'Unieke' kassakursus in Leusden Panorama Lisiduna Leusder Krant ommelmarkt verzacht oud papierpijn L E U S D E N trengst rommelmarkt meer dan vorig jaar jdingbeurs I Sportdag „Prinses Beatrix" komt langs de deur voor senioren Feestweek bibliotheek ng NBPV Boni kiest Leusden voor personeelswerving-experiment Sacred Dance BEL VOOR HET TE LAAT IS! „In Leusden wonen" msdag 11 september 1991 Pagina 5 fTERVELD - Afgelopen rdag stonden vele tiental- potentiële kopers al rond tien te wachten voor de ighekken bij de ingang van errein van de rommelver- van de Achterveldsc mu- rereniging DWS. Door leden van deze muziekver- ing was er reeds dagen kei- gewerkt aan de voorbe rg van deze rommelver- k donderdag was er al een bednjvigheid te zien en •hele vrijdag voorafgaan- aan de rommelverkoop er door vele leden hard irkt Het was al ver na jemacht, inmiddels al za ag, toen werd eindelijk ge- tmet de werkzaamheden. Achterveldse restaurant- Ier bracht rond half twee itaan en gratis een schaal idjes naar de kraambou- motto 'gezelligheid kent tijd' was het sein de ver- idheid snel te vergeten, de zaterdagmorgen was er oeg weer bedrijvigheid op ind het verkoopterrein. Dit om het de klanten maar naar de zin te maken, de klokken van de Ach terveldse Sint Josephkerk pre cies tien uur sloegen, werden de hekken geopend en stroom de de mensenmassa, die inmid dels was aangegroeid tot zeker 250, in drommen het verkoop- terrein op. Het terrein naast de Moespot aan de Rentickstraat was voor de kopers en kijkers erg over zichtelijk ingericht. De te ver handelen artikelen waren in vele catagorieën in evenzovele kramen of bakken op soort ge rangschikt. Dit leverde wel veel voordelen op voor de kopers. Als eerste werd de run naar de antiek- hoek gemaakt. Hardlopend ging men richting de kraam van Van Dijk, om bij hem de echte antieke koopjes te halen Men verdrong zich ook voor de overige kramen om ook daar de koopjes weg te kapen voor an dere belangstellenden Waren de prijzen eerst nog een de hoge kant, later naarmate de tijd verstreek werden de prijzen wat schappelijker. Over veel artikelen werd over de prijs onderhandeld. En als resultaat werd dan ook meestal de gul den middenweg bewandeld, zodat de kopers en de muziek vereniging beiden winnaar werden van de verkoop. De worstkraam deed om even tien uur al goed zaken en was tegen drie uur al uitverkocht De verkopers keken met la chende gezichten naar de grote aantallen kopers, terwijl de speaker ook al opgewekt klonk Toen om kwart voor vier de verkoop stopte was het van af dat moment alleen mogelijk stickers te kopen van vijf gul den. Dit is een jaarlijks terugko mend spel, dat een koper in het laatste kwartier voor deze vijf gulden sticker net zoveel mag meenemen als hij maar dragen kan Dit leverde komische ta- farelen op. Als 'echte Hollan ders' kochten de diverse men sen een sticker en zeulde men enorme vrachten richting uit gang. De worstkraam moest het ook ontgelden. Koopster Truus rukte het jachttafareel, dat als decoratie op de worst kraam dienst deed, weg en kocht ook een sticker. Immers, zij had de gehele dag haar oog al laten vallen op dit, als je de worstverkoper mag geloven, orginele handgeborduurde 'machinale' wandkleed Zo op de valreep weer een tevreden klant. Na het missen van de op brengst van oude kranten is de muziekvereniging er dit jaar in geslaagd een extra drukke rommelverkoping te houden. Joop, een medewerker liet zich ontvallen, dat er meer was op gebracht dan vorig jaar Ook Hans de elektronica-man, was van mening, dat ondanks de wat magere kwaliteiten van deze elektronica de handel vlot liep. Dit werd door de DWS- medewerkers uiteraard met gejuich ontvangen. In enorme containers werd de niet verkochte handel afge voerd. Rond 21 uur zag het ter rein rond De Moespot er weer schoon en opgeruimd uit of er in het geheel geen rommelver koop geweest was. Laconiek merkte Evert op 'vol gend jaar wordt deze rommel markt weer groter' ISDEN - Het Vrouwen- Doetingscentrum (VOC) dt 1 oktober de winterkle- jbeurs. Deze wordt gehou- in de expositieruimte van gemeentehuis aan de Van de Postlaan 2, in- achterkant gemeente- Om 9.00 uur gaan de deu- open en de beurs duurt tot luur. st de gewone kleding en tkleding worden er dit voor het eerst ook moon- s ingenomen. Niet ingeno- worden schoenen, onder pyjama's en sokken, te leveren kleding dient schoon en pas gewassen kledingstukken dienen abels te worden voorzien, verkrijgbaar zijn op de oö ende adressen: Tiendvrij Kupersingel 204, Kor- je 28, Beemden 6, Bruin- 15, Lamoen 19, Diaken- 23. Valkenhoeve 15, nden 3, Julianalaan 17 en :ri et VOC op de open dins- al chtend van 9.30-11.30 uur. inschrijfgeld is/ 2,50. de opbrengst is 80% voor ïgenaar en 20% voor het De inname van de kle- is in het VOC op de vol le data- itember van 13.00-15.00 EU eptember van 9.00-11 00 leptember van 19.00-21.00 litbetaling en het ophalen niet verkochte kleding is oktober van 20.00-22.00 verdere inlichtingen u bellen, tel 940413 of Het ébas druk en gezellig op de rommelmarkt tn Achterveld Muziekvereniging DWS hield een aardig bedrag aan de markt over, zodat het gemis aan de oudpapier-opbrengsten niet meer zo danig wordt gevoeld. (Foto BDU) LEUSDEN - In de week van 15 tot en met 21 september wordt in de gemeente Leusden gecol lecteerd voor het Prinses Bea- trixfonds Dit fonds is in 1956 opgericht om financiële mid delen bij elkaar te krijgen om slachtoffers van bepaalde ziekten te helpen Aanvanke lijk stond de poliobestrijding daarbij centraal, maar nadat deze ziekte vrijwel was uitge roeid, werd de aandacht ver legd naar andere ziekten als multiple sclerose, spasticiteit, de ziekte van Huntington en de ziekte van Parkinson. De op brengst van de collecte wordt onder meer besteed aan weten schappelijk onderzoek, project subsidies, individuele subsi dies en de exploitatie van ne gen aangepaste vakantiehui zen Het is voor het eerst dat in Leusden huis-aan-huis wordt gecollecteerd voor het Bea- tnxfonds. LEUSDEN - Leusdense oude ren (van 60 jaar en ouder) kun nen zich dezer dagen opgeven voor deelname aan de regio nale sportdag, die woensdag 16 oktober zal worden gehouden in de Valleihal in Veenendaal Belangstellenden dienen zich voor 25 september op te geven bijJ. Haanstra, Vlasland 20 (telefoon: 941337) of A G R Bakker, Brinkhorst 12 (tele foon 942168). Op bovenge noemde adressen is ook nadere informatie over de sportdag te verkrijgen. LEUSDEN - Het nieuwe bibliotheekgebouw aan 't Erf zal half september ge reed zijn en zal tussen 4 en 7 oktober in gedeelten voor het publick worden open gesteld. De officiële ope ning is in december. Op de Culturade '91 geeft de bi bliotheek alle informatie over de verhuizing en de officiële opening. Na de officiële opening op vrijdag 13 december volgt een feestweek met tal van festiviteiten. Zaterdag 14 december wordt open huis gehouden. Woensdag 18 december treden Herman Pieter de Boer en Lenny Kuhr in de Korf op met hun program ma ,,Kuhr en De Boer lite rair" (kaartverkoop vanaf 25 november in de biblio theek). Donderdagmiddag 19 december geeft Fajga Szmulewicz een vertel voorstelling van „Beest achtig" naar het gelijkna mige boek van Rindert Kromhout (kinderen van 8-12 jaar); donderdag avond 19 december vertelt Evert Hartman voor kin deren vanaf 11 jaar over en uit zijn werk. Hartman is o.a. bekend door zijn jeugdboeken „Het be dreigde land" en „Morgen word ik beter". Zaterdag 21 december spelen moeders van de ba sisschool „De Brink" een poppenkastvoorstelling voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Meer en uitgebreide informatie op de stand van de bibliotheek op de Cul turade. Tijdens de Culturade start de bibliotheek ook de wedstrijd „Maak een boe kenlegger". LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelands Vrou wen afd. Leusden, houdt dins dag 17 september een lezing over „de geschiedenis van mode door de eeuwen heen". Mevrouw Dijken-Papavoine uit Leusden zal deze avond verzorgen. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Vooron der, Burgemeester van der Postlaan 2. De avond begint om 20 uur. LEUSDEN - „Veel vrouwen voelen er niets voor om onder de ogen van klanten vertrouwd te moeten raken met een kas sa", volgens P.G.Broes (40) marketing manager bij de Boni Supermarkets Organisatie. Uit deze schroom, opgemerkt tij dens sollicitaties, ontstond een volgens zijn zeggen 'uniek' initiatief. Hij organiseerde een 'kassa-kursus'. Mensen die zich hiervoor aanmelden krij gen twee maal een halve dag 'kassa-instructie', op een LEUSDEN - In Leusden worden vanaf 18 september lessen gegeven in Sacred Dan ce De lessen vinden plaats op de woensdagochtend van 9.30 tot 11 00 uur. De cursus loopt het hele jaar door, maar men kan zich in schrijven voor het najaar sept. t/m eind dec. en/of het voorjaar jan t/m april. De kosten voor het najaarsseizoen (14 lessen) zijn 162,50. In deze cursus wordt gebruik gemaakt van medita tieve kringdansen en bepaalde folkloredansen. Voor verdere informatie: M v.d Spek. tel 033-942020. (advertentie) De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement. Bel: 033-751184. De Flint aparte locatie, ergens in Leus den. Na deze gratis mini-curus kunnen de deelnemers goed overweg met verschillende mo derne kassa's. Daarmee kun nen zij solliciteren, waar ze maar willen. Het liefste na tuurlijk bij de Boni. De super markt organisatie is op zoek naar personeel maar kan bij voorbaat geen garantie op werk bieden. In Leusden zal deze nieuwe benadering in première gaan Bij succes volgen andere plaat sen. Broes weet niet of een der gelijke benadering door andere organisaties eerder beproefd is. „In deze regio in ieder geval niet." Leusden is gekozen om dat de Boni in deze gemeente 'een gat in de consumenten markt' dekt Met andere woor den, het is de enige supermarkt waar de lage prijs vóór alles centraal staat. Of zoals Broes het omschrijft „Bom is een prijs-agressieve winkelfor mule met een zo n breed moge lijk assortiment, zo laag moge lijk geprijst met een zo'n hoog mogelijke service." De mensen aan de kassa zijn volgens hem 'het visite-kaartje' van de win kel „Een aardige cassièrre le vert klanten, een onaardige kost klanten", is zijn definitie „En de kwaliteit van de men sen, bepaalt de sfeer in de win kel." Voor meer en constantere kwaliteit gaat hij op zoek naar „Vrouwen, mannen desnoods, van 25 -35-40-50 jaar met een vriendelijke uitstraling Her intredende vrouwen bijvoor beeld „Wij denken dat mensen van deze leeftijd, plezierig kunnen overkomen bij het publiek. Bo vendien passen onze mogelijk heden om part-time te werken goed bij deze groep mensen Broes verklaart steeds meer moeite te hebben om personeel te vinden voor de 26 super markten van zijn organisatie Dat komt niet alleen door de schroom maar vooral door het grote verloop onder het jonge personeel „Studerenden wordt het moeilijk gemaakt om bij ons te werken doordat ze weinig mogen bijverdienen naast hun basisbeurs." (Een langswandelend personeelslid geeft ongevraagd het volgens hem juiste uiterste bedrag van tweehonderd gulden per maand) Bovendien verdwijnt veel personeel door trouwen, verhuizing of gezinsuitbrei ding. Hetgeen de voorkeur ver klaart voor 'ouder' personeel „Wat wij proberen met deze proef is de drempelvrees weg te werken. Zovaak krijgen we te horen dat mensen denken niet achter de kassa te kunnen of durven werken Een oplei ding is niet vereist, minimaal Leao heeft de voorkeur. Broes hoopt dat vooral vrouwen met MAVO of hogere opleiding zich willen aanmelden „Wij willen ook graag dat ze kunnen door stromen Wanneer na afloop van de mini-cursus mensen belang stelling tonen, gaat Boni voor ze op zoek naareen baan bin nen de eigen organisatie Wan neer men beslist niet in de ei gen woonplaats wil werken, zijn er nog vijf en twintig ande re vestingen van de Boni in Midden Nederland Broes schat dat in iedere winkel jaarlijk tien tot twaalf nieuwe personeelsleden nodig zijn Net zo min als het deelnemen aan de cursus enige verplich ting inhoud voor in diensttre- ding bij de Boni zomin kan Broes een garantie geven op werk Deelnemers aan de 'kassa kursus' moeten zich voor 18 september aanmelden. Dit kan door de bon m te sturen van de te verschijnen advertentie. Waar en wanneer de cursus zal plaatsvinden is afhankelijk van het aantal belangstellen den. Waarschijnlijk voor eind september Naam: René Gorter Beroep: Mede-eigenaar snackbar De Swartesteegh Favoriete plek: „Hamersveldseweg 26" Ik hoop dat dit binnenkort zal uitgroeien tot één van de mooiste plekjes van de Hamersveld seweg. Samen met m'n collega Wim van de Hengel wil ik hier graag een soort maaltijdwinkel beginnen Als dat allemaal doorgaat, ga ik hier met m'n vrouw wonen.'' ,,Dit pand zal verdwijnen We hebben wel gekeken of we er met een ingrijpende verbouiving iets van zouden kunnen maken, maar als je alles op een rijtje hebt gezet blijkt datje net zogoed van de grond af iets nieuws kan gaan neerzetten Dat gaat waarschijnlijk ook gebeuren. De tekeningen liggen al klaar. En volgens mij wordt het hartstikke mooi Van binnen, maar ook van buiten. We hopen dat de nieuwe zaak dit deel van de Hamersveldseweg ook een opkikker zal geveneen stukje uitstraling." „Het moet een soort maaltijdenwinkel gaan worden Een echt goede naam hebben we er nog niet voor Maar wij denken dat zoiets in Leusden nog ontbreekt. Er zitten in Leusden veel zakenmensen, die voor een vlugge hap met hun relaties eigenlijk nergens terecht kunnen Die mensen willen niet naar een snackbar; die hebben, terecht of niet, in de ogen van die mensen niet de juiste ambiance. En eten in een restaurant duurt vaak net te lang Dit moet dus een zaak worden waar mensen maar kort zullen verblijven en voor een schappelijke prijs kwalitatief goede maaltijden kunnen krijgen. Daarnaast willen we ook een cateringservice starten. Dus maaltijden leveren op bestelling." „Het is de bedoeling dat ik hier ga wonen De woonetage komt ongeveer hier, waar ik nu zit En dat lijkt me hartstikke leuk. Ik heb altijd al in Leusden willen wonen, maar tot nu toe kwam ik daar niet voor in aanmerking. Toen ik, na jaren op de wachtlijst te hebben gestaan, plotseling wel een huis kreeg aangeboden, hadden we inmiddels in Amersfoort iets gevonden „Ik werk alweer een tijd in Leusden. Ik ben ooit als scholier bij Wim in de zaak begonnen en heb daar vijfjaar gewerkt Daarna ben ik naar Remia gegaan in Den Dolder, maar toen ik de Swartesteegh samen met Wim kon kopen was ik zo weer terug Op de plek waar we nu zitten, kunnen we eigenlijk niet meer uitbreiden. Dus moet je wat anders gaan zoeken. We denken dat hier gevonden te hebben En als het allemaal gerealiseerd wordt, wordt dit een prachtig huis. Met een dakterras en zo!"

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5