atheid velt Roda-zondag ationaal kampioenen van Treekerruiters gehuldigd - Eemelaar viert tweede lustrum I Hockeyers Leusden koploper na winst izame start voor De Haaien {re "tennis SVL-competitie: Rietveld verrast kampioen Velker Eerste winst voor Roda-Al Vrouwen nog puntloos Leusder Krant insdag 18 september 1991 sDEN - Sinds lange tijd fïveer regen op het hoofd- Langs de lijnen stond een rijk lint van ontvouwen ,|u's. In deze bonte rij had toe een spontane wave ontstaan: alleen de iding tot enthousiasme de supporters ontbrak, eboden spel was weinig lerend. Met name in de helft lag een matheid het elftal die de Roda-elf in een verlammende greep hield. Het spel vertoonde een ui terst trage opbouw. Teveel ballen moesten onnodig breed gelegd worden. Te weinig spe lers boden zich direct als aan speelpunt aan. Roda speelde veelal met de rug naar de bal. Tegenstander Olympia daar entegen draaide soepeler op het gladde veld. Na zo'n twin tig mmuten kon de Hilversum- se aanvoerder ongestoord op komen en vanaf de rand van het strafschopgebied ver woestend uithalen. Doelman Marco Oussoren was kansloos op deze pegel in de rechter hoek. Liters regenwater en een enkele donderslag later volgde een fraaie aanval over rechts. John Jansen werd in de diepte aangespeeld door Meindert Vlugt. De doorschietende bal werd volgens het boekje scherp vanaf de flank voorgetrokken, maar in het zestien meterge- bied bleef het stil Trainer Teus van Kommer trotseerde in oosterse zit lange tijd de regen. Ook hij werd niet echt vrolijk van het vertoonde spel ,,In de eerste helft hebben we helemaal niet gevoetbald. Elke vorm van agressie was ver te zoeken". De tweede 45 mi nuten begon Roda feller Al vrij snel wist Henk Strijbos in glij dende vaart de bal onder de uitkomende Olympia-keeper door te prikken. De acties wer den korte tijd duidelijker en waren meer doelgericht. Olym pia antwoordde met een harder optreden wat resulteerde in het wegsturen van de linksback die de doorgebroken John Jan sen onder het gras schoffelde. „Eruit met die vent", luidde de unanieme beslissing van scheidsrechter en publiek. Ook met tien man wist Olympia echter het overwicht te her- eed op eigen terrein een kansloze 1-3 nederlaag tegen Olympia. (Foto: Jan Pit) Olympia weerstaat één van de Roda-aanvallen in de eigen doel- mond. (Foto: Jan Pit) winnen Met name de getalen teerde nummer veertien zaaide veelvuldig paniek in de Roda- defensie. Laatste man Harry Oussoren kon een snel geno men vrije trap op het nippertje over de achterlijn werken. Zijn woede-aanval sorteerde geen effect: Uit de hierop volgende corner had de nummer vijf koppend de hoek voor het uit zoeken 1-2 Opnieuw kon Roda hierna de touwen niet vinden. Kenmer kend voor de malaise was de kans die John Jansen in de slotfase van de strijd had. Zijn schot belandde van dichtbij snoeihard op de lat en stuitte doelloos het veld in. Dat de tegenstander ook nog 1-3 aantekende was alleen voor de statistici van belang De morele klap was al uitge deeld De gevolgen waren nog lang zichtbaar. Enkele Roda- spelers zaten nog gedesillusio neerd in de dug-out toen de hoekvlaggen reeds verdwenen waren. Trainer Van Kommer toonde zich na afloop duidelijk teleur gesteld. „Het totale team heeft hier verdiend verloren Met z'n allen hebben we verzaakt". „Van belang is nu de draad weer op te pakken en de goede momenten uit de tweede helft vast te houden Komend week einde wacht Batavia", aldus een optimistische oefenmees- ter. In de verte weerklonk nog een enkele beangstigende don derslag. Het bleef rommelen deze middag.. Aart de Ruiter DEN - Afgelopen zon- ïrtte ponyclub De Tree- ters het seizoen met edstrijden dressuur. deze dressuurwed- de derde in een serie ier, probeerden de deel- mee te dingen naar de impioenstitel. Boven- werd het selectieteam Treekerruiters, dat on Nederlands kampioen worden, gehuldigd. Het vond plaats op het ter- in manage Den Treek. ampioensteam bestond van Ginkel met Ilonka itoinette de Vries met uitkomend in de air Klasse B, Annelot met Exponent en Mar fan Zijd veld met Frede- itkomend in de dressuur L en Milan Gies met jks Truusje en Patricia 'egt met Carien respec- ijk in de Klassen B en L. xjtwijk tijdens de jaar- teamkampioenschap voor verenigingsteams Nederlandse Ponyclub mocht het Treekerrui- im het grote NPC kam- sschild in ontvangst ne- 3ovendien deed Treeker- Ivonne van Ginkel daar ii schepje bovenop door individuele kampioen schappen Nederlands kam pioene te worden in de dres suur Klasse B Voor het eerst in het bijna tienjarig bestaan van ponyclub De Treekerrui ters is het gelukt tot derge lijke prestaties te komen. Rijinstructeurs Boudewijn Heusinkveld en Erik van Heugten die respectievelijk de dressuur en het springen van deze selectiegroep onder hun hoede hebben, zagen hun in spanningen beloond en kon den met recht trots zijn op de verrichtingen van hun ponyri- dende pupillen. Daar deze kampioenschappen in de va kantie verreden werden en menig Treekerruiter toen el ders vertoefde, vond er geen huldiging plaats. Vandaar dat het kampioensteam ietwat verlaat in de bloemetjes werd gezet. Bert van Ginkel, de voorzitter van de ponyclub,, feliciteerde de kampioenen en sprak zijn bewondering uit voor deze uitstekende presta ties en bedankte een ieder die op de een of andere manier hieraan een bijdrage had gele verd. Deze kampioenschappen heb ben veel Treekerruiters, die wekelijks getraind worden door de rijinstructeurs Fred Pols en Erik van Heugten, een enorme impuls gegeven, zodat de dressuurrubrieken bij de clubwedstrijden sterk bezet waren. Er verschenen 56 com binaties aan de start om hun beste kunnen te laten zien. Menig ruiter werd dan ook ge plaagd door de zenuwen. Voor de ruiters met manegeponies was de oefentijd kort van wege de vakantietijd, maar desondanks werd er redelijk goed gereden. De prestaties van de combinaties was uit stekend. De sfeer was sportief gezellig. Alleen de weergoden waren de ruiters niet goed ge zind, maar dat mocht de pret niet drukken. De spanning steeg alom toen het rekenen geblazen werd om te bepalen welke combinaties een prijs in ontvangst mochten nemen Uiteindelijk zagen de vol gende ruiters hun inspannin gen beloond. Klasse A manageponies: 1. Mette van de Vis met Annet. 2. Marco Landman met Flicka. Eigen ponies: 1 Annelinda Koldewe met Nicky, 2. Renate Kerkhof met Allegro, 3. Patri cia Pothoven met Allegro. Klasse B6 manegeponies: 1. Marieke van Doorn met Po ker, 2. Annet Schroder met Poker. Eigen ponies: 1. Joany Lam met Kantjes Urigon, 2. Petra Bertels met Nelleke, 3. Marleen van Ruitenbeek met Conny. Klasse L10 eigen ponies: 1. Ivonne van Ginkel met Ilonka, 2. Marlieze van Zijd- veld met F rederick. Klasse Lil eigen ponies: 1. Marlieze van Zijdveld met Frederick, 2. Ivonne van Gin kel met Ilonka. Op bijgaande foto het kam- Het team van De Treekerruiters, dat deze zomer Nederlands Kampioen werd, bestaat uit (v.l.n.r.): Annelot Quelle, Ivonne van Ginkel, Milan Gies, Patricia van de Vegt, Antoinette de Vries. (Foto: 'Paard Foto') '01 1 V RVELD - De Achter- tennisvereniging De tr bestaat 20 jaar. Al- fee decennia heeft deze 5e club zijn stekje ge- op het Kerstenssport- de Klettersteeg. De is in de wijde omge- ;end om zijn vele acti- voor zijn leden. Ook t heeft de vereniging te en goede naam opge- vanwege het Open Emelaar tournooi. De vereni ging verkeert in blakende ge zondheid en dit lustrum wilde het bestuur onder leiding van voorzitter Leo VVormgoor niet ongemerkt voorbij laten gaan. Een jubileumcomité werd opgericht en heeft zich bezig gehouden met het bedenken en organiseren van vele activitei ten die in het weekend van za terdag 21 en zondag 22 septem ber zullen plaatsvinden. Het wordt een 'Lustrum weekend tournooi'. Het lustrumcomité bestaat uit Marjan Kruythof, Ton Kleinveld, Vera Krijger en de van het 'Open Emelaar tour nooi' bekende Gerard Wijntjes. Het comité heeft op de zater dag voor alle leden een feest avond gepland met daaraan voorafgaand een tennistour- nooi 'Oude stijl'. Alle deelne mers worden verzocht in ten- niskleding oude stijl te komen. DEN - Zaterdagavond de waterpolocompetitie Leusdense Haaien met Jtwedstrijd tegen de teten in Abcoude, rste herenteam van de speelt net als vorig de eerste klasse district KNZB-competitie. ^coach George Die- *as in zijn voorbespre- lüidelijk met zijn op en en met het revanche- van de vorige wed- 'egen de Meerkoeten de Haaien ten strijde. De eerste periode werd door de thuis spelende ploeg met een vliegende start begonnen. De Meerkoeten wisten met de stand van 6-0 de periode in hun voordeel te beslissen Onder de indruk maar zeker niet aangeslagen begonnen De Haaien terug te vechten en door geduchte tegenstand te bieden werden het aantal te gendoelpunten met drie be perkt. De opgaande lijn die was inge zet in de tweede periode werd in de derde periode voortge zet. Deze periode werd ge opend met twee treffers voor De Haaien. De eerste kwam op naam te staan van Gerco Renkers, de tweede op naam van de nieuwkomer Wim Stur- kenboom. Wat in de voorgaande perio des niet lukte, lukte in de vierde periode wel. Deze pe riode werd met periodestand 3-3 op gelijke hoogte afgeslo ten Voor De Haaien scoorde achtereenvolgens Wim Bur ger, nieuwkomer Herman Streefkerk en nogmaals Wim Burger. De eindstand van deze eerste competitiewedstrijd Meerkoe ten - Haaien is 15-5. Ook voor de jeugd zullen deze dag diverse activiteiten worden georganiseerd 's Avond wordt er rond 19.00 uur een speenvarken aan het spit geregen en op een open vuur geroosterd. Het roosteren van het speenvarken is. zoals het lustrumcomité het noemt, het begin van een grandioze feest avond. Aan deze avond werkt mee 'Black en White' De volgende dag wordt het tournooi voortgezet rond 11.00 uur. Waarna voor ieder lid een lunch wordt geserveerd. Een demonstratie door twee nog niet nader genoemde tennis sers gaat vooraf aan een af sluitend feestje waarna rond 17.00 uur de finale van het tournooi zal worden gehouden. LEUSDEN - Na de tweede ronde van de onderlinge com petitie van de Schaakver eniging Leusden zijn er nog ze ven spelers over met de maximale score. De grote ver rassing van de tweede ronde was de remise die André Riet veld behaalde tegen oud-kam pioen Wim Velker. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat Rietveld het volle punt zou in nen, maar op het beslissende moment koos hij voor een vei lige afwikkeling naar een re mise-eindspel boven een winstpoging die misschien nog enige risico's inhield. De partij werd eerst nog afgebro ken, maar later zonder verder spelen remise gegeven. Bijna vond er nog een grote verras sing plaats toen Carel Vos zijn goede stelling tegen Erwin Verschuur wat al te mooi in winst wilde omzetten. Zijn dame-offer mocht inderdaad niet aangenomen worden, maar de zwartspeler vond een weerlegging die het witte voordeel weer helemaal teniet deed. Het resterende eindspel had eigenlijk remise moeten worden, maar toen zwart een stuk weggaf was de remise- marge weer overschreden. Uitslagen: Vos - Verschuur 1-0 Rietveld - Velker remise Uneken - Struiwig 1-0 Zaal - Van Baardewijk 0-1 Moed - de Heer 1-0 Elschót - Manshei 1-0 Wisman - Van de Pol 1-0 Van Dalen - Langman 0-1 Kampes - Aghlani remise Veenendaal - Shahnzadeh 0-1 Willigenburg - Modiri remise Van Kleef - Van der Harst 0-1 Van der Bilt - Boogaard remise Meylof - Van Hoorn 0-1 De stand op kop: 1. Van Baardewijk 1530 Elschot 1530 Langman 1530 Moed 1530 Uneken 1530 Vos 1530 Wisman 1530 8. Agterberg 1515 Van der Harst 1515 Van Hoorn 1515 Kampes 1515 G. Nijhof 1515 H. Peperkamp 1515 De Rijke 1515 Shahrizadeh 1515 Velker 1515 Zijlstra 1515 Roda Al heeft de eerste com petitiezege binnen. Tegen een stug SDCP uit Putten werd een 1-2 overwinning geboekt. Had Roda de afgelopen 4 jaar niet kunnen winnen in Putten, afgelopen zaterdag is aan die traditie een einde gekomen. Reeds na 5 minuten was het raak. Een corner van Andre van Ooyen werd door Mark- Jan Gieben binnengekopt bij de eerste paal 0-1. In de 10e mi nuut een schot op de paal was het enige wapenfeit in het eer ste halfuur van SDCP. In de 30e minuut de enige fout van inval-keeper Niels Terweij. Bij een goed indraaiende cor ner was een beoordelingsfout de oorzaak van de aanslui tingstreffer van SDCP. Roda nam echter direct het initia tief weer over, maar afstand schoten van Mustafa Hamurcu en Ronald Hoogerbrugge mis ten nog richting. In de tweede helft pakte Roda de draad weer op. Na een halfuur spelen kwam de bal uit een corner bij Jeroen van Gaal. Vanaf de rand van het strafschopgebied werd de bal doorgetikt naar Mark-Jan Gieben. Deze nam de bal aan, kapte een verdediger uit en liet zijn en Roda's tweede tref fer noteren 1-2. Bijna werd het 3 minuten la ter 1-3, maar uit een goede combinatie tussen Nurdogan Hamurcu en Jeroen van Gaal belandde de bal op de paal. Toch sloeg het noodlot nog bijna toe voor Roda. 5 minu ten voor tijd werd een doorge broken Puttense aanvaller binnen de 16 meter vastgehou den door Ronald Hooger brugge. Gelukkig bleef hem een rode kaart bespaard, maar het was wel een strafschop. Keeper Niels Terweij bleef koel. De goedgenomen straf schop werd een uiterste reflex met de voet gestopt en de bal sprong terug in het veld. pioensteam. van links naar rechts. Annelot, Ivonne, Mi lan, Patricia, Marlieze en An toinette. LEUSDEN - De eerste thuis wedstrijd werkte in het begin niet in het voordeel van Leus den. Ring Pass was veel in de aanval. Leusden kwam niet echt goed uit de verdediging. Counters van Leusden waren snel, maar de spelers liepen zich vast in de verdediging van Ring Pass. De opbouw van Ring Pass zag er beter uit, ze konden elkaar wat beter vinden en aanspelen. Robert Jan Willemsen (laatste man) hield het hoofd koel en be waarde de rust achterin. Vier minuten voor tijd werd het nog even spannend. Een straf - corner van Ring Pass werd hard ingeslagen, maar de stick van Frank de Ruiter zat er goed tussen. Door de snelle re turn was iedereen even de bal kwijt, maar het gevaar was verdwenen. Ring Pass claimde een nieuwe strafcor- ner, maar kregen deze niet toe gewezen. Na rust nam Leusden lang zaam maar zeker het spel over en trok het naar zich toe. Ri chard Knoppien (spits) liep evenals andere spits Ralph Kemps voorin goed te storen en onderschepte regelmatig de bal. Ondanks een gemiste strafbal van Flip van Dalen, werd Ring Pass steeds meer in de verdediging teruggedron gen, maar de Leusdense aan vallen bleven op de cirkelrand steken. In de 14e minuut brak Ring Pass door, maar dc inzet werd tot 2x toe goed door kee per Gert Jan v.d. Groep ver werkt. Een snelle counter van de zijde van Leusden ging via een scoop van Robert Krei- kamp naar Frank de Ruiter die de bal doorpasste naar Wessel. Hij werd afgestopt in de cirkel. In de 22e minuut was het laatste man Willem sen die opkwam. Hij kreeg de bal van Knop pien in zijn stick terug, maar werd door de keeper te ver naar rechts gedrongen en de hoek was te klein om te sco- I ren. Wel volgde een lange cor- l ner, later een strafcorner. Deze werd door De Ruiter goed afgeschoven naar Krei- kamp Die met een harde scoop zijn ploeg op voorsprong bracht: 1-0. Twee minuten later was het weer raak Frank de Ruiter werd hardhandig aangepakt waarna een vrije slag volgde. De scoop bereikte Flip van i Dalen Deze sloeg de bal net j voorlangs, maar Knoppien forceerde een vrije slag. Deze werd goed ingeslagen richting Maarten Jonges Die wipte de bal rustig over de liggende keeper in het doel. Het spel werd steeds harder, maar Leusden hield de laatste minuten hoop nog stand, on danks uitbraken van Ring Pass. De Ruiter en Jonges werden bij een strafcorner van Ring Pass nog hardhandig aangepakt, maar de scheids rechters lieten de kaarten in hun zakken zitten. Opstelling Leusden: Gert Jan v.d. Groep, Robert Jan Wil lemsen, Maarten Jonges. Bart van Dalen, Chris Hoogen- doorn, Ralph Wessel, Robert Kreikamp, Frank de Ruiter, Flip van Dalen, Richard Knoppien, Ralph Kemps. Rebound Met een nieuwe voorhoede, Martine T*resteyn rechter vleu gel, Mark i Koopman links en Brigitte B >ss in de spits, daar Patricia v. Flier nog steeds geblesseerd is probeerde coach Hans van de - Linden het afge lopen zondat De verdediging had de zaak ^eter onder con trole dan vori \e week en Mir jam Kamphui toonde beter spel. Het spel ging htt eerste kwar tier aardig over t n weer, maar na 16 minuten lee 1 middenvel der Mirthe Ponse balverlies Jolanda Koopman kwam hier door tegenover twee tegen standsters te staan, die haar makkelijk konden uitspelen. Het eerste schot op doel werd nog goed door keepster Char lotte v.d. Ven gekeerd, maar zij was kansloos tegen de re bound. Tegen het einde van de eerste helft was het weer raak. Een goed opgekomen speel ster van HBS gaf de bal voor en de tip inn hieropvolgend ging over keepster v.d. Ven heen het doel in. Een toegekende strafbal voor Leusden werd door Letty den Besten net naast gepusht. Na rust ging Marion Koopman naar de rechterspits-positie en kwam Josephine Pronk op de linksvoor-positie te staan. Aanvallen kwamen van de kant van Leusden en ze kre gen wat kansjes. Een uitbraak echter van HBS was te snel en het schot op doel werd we derom gekeerd, maar in de re- boud gescoord. 15 minuten voor tijd kwam Annemarije Marree voor Mir the Ponsen in het veld en werd Den Besten naar voren gescho ven. Zij nam meteen initiatief en kwam over de rechtervleu gel goed op. Liep door tot aan de achterlijn en gaf de bal mooi voor, waar Josephine Pronk de bal al stond op te wachten. Zij tikte de bal mooi langs de keepster van HBS het doel in. Toch heeft coach Van der Linden het gevoel dat zijn team op de goede weg is. Het is een zware poule waarin ze spelen. Het snelle spelletje van vorig jaar moet nu nog sneller en je moet ook nog pro beren om technisch te blijven ook. De wilskracht is er in het team en het stapje hoger komt ook nog wel. Opstelling Leusden: Charlotte v.d. Ven, Mirjam Kamphuis, Jolanda Koopman, Nicole Lipjes, Brigit Schoemaker, Mirthe Ponsen (Annemarije Marree), Cathrien van Gronin gen, Letty den Besten, Mar tine Westeyn, Brigitte Boss, Marion Koopman.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11