)men onder de heteluchtballon op eenzame hoogte ij willen niet langer pispaaltje zijn' Leusder Krant Russische admiraal legt krans dA Leusden ïunt Wim Kok (vend door het luchtruim met Ingrid, Margreet, Cindy en Eric 0 reur door jeugd' bij woontorentjes Nabbert I Wij tonen de nieuwste bruidsmode 1992 met primeurs van Sarlini, Ladybird en San Martin. Twee fietsers in de klem Voksdansen Bibliotheek tijdelijk dicht Grafitty-artiest nsdag 11 september 1991 iatste briefing door piloot Ruud Tibbert en redacteur Gerrit Jeuring en de reis kan beginnen- VHans Verhorst) Klaar om te gaan....? IngridEric, Margreet en Cindy (vlnr) op weg naar de titel van luchtbaron(es). Piloot Ruud Tibbert, op de voorgrond rechts, zal de ballon, samen met co-piloot Henk van Manen, professioneel door het luchtruim laten varen foto Hans Verhorst) I Daar gaat ze. ..zo'n mooie ballon hebben wij nog nooit gezien! De reis zou bijna een uur in beslag nemen en de afstand zou bijna vijf kilometer bedragen. Firma Van Manen bedankt voor de goede reis en de behouden landing. (Foto Gerrit Jeuring) DEN/B ARNEVELD - illonvaart onder auspi- de Leusdcr Krant is lagavond met de nodige dtjes een groot succes den. Met name de vier en, Margreet, Ingrid, en Eric hebben er van •tenDe ballon steeg op de Koeweide in Barne- Door een gebrek aan id Leusden bij de Beco op het allerlaatste mo- lesloten de start in Bar- te laten plaatsvinden, bedoeling de ballon in Leusden te laten landen. Ook dat ging echter niet door De ballon zou opstijgen rond de klok van zes uur maandag avond bij de BECO aan de Hor- sterweg in Leusden. De felge kleurde ballonauto kwam op tijd aanrijden en toen begon de geschiedenis Na veelvuldig contact met de Meteo kwam de piloot, Ruud Tibbert, met de uiteindelijke beslissing. Op stijgen vanaf dit punt wordt niet leuk, want er is veel te wei nig wind. Een ballonvaarder is verplicht voor zonsondergang (vlak voor half negen) aan de grond te staan. We komen met dit weer Amersfoort niet over. Dus de beslissing is of hier en kele keren opstijgen en landen of de hele handel verplaatsen naar Barneveld". Na rijp overleg is besloten de start te verplaatsen. Met vliegende vaart werd naaf- Bar neveld gereden, waar de ballon eindelijk uitgelegd kon wor den. De spanning en zenuwen namen toe. De vier kinderen stonden te popelen en kregen de laatste instructies. ..Alles mag aan boord, behalve eruit springen. Ook mag je nooit, maar dan ook nooit aan de gele of blauwe kabel trekken". Gedwee klom het viertal in de mand. de reis kon beginnen. Met een enorm heteluchtkanon kwam de ballon vrij van de grond. De Koeweide werd van een grasvlakte tot een zak doekje Windstilte was er de oorzaak van, dat met name Barneveld uitgebreid kon worden beke ken De kinderen gingen uit hun bol, de volgauto's (met ou ders en familie) waren goed te traceren en er bleek zelfs enig mondeling contact mogelijk Bijna een uur vertoefde het viertal in de lucht. Daar waar de kinderen op de grond nog het hoogste woord hadden, was in de lucht weinig meer van over. Grote ogen en veel oh s' en 'ah's', maar een redelijke zin kwam er niet meer uit. Geluk kig kwam de spraakwaterval later goed op gang. Het was dan ook wel bijzonder span nend natuurlijk! De landing, in het buitenge bied van Barneveld, was even eens spectaculair Met een lichte dreun kwam de mand in een weiland tot stilstand, de koeien op het grasveld ernaast sloegen van schrik op hol De piloot zorgde voor de kinderen voor een echte landing, met an dere woorden de mand sloeg dus gezellig om. De kinderen gingen met een officieel 'luchtdoopdocument' en een ballonspeldje opgetogen naar huis. Om daar natuurlijk het verhaal in geuren en kleu ren te vertellen. DEN - De ouderen in de enflats De Nabbert in 't Veld zijn de overlast Ie jeugd meer dan zat. De voelen zich weinig op hun gemak door de lurende treiterijen van jeugd. „Het is puur ter- wij worden bedreigd ongens komen tot aan de an ons huis", aldus de irs. Vrijdagavond is het tot escaiaitie gekomen, de poli tie heeft vier keer de jongeren tot kalmte gemaand. In een ui terste poging tot bewijslast heeft een van de bewoners een foto van de jongens gemaakt. Wethouder De Jongh heeft de bewoners toegezegd, de zaak eens nauwkeurig te bekijken. De senioren in deze buurt voe len zich al geruime tijd het iDEN - De ledenvergade- ian de afdeling Lcusdcn e Partij van de Arbeid zich unaniem tegen de plannen van het kabinet proken. De afgevaardig- n de afdeling naar het heeft als opdracht [kregen om tegen de ka- [plannen te stemmen. ens de ingelaste afde- ergadenng op dinsdag 3 über hadden veel •leden de behoefte hun e luchten over de kabi- annen. Men vond dat de •ministers en de PvdA- :ch in een positie heeft ioeuvreerd die niet past uitgangspunten van de Een aantal aanwezigen arde dat zij de partij verlaten wanneer de laatregelen ook daad werkelijk worden doorge voerd. Unaniem verklaarde de ver gadering zich tegen de kabi netsplannen. Daarbij werd re kening gehouden met het feit dat, wanneer de PvdA haar steun aan de plannen ont houdt, het waarschijnlijk zal vallen De positie van Wim Kok staat, wat de afdeling Leusden betreft, voorlopig nog niet ter discussie „De persoon Wim Kok heeft wat ons betreft het vertrouwen, alleen het beleid wat hij op dit moment voor staat niet. Wij zouden het ook verkeerd vinden als op het con gres de vertrouwensvraag in hem aan de orde wordt gesteld. Slechts het beleid zal op het congres de toetssteen moeten zijn", aldus Geiske Hibma, voortzitter van de Leusdense afdeling van de PvdA. (advertentie) Op onze bruids shows in Hilversum en Woudenberg presenteren wij u vele primeurs van bruidsjaponnen voor het voorjaar 1992 uit onze inter nationale kollekties van toonaangevende ont werpers. Tal van de modieuze en exclusieve couture<reaties zijn uitsluitend op deze bruids shows te bewonderen. |POSA Kaarten kunt u telefonisch bestellen bij: Sposa Bella; Hilversum 035-215055 Maiibella Amersfoort 033 630765 b.g.g 08385 - 20538 Woensdag 2 oktober 1991 ia Hotel Schimmel io Woudenberg. Aanvang 20.00 our. Zaterdag 5,12 en 19 oktober infflversambfj Spou Bella. Aanvang 11.00 uur. Kaarten a f 15,- Vooraf reserveren is noodzakelijk. Maribeöa" slachtoffer van baldadige jeugd. De tuinen worden ver nield en de voetballen knallen tegen de ruiten. Het één lokt het ander uit en scheldpartijen vliegen over en weer. De buurt zit al zo'n anderhalf jaar in spanning cn staat op het punt het recht in eigen hand te nemen. De politie probeert door veelvuldig surveilleren de zaak te sussen. Er is inmiddels een bewoners comité gevormd Wij willen niet langer pispaaltje zijn en buigen niet voor dreigementen. We zijn nergens bang voor, maar ons woongenot wordt op deze manier danig verpest. Een rotte appel in de mand van de jeugd en de hele groep volgt Wij hebben de ouders gebeld van sommige jongeren, maar dat zet ook geen zoden aan de dijk Wel ishetleuk.dat inmid dels twee jongens langs zijn ge weest excuus aan te bieden De Nabbert-bewoners treden nu in de publiciteit, omdat 'het blijkbaar geen zin heeft andere wegen te bewandelen'. „Vrij dag zaten de jongens zo ont zettend te sarren, dat wij ge woon bang werden Het is maar goed, dat wij geen wa pens in huis hebben, want mijn man was in staat deze te ge bruiken Het begint met regel matig expres de bal in de tui nen te schieten, waardoor de planten vernield worden De jongens komen met een groep langzaam oprukken naar de gevels, de ouderen zitten in het donker angstig af te wachten De politie is keer op keer ge beld, maar als zij langs komt is de groep allang verdwenen De buurt heeft inmiddels een lijst met namen van baldadige jon gens De politic heeft belang stelling getoond, maar kan ver der nog weinig uitvoeren Wel zijn enkele jongens persoonlijk ontboden en is duidelijk ge maakt, dat zulke activiteiten niet langer getolereerd zullen worden Wethouder De Jongh weet nog niet of de suggestie van de be woners een deel van het gras veld om te spitten en daar roze- struiken neer te zetten wordt overgenomen. .Ik kan mij de klacht heel goed voorstellen, het zijn mooie tuintjes waar de bewoners veel werk van heb ben gemaakt. Samen met de afdeling Groenvoorzieningen zal het idee bekeken worden" LEUSDEN - Zondag avond om 10.00 uur deed zich een aanrijding voor tussen twee fietsers op de Heiligerbergerweg. De 17-jarige J.v.B uit Amersfoort, reed tegen het verkeer in op de Heiliger bergerweg. Hij stak fiet send de weg over met de bedoeling op het fietspad te gaan rijden Daar kwam hij in botsing met de 47-ja- rige fietser G.A. uit Leus- den die uit de richting Amersfoort kwam fietsen. Beiden kwamen ten val en moesten worden overge bracht naar het zieken huis. De Leusdenaar werd opgenomen met rugletsel De politie vraagt getuigen van dit ongeval zich te melden. LEUSDEN - De volksdansles sen in De Blijhof zijn dit jaar op de woensdag. Van 10.00 tot 11.30 uur dansen de 50 plus sers. Kinderen van 6 tot en met 8 jaar zijn tussen 14 00 en 15.00 uur aan de beurt De groep vanaf 9 jaar danst tussen 15.00 en 16 00 uur. Beginners (jonge ren en volwassenen) kunnen vanaf 19 30 uur dansen, de gevorderden hebben les tussen 20 30 en 22.00 uur. LEUSDEN - De bibliotheek aan de Hamersveldseweg is van 16 september tot en met 3 oktober gesloten. De sluiting is nodig, omdat het nieuwe ge bouw ingericht moet worden LEUSDEN - Met het nodige militaire ceremonieel legde admiraal Wladimir Echorov van de Baltische vloot donderdag een krans bij het Russische monument op begraafplaats Rusthof Bemanningsleden van de twee Sovjet-schepen, die tot vorige week vrijdag in de haven van Amsterdam lagen, vormden een erehaag. Bij de plechtigheid waren loco-burgemeester Vroon van Leusden en loco-burgemeester De Boer van Amersfoort aanwezig. en de boekenkasten moeten worden ingedeeld. De jeugdbi bliotheek aan de Asschatter- weg zal van 30 september tot en met 7 oktober dicht zijn Vrijdag 4 oktober gaat het gebouw aan de Hamersveldse weg weer open vanaf 14 00 tot 21.00 uur. De dag daarna (5 oktober) is de bibliotheek open van 10 00 tot 14 00 uur. Daarna zijn de openingstijden weer als normaal In verband met de tijdelijke sluiting zal het mogelijk zijn om twee extra boeken, cd's en grammofonplaten te lenen Ook de uitleentermijn zal wor den aangepast Wie tijdens de sluiting wil lenen kan terecht bij het filiaal m Leusden-Zuid aan de Prinses Irenelaan 5, bij de Amersfoortse filialen in Zielhorst en de Kruiskamp en in Woudenberg. De bibliotheek zal in de week van 14 tot en met 19 de cember feestelijk in gebruik worden genomen. LEUSDEN - Een 18-jarige Leusdense grafitty-artiest is donderdag op heterdaad be trapt en in de kraag gegrepen De knaap was bezig een tele fooncel te voorzien van pak kende teksten. Een getuige waarschuwde de politie, die met een onopvallende surveil lance-wagen in de buurt was. De dader is op het bureau ver manend toegesproken. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Een kmnslegging van de Baltische mariniers, afgelopen donderdag, op begraafplaats Rusthof, heeft in deze voor de Russen roerige tijden toch een speciaal tintje. Een vuurrode bloemenkrans van anjers, met evenzo rode linten. In stijl en met het nodige decorum omgeven... '...De admiraal, vergezeld van de loco-burgemeesters van Leusden en Amersfoort. legde de krans bij de gedenknaald voor de gevallen Russen in de Tweede Wereldoorlog. Een mariniersorkest en een erewacht completeerden de plech tigheid... "...Toch moeten de -overigens zeer jonge- knapen van de erewacht een boeiende tijd in Nederland doorbrengen. De twee oorlogsschepen liggen in de haven van Amsterdam, maar van bet passagieren is blijkbaar ruimschoots gebruik gemaakt. De jongens deden niets anders dan gapen en ogen in melkwitte gezichten uitwrijven...* *...En dan gaat de Leusdense sportwereld er deze dagen weer volop tegenaan. De start van de competities is alweer achter de rug. De eerste blessures en de eerste krampen ook. Maar hoe dan ook, wij wensen alle sporters een flitsend seizoen, maar houd het sportief dames en heren!...* Enkele jaren gelden stond in deze krant een verhaal over de vermeende aardstralen in de tuin van de familie Koens aan Weerdenburg. De heer en mevrouw Koens waren de wanhoop nabij, want hun dagelijkse leven werd danig ver pest door de stralen. Vreemde onverklaarbare gebeurtenis sen waren bet gevolg...* *...iDe hond werd wild, de kanarie ging dood. in de tuin wilden de planten niet groeien en het echtpaar kreeg last van ontstekingen en slapeloze nachten. Van alles werd ge probeerd om van de klachten af te komen. Dat betekende een behoorlijke aanslag op het spaarpotje van de familie... Er kwamen zelfs deskundigen aan te pas. die met wichel roedes en meetapparatuur aan de slag gingen. Maar hoe er ook onderzocht werd, een verklaring voor bet verschijnsel was niet te geven. De familie Koens, hoewel enigszins gerust gesteld, omdat hun problemen eindelijk serieus werden genomen, moest noodgedwongen doortobben....* '...Deze week kwam echter plotseling en onverwacht de oplossing van het raadsel. En die was niet alleen verrassend, maar eigenlijk ook heel 'gewoon'...* *...In de voortuin van het echtpaar ging het gasbedrijf aan de slag. omdat de leidingen vervangen moesten worden. Werknemers van bet bedrijf vonden een behoorlijk lek in de leiding, dat er volgens hen al jaren gezeten moet hebben. De familie Koens kan nu dus weer opgelucht (en zuiver) adem halen...* September is traditioneel de maand van de openingen en bet begin van veel activiteiten. Daarop wordt dit jaar geen uitzondering gemaakt. Sportcompetities, Culturade, jaar markt, teveel eigenlijk voor mensen die het allemaal willen bijhouden... *...Tot de mensen, die het beroepsmatig moeten volgen, boren onder andere burgemeester en wethouders. Zij heb ben hun handen vol aan officiële handelingen. De inge bruikneming van het kunstgrasveld van de hockeyclub en de brandweerkazerne en bet bezoek van Russische mari niers aan het oorlogsmonument op Rusthof zijn slechts enkele punten, die op de overvolle agenda voorkomen...* '...Genoeg te doen dus voor de Leusdense hoogwaardig heidsbekleders. Maar zij maken het zichzelf ook niet echt gemakkelijk. Meestal worden zij door derden gevraagd iets te doen, maar soms verzinnen zij zelf ook wat. Bijvoorbeeld wethouder Corri Verduin...' *...Zij maakt zich met bijna 200 andere wethouders in den lande druk over de voorgenomen bezuinigingen van minis ter Dales op het gebied van de sociale vernieuwing. De minister wil een aantal projecten terugdraaien, maar de wethouders willen gewoon doorzetten met de sociale ver nieuwing, schreven zij in een open brief aan Dales... *...Om daar symbolisch uiting aan te geven, wilde Verduin op de deur van het gemeentehuis de open brief spijkeren van de wethouders aan de minister. Alleen bleken de spijkers niet geschikt voor het karwei. De stalen nagels braken af. maar Verduin liet zich daardoor niet stuiten. Zij zette echt door en wist na enkele mislukte pogingen de brief vast te pinnen...* Pagina 3

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3