren heb ik nooit iets te klagen gehad Het café aan de over kant is juist leuk. rk zou niet in een straat willen wonen, waar niets te beleven valt. Als het mooi weer is, ga ik in de tuin zitten en zie dan de mensen bij de snackbar en het café. Dat maakt het hier gezellig." De voorlopige 'winnaars' van de affaire zijn de families Drukker en Fliek, die al jaren- 23e JAARGANG NO. 20 INHOUD Een grote supermarkt in Leusden-centrum is proefkonijn voor een landelijk project. Het bedrijf richt zich op herintredende vrouwen, die graag achter de kassa een centje willen bijverdienen. Super-baas Broes legt uit over het hoe en waarom Commandant Blokker en zijn mannen staan zater dag met open armen voor u klaar in de gloednieuwe kazerne aan de Bur g. van de Postweg. Glimmende auto's en hagelmeuwe lokalen zijn te bezichtigen. De brandweerlieden zullen demonstratie na demonstratie verzorgen. Een uitmuntende kans dus om de brandweer beter te leren kennen De ballen zijn gaan rollen. De kop is er weer af en de eerste doelpunten gevallen. Kortom, de strijd om de punten en de ereplaatsen. Voor de een competitie, voor de ander recreatief maar hoe dan ook voor beide het spelplezier. Hoe de Leusdense verenigingen reilden en zeilden Een bruisend weekend staat voor de deur Cultureel en artistiek Leusden zet het beste beentje voor. De Culturade trekt voorbij in De Korf en/of op 't Erf. Met - noodgedwongen- vooral aandacht voor de individuele kunstenaar. Voorzitter Hilderink nodigt iedereen van harte uit een kijkje te komen nemen Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Een eigen kram die u op de hoogte houdt overallcs wat er m uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlek niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een ovcrheerli|kc taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 halfjaar 26,25 jaar f 49.90 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1