Leusden Leusden LEUSDEN vergaderagenda inspraakavond welzijnsprogramma plattegrond helpt u op weg G E M E E N TE Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 84, 11 september 1991 Voor de bijna 20 jaar oude wijk Aiandsbeek is een nieuw bestem mingsplan gemaakt In 1973 zag Aiandsbeek er zo uit. in het westelijk deel zijn de eerste huizen nagenoeg gereed, in het oostelijk deel is het heien net begonnen. inspraak start 16 september nieuw bestemmingsplan Aiandsbeek Voor de wijk Aiandsbeek - het gebied tussen Middenweg, Asschatter- weg en Valleikanaal - is een nieuw bestemmingsplan gemaakt. Voordat het officieel wordt vastgesteld, is er gelegenheid op het plan te reageren. Van maandag 16 september tot en met vrijdag 27 september is het plan te zien op een expositie in de hal van het gemeentehuis. Schriftelijke inspraakreacties zijn welkom tot en met vrijdag 11 oktober. Waarom in een bestaande wijk een nieuw bestemmingsplan? In de eerste plaats omdat het een wettelijke verplichting is een maal in de tien jaar een plan te vernieuwen. Maar ook omdat het voor gemeente en inwoners van belang is na te gaan of het plan nog voldoet aan de huidige inzichten en behoeften op het gebied van bijvoorbeeld de uit breidingsmogelijkheden van wo ningen. Ook worden in zo'n nieuw plan de tussentijds opge treden veranderingen vastge legd Alle bewoners van de wijk Aiandsbeek hebben inmiddels per brief een uitnodiging ontvan gen de expositie te bezoeken en hun reacties op het plan kenbaar te maken Maar ook belangstel lenden van buiten Aiandsbeek zijn welkom op de expositie. De openingstijden staan genoemd in de rubriek bekendmakingen el ders op deze pagina. Eind juni is het ontwerp-welzynsprogramma voor 1992 verschenen. Hierin worden de plannen voor het komend jaar ontvouwd op het gebied van het ouderenwerk, de maatschappelijke dienstverlening, de gezondheidszorg, het gehandicaptenbeleid, kunst en cultuur, de vol wassenen educatie, het emancipatiewerk, het jeugd- en jongerenwerk en de kinderopvang. Aan alle verenigingen en instellingen die op de genoemde terreinen actief zyn, is een exemplaar van het programma toegezonden. Op maandag 16 september krygen zy tijdens een inspraakavond in het gemeentehuis de gelegenheid op de plannen te reageren. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Hoewel de avond in de eerste plaats bedoeld is voor vertegenwoordigers uit de welzijnssector, zijn ook individuele burgers van harte welkom. Voor belangstellenden ligt het ontwerp-welzynsprogramma ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. De Pirken, Breehoeflaan, Kerkweg, Griftdyk, Stins: allemaal namen van straten in de gemeente Leusden. Tien tegen eén dat u niet weet waar deze straten zich bevinden. De kans dat u naar een ervan op zoek moet gaan is misschien klein, maar mocht het voorkomen dan is het wel zo gemakkelijk om de gemeentelijke plattegrond bij de hand te hebben. Soest VVV, Steenhofstraat 9A De plattegrond bestaat uit een overzichtskaart van de gehele ge meente en komkaarten van Leusden-centrum, Leusden- Zuid en Achterveld plus een de tailkaart van de Hamershof. Hij is actueel: ook de straten in Leus- den's jongste woonwijk 't Ruige Veld kunt u er op vinden. En prima bruikbaar voor wandelin gen en fietstochtjes in het mooie buitengebied van Leusden, want fiets- en voetpaden staan er gede tailleerd op aan gegeven. Voor 5,90 is de plattegrond op de volgende verkooppunten ver krijgbaar: Leusden-centrum Boekhandel Hamershof, De Brouwerij 3 Garage Bloemendal, Zwarte weg 28 Garage Van 't Klooster. Ha- mersveldseweg 14 Leusder Krant, Asschatterwcg 19 Total Service Station. De Mulde- rij 9 VW-folderservice (Amro Bank), Kooikersgracht 11 Leusden-zuid Van den Heuvel's Supermarkt, Prinses Irenelaan 9 PUmGSlWO ►UTWMTCMsrH» YM UlrtMN fü AWlTffKl.5 STn.WT6A!£9rrlLSiS1fK Oud-Leusden Texaco Service Doornseweg 10 Station. Achterveld Boekhandel Vos, Hessenweg 323 Garage Kleinveld, Hessenweg 166 Amersfoort Ako-kiosk, Stationsplein 1 Algemene Boekhandel, Leus- derweg 184-188 Boekhandel Bommel, Arnhem sestraat 6 Boekhandel Veenendaal, Lan- gestraat 33 VVV, Stationsplein 27 VSTWSl MüPlM-HHWAaO m m De plattegrond is op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ook ver- krijbaar bij de afdeling Burger zaken in het gemeentehuis. Des gewenst kan de plattegrond be steld worden bij het bureau Voorlichting, telefoon (033) 961659. rd donderdag 19 september, raadsvergadering In de eerste vergadering na het zomerreces krijg )t raad een agenda met 34 punten af te werken. Aaj orde komen ondermeer: de vaststelling van een nieuwe APV. De afkorting4 staat niet meer voor Algemene Politie Verord«( maar voor Algemene Plaatselijke Verordening. D nieuwe benaming geeft beter dan de oude aan waar bij de APV om gaat: een op de plaatselijke sits [f afgestemde ,,wet", waarin zaken worden geregcld in landelijke wetten niet of slechts globaal zijn geld. De nieuwe APV verschilt van de oude va door een logischer opzet en indeling, maar er kor ook geheel nieuwe bepalingen in voor. Zo krijg burgemeester de bevoegdheid om bij evenemeo nadere regels te stellen ter bescherming van natuy milieu. Ook zijn in de nieuwe APV voorschi opgenomen om het zwerven" van winkelwagen tegen te gaan het verlenen van subsidie aan de muziekverenigii Lisiduna en DWS. De raad wordt voorgesteld dit aan elk van beide verenigingen een subisidie 12.000,- beschikbaar te stellen, de aanleg van een fietspad tussen Randweg en Drift kerweg. De aanleg heeft tot doel het bedrijventen De Horst voor fietsers beter bereikbaar te maken het verharden van paden in de wijken YVildenbui Noordwyck. In de loop der jaren zijn in deze wij spontaan paden ontstaan. Het voorstel is nu 1 paden te verharden; daarmee is een bedrag 13.000,- gemoeid de reconstructie van het kruispunt Groene Zo« dj Burg. van der Postlaan. Aan de raad wordt gevn 145.000,- beschikbaar te stellen voor het verbeu van de verkeersveiligheid op dit kruispunt, het verlenen van een bydrage voor het ophalen >ao papier. Wanneer de raad met dit voorstel inste kunnen plaatselijke verenigingen en instellingen oud-papier ophalen met ingang van 1 oktober rekenen op een gemeentelijke bijdrage van maxic 6 cent per kilo. De raadsvergadering wordt gehouden in het gem< tehuis en begint om 20.00 uur. De volledige agend de bijbehorende stukken liggen vanaf vrijdag 13 tember ter inzage bij het bureau Voorlichting bekendmakingen GEMEENTE instelling parkeerverbod op deel Hamersveldseweg Burgemeester en wethouders van de gemeente Leusden maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het R V.V. bekend dat zij besloten hebben aan beide zijden van de Ha mersveldseweg over een lengte van plm. 110 m - met als middelpunt de kruising van Rozengaar- de gelegen tegenover perceel Hamersveldseweg 18 - een parkeerverbod in te stellen Dit besluit ligt op werkdagen (van 8.30-12.30 uur) voor een ieder, gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening, ter inzage op het gemeentehuis, 't Erf 1, afdeling CBW (Civiel Bouwtechnische Werken), kamer 216. Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel Het beroepschrift moet aan H.M. de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, Postbus 1800, 3501 CC Utrecht. aanwijzing „Groot Zand brink" als beschermd natuurmonument De burgemeester van Leusden brengt, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 10 van de Natuurbeschermingswet, ter openbare kennis, dat de Minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij bij beschikking van 22 augustus 1991 nr. NMF-91-7190, het gebied .Groot Zand- brink" aan de Asschatterwcg te Leusden heeft aangewezen als beschermd natuurgebied als be doeld in de Natuurbeschermingswet. De beschikking ligt vanaf donderdag 12 septem ber a.s. op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, ter inzage op het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht (kamer 211 Gedurende twee maanden na de datum van verzending van de beschikking staat bij de Kroon beroep tegen de beschikking open. Ge motiveerde beroepsschriften dienen te worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag ontwerpvergunning hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikking op een verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet van: de maatschap G. en J. II. Lagerweij, Maanweg 31 te Leusden voor een veehouderij ter inzage ligt in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211't Erf 1 te Leusden van 11 september 1991 tot en met 25 september 1991. elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunningen door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of met tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indienen niet bekend gemaakt. najaarskermis 1991 Burgemeester en wethouders hebben vergun ning verleend voor het houden van de najaars kermis van 18 tot en met 21 september 1991 op de grote parkeerplaats ten zuiden van het win kelcentrum Hamershof te Leusden. De kermis is open op: 18, 19 en 20 september van 15.00-22.(X) uur. 21 september van 12.00- 23.30 uur Om te kunnen voldoen aan de (geluids)voor- schriften mag de kermisexploitant uitsluitend mechanische muziek produceren via een cen traal te bedienen geluidsinstallatie. Deze geluidsinstallatie moet zodanig zijn afge steld dat het equivalente geluidsniveau gemeten voor de woningen aan de Spinnerij niet meer bedraagt dan 65 dB(A). Het gemeten piekni- veau mag de waarde van 75 dB(A) niet over schrijden. De in de kermisattracties aanwezige luidsprekers en microfoons voor gesproken woord dienen behoorlijk te zijn afgestemd, zo dat daarmee voor de omgeving geen hinderlijk geluid wordt gemaakt. De uren dat de kermis open is, wordt De Smidse afgesloten vanaf de Blekerij tot de ingang van de eerste kleine parkeerplaats aan de rechterkant, zodat deze bereikbaar blijft. Op zaterdag 21 september geldt een andere regeling die elders bekend gemaakt wordt. Ondanks de opgelegde voorwaarden brengt het houden van een kermis nu eenmaal een zekere mate van (geluid)hinder mee, hetgeen zoals zijnde onvermijdelijk moet worden aanvaard. Het college hoopt, dat daarvoor begrip kan worden opgebracht. verkeersmaatregelen Hamershof i.v.m. kermis en jaarmarkt De burgemeester van Leusden maakt bekend dat in verband met de najaarskermis en de jaar markt de volgende wegen voor alle verkeer uit gezonderd voetgangers zullen worden afgeslo ten in beide richtingen: 1. op 18, 19 en 20 september 1991 van 15.00- 22.15 uur- De Smidse vanaf De Blekerij tot de ingang van de eerste kleine parkeerplaats aan de rechterkant; 2. op zaterdag 21 september 1991 van 00.00 uur tot zondag 22 september 1991 om 00.30 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk- - de Hamersveldseweg vanaf de Landweg tot de Dissel; - de Dafplaats; - de Eysinkplaats; - de Blekerij, - 't Erf- de Smidse vanaf de Mulderij tot de Blekerij; - de Spinnerij; - de Kromhoutplaats; - de parkeerplaatsen gelegen aan de Mulderij; - de Librije; - de Kuiperij; De omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aangegeven. Dat om dezelfde reden een parkeerverbod zal worden ingesteld voor de onderstaande wegen en/of parkeerplaatsen: 1. op zaterdag 21 september 1991 van 15.00 uur tot zondag 22 september om 00.30 uur op de Hamersveldseweg tussen de Noorder Inslag en de Burg. v.d. Postlaan voor zover niet afgesloten; 2. van dinsdag 17 september te 00.00 uur tot en met maandag 23 september 1991 te 20.00 uur of zoveel korter als mogelijk is voor de grote parkeerplaats ten zuiden van het winkelcen trum Hamershof aan de Smidse/de Blekerij; 3. op zaterdag 21 september van 00.00 uur tot zondag 22 september 1991 om 03.00 uur of zoveel korter of langer als noodzakelijk is voor: - de Eysinkplaats - de Spijkerplaats - alle parkeerplaatsen aan de Smidse; 4. op vrijdag 20 september 1991 van 08.00-18.30 uur voor de meest zuidelijke van de twee kleine parkeerplaatsen ten zuiden van De Korf. inspraak ontwerp-bestemmingsplan „Aiandsbeek 1991" Voor de wijk Aiandsbeek wordt een nieuw be stemmingsplan voorbereid. Dit bestemmings plan voorziet voornamelijk in het vastleggen van de bestaande toestand en een regeling van uit breidingsmogelijkheden voor de woningen en bouwmogelijkheden in tuinen. Het plan beoogt duidelijkheid te geven over mogelijke en niet- mogelijke ontwikkelingen in de komende 10 jaar en biedt de nodige rechtszekerheid voor de bewoners voor wat betreft de hiervoor bedoelde bouwmogelijkheden, alsmede de inrichting van het openbaar gebied Het plan omvat, behalve de bestaande wonin gen, onderwijs, sport en andere voorzieningen, ook het gebied rondom de Lepelaar. Het plan bevat de mogelijkheid voor de realisering van nog een kleinschalige dienstverlenende voorzie ning en voor her-inrichting van dit gebied. Van 16 tot en met 27 september 1991 is er gelegenheid van het plan kennis te nemen. Daarvoor is in de hal van het gemeentehuis een expositie ingericht. Deze expositie is te bezichti gen op: - maandag 16 september en dinsdag 17 septem ber, 's avonds van 19.30 uur tot 21.30 uur - vanaf woensdag 18 september tot en met vrij dag 27 september op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur. Op de expositie zijn informatie-brieven bes baar waarin een nadere toelichting (in hoc nen) op het plan wordt gegeven. Het volk ontwerp-bestemmingsplan kan desgewens! den ingezien bij het bureau voorlichting,» ook met eventuele vragen terecht kunt Er bestaat gelegenheid om op het plan ten ren. Daarvoor kan gebruik worden gemaal de op de expositie aanwezige inspraakbrie De schriftelijke inspraakreacties dienen lijk vrijdag 11 oktober a.s. te worden inga bij Burgemeester en wethouders van Leus Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen kapvergunningen Landweg 42, kappen van een berk Rozenhaag 13, kappen van een lanks en berk bezwaren Belanghebbenden die door een verguis rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, nen daartegen binnen 30 dagen na het verst nen van deze bekendmaking bezwaarschi indienen bij het college van burgemeester wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusde inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergun gen is na telefonische afspraak op werkdi van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehui Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimte! ordening en algemene zaken, kamer 208,t foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer! telefoon 961729 (diverse vergunningen) eo de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 foon 961752 (kapvergunningen). wijziging openingsuren vreemdelingen administratie Met ingang van maandag 16 september a.s ij afdeling Burgerzaken in het gemeentehui! Erf 1 uitsluitend op dinsdagen van 8.30 utfll 12.30 uur geopend voor vreemdelingen# Op andere werkdagen kan men voor vreefflj lingenzaken na telefonische afspraak via tj foonnummer (033) 652330 terecht bij de vrt delingendienst van de Rijkspolitie, gevestif het asielzoekerscentrum Leusden, Doorr 25. mmimmiiiim IllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4