emeente wil van kabelnet af 83 3 5 9 11 Sportschool 2000 opent dependance in de Princenhof aad beslist over subsidie oor ophalen oud papier n randweer neemt nieuwe garage in gebruik Bange bankrover geeft zich aan Wiebelig bewijs SERVA VOLVO BDU Leusder Krant OPGAVEBON NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN MOLENAAR CITROEN CULTURADE GAS BRANDWEER SPORT EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT UITGAVE BDU BV -TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD Krant USDEN - De Utrechtse Commissaris van de Koningin, Beelaerts van Blokland, heeft afgelopen zaterdag de nieuwe brandweerga- saan de Burgemeester Van der Postlaan geopend. De Commissaris van de Koning reed, geassisteerd door burgemeester Panis, ibolisch door de deur van het nieuwe brandweeronderkomen en opende het daarmee letterlijk. Vele honderden belangstellenden aen zaterdag de gelegenheid te baat de garage van de brandweer te komen bekijken. Bovendien waren er enkele demonstraties, die oeschouwers een indruk dienden te geven over de capaciteiten van het Leusdcnse korps. Met name de kinderen waren diep onder mk. Meer over de opening van de brandweergarage elders in deze krant. (Foto: Jan Pit) LEUSDEN - De Lcusdense sportschool 2000 heeft een de pendance geopend in het ge bouwencomplex van de Hoge school Midden-Nederland aan de Larikslaan, in het bedrij venpark De Princenhof. De school is in het bezit van een overdekte sportaccommodatie, die niet meer voor onderwijs doeleinden wordt gebruikt. Sportschool 2000 en de Hoge school zijn, met ingang van 1 september, een huurcontract met een looptijd van 'enkele jaren' aangegaan. De sporthal van de Hoge school wordt al langer aan der den verhuurt. De afgelopen maanden organiseerde de in opspraak geraakte 'Gymclub' daar verschillende cursussen. Omdat de Gymclub haar con tractuele verplichtingen niet na kwam, werd die overeen komst beëindigd Het is nog niet bekend wat er op de lange termijn met het gebouwencomplex van de Ho geschool in de Princenhof gaat gebeuren. Het is de bedoeling dat delen van het Gezond- heidsonderwijs; die nu nog in Leusden gevestigd zijn, uit de gemeente zullen vertrekken. Het huidige gebouw is ooit als 'semi-permanente' huisvesting voor de school neergezet. SDEN - Burgemeester en houders willen van het ka- aet af. Die conclusie kan rokken worden uit de publi- ie van het rapport van inge- irs- en adviesbureau Geo- ic. Verkoop aan een parti er bedrijf of overdragen het Regionaal Nutsbedrijf nland (RNE) zijn de twee lelijkheden waar uit geko- kan worden. Wat de gevol- zijn voor de tarieven en de programmering is nog niet be kend. Duidelijk is in ieder ge val wel dat het Leusdense ka belnet aan modernisering toe is en dat de gemeente niet de ken nis en de kunde in huis heeft om dat te realiseren. Vorig jaar gaf de gemeente op dracht aan het Dordrechtse bureau Geomatic om uit te zoe ken hoe het verder moet met het beheer van het kabelnet. Tot nu toe is dat in handen van de gemeente zelf Het signaal komt echter uit Amersfoort en daar werd de afgelopen jaren het net uitgebreid van 18 tot 24 kanalen. In Leusden bestaan de technische mogelijkheden niet om deze uitbreiding over te nemen Dat was aanleiding voor het onderzoek. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het er om rekening te houden met toe komstige ontwikkelingen SDEN - In de raadsverga- ing, die morgen vanaf 20.00 wordt gehouden in het ge ntehuis, beslist het ge- ntebestuur over een voor van burgemeester en wet- ders om het inzamelen van papier door verenigingen nderc instellingen te subsi- B&W stellen de raad in te stemmen met een ge ldelijke vergoeding van timaal zes cent per kilo op- lald oud papier, larmee schaart Leusden in de rij van gemeenten. Konijntje in de Wetering CRIMINELE JUNK: „Bang-overval"... die al eerder overgingen tot het geven van een garantieprijs voor oud papier, na het inzak ken van de markt. Al enige maanden is het aanbod van oud papier op de markt zo groot, dat de papierverwer- kende industrie geen vergoe ding meer gaf. Sterker, vereni gingen en aanverwante instel lingen dienden de laatste tijd zelfs geld mee te brengen om nog van het oud papier af te komen. De oorzaak daarvan is dat landen als Amerika en Duitsland grote hoeveelheden oud papier 'dumpen in Ne derland. Het gescheiden inza melen in die landen is de laat ste jaren goed van de grond gekomen, maar het ontbreekt daar nog aan een eigen indus trie die het oud papier ook kan verwerken Nederland heeft wat dat betreft een traditie, die veel verder teruggaat. Het aan bod is nu echter zo groot, dat er sprake is van enorme over schotten aan oud papier. Het inzakken van de markt leidde in sommige gemeenten al spoe dig tot de discussie om over gaan tot het instellen van een garantieprijs. In de regio be hoorde Leusden tot de weini gen, die daar niet aan wilden. Het argument van de gemeente was dat er, naast het vrijwillige circuit, een uitstekend functio nerend gescheiden inzame lingsnetwerk aanwezig was. De firma Spitman haalt in Leusden al sinds jaar en dag, naast het andere huisvuil, oud papier apart op Leusden had daarover ook contractuele af spraken met de oud papierin dustrie, die de gemeente een vast bedrag per kilo garan deerde. Dat contract loopt nu ten einde en onderhandelingen over een nieuwe verbintenis zijn gaande. De gemeente heeft becijferd dat het opnieuw in het leven roepen van het alter natieve inzamelcircuit (vereni gingen, scholen en dergelijke) met daaraan gekoppeld een garantieprijs van 6 cent per kilo een besparing oplevert van 15.000,- per jaar Het is de bedoeling dat de nieuwe re geling 1 oktober van dit jaar ingaat. Tot en met het einde van 1991 verwacht de ge meente daarmee nog eens 3.000,- te besparen. Afhankelijk van de prijs, die de papierverwerkende indus trie berekent voor het plaatsen van containers (maximaal 2 cent per kilo), ligt de netto-op brengst voor de inzamelaars van oud papier tussen de 4 en 6 cent per kilo. De regeling, die donderdag moet worden goedgekeurd, is alleen bedoeld voor kerken, scholen, scholen, sportvereni gingen en verenigingen/instel lingen met een sociaal, chari tatief of cultureel doel. Instel lingen die voor de subsidie in aanmerking denken te komen en oud papier willen gaan in zamelen, dienen zich van tevo ren aan te melden. Muziekverenigingen Ook zal de raad zich buigen over een aangepast subsidie- vervolg op pag. 3 „Het eerste deel van het kabel net is aangelegd in 1979 Het complete net is in 1982 gereed gekomen. Daarna is er een be leid gevoerd, dat gericht was op het instandhouden van het net. Er zijn geen investeringen gedaan, die rekening hielden met de nieuwe ontwikkelin gen." Wat dat betreft staat Leus den in de komende jaren het een en ander te wachten. In het rappoert van Geomatic wordt een opsomming gegeven van wat er binnenkort allemaal mogelijk is. Zo zullen satellie ten grote invloed hebben op het programma-aanbod. Het zal mogelijk zijn om maar liefst 60 televisie-programma's en een veelvoud aan radio-program ma's aan te bieden. Andere mogelijkheden zijn bejaarde nalarmering via de televisie, inbraakalarmering, aflezen LEUSDEN - De dader van de bankoverval afgelopen vrijdagmid dag bij de Bondsspaarbank in winkelcentrum de Hamershof heeft zich aangegeven bij de politie. De dader, een 25-jarige Leusde- naarverklaarde het geld voor drugs nodig te hebben Hij dacht dat de politie hem op het spoor was doordat er een paar maal een politieauto door zijn straat was gereden. Uit angst heeft hij toen zelf de politie gebeld en zich bekend gemaakt als dader De man is in verzekerde bewaring gesteld. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De Leusdenaar drong vorige week vrijdag omstreeks het mid daguur het filiaal van de Bondsspaarbank binnen. Daar bedreig de hij een klant met een mes en vroeg om geld. De dader maakte zich met ongeveer drieduizend gulden uit de voeten. Van het gestolen geld is nog niets terug gevonden. Op de foto het filiaal van de Bondsspaarbank, vlak nadat de bankrover zijn slag had geslagen. (Foto: Hans Verhorst) Sportschool 2000 is van plan bedrijfsfitnesscursussen te gaan geven in het nieuwe on derkomen. Leusdense bedrij ven zijn inmiddels aangeschre ven en gewezen op de nieuwe cursussen. „De sporthal bij de school is een uitgelezen ruimte voor een dergelijke activiteit", aldus een woordvoerster van de sportschool. „We krijgen daar de beschikking over 300m2 en bovendien zitten we aan de rand van een bedrijven park, dus vlakbij de doel groep." Bedrijfsfitness is een sterk groeiende tak in de fitness- sport De Leusdense sport school denkt met de nieuwe ac commodatie goed in te kunnen spelen op de snel groeiende vraag op dat gebied. In de sporthal wordt uiterst moder ne apparatuur geplaatst, waarmee de conditie kan wor den gemeten, aan de hand waarvan een trainingspro gramma kan worden opge steld. Ook de vorderingen van de gebruiker kunnen daarmee j worden gemeten. van gas- en electriciteitmeters, videotekesten, etherdata en teletekstdiensten. Met het hui dige systeem van Siemens zou Leusden bij het volgen van deze ontwikkelingen achterop raken. Daarom zou de gemeente het kabelnet kunnen modernise ren. Dat zou volgens de rap porteurs een investering van 2,1 miljoen gulden gaan kos ten. Verder kan het kabelnet verkocht worden. Geomatic adviseert in dat geval zaken te doen met de Nederlandse Ka- belexploitatie Maatschappij Dat bedrijf zou volgens Geo matic een voortrekkersrol ver vullen op het gebied van het aanbod van nieuwe diensten Ook is de NKM in deze regio actief. Tijdens het opstellen van het rapport deed zich een onver wachte mogelijkheid voor. Het RNE benaderde de gemeente met het verzoek mee te doen aan een onderzoek om regio nale samenwerking te bestude ren. Het zou gaan om de kabel netten van Amersfoort, Soest, Bunschoten en Leusden LEUSDEN/UTRECHT - Het bewijs is zo wiebelig ik u van de vernieling van de tuin in Leusden vrijspreek," zei de Utrechtse politierechter mr. A. Weijsenfeld dinsdag tegen een 56-jarige inwoner van Den Dolder. De man stond onder andere terecht voor het met een giftige vloeistof begieten van iemands tuin in Leusden. Op de zitting bleek dat de verdachte al lang een wrok koesterde tegen de Leusde naar. Op 11 september '89 had een vrouw gezien dat een man de bewuste tuin aan het „gie ten" was. Zij noteerde het kenteken van 's mans auto De auto bleek van de verdachte te zijn. Ondanks dat hij zei zijn voertuig nooit uit te lenen, ont kende hij zich aan de vernie ling te hebben schuldig ge maakt. Mede omdat de getuige later nooit met de verdachte gecon fronteerd was, achtte de poli tierechter het bewijs niet gele verd. De man stond ook terecht voor het schrijven van smaad schriften aan een vrouwelijke kennis. Officier van justitie mr O. Brouwer vond de vernieling van de tuin wel bewezen en eiste, mede voor de lasterlijke brieven, 2500 gulden boete en vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Voor het ver sturen van de smaadschriften kreeg de verdachte 2500 gul den boete waarvan 1500 gul den voorwaardelijk en twee maanden voorwaardelijke cel straf opgelegd (advertenties) AMERSFOORT DEALER AmsleröarrseAcg 7 iel 033-6301W Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond Automobielbedrijf H. Th. van 't Klooster Hamersveldseweg 14 Leusden Tel. 033-941243 APK-keuring WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kanloor '.s-shalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden, teleloon 033-941495 23e JAARGANG NO. 21 INHOUD r: Een voorloper van de culturele evenementen vond zaterdag plaats in het centrum van Leusden. Boeiende voorstellingen en tentoonstellingen over de meest uiteenlopende onderwerpen. Boetseren, schilderen, toneelspelen en natuurliik veel muziek Mensen in de buitengebieden hebben het zo af en toe best moeilijk. Door de decentrale ligging hbben de huizen meestal geen kabelaansluiting, want dat is te duur. Binnenkort krijgt men wel aardgas via de pijp, maar daar moet fors voor worden betaald Commandant Blokker en zijn mannen staan vanaf zaterdag met open armen voor u klaar in de gloednieuwe kazerne aan de Burg. van de Postweg. Glimmende auto's en hagelnieuwe lokalen moeten borg staan voor snelle brandbestrijding. B. van B. opende zaterdag officieel De sport heeft een warm plekje in het hart van de redactie. Daarom wekelijks verslagen van wedstrijden uit het Leusdense. De ene keer meer aandacht voor de voetbal, de andere week het accent op de shuttle en ga zo maar door. Vandaag een klem formaat bal, de handbal in het LHV-doel Natuurlijk ook deze week weer een minmatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Eon eigen kranl die u op de hoogte houdt over alles wat erin uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week benchten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snol de onderstaande opgavebon in! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13.50 halfjaar 26 25 jaar 49.90 l__ Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1991 | | pagina 1